تحقیق کنسرسیوم ژاپن در زمینه معاملات مستقیم برق با بلاکچین

یک کنسرسیوم ژاپنی قرار است که در زمینه استفاده از فناوری بلاکچین برای تعیین قیمت برق اضافهای که توسط تاسیسات تولید نیروی فتوولتائیک تولید میشود و همچنین سیستمی جدید که قادر به انجام معاملات مستقیم است، تحقیقاتی را انجام دهد.

0 63

شرکت یونیسیس (Unisys) قرار است که به منظور آسان ساختن معاملات برق پایگاه‌های بلاکچینی را ایجاد کند.

دانشگاه توکیو، شرکت یونیسیس ژاپن، Kansai Electric Power و بانک میتسوبیشی UFJ که بزرگترین بانک ژاپن است، با همکاری یکدگیر میزان پایداری پایگاهی اختصاصی که نیروی آن توسط بلاکچین تامین شده و معاملات مستقیم برق را مدیریت میکند، مورد بررسی و مطالعه قرار داده‌اند.

این تحقیق درباره کاربرد همه جانبه انرژی‌های تجدید پذیر مثل نیروی خورشیدی بوده که منجر به تغییر سیستم جریان برق از حالت متمرکز، بزرگ مقیاس و و مرسوم آن به حالتی توزیعی و فراروند شده است.

محققان برآورد کرده اند که در آینده برق مستقیما از طریق پایگاهی اختصاصی معامله خواهد شد.

همزمان با توسعه فناوری دفتر کل توزیع شده در بخش مالی و دیگر صنایع مثل مدیریت انرژی، کنسرسیوم ژاپن نیز پایگاهی را که نیروی آن توسط بلاکچین تامین میشود، مورد آزمایش قرار میدهد تا توانایی آن را از جهت تعیین قیمت خرید بین مصرف‌کنندگان برق و مصرف‌کنندگان، محک بزند. برای مثال، مصرف کننده‌ای که از برقی که خود تولید میکند، استفاده کرده و سپس مقدار اضافی آن را میفروشد.

طبق اخبار، این تحقیق از برق اضافی تولید شده توسط تجهیزات خورشیدی در خانه‌های مصرف‌کنندگان استفاده می‌کند تا قیمت‌ها را تعیین کرده، معاملاتی غیرواقعی با فناوری بلاکچین انجام داده و نیرو را به مصرف‌کنندگان متعددی بفرستد.

در این تحقیق تجربی، ما درباره معاملات مستقیم برق با استفاده از فناوری بلاکچین اطلاعات کسب کرده و تحقیقات تجربی بیشتری مثل تحقیق و بررسی در خانه و همکاری با موسسات مالی را نیز ارائه خواهیم کرد. به این ترتیب، به درک جامعه از کاربرد به روشی پایدار کمک خواهیم کرد.

این سیستم توزیعی توسط شرکت یونیسیس ژاپن و بانک میتسوبیشی (MUFG) توسعه یافته که در زمینه کاربرد بلاکچین در پرداخت و معاملات، مشاوره داده اند.

شرکت ارائه خدمات در همان مرکز آزمایشی سیستم نمایشی را ایجاد کرده و دانشگاه توکیو نیز مسئول تحقیقات و یافته‌هاست.

بانک میتسوبیشی یو‌اف‌جی به شدت درگیر این ماجرا شده است. در ماه می، این بانک اعلام کرد که تجاری‌سازی پرداخت‌های بلاکچین را تا اوایل سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد کرد. تمرکز بلاکچین این بانک که توسط شرکت آکامای (Akamai) توسعه یافته است، بر عملکرد حداکثر تا یک میلیون معامله در ثانیه خواهد بود.

استفاده از بلاکچین برای معاملات برق چیز جدیدی نیست.

پایگاه بیت‌وات (Bittwatt) که واسطه است، سرویس تامین انرژی غیر متمرکز، صدور صورتحساب و متعادل سازی خود را به تازگی راه‌اندازی کرده است. این پایگاه، اطلاعات تنظیمی و داده‌های مشترک بین تامین‌کنندگان انرژی، اپراتورهای شبکه و مصرف‌کنندگان هوشمند را با هم یکی می‌کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.