تحقیقات نشان می‌دهد که بلاکچین‌‌های خصوصی کاربرد کمی دارند

یک مطالعه‌‌ جدید نشان داده که علی رغم اقدامات انجام شده، برخلاف فناوری دفتر کل‌‌ توزیع شده‌‌‌‌ عمومی، مشاغل مختلف هنوز نتوانسته‌اند کاربردی برای بلاکچین‌‌های خصوصی و متمرکز پیدا کنند. در بسیاری از مواقع از شبکه‌‌های بلاکچین برای تایید اعتبار پایگاه داده و رسیدگی به تراکنش‌‌ها استفاده می‌‌شود.

0 78

دفتر کل‌‌های عمومی جهانی و تحول آفرین هستند

این تحقیق قسمتی از یک گزارش در مورد پیشرفت کریپتو در مرکز نوآوری‌‌های مالی و اقتصاد بدون پول در مدرسه‌‌ی مدیریت مسکو “Skolkovo” است. در این گزارش دلایل این پیشرفت را “از طرفی با افزایش تعداد پیشنهادهای زیرساختی و از طرف دیگر، با عدم اطمینان حاصل از گسترش تکنولوژی و پیشرفت دفتر کل‌‌های توزیع شده” می‌‌داند.

مطابق این پژوهش، برای ایجاد جهشی در این پیشرفت، صنعت کریپتو اپلیکیشن‌‌های دفتر کل توزیع شده‌‌ زیادی ساخته است. اما در حال حاضر، تنها 24 نوع بلاکچین خصوصی ساخته است. چند مثال از “بلاکچین‌‌های کنسرسیوم” موجود هستند؛ مثل پروژه‌‌های مشترک بین شرکت‌‌های با فعالیت‌‌های مشابه، و دیگر بلاکچین‌‌های خصوصی، به عنوان شبکه‌‌های حمایتی تحت نظر سازندگانشان.

نویسندگان این مقاله ادعا می‌‌کنند 50 کاربرد منحصر به فرد از دفتر کل‌‌های توزیع شده‌‌ خصوصی را پیدا کرده اند ولی همه‌‌ی آن‌‌ها تنها در 3 گروه طبقه‌‌بندی می‌‌شوند: راه حل‌‌های بدون نیاز به اعتماد، اتوماسیون منطق شغلی و اعتباربخشی پایگاه داده. در عین حال، 21 دفتر کل توزیع شده‌‌ وجود دارد، و 14 تای آن‌‌ها “عمومی، کنترل‌‌نشده، جهانی و پراکنده” هستند. در ادامه‌‌ی این تحقیق آمده است:

این نسخه از یک دفتر کل توزیع شده‌‌ بسیار به اینترنت شبیه است. دکمه‌‌ خاموش ندارد و می‌‌تواند با هر نیازی تطبیق پیدا کند.

بلاکچین‌‌های خصوصی محصولات خوبی هستند

“بلاکچین‌‌های کنسرسیوم” تعداد بسیار کمتری دارند. بیشتر آن‌‌ها برای اتوماتیک‌‌سازی منطق کاری بین شرکت‌‌های مختلف ساخته شده اند. این موسسه گف که تا به حال تنها 3 پروژه با محبوبیت و شناخت زیاد به دست آورده اند. مطابق با این پژوهش، این 3 پروژه Corda، Hyperledger و Symbiont نام دارند.

این پژوهش همچنین تاکید کرد، این سیستم‌‌ها محصولات خوبی را ارائه می‌‌کنند. مدرسه‌‌ مدیریت مسکو ادامه داد:

ارزش کلیدی دفتر کل‌‌های خصوصی تا کنون مشخص نشده است. ساخت نودها برای بررسی تراکنش‌‌ها می‌‌تواند اصلی‌‌ترین ویژگی آن‌‌ها باشد.

مرکز نوآوری‌‌های مالی و اقتصاد غیر پولی وظایف ضروری را که بر عهده‌‌ی صنعت بلاکچین است، توصیف کرده است. مطابق با این تحقیقات، حل مشکلات مربوط به مدیریت شبکه، امنیت داده‌‌های بیمه و اعتمادپذیری، چالش‌‌های مقیاس‌‌پذیری و تطبیق سرعت پیشرفت بلاکچین‌‌های عمومی بر عهده‌‌ی این سازمان‌‌ها است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.