تام لی: بازار خرسی زمانی طلایی برای پیوستن به حوزه‌ رمز ارزهاست

تام لی، سرمایه‌گذار بزرگ بازار وال استریت و هم‌موسس شرکت Fundstrat Global Advisors، روز ۲۸ نوامبر در خلال سخنرانی خود در کنفرانس BlockShow Asia 2018 گفت بازارهای خرسیِ موجود زمانی طلایی برای پیوستن به حوزه‌ی رمز ارزهاست.

0 94

هم‌موسس شرکت Fundstrat سه مبحث عمده را دلیل ریزش اخیر بازار ارزهای رمزنگاری شده دانست: نزاعی که بر سر انشعاب سخت بیت‌کوین کش (BCH) به وجود آمد، اقدامات قانون‌گذاران کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) آمریکا برای برگرداندن پول عرضه‌ اولیه‌ کوین (ICO) به سرمایه‌گذاران و وضعیت «اسف‌بار» بازارهای جهانی که در ماه اکتبر و نوامبر افت ۱۰ درصدی را تجربه کرده‌اند.

با این همه، لی همچنان نگاه مثبتی نسبت به رمز ارزها دارد. او برای توصیف وضعیت پیش رو گفت:

اتفاقی که شاهدش هستیم نوعی اصلاح قیمت است که قیمت را به پایین‌تر از حد ۲۰۰ روز قبل آن رسانده این شاخص برای تعیین نوسانات قیمتی در بین سرمایه گذاران از محبوبیت بسیاری برخوردار است, اما اگر صبر داشته باشید، قیمت دوباره بالا می‌رود. این اتفاق تا سه ماه یا حتی یک سال آینده رخ نمی‌دهد، ولی تا دو الی سه سال دیگر می‌توانیم به آن نقطه برسیم، بنابراین اکنون زمانی طلایی برای شرکت در حوزه‌ی رمزارزهاست. به محض این‌که قیمت بیت‌کوین از حد ۲۰۰ روزه‌اش عبور کند، می‌دانیم که جریان پول به سوی آن روانه خواهد شد

لی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری کوین‌تلگراف از دیدگاه خوش‌بینانه‌اش درباره‌ی آینده‌ی بازار ارزهای رمزنگاری شده سخن گفت:

«تنها زمانی که بازدهی بیشتر از ۷ درصد می‌شود، وقتی است که در بازار خرسی خرید کنید […] شاید بیت کوین در کوتاه مدت ریزش‌هایی داشته باشد، ولی این حقیقت که هنوز در روزهای نخست حوزه‌ی رمز ارزها قرار داریم تغییری نمی‌کند، حوزه‌ای که به زودی یک دسته دارایی رو به رشد خواهد شد.»

بر اساس سخنان او در کنفرانس BlockShow، در حوزه‌ی رمز ارزها ۵۰ میلیون کیف پول فعال وجود دارد، در حالی که در پی‌پال ۲.۲۷ میلیون و در ویزا و مسترکارت ۴.۶ میلیون حساب وجود دارد. لی باور دارد که با مقایسه‌ی ارزش شبکه‌های اجتماعی بیت کوین (BTC) با سایر سیستم‌های پرداخت، می‌توان انتظار داشت که تا ده سال آینده قیمت هر بیت کوین به ۱۰ میلیون دلار برسد.

او معتقد است که علی‌رغم احتمال ریزش بیت کوین در سه ماه آینده، این ارز در سال پیش رو بسیار خوب عمل خواهد کرد. وی دلیل این امر را پذیرش روزافزون رمز ارزها توسط شرکت‌های بزرگ نظیر مایکروسافت، استارباکس و سرمایه‌گذاران حقوقی می‌داند. اگرچه لی از به زبان آوردن اعداد و ارقام خودداری می‌کند، ولی او اذعان داشت که قیمت بیت کوین بسیار بالاتر از حد فعلی خواهد بود.

بیت کوین در روز چهارشنبه، ۲۸ نوامبر، بهترین عملکرد ۲۴ ساعته‌ی خود را از ماه جولای تا به حال به نمایش گذاشت و بیش از ۸ درصد افزایش قیمت داشت. این ارز در زمان نگارش این مطلب با قیمت ۴۱۷۲ دلار معامله می‌شود. سایر رمز ارزها نیز روز مثبتی را پشت سر گذاشتند، در همان روز اتریوم (ETH) نیز توانست ۱۰ درصد رشد داشته باشد.

کنفرانس BlockShow Asia 2018 به مدت یک هفته در سنگاپور برگزار می‌شود و از طریق یوتیوب پوشش زنده دارد. تام لی چند روز قبل از این کنفرانس با اشاره‌ی مجدد به پیش‌بینی‌اش در خصوص رمز ارزها که آن را بعد از شروع افت بازار در ماه نوامبر اعلام کرده بود به خبرگزاری CNBC گفت که بیت کوین می‌تواند سال ۲۰۱۸ را با قیمت ۱۵ هزار دلار به اتمام برساند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.