تایوان قانونی را به منظور سخت گیری بر تراکنش‌های ناشناس کرپتو تصویب کرد

دولت تایوان قانون‌هایی را که بر تراکنش های ارز رمزنگاری شده نظارت دارند، اصلاح کرد. این بازبینی پس از گزارش کمیسیون اقتصادی این کشور انجام شد که خواستار اعمال سخت گیری بر تراکنش‌های ناشناس رمز ارزها شده بود.

0 88

اصلاحیه تصویب شد

Legislative Yuan ، بالاترین مقام قانون‌گذاری تایوان در روز جمعه تعدادی اصلاحیه بر روی قانون‌های موجود برای تراکنش‌های ارز رمزنگاری شده این کشورتصویب کرد. به گزارش Focus Taiwan :

این اصلاحیه‌ها با هدف کنترل پول شویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم، توسط کمیسیون مالی تایوان (FSC) به منظور سخت‌گیری بر تراکنش‌های ناشناس ارزهای رمزنگاری شده اعمال می‌شود.

“FSC اکنون می‌تواند از اپراتور پلتفرم های رمز ارزی که شامل بیت‌کوین نیز می‌شود، که سیستمی را با نام‌ Real-Name راه اندازی کنند که از کاربران درخواست می‌کند تا از نام‌های واقعی خود استفاده کنند.” بنا براخباری که از جزییات این اصلاحیه منتشر شده است، بانک‌ها اکنون می‌توانند تراکنش‌های ناشناسی را که از صرافی‌ها دریافت می‌کنند، رد کنند؛ همچنین آن‌ها مجبور شده اند تا هر تراکنش مشکوکی را به FSC گزارش کنند.

بر طبق گزارش Ettoday: براساس این اصلاحیه، موسسات غیر مالی که این قوانین را نقض کنند بیش از 50000 یوان (7256 دلار) و تا سقف 1 میلیون یوان جریمه خواهند شد، موسسات مالی نیز که این قوانین را نقض کنند، بیش از 500000 یوان و تا سقف 10 میلیون یوان جریمه خواهند شد.

سیستم Real-Name تایوان

یک صرافی رمز ارزی که بیش از 80 درصد بازار تایوان را در اختیار دارد و دارای 300000 عضو است، به news.Bitcoin.com گفته است که این صرافی سیستم  real-name را تا جولای 2018 اجرا خواهد کرد.

علاوه بر این صرافی بین المللی آنها نیز که Bitopro نام دارد و در اوایل امسال شروع به کار کرده است ” هنگامی که شروع به معاملات ارز فیات کند، از سیستم real-name استفاده خواهد کرد.  روابط عمومی Bitopro شفاف سازی کرد که:

قبل از خرید BTC  یا سایر رمز ارز با دلار جدید تایوان (NTD) به احراز هویت و مجوزهای بانکی نیاز است.

با این حال این نماینده خاطرنشان کرد که: ” معامله ارزهای رمزنگاری شده به شرطی که شامل معامله با ارزهای فیات نشود، می‌تواند به صورت ناشناس انجام شود. برای تراکنش های ارزهای رمزنگاری شده که شامل دریافت، انتقال پول یا سپرده گذاری و معامله با رمز ارز دیگر می‌شود، اجباری به ثبت اطلاعات شخصی در سیستم real-name نیست. ”

این اصلاحیه سه نوع درجه بندی برای حساب ها مشخص می‌کند. برای ساخت حساب کاربری سطح C  تنها به ایمیل و شماره تلفن نیاز است. برای احراز هویت حساب کاربری سطح B به وارد کردن اطلاعت کارت شناسایی، پاسپورت یا کارت اقامت نیار خواهد بود. حساب کاربری سطح A نیز به اطلاعات حسابی بانکی نیاز دارد.

این صرافی همچنین در فروشگاه‌های زنجیره‌ای Family Mart بیت‌کوین می‌فروشد. این فروشگاه بر طبق اطلاعات وبسایتش 3296 شعبه در تایوان دارد.

نماینده Bitoex در توضیحاتی به  news.Bitcoin.com اعلام کرد که خرید BTC  در فروشگاه‌های زنجیره‌ای به حساب کاربری سطح B سیستم real-name نیاز خواهد داشت و تاکید که هیچ معافیتی از سیستم real-name وجود نخواهد داشت و هنگامی که بحث معامله با ارز فیات مطرح باشد، کاربران مجبور به استفاده از سیستم real-name هستند.

کره جنوبی نیز سیستم مشابه real-name را در ژانویه راه اندازی کرد. با این حال ناظر مالی این کشور صلاحیت اینکه صرافی های این کشور را به استفاده از این سیستم وادار کند، ندارد، بنابراین فرآیند انجام این کار آهسته خواهد بود. علاوه بر این یک دادگاه محلی اخیرا گفته است که بانک‌ها حق بلوکه کردن تراکنش‌های صرافی‌هایی که از سیستم real-name استفاده نمی‌کنند، نخواهند داشت.

تایوان همچنین پیش نویسی را برای قانون گذاری عرضه اولیه سکه (ICO) پیشنهاد داده است. مدیر FSC اخیرا اعلام کرد که انتظار می‌رود کلیات این قانون تا ژوئن سال بعد کامل شود.

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.