بیت کوین و اتریوم سوار بر موج صعودی آلت کوین های جدید

داده‌های بازار رمز ارز حاکی از آن است که آلت کوین ها شرایط خوبی را پشت سر می‌گذارند. این شرایط احتمالاً تداعی کننده «فصل آلت کوین»ها باشد. این در حالی است که به باور برخی از تریدرها، بیت کوین و اتریوم سوار بر موج صعودی آلت کوین های جدید بوده و به زودی سهم بیشتری از بازار را در اختیار خواهند گرفت.

0 141

پس از عبور بیت کوین از قیمت‌های ۱۰۰۰۰ و ۱۱۰۰۰ دلار در دو هفته گذشته و تثبیت جایگاه خود، آلت کوین ها نیز با تمام قدرت بازگشت خود به بازار را اعلام کردند. نگاهی کوتاه به فهرست برترین‌های بازار، نشان می‌دهد که حتی آلت کوین هایی که سرمایه کم یا متوسط دارند نیز با قاطعیت در وضعیت سبز قرار گرفته و می‌توان گفت سود دو رقمی داشته‌اند. حال سوال اینجاست که آیا موج بعدی همچنان به آلت کوین های جدید اختصاص دارد، یا بیت کوین و اتریوم؟

Band Protocol (BAND) در دو هفته اخیر رشدی ۲۵۰ درصدی را تجربه کرد. چین لینک (LINK) در هفته گذشته ۳۲ درصد رشد داشته و خود را به قیمت ۱۷.۴۲ دلار رسانده است. تعداد دیگری از آلت کوین‌ ها هم سود مشابهی را ثبت کرده‌اند. با این سودهای اخیر تصور می‌شود که «altcoin season» یا «فصل آلتکوین»ها بالاخره از راه رسیده است. اما به عقیده برخی از تریدرهای رمز ارز، شاید اکنون زمان آن باشد که رمز ارزهای برتر بازار همچون بیت کوین و اتریوم موج بعدی خود را آغاز کنند و نه آلت کوین های دیگر.

آمادگی بیت کوین و اتریوم برای گام‌های بلندتر

ظاهراً دومین تب دیفای (DeFi) با توکن‌هایی مانند چین لینک ، Band و بی نهایت توکن‌های کم سرمایه‌ای اتفاق می‌افتد که عملاً در یک ترید سودهای دو رقمی کسب می‌کنند. اما به گفته کیائو وانگ (Qiao Wang)، مدیر تولید اسبق مساری (Messari)، این سود احتمالاً در آخر از بیت کوین، اتریوم و آلت کوین های «برتر» سر در می‌آورد.

توییت وانگ در تاریخ ۸ آگوست، به این موضوع اشاره دارد که چگونه پروژه‌های دیفای به بحث اصلی مورد توجه رسانه‌های مالی و اقتصادی تبدیل شده و توجه سرمایه‌گذاران را برانگیخته‌اند.

«بعد از اوج گرفتن ناگهانی و مضحک بخش دیفای و تبدیل شدن آن به جریان اصلی رسانه‌ها، خود را برای از راه رسیدن بزرگان بازار آماده کنید. دیدگاه احمقانه خرده فروشان و سرمایه‌گذاران سازمانی این است که کوین های برتر بازار، نماینده شایسته‌ای برای سرمایه‌گذاری‌های فردی هستند و نه چیزی بیشتر. «بازی با شاخص‌ها».

این تریدر مشهور رمز ارز اضافه کرد که انتظار دارد احساس ریسک پذیری سرمایه گذاران تا انتخابات آینده امریکا ادامه داشته باشد؛ به این معنی که یعنی بیت کوین و دیگر رمز ارزها می توانند روند صعودی خود را ادامه دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که چگونه رمز ارزهای «برتر» می‌توانند از موج فعلی آلت کوین بهره مند شوند گفت: سرمایه گذاران خرده پایی که وارد این فضا می‌شوند از دانش و زمان کافی برای سرمایه گذاری در آلت کوین های کم ارزش‌تر بازار برخوردار نیستند و به زودی ترجیح خواهند داد بجای این کار، رمز ارزهای سهل‌الوصول‌تر همچون بیت کوین و اتریوم را بخرند.

اول اتریوم بعد بیت کوین؟

برخی از تحلیلگران انتظار دارند که اتریوم از بیت کوین پیشی بگیرد با این که هر دو آن‌ها زمان زیادی است که با هم پیوند خورده‌اند.

رائول پال (Raoul Pal) مدیر اجرایی سابق گلدمن ساکز (Goldman Sachs) معتقد است در کوتاه مدت، اتریوم «ظاهر بهتری» نسبت به بیت کوین دارد. وی اضافه می‌کند در طولانی مدت هیچ تریدی به خوبی بیت کوین نیست. نظرات پال در گذشته نشان می‌دهد که سیستم مالی یا اقتصادهای فیات احتمالاً در این رکود پیش رو فرو می‌ریزند و اقتصادی بر مبنای بیت کوین، اتریوم، دیفای و دیگر مفاهیم رمز ارز را می‌توان بعد از این بحران بنا نهاد.

منبع: cryptoslate.com

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.