“بیت کوین چیست؟” یکی از سرچ های برتر گوگل در سال ۲۰۱۸

گوگل نتایج آماری جستجوی خود در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرده است و بزرگترین سوال سال گذشته این بود: “بیت کوین چیست؟” بر اساس گوگل ترندز (Google Trends)، جستجو برای عبارت بیت کوین به سرعت از سال ۲۰۱۷ کاهش یافته است، اما جستجوی کاربران برای تعریف آن، آن را به صدر لیست محبوب ترین جستجو بازگرداند.

0 134

پرتکرار ترین سوال سال ۲۰۱۸ – بیت کوین چیست؟

در سال ۲۰۱۷، یکی از بزرگترین عبارت‌‌های جستجو شده در گوگل “بیت کوین” بود، زیرا قیمت آن در طول سال به طور قابل توجهی افزایش یافت. با این حال، پس از رسیدن به بالاترین میزان اوج خود، قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸ به طور واضحی کاهش پیدا کرد و تقریبا تا ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷، ۸۰ درصد از دستاوردهای خود را از دست داد. با سقوط قیمت در سال ۲۰۱۸، توجه به این فناوری نیز کاهش یافت؛ که این مساله در کاهش جستجوی عبارت “بیت کوین” در گوگل مشهود است. اما یک جستار در رابطه با رمز ارز وجود داشت که در صدر جستجوهای سالانه گوگل در ۲۰۱۸ قرار گرفت، و آن “بیت کوین چیست؟” بود.

 Top Questions of 2018 — 'What Is Bitcoin

ترندهای برتر بریتانیا (چپ) و ایالات متحده (راست)، سرچ‌های “……… چیست؟” در ۲۰۱۸

در مناطق پر جمعیت مانند بریتانیا و ایالات متحده، میزان تکرار سوالات مردم در رابطه با تعریف بیت کوین از سوالاتی درمورد GDPR، Ibex، تعطیلیهای دولت و بازی ویدیویی فورت‌‌نایت (Fortnite) فراتر رفته است. تکرار سوال “بیت کوین چیست؟” در نیجریه، غنا، آفریقای جنوبی، استرالیا و ایالات متحده بیشتر بوده است. مردم در بخش پرسش‌های مرتبط در رابطه با اطلاعات مربوط به اتریوم و فورک‌‌های بیت کوین نیز جستجو کردند. سایر موضوعات مرتبط شامل “بازار سهام”، “صندوق‌‌های معامله‌‌شده با صرافی(ETF) و “کارت‌‌های نقدی” رمز ارزها بودند.

'What Is Bitcoin?'

سوال “بیت‌‌کوین چیست؟” بیشتر در کجا تکرار شده بود.

top charts

نرم‌‌افزار بیت کوین Cash App از شرکت Square هفدهمین نرم‌‌افزار محبوب رایگان در سال ۲۰۱۸ بود.

جستجو برای “بیت کوین چیست؟”، حداقل در ایالات متحده و مرورگر، تعریفی از این تکنولوژی را ارائه می‌‌دهد. توضیح موجود در این موتور جستجو این است: “[بیت کوین] یک نوع ارز دیجیتالی است که در آن برای تنظیم مقررات تولید واحدهای ارز و تایید و احراز انتقال وجوه نقد از تکنیک‌‌های رمزگذاری استفاده می‌‌شود که از بانک مرکزی مستقل است.” این تعریف همراه با تعدادی از توضیحات ویدئویی یوتیوب مرتبط با بیت کوین، تصاویر نماد ارز دیجیتال و طیف گسترده‌‌ای از سرمقاله‌‌هایی است که جزئیات بیت کوین را توضیح می‌‌دهد و همچنین شامل مفهوم درک شده بیت‌‌کوین توسط برخی از نویسندگان است.

این روزها مردم دوست دارند تا اطلاعات مربوط به روند‌‌های گوگل و سایر شرکت‌‌های بزرگ مانند اپل را ببینند. اپل، شرکت فناوری غول پیکر کالیفرنیا، اخیرا برترین برنامه‌‌های موجود در اپل استور را منتشر کرد که هفدهمین برنامه محبوب آیفون یک پلتفرم برای پشتیبانی از بیت کوین به نام Cash App بود. Cash App که توسط شرکت Square ساخته شده، در هفته اخیر و در فروشگاه اپل از محبوبترین پلتفرم‌‌های پرداخت مانند پی‌پال (Paypal) نیز فراتر رفت. برنامه کوین بیس (Coinbase) در سال ۲۰۱۸ چندین بار به عنوان محبوبترین برنامه رمز ارز شناخته شده است. همچنین بسیاری از پلتفرم‌‌های رمز ارز همچنان عنوان برنامه‌‌های پرطرفدار را در فروشگاه Google Play از آن خود می‌‌کنند.

Google Trends Reveals One of the Top Questions of 2018 — 'What Is Bitcoin?'

یک چارت از جستارهای سوالی در پنج سال گذشته. “بیت‌‌کوین چیست؟” محبوبترین جستجوی سوالات “…….. چیست؟” گوگل در سال ۲۰۱۸ بوده است.

افراد بین ۳۴ تا ۴۴ سال به سختی می‌‌توانند بیت کوین را درک کنند

آمار سال گوگل که جستجوی بیت کوین را برجسته کرده است، با گزارش هوش مخاطبان که توسط پولسار (Pulsar) در مارس ۲۰۱۸ انجام شده، در یک راستا است. در طول یک دوره مشخص، مطالعه جامع پولسار پنج میلیون مورد از تکرار اسامی رمز ارز‌‌ها را در کانال‌‌های شبکه‌‌های اجتماعی مورد بررسی قرار داد. پیام اصلی در بررسی پولسار این بود که اکثر مخاطبان هنوز می‌‌پرسند “بیت کوین چیست؟” علاوه بر این، گزارش این تحقیق می‌‌گوید این سوال توسط مخاطبانی از تمام گروه‌‌های سنی پرسیده شده است، اما افراد ۳۵ تا ۴۴ ساله بیشترین از همه در درک این تکنولوژی در تقلا هستند.

بنابراین، حتی اگر بازارهای رمز ارز ارزش قابل توجهی را از دست داده باشند، محبوب ترین جستجو ۲۰۱۸ در گوگل مربوط به بیت کوین، حداقل می‌‌تواند به طرفداران این اطمینان را بدهد که این فناوری هنوز توجه جهان را به خود جلب می‌‌کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.