بیل میلر: قیمت بیت کوین یا افزایش پیدا می‌کند یا اینکه ارزش آن کاملا صفر می‌شود

خالق Miller Value Partners معتقد است که بیت کوین‌‌ پتانسیل رفتن به هر مسیری را دارد: سه به فلک کشیدن یا به گل نشستن. بیل میلر عنوان کرد که یکی از جذابیت‌‌های بیت کوین‌‌ در این است که فراز و نشیب بازار آن کاملا جدا از بازار دارایی‌‌های دیگر مانند سهام و اوراق بهادار است.

0 81

به گفته سرمایه‌‌گذار وال استریت بیل میلر در مصاحبه با CNBC در روز ۷ ژانویه، بیت کوین‌‌ (BTC) پتانسیل این را دارد که قیمت بسیاری بالایی داشته باشد یا اینکه کاملا برابر با صفر باشد.

میلر، که موسس شرکت مدیریت سرمایه گذاری Miller Value Partners نیز است، در جریان برنامه “The Exchange” با کلی ایوانز به گفتگو پرداخت و بیت کوین‌‌ را به عنوان یک آزمایش فناورانه بسیار جالب مورد خطاب قرار داد که هر ساله روند متفاوتی به خود می‌‌گیرد.

برای مثال، پایین‌‌ترین قیمت بیت کوین‌‌ در سال ۲۰۱۸ حدود ۳,۲۰۰ دلار بود. با این حال، با سپری شدن چند روز از سال ۲۰۱۹ قیمت بیت کوین‌‌ باز هم از مرز ۴,۰۰۰ دلار گذشته است. میلر به ایوانز گفت:

“بیت کوین‌‌ پتانسیل این را دارد که قیمت بسیار بالاتری داشته باشد یا اینکه ارزش آن کاملا صفر شود”.

همچنین این سرمایه‌‌گذار به روند دیگری اشاره کرد: بیت کوین‌‌ دقیقا ۵۲ هفته بعد از اوج‌‌گیری در دسامبر ۲۰۱۷ به پایین‌‌ترین قیمت خود رسید، در حالی که بازار سهام تا سه یا چهار هفته بعد از آن سیر نزولی به خود نگرفت.

با این حال، میلر اذعان داشت که یکی از دلایلی که دوست دارد بیت کوین‌‌ را در سبد سرمایه گذاری خود لحاظ کند به این خاطر است که هیچ ارتباط مستقیم و واضحی میان بازار کریپتو، سهام و اوراق بهادار وجود ندارد: در حال نزولی بودن بازار کریپتو، بازارهای دیگر ممکن است گاوی باشند و خلاف این قضیه نیز صادق است.

میلر این‌‌چنین نتیجه گیری کرد: “من یکی از ناظرین بازار کریپتو هستم، اما نمی‌‌توانم بگویم که به آن اعتقاد قلبی دارم”.

در دسامبر ۲۰۱۷ و زمانی که بیت کوین‌‌ رکورد ۲۰,۰۰۰ دلار را بر جای گذاشت، میلر ادعا کرد که تقریبا ۵۰ درصد از سرمایه‌‌ خود را در کریپتوهای برتر سرمایه‌‌گذاری کرده است. در سپتامبر ۲۰۱۸، شرکت Miller Value Partners دارای ۲.۹ میلیارد دلار سرمایه بود.

شش ماه بعد، میلر در مصاحبه‌‌ای عنوان کرد که از سال ۲۰۱۴ نزدیک به ۱ درصد از سرمایه‌‌های خود را به صورت بیت کوین‌‌ نگه داشته است.

به علاوه، پس از سیر نزولی بیت کوین‌‌ در مارس ۲۰۱۸ میلر اذعان کرد که “برای آزمودن مقاومت دارایی‌‌ها در برابر شرایط سخت، به وجود آمدن حباب الزامی است”.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.