بیت کوین ۹۰ بار در سال ۲۰۱۸ مرد

با توجه به نوسانات اخیر قیمت بیت کوین و سقوط آن، بسیاری اعتقاد دارند که بیت کوین به پایان راه خود رسیده است و به زودی ارزش خود را از دست می‌دهد، اما جبهه مقابل معتقدند که بلاکچین، فناوری زیربنایی بیت کوین، هنوز در ابتدای راه قرار دارد و در مورد آینده این صنعت خوشبین هستند.

0 103

شایعات مرگ بیت کوین به شدت اغراق‌شده هستند

به گفته 99 Bitcoins، بر اساس تعداد شگفت‌انگیز آگهی‌های ترحیم بیت کوین طی بازار خرسی حزن‌انگیز کریپتو، این رمز ارز ۹۰ بار در سال ۲۰۱۸ مرد. این کمی کمتر از ۱۲۵ باری است که در سال ۲۰۱۷ مرده بود.

بر خلاف تمایل بدگویان برای دفن بیت کوین، حضور بیت کوین در رسانه‌ها هیچ گاه تا این اندازه نبوده است. پس حتی در حالی که بیت کوین مقدار زیادی از ارزش خود را از دست داده است، جستجو در گوگل برای بیت کوین میزان بی‌سابقه‌ای رسیده است.

جستجو در گوگل برای بیت کوین به شدت افزایش یافته است

بنابر گزارش CCN، جستجو در گوگل برای CCN اخیرا از جستجو برای پرزیدنت دونالد ترامپ پیشی گرفته است. وقتی در نظر بگیرید که همه روزه ترامپ محور بسیاری از گزارش‌های خبری است، این موضوع شگفت‌آور خواهد بود.

با استفاده از این معیار، به راحتی می‌توان گفت که صنعت بیت کوین و رمز ارز وارد زندگی عموم شده‌اند.

یک سال پیش، بیت کوین و بازار رمز ارز موضوعات حاشیه‌ای بودند که موجب کنجکاوی خوانندگان اخبار مالی می‌شدند. امروز، رسانه‌های خبری عمومی نوسانات قیمت بیت کوین و صنعت نوظهور بلاکچین را به طور روزانه پوشش می‌دهند.

این موضوع یادآور برخی از خاطره‌انگیزترین مواردی است که ادعا شد: «بیت کوین مرده است».

آتولیا سارین (Atulya Sarin)، پروفسور امور مالی در دانشگاه Santa Clara، اصرار دارد که بیت کوین هیچ‌گاه جای طلا را به عنوان ذخیره ارزش نخواهد گرفت و در نتیجه طرفداران بیت کوین بهتر است همین حالا آن را کنار بگذارند.

به نظر می‌رسد که بیت کوین در حال حاضر وارد مارپیچ مرگ شده است… بیت کوین به سرعت به صفر می‌رسد.

پیتر مالوک (Peter Mallouk)، رییس Creative Planning، یک شرکت سرمایه گذاری مستقر در کانزاس، می‌گوید «من بیت کوین را به صورت یک مرده متحرک می‌بینم».

سقوط شتابناک اخیر ممکن است آغاز مارپیچ مرگ بی‌رحمانه و اجتناب‌ناپذیر آن باشد.

مالوک می‌گوید که نسل‌های آینده در کتاب‌های مالی به عنوان داستانی عبرت‌انگیز در مورد خطرات معتقدان متوهم خواهند خواند که برای تبدیل سنگ به طلا صبر ندارند.

فعالان محیط زیست که ادعا می‌کنند استخراج ارز رمز‌نگاری شده خطری وجودی برای بشر است، بدون خستگی بازار خرسی را جشن گرفته‌اند و اعتقاد دارند که بیت کوین «به زودی از میان می‌رود».

اریک فین‌من (Erik Finman) میلیونر نوجوان کریپتو گفت «بیت کوین مرده است» چرا که «دچار اختلاف نظرهای بسیار شده است و درگیری داخلی زیادی در این اکوسیستم وجود دارد.»

فین‌من پیش‌بینی می‌کند که: «شاید یک یا دو بازار گاوی دیگر در چنته داشته باشد، اما در درازمدت مرده است».

کارآفرین کریپتو کلوین آیر (Calvin Ayre)، یکی از مبلغان بیتکوین کش نسخه ساتوشی (SV)، پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ به صفر می‌رسد چرا که ارزشی ندارد.

کاربردی ندارد. کاری انجام نمی‌دهد.

جالب است که آیر اعتقاد دارد که بیت کوین اصلی فریبکار است و بیت کوین SV بیت کوین واقعی است.

علی رغم مخالفت‌های پرسروصدا، بیت کوین هنوز زنده و سالم است. مضاف براین که حتی سرسخت‌ترین منتقدان آن نیز بلاکچین، این فناوری انقلابی زیربنایی کریپتو را تحسین می‌کنند.

با به پایان رسیدن سال ۲۰۱۸، بسیار از افراد حاضر در صنعت خوش‌بین هستند و اطمینان دارند که سال ۲۰۱۹ سال بسیار خوبی از رشد ناگهانی، به موجب رشد سرمایه گذاری‌های نهادی خواهد بود.

وینکلووس: «ناتوانی در تخیل» بددلان را کور می‌کند.

طرفداران آغازین بیت کوین مانند دوقلوهای وینکلووس (Winklevoss)، تایلر و کامرون، اضطراب سقوط فعلی بازار را ندارند و به آینده بلند‌مدت بیت کوین باور دارند.

تایلر وینکلووس می‌گوید که بدبینان به بیت کوین که نمی‌توانند پتانسیل آن را ببینند، از ناتوانی شدید در تخیل رنج می‌برند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.