تاخیر در تنظیم مقررات رمز ارزها می تواند آزادی بیشتری برای این فناوری فراهم کند

یکی از اعضای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اعلام کرد که تاخیر در ایجاد مقررات رمز ارزها می‌تواند آزادی عمل بیشتری برای این صنعت فراهم کند.

0 81

هستر پیرس (Hester Peirce)، که به خاطر اختلاف نظرش با تصمیم SEC برای رد ETF بیت کوین که توسط برادران وینکلووس پیشنهاد شده، شناخته می‌‌شود، در دانشکده حقوق دانشگاه میسوری راجع به مسائل مربوط به تعیین مقررات دولتی نکاتی را عنوان کرد.

پیرس طی صحبت‌‌های خود در مورد تاخیر کنونی در ارائه یک چارچوب قانونی شفاف برای رمز ارزها اظهار داشت که این بلاتکلیفی چندان هم بد نیست. او توضیح داد:

ممکن است با مشاهده بلوغ تعداد بیشتری از پروژه‌‌های بلاکچین بتوانیم به خط مشی واضح‌‌تری دست پیدا کنیم. در واقع، تأخیر در تعیین این خط مشی‌‌ها می‌‌تواند آزادی عمل بیشتری برای این فناوری فراهم کند

این عضو کمسیسون خاطر نشان کرد که روند تنظیم صنعت جدید ممکن است طولانی باشد و تاکید کرد که SEC باید به طور مناسب عمل کند تا این صنعت بتواند بدون تطابق با قوانین فعلی تکامل یابد.

اگر درست عمل کنیم، می‌‌توانیم امکان پیشرفت خلاقیت و نوآوری در این مرز جدید را بدون نیاز به تبعیت از قوانین اوراق بهادارمان فراهم کنیم و بتوانیم از سرمایه گذاران محافظت کنیم، تشکیل سرمایه را تسهیل کرده و بازارهای منصفانه، منظم و کارآمد را تضمین کنیم

پیرس از این موضوع نیز ابراز نارضایتی کرد که از طرف دیگر، گاهی اوقات این نظارت بیش از حد معمول صورت می‌‌گیرد. او اظهار داشت که از نظر او اقدامات اجرایی، روش مناسبی برای براورده ساختن انتظارات سرمایه گذاران کریپتو نیست. علاوه بر این، او در ادامه عنوان کرد که برخی از پروژه های کریپتو نمی‌‌توانند در چارچوب موجود پیشرفت کنند زیرا ” قوانین مربوط به اوراق بهادار آن‌ها را غیرقابل اجرا می‌‌سازد.”

پیرس همچنین معتقد است که SEC گاهی اوقات برای تصمیم گیری در مورد پروژه‌‌های کریپتو خیلی تردید دارد و ممکن است سرمایه گذارانی که مایل به جمع آوری پول هستند از این احتیاط بیش از حد اجتناب کنند:

ما سرمایه گذاران را برای فعالیت کورکورانه‌‌شان در هر چیزی که نام کریپتو را با خود یدک می‌‌کشد مقصر می‌‌دانیم، اما گاهی به نظر می‌‌رسد که ما نیز به همان اندازه از هرچیزی که نام کریپتو را یدک می‌‌کشد فراری هستیم. وظیفه ما در قبال سرمایه گذاران این است که مراقب باشیم، اما ما این وظیفه را داری که جهان سرمایه گذاری آنها را طبق اولویت‌‌های خودمان تعریف نکنیم

پیرس در انتهای صحبت‌‌های خود اظهار داشت که ممکن است کنگره ایالات متحده ابهامات مربوط به کریپتو را حل کند و این الزام را به وجود آورد که حداقل برخی از دارایی‌‌های رمز ارزی به عنوان یک کلاس دارایی جداگانه در نظر گرفته شوند.

طبق گزارشات پیشین، چنین پدیده نوآورانه‌‌ای در اواخر دسامبر ۲۰۱۸ به مجلس نمایندگان معرفی شده است. در این لایحه، دو تن از نمایندگان ایالات متحده به دنبال این بودند که از طریق اصلاح قانون اوراق بهادار قانون اوراق بهادار ۱۹۳۳ و قانون اوراق بهادار ۱۹۳۴، رمز ارزها را از تعریف به عنوان اوراق بهادار معاف کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.