بیش از ۸۰ درصد از کل ذخایر اتریوم (ETH) توسط ۷,۵۷۲ آدرس نگهداری می‎شود

طبق گزارش منتشر شده توسط شرکت تحقیقات دارایی دیجیتال Delphi Digital، بیش از ۸۰ درصد از کل ذخایر سکه‎های اتریوم توسط آدرس‎هایی با بالانس حساب بیش از ۱۰۰۰ اتریوم، نگهداری می‎شود. این گزارش همچنین مدعی‎ست که از تاریخ ۳ مارس، ۲.۳ میلیون اتریوم (حدود ۲ درصد از کل موجودی اتریوم) در اپلیکیشن‎های غیرمتمرکز مالی عرضه شده است.

0 90

طبق گزارش منتشر شده توسط شرکت تحقیقات دارایی دیجیتال Delphi Digital، بالغ بر ۸۰ درصد از ذخایر در گردش اتریوم (ETH) نزد ۷,۵۷۲ آدرس نگهداری می‎شود.

به‎طور دقیقتر، طبق داده‎های مندرج در این تحقیق، بیش از ۸۰ درصد از کل ذخایر سکه‎های اتریوم توسط آدرس‎هایی با بالانس حساب بیش از ۱۰۰۰ اتریوم، نگهداری می‎شود. تعداد این آدرس‎ها به ۷,۵۷۲ می‎رسد. این تحقیق تعداد کلی این آدرس‎ها را بر مبنای حجم اتریوم موجود در آ‎ن‎ها تقسیم‎بندی می‎کند که در این میان، ۶,۴۹۰ آدرس، به میزان ۱,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ اتریوم، ۹۲۳ آدرس به میزان ۱۰,۰۰۰ تا ۱۰۰,۰۰۰ اتریوم، ۱۵۵ آدرس به میزان ۱۰۰,۰۰۰ تا ۱,۰۰۰,۰۰۰ اتریوم، و تنها ۴ آدرس چیزی بین ۱,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ اتریوم را در اختیار دارند.

شرکت مذکور، در همین سند ادعا می‎کند که قیمت اتریوم، با گذشت ۳۰ روز پس از راه‎اندازی هریک از ۵ هارد فورک پیشین، به‎طور میانگین ۱۹ درصد افت کرده است.

با این حال آخرین هارد فورک که پیش از آپدیت‎های Constantinople و St. Petersburg راه‎اندازی شد، شاهد کاهش قیمت اتریوم به میزان کمتر از یک درصد بود که گزارش فوق علت احتمالی آن را مربوط به کاهش پاداش بلوک از ۵ اتریوم به ۳ اتریوم می‎داند.

محققان همچنین به این نکته اشاره کردند که از تاریخ ۳ مارس، ۲.۳ میلیون اتریوم (حدود ۲ درصد از کل موجودی اتریوم) در اپلیکیشن‎های غیرمتمرکز مالی عرضه شده است.

بیشترین میزان (طبق گزارش‎ها، بیش از ۹۸ درصد) اتریوم تسهیم شده در اپلیکیشن‎های مالی غیر متمرکز، در قراردادهای هوشمند MakerDAO قرار گرفته که ایجاد و از بین بردن اپلیکیشن غیرمتمرکز DAI) Maker) ,را ممکن می‎سازد. دومین اپلیکیشن مالی غیرمتمرکز با بیشترین میزان اتریوم، پلتفرم وام‎دهی غیرمتمرکز است که تقریباً به میزان ۲۸,۵۰۰ اتریوم را از تاریخ ۳ مارس، نگهداری می‎کند.

در نهایت این گزارش، نگرانی‎ها درباره‎ی خطرات فنی پیش روی اتریوم در آینده‎ی نزدیک را نیز تشدید می‎کند. این اسناد به‎طور خاص، به متمرکز بودن Infura (زیرساخت خدماتی شرکت توسعه‎ برمبنای اتریوم ConsenSys) اشاره کرده است. اینفورا (Infura) به توسعه‎دهندگان DApp (اپلیکیشن‎های غیرمتمرکز) اجازه می‎دهد که DAppهای خود را بدون به‎کارگیری فول نود های شخصی خود، گسترش دهند.

با این حال این گزارش توضیح می‎دهد که توسعه‎دهندگان با استفاده از اینفورا، بر زیرساخت تحت مدیریت ConsenSys و به میزبانی آمازون وب سرویس متکی هستند که تنها نقطه‎ی شکست موجود، و به معنای اجتناب از تمرکز زدایی است.

Delphi Digital، مؤلف این گزارش، خود را به‎عنوان شرکتی با هدف تولید محتوای بی‎طرف در ارتباط با دارائی‎های دیجیتال و فناوری دفتر کل توزیع شده (Distributed Ledger Technology) (DLT) و تأمین‎کننده‎ی سرویس‎های آنالیز برای مشتریان صنعتی، تثبیت کرده است. این شرکت همچنین آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano) سرمایه‎گذار شرکت Morgan Creek Digital Assets را یکی از اعضای هیئت مدیره‎ی خود می‎شمارد.

یکی دیگر از گزارش‎های منتشر شده‎ی اخیر (این‎بار توسط شرکت مدیریت دارایی‎های رمز ارز Electric Capital درباره‎ی اتریوم، ادعا می‎کند که اتریوم بیشترین توسعه‎دهندگان را (صرف‎ نظر از توسعه‎دهندگان پروژه‎های اجتماعی)، در میان همه‎ رمز ارزها دارد که بر روی پروتکل اصلی آن کار می‎کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.