تاریخچه مختصری از ارتباط رمز ارزها‌‌ و ورزش

جهان ورزش، عرصه سرمایه‌‌های چند میلیارد دلاری است. بازیکنان و دست‌‌اندرکاران در جامعه ورزش می‌‌توانند در یک یا چند میدان سرمایه به خوبی فعالیت کنند، ولی فعالیت‌های اخیر در زمینه رمز ارزها‌‌، به صنعت کمک کرد تا اهمیتی بیش از پیش پیدا کند.

0 103

نهایت همکاری

مسابقات المپیک زمستانی ۲۰۱۴ در سوچی روسیه، همراه با پرچم‌‌های پرزرق و برق فراوان بود، ولی جالب‌‌‌‌تر این بود که تیم Bobsleigh از کشور جامائیکا، ۳۰۰۰۰ دلار رمز ارز دوج‌‌کوین هزینه کرد تا بتواند به این کشور اروپایی سفر کند.

این کار منحصربه‌‌فرد، با افزایش ۵۰ درصدی دوج‌‌کوین در مقابل بیت کوین، در روزهای پایانی رونق بازار در اواخر ۲۰۱۳ و اوایل ۲۰۱۴، تاثیر شگفت‌‌آوری بر قیمت رمز ارزها‌‌ داشت.

هم‌‌چنین سال ۲۰۱۴ شاهد همکاری بزرگ بین غول صرافی بیت کوین و BitPay و ESPN بود تا Beef O’Brady به St.Petersburg تغییر نام دهد.

استادیوم مملو از فروشندگان پذیرنده بیت کوین و دستگاه‌‌های خودپرداز بیت کوین و بیت‌‌پی بود که با خلاقیت‌‌ها و طرح‌‌های انگیزشی در زمینه رمز ارزها‌‌، تمام تلاش خود را به کار بستند تا جامعه میزبان به مأمنی برای بیت کوین بدل شود.

گرچه پس از تنها یک سال این همکاری به پایان رسید، ولی این اقدام چشمگیر به یادگار ماند که هرگز توسط میلیون‌‌ها نفر از طرفداران کالج فوتبال که تنها از همین طریق با بیت کوین و رمز ارزها‌‌ آشنا شده بودند، فراموش نشد.

حرکت روبه جلو تا ۲۰۱۸

از زمان آن همکاری تاثیرگذار بین جامعه ورزش و رمز ارزها‌‌ در سال ۲۰۱۴، تلاش‌‌های فراوانی برای تقویت این ارتباط بین دو حوزه انجام شده است.

eToro در اوایل سال جاری یک قرارداد تبلیغاتی با هفت تیم لیگ برتری انگلستان را اعلام کرد. میزان قرارداد بین بیت کوین و نمایندگان تیم‌‌ها، یکی از بزرگ‌‌ترین شراکت‌‌ها بین رمز ارزها‌‌ و ورزش تا به امروز بوده است.

هم‌‌چنین، صرافی رمز ارز Coin Deal یک طرح مشارکتی با ورزش قهرمانی انگلیسWolverhamp Wanderers امضا کرد تا لوگوی خود را روی آستین تیم قرار دهد.

هم‌‌چنین تیم بسکتبال آمریکایی Sacramento اعلام کرد که بیت کوین را به عنوان یکی از گزینه‌‌های پرداختی خود می‌‌پذیرد، در حالی که به استخراج اتریوم ادامه می‌‌دهد.

ارتباط ادامه‌‌دار بین این دو حوزه، بهتر خواهد شد، زیرا به زودی با مشاهده روابط موفق دیگر تیم‌‌ها، تعداد بیشتری از تیم‌‌های قدرتمند به این قطار می‌‌پیوندند. با این حال، دوام این رابطه به دوام و ماندگاری رمز ارزها‌‌ بستگی دارد، چرا که بیشتر تیم‌‌ها، اگر شکافی در جامعه رمز ارزها‌‌ مشاهده کنند، احتمالا این پروژه را ترک خواهند کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.