بیت کوین SV با توجه به حجم بلوک عظیم خود، مجدداً سازمان‎دهی خواهد شد

صرافی رمز ارز بیت مکس (BitMEX) با انتشار توئیتی مدعی شد نود BSV این صرافی، دو مرتبه سازمان‎دهی مجدد را تجربه کرد. در مرتبه اول 3 بلوک ، و در مرتبه دوم 6 بلوک دیگر سازماندهی شدند. سازمان‎دهی مجدد بلاک چین، وضعیتی‎ست که در آن دو استخراج کننده، یک بلوک را به‎طور همزمان کشف می‎کنند که باعث یک فورک اضطراری در شبکه می‎گردد.

0 91

صرافی رمز ارز بیت مکس (BitMEX) در تاریخ 19 مارس با انتشار توئیتی نوشت، بلاک چین بیت کوین ساتوشی ویژن، پس از بارها سازمان‎دهی، در حال کشمکش با حجم بلوک عظیم خود است.

بیت مکس در این پست اظهار داشت که در تاریخ 18 آوریل، نود BSV این صرافی، “دو مرتبه سازمان‎دهی مجدد را تجربه کرد. در مرتبه اول 3 بلوک ، و در مرتبه دوم 6 بلوک دیگر سازماندهی شدند.”. بیت مکس در پست توئیتر خود، نموداری در این خصوص ارائه داد:

Bitcoin SV block reorganization

سازمان‎دهی مجدد بلوک بیت کوین SV؛ منبع BitMEX

سازمان‎دهی مجدد بلاک چین، وضعیتی‎ست که در آن دو استخراج کننده، یک بلوک را به‎طور همزمان کشف می‎کنند که باعث یک فورک اضطراری در شبکه می‎گردد. این وضعیت با کشف بلوک بعدی توسط یک استخراج کننده دیگر، برطرف می‌شود چرا که این زنجیره، خارج از آن دو بلوک کار بیشتری می‎طلبد. بلوک منجر به ایجاد فورک، “یتیم (orphaned)” شده و با بلوکی از فورک جدید (شامل بلوک‎های بیشتر)، تعویض می‎شود. سازمان‎دهی مجدد بلوک، زمانی رخ می‎دهد که شبکه برای بازتولید کارآمد بلوک‎ها، خیلی کند شده باشد.

بیت مکس در کامنتی ذیل توئیت خود، توضیح داد که دو زنجیره رقابتی معتبر را شناسایی کرده است که جداسازی آن‎ها در بلوک 578639 صورت گرفته است. نود بیت مکس زنجیره سمت چپ را تا بلوک 578642 دنبال کرده و در ادامه به زنجیره سمت راست جهیده است. در حدود یک ساعت بعد، این زنجیره دوباره به سمت چپ انتقال یافت. بیت مکس در این‎باره نوشت که هیچ حمله خرج دوباره (double spending) صورت نگرفته است.

وقتی از بیت مکس پرسیده شد که این دقیقاً به چه معناست، بیت مکس به موارد متعددی اشاره کرده و گفت، شبکه بیت کوین SV راه مناسبی برای پرداخت‎ها نیست؛ محدودیت حجم بلوک بیش از اندازه زیاد است و زمان تأخیر شبکه بسیار بالاست.

اخیراً BSV با مشکلاتی در صرافی‎های رمز ارز روبرو شد که بر مبنای آن، برخی از صرافی‎ها اعلام کردند که این سکه را از لیست معاملاتی خود حذف خواهند کرد. صرافی رمز ارز بایننس (Binance) اعلام کرد که از تاریخ 22 آوریل، این سکه را از لیست معاملاتی حذف کرده و تمامی جفت‎های معاملاتی BSV را در این صرافی ممنوع می‎سازد. بایننس در این‎باره اظهار داشت که پس از بررسی عمیق این سکه، چنین تصمیمی گرفته و افزود، “ما معتقدیم که این بهترین راه حفاظت از کاربرانمان است”.

تنها چند روز بعد، صرافی رمز ارز امریکایی کراکن (Kraken) نیز اعلام کرد که تصمیم به حذف این سکه از لیست معاملاتی خود گرفته است. کراکن طی اعلامیه‌ای رسمی اظهار داشت “BSV رفتاری کاملاً مغایر با ارزش‎های مورد قبول ما در کراکن و حتی در جامعه کریپتو، از خود نشان داده است”.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.