تحقیقات بایننس: سکه JPM به‎طور مستقیم باXRP رقابت نمی‎کند

JPMorgan Chase از اواسط ماه فوریه، استیبل کوین جدید خود با نام اختصاری JPM را راه‎اندازی خواهد کرد. طبق تحقیقاتی که بایننس در مورد JPM منتشر نموده، این سکه، قابلیت تبدیل شدن به “پیشگام نسل سوم استیبل کوین‎ها” را دارد
که دنیای اقتصاد سنتی را هدف قرار داده و از طریق توکن‎های رشدیافته در بلاکچین خصوصی، مقاصد خاص و موارد استفاده‎ تجاری را دنبال می‎کند. طبق توافقات بانکی این‎طور استنباط می‎شود که JPM در آینده‎ی نزدیک با XRP رقابت نخواهد کرد

0 91

بخش تحقیقاتی صرافی رمزارز بایننس، آنالیزی از استیبل کوین تازه معرفی شده‎ی JPMorgan Chase منتشر کرد که در آن استدلالی مبنی بر اینکه این سکه‎ی دیجیتال “حداقل رقابت مستقیم” را با توکن XRP ریپل در آینده‎ی نزدیک خواهد داشت، بیان می‎کند. این مقاله در تاریخ 1 مارس توسط بخش تحقیقاتی بایننس منتشر شد.

طبق گزارش فینمگ، JPMorgan Chase اعلام کرد که از اواسط ماه فوریه محصول بلاکچین جدید خود را ارائه خواهد کرد: یک استیبل کوین با نام اختصاری JPM که به‎صورت 1:1 توسط ذخایر دلار (USD) بانک‎ها حمایت شده است.

همان‎طور که تحقیقات بایننس یادآوری می‎کند، پروژه‎ی آزمایشی سکه‎‎ JPM ، در ابتدا بر پرداخت و انتقال ارزش بین موسسات مالی تمرکز خواهد کرد و باید به‎صورت یک بلاکچین خصوصی با دسترسی محدود دریافت شود – یک فورک از بلاکچین عمومی اتریوم (ETH).

بر اساس توافق بین بانکی، گفته شده است که سکه‎ی JPM فعلاً وارد رقابت مستقیم با توکن XRP ریپل نخواهد شد، که هدف جاه طلبانه‎ی بعدی آن، بکارگیری به‎عنوان “ارز میانجی بین ارزهای فیات/رمز ارزها و هرگونه اوراق بهادار” بین بانکی‎ست و با هدف فعلی سکه‎ی JPM به‎عنوان راه حلی برای شبکه‎های بسته‎ی فعلی، مغایرت دارد.

با درنظر داشتن موجودی پایه‎ی عظیم مشتریان جهانی بانک و ترازنامه‎ی 2.6 تریلیون دلاری، تحقیقات بایننس اظهار می‎دارد که سکه‎ی JPM “قادر است مؤسسه را به بزرگترین صادرکننده‎ی استیبل کوین در یک بلاکچین که با جریان عرضه و ظرفیت کلی بازار سنجیده می‎شود، تبدیل کند.”

در ادامه‌ی مطالعات آورده شده که این سکه، قابلیت تبدیل شدن به “پیشگام نسل سوم استیبل کوین‎ها” را دارد که دنیای اقتصاد سنتی را هدف قرار داده و از طریق توکن‎های رشدیافته در بلاکچین خصوصی، مقاصد خاص و موارد استفاده‎ی تجاری را دنبال می‎کند.

در طرح کلی این مطالعه، نسل اول توسط سکه‎ی قدرتمند تتر (USDT) رهبری می‎شد که پس از آن با جریان پایدار “نسل دوم” استیبل کوین‎ها طی سال 2018 ادامه یافت.

طبق این مطالعه، در حالی که سکه‎ JPM می‎تواند تأثیر قابل توجهی در بهبود هزینه و بازدهی زمانی خدمات مالی سنتی داشته باشد، پیامدهای آن نیز برای بازار عمومی استیبل کوین، در کوتاه مدت حداقل خواهد بود:

بانک‎ها و مؤسسات مالی بزرگ از مجموعه‎ای مشخص از مزایای صدور استیبل کوین‎های برپایه‎ی فیات برخوردار هستند، اما این مزایا (با درنظر گرفتن اکوسیستم بسته‎ی آن‎ها بر مبنای بلاکچین عمومی) در آینده‎ی نزدیک سبب جایگزینی استیبل کوین‎های نقد و قابل تجارت عمومی نخواهد شد.

علاوه بر این، بعید است که سکه‎ی JPM به عنوان یک شبکه‎ی اختصاصی و متمرکز، از جانب رقبای بانکی (که ممکن است در آینده توکن‎های رمزنگاری شده‎ی بومی خود را منتشر کنند)، مورد حمله قرار گیرد.

طبق گزارشات، مدیرعامل بانک JPMorgan Chase ، Jamie Dimon در این هفته پیش‎بینی کرد که سکه‎ی JPM ، سرانجام خواهد توانست موارد استفاده‎ی مصرف کنندگان را یافته و به ارزی فراتر از استفاده‎های داخلی تبدیل شود.

نوآوری استیبل کوین با به دست آوردن اقبال عمومی (از جانب غول‎های بانک‎داری همچون گروه مالی Mizuho و گروه مالی Mitsubishi UFJ در ژاپن، که هر دو درصدد راه‎اندازی توکن‎های خود بر پایه‎ی ین هستند) همچنان ادامه می‎یابد.

در همین حال گزارش‎های غیرقابل تأیید حاکی از آن است که فیسبوک نیز در حال توسعه‎ی رمز ارز مخصوص خود با پشتوانه‎ی فیات و ادغام آن با سرویس پیام رسان خود است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.