تاکید SEC بر ایجاد معیارهای حفاظتی بیشتر قبل از تایید ETF بیت کوین

تایید ETF بیت کوین از جانب کمیسیون قانون‌‌گذار SEC به عنوان یکی از مورد انتظارترین رویدادها در فضای رمز ارزها به حساب می‌‌آید، از آنجا که بسیاری معتقدند که چنین کاری می‌‌تواند مسیر سرمایه‌‌گذاران سازمانی بزرگ به این فضا را هموارتر کند. رئیس این کمیسیون در آخرین سخنان خود اظهار داشته است که هنوز هم باید معیارهای بیشتری برای محافظت از مشتریان لحاظ شوند تا احتمال ضررهای مالی به سرمایه‌‌گذاران تا حد امکان کاهش یابد.

0 81

جی کلیتون (Jay Clayton)، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اذعان داشت که این سازمان قانون‌‌گذار باید در مورد کاستدی (Custody) رمز ارزها احساس راحتی کند و پیش از تایید پیشنهاد ETF بیت کوین این اطمینان به دست آید که هیچ سوءاستفاده‌‌ای از بازار صورت نخواهد گرفت. کلیتون سخنان خود را در جریان مصاحبه با CNBC در روز 6 ژوئن مطرح کرد.

زمانی که از کلیتون پرسیده شد که آیا ETF های مبتنی بر چندین رمز ارز در ایالات متحده عرضه خواهند شد، وی پاسخ داد که سازمان SEC در حال کار کردن بر روی این مسئله می‌‌باشد.

با این وجود، وی همچنین خاطرنشان کرد که قبل از تایید ETF بیت کوین مسائل مختلفی باید برطرف شوند:

در حال کار بر روی این مسئله می‌‌باشیم، اما چندین مشکل وجود دارند که باید آنها را برطرف سازیم. اولین مورد کاستدی می‌‌باشد: کاستدی یکی از الزامات بلندمدت در بازارهای ما است و اگر ادعای داشتن چیزی را دارید، باید واقعا آن را در اختیار داشته باشید.

یکی دیگر از نگرانی‌‌های SEC به نبود معیارهای مناسب برای جلوگیری از سوءاستفاده بازاری برمی‌‌گردد. کلیتون اذعان داشت:

مسئله مهم دیگر این است که قوانین و نظارت پیچیده‌‌ای در اختیار داریم تا اطمینان حاصل کنیم که مردم از بازار سوءاستفاده نمی‌‌کنند و بازارهای رمز ارز عمدتا چنین چیزی ندارند؛ همچنین به سختی در حال تلاش می‌‌باشیم تا ببینیم که آیا می‌‌توانیم به چنین چیزی دست یابیم، اما نمی‌‌توانم تنها بگویم که مسائل ساده بوده و با سهام و اوراق بهادار روبرو می‌‌باشیم، چرا که این‌‌چنین نیست.

دیدگاه کلیتون در تضاد کامل با سخنانی است که اوایل هفته گذشته توسط هستر پیرس (Hester Peirce)، عضو کمیسیون SEC مطرح شد. وی از مقامات SEC درخواست کرد که وسواس کمتری در مورد ETF بیت کوین به خرج دهند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.