بیل کلینتون: گستره توانمندی‌ها و امکانات بلاکچین فوق‌العاده است

بیل کلینتون، رئیس جمهور سابق آمریکا، در رویداد سالانه ریپل درمورد پدیده بلاکچین و ارز رمزها صحبت کرده است. او در یک مصاحبه، از پتانسیل و گستره امکاناتی که بلاکچین پیش روی ما می‌گذارد، تمجید کرده و برگ برنده این پدیده را در عملکرد فرامرزی و جهانی آن می‌داند.

0 74

رئیس جمهور اسبق آمریکا، بیل کلینتون، در روز ۱ اکتبر در کنفراس سالانه‌ی ریپل (Ripple) در سن فرانسیسکو گفت گستره توانمندی‌ها و امکاناتی که فناوری بلاکچین پیش روی ما می‌گذارد، فوق العاده است.

پس از اتمام سخنرانی‌ آغازین در این رویداد، کلینتون با جین اسپرلینگ (Gene Sperling)، که از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ مشاور اقتصادی او بود، به گفتگو پرداخت و درباره‌ی موضوعات مختلفی از سیاست خارجی و مسائل فرهنگی گرفته تا بلاکچین و سرمایه‌گذاری روی رمزارزها صحبت کرد. وی در این باره گفت:

«پتانسیل اصلی بلاکچین این است که این فناوری فرامرزی عمل می‌کند. گستره توانمندی‌ها و امکاناتی که فناوری بلاکچین پیش روی ما می‌گذارد، فوق العاده است.»

اگرچه کلینتون به پتانسیل‌های مختل‌کننده فناوری‌هایی نظیر بلاکچین اذعان دارد، ولی او می‌داند که سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی در شرایط برد-برد بهتر جواب می‌دهد. رئیس جمهور اسبق آمریکا درباره‌ی پیشرفت‌های جدید فناوری در شرایط سیاسی موجود میان آمریکا و اروپا می‌گوید:

«با تصمیم‌گیری‌های سیاسی و اقتصادی و اجتماعیِ منفی می‌توانیم همه چیز را نابود کنیم. این مسئله را نباید فراموش کرد.»

کلینتون پیش از این نخستین بیت‌کوین خود را در سال ۲۰۱۶ در کنفرانسی در واشنگتن دی‌سی از طرف سرمایه‌گذار و کارآفرین معروف متیو روزاک (Matthew Roszak) به عنوان هدیه دریافت کرده بود. البته همسر او، هیلاری کلینتون، ترجیح داده بود که کمک‌هایی را که به شکل بیت‌کوین به کمپین انتخاباتی او اهدا می‌شد قبول نکند.

در سال‌های اخیر، ارزهای دیجیتال و سیاست رابطه‌ی نزدیک‌تری پیدا کرده‌اند، چرا که قانون‌گذاران آمریکایی برای شفاف‌سازی این ارزها به دنبال وضع مقررات درمورد این بازار بوده‌اند. هفته‌ی گذشته گروهی از قانون‌گذاران از طرف کنگره‌ی آمریکا نامه‌ای به رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار، جی کلیتون (Jay Clayton)، ارسال و از او خواستند درباره‌ی برنامه‌ی این کمیسیون برای قانون‌گذاری در خصوص ارزهای دیجیتال توضیح دهد. آن‌ها همچنین نگرانی‌های خود را درباره‌ی تردیدهایی که در ارتباط با خرید و فروش توکن‌های دیجیتال وجود دارد ابراز کردند.

در ماه ژولای، صرافی رمز ارز کوین‌بیس (Coinbase) یک کمیته‌ی اقدام سیاسی (PAC) برای خود تشکیل داد تا بتواند برای برپا کردن کمپین‌های طرفداران رمزارزها کمک مالی جمع کند. کمی بعدتر در ماه سپتامبر، گروهی از شرکت‌های آمریکاییِ فعال در زمینه‌ی بلاکچین و ارزهای رمزنگاری‌ شده اعلام کردند که قصد دارند انجمن بلاکچین را به عنوان نخستین گروه لابی‌گریِ صنعت بلاکچین در واشنگتن راه‌اندازی کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.