تحلیل تکنیکالیست‌های کریپتوکارنسی از بازی پرسپولیس – السد!

برای اولین بار از رسانه فینمگ!
تحلیل تکنیکال بازی پرسپولیس – السد. آیا پرسپولیس قهرمان می شود؟ در این مطلب می توانید تحلیل تکنیکال این بازی مهم و مهیج را برای اولین بار از فینمگ بخوانید.

1 172

تحلیل تکنیکال نتیجه بازی پرسپولیس و السد قطر

BRANCO-WINNER
BRANCO-WINNER

تحلیل تکنیکال یکی از روش های بررسی بازارهای مالی بر اساس سوابق فعالیت و رفتارهای مالی است. در این روش تحلیل بر خلاف تحلیل فاندامنتال که به وقایع و رخدادهای بیرون از مجموعه به عنوان عامل تحولات می پردازد و به دنبال دلیل برای تغییرات است فرض می شود که مسیر آینده و تغییرات و البته نتیجه همه اتفاقات در واکنش بازار خلاصه شده است و به این ترتیب به پیش بینی آینده می پردازد.

به عبارت دیگر ما سوابق بازی های پرسپولیس در گذشته در آسیا و آمارهای این تیم را در نظر گرفته و از این حقایق برای پیش بینی نتیجه بازی استفاده خواهیم کرد.

در نمودارهای زیر نتیجه ۱۶۹ بازی اخیر پرسپولیس در آسیا را مشاهده می کنید. و می توانید تحلیل این نمودارها را در ادامه ببینید.

به نظر شما احتمال قهرمانی پرسپولیس در جام ملت های آسیا چقدر است؟!

(توجه: این پست جنبه طنز دارد و به عنوان مقدمه ای برای آغاز آموزش های تحلیل تکنیکال رمز ارزها از فینمگ آماده شده است.)

سطوح حمایت و مقاومت کف و سقف هایی هستند که سوابق نشان می دهند تغییرات در مواجه با آنها دچار برگشت می شوند. سطح مقاومت حد بالایی است که هر بار حد تغییرات به آن سطح می رسد بالا با مقاومت در برابر تغییرات بیشتر مواجه می شود. سطح حمایت حد پایینی است که در برابر تغییرات بیشتر از آن صلب است و اجازه نمی دهد کمیت (در بازار مالی قیمت) بیشتر از آن نزول کند. این خطوط می توانند چندگانه باشند.

Perspolis-Analyz
Perspolis-Analyz

به طور مثال در نمودار بالا که تفاضل گل های بازی پرسپولیس را نشان می دهد یک خط حمایت درمنفی۲ و یک خط حمایت نیز در منفی۳ وجود دارد. به عبارتی هر گاه پرسپولیس با اختلاف دو گل عقب می افتد به شدت مقاومت می کند و سعی می کند اختلاف را جبران کند یا بیشتر از آن گل نخورد. همین وضعیت در مورد سه گل برقرار است به طوری که با وجود این دو سطح مقاومت احتمال اینکه پرسپولیس در یک بازی آسیایی با اختلاف بیش از دو گل شکست بخورد ۷ درصد و برای باخت با اختلاف بیش از سه گل تقریبا سه درصد است.

همین طور دو سطح مقاومت در دو گل و سه گل وجود دارد. به عبارتی پرسپولیس وقتی با اختلاف بیش از دو گل جلو باشد از تلاشش کاسته شده و کمتر سعی می کند به گل های بیشتر برسد.

خطوط زرد و بنفش به ترتیب میانگین های متحرک هشت و چهار بازی گذشته هستند. میانگین های متحرک ابزارهایی فوق العاده برای تحلیل هستند که بر خلاف بعضی ابزارهای دیگر تحلیل تکنیکال که به قضاوت شخصی تحلیلگر بستگی دارند، مستقل تر عمل می کنند.

در این نمودار می بینیم که تا پیش از این میانگین تفاضل هشت بازی بالاتر از چهار گل بوده است و حالا این دو به یکدیگر رسیده اند (که البته خبر خوبی به حساب نمی آید) اما خبر خوب این است که هر دو این میانگین ها مثبت هستند و بنابراین احتمال برد پرسپولیس وجود دارد.

فینمگ امیدوار است تیم پرسپولیس به نمایندگی از ایران بزرگ، این بازی را هم پشت سر بگذارد و یک ستاره‌ی خوشرنگ مثل تیم رقیبش استقلال به پرچمش اضافه کند! به امید برد ایران!

فینمگ منتظر تحلیل های تکنیکال شما پیش از بازیست…

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. سمت خدا

    میرود ک سد ژاوی را بشکنند…