بیت کوین نه به 0 دلار رسیده و نه به “حلقه مرگ” وارد می‌شود

طبق اخبار استخراج بیت کوین و پس از کاهش نرخ آن و رسیدن به یک سطح متوسط، تعدادی از مفسرین بازار نزولی، از جمله نوریل “دکتر دوم” روبینی و مایک مک گلون بلومبرگ، نگرانی‌شان درباره نزول تدریج ارز رمزی را دوچندان نمودند. تعدادی از منتقدین بدبین، که اغلب به دلیل نگاه منفی‌شان مورد حمله قرار می‌گیرند، فروپاشی پیشبینی شده استخراج بیت کوین را عامل اصلی سقوط این ارز رمز می‌دانند. با این حال، همانطور که اخیراً توسط یکی از بزرگان این صنعت تأیید شد، این تفکر بسیار دور از واقعیت است.

0 98

استخراج، بیت کوین را زنده نگه خواهد داشت

از سال‌های آغازین بیت کوین، آندره آنتوپولوس، یکی از طرفداران یونانی-بریتانیایی بلاک چین، یکی از حامیان جدی بیت کوین بوده که منتقدانی را که به دلیل درک نکردن تکنولوژی آن زیرسوال می‌بردند، مورد حمله شدید قرار می‌داد. در این سقوط اخیر بازار، که باعث شد رسانه‌ها از ظهور “حلقه مرگ” ارز رمزی صحبت کنند، آنتوپولوس به باورهای پیشین خود بازگشته و مجدداً از طریق یوتیوب از بیت کوین دفاع می‌کند.

برای افرادی که درجریان نیستند، در هفته‌های اخیر، بیت کوین به زیر 6000 دلار رسید، که به دلیل کاهش ارزش استخراج، نرخ هش نیز کاهش یافته است. از چهاردم نوامبر، زمانی که فشار فروش بر بازار ارز رمزی نیز تأثیر گذاشت، نرخ هش از 58 به 37 رسید، که معادل 36% در عرض یک هفته است. همانطور که در گذشته توسط NewsBTC گزارش شد، مالاچی سالسیدو، مدیرعامل عملیات استخراج ارز رمزی، به بلومبرگ گفت که به دلیل کاهش نمودارهای سود، استخراج نیز با کاهش مواجه شده است.

اما سالسیدو در بیان چنین اظهاراتی تنها نبود، زیرا بخش تحقیقاتی مستقل بلاک چین، مدعی است تا بیش از 100،000 فر در استخراج بیت کوین فعالیت داشته‌اند.

با درنظر داشتن شرایط طوفانی صنعت استخراج بیت کوین، گروهی از منتقدین معتقدند که بیت کوین، به همراه آلتکوین، به “حلقه مرگ” وارد شده است، درنتیجه استخراج بیت کوین با شکست مواجه شده و به کنار رانده می‌شود. اما این متخصصان مانند همیشه در اشتباه بوده‌اند.

در ویدیوی اخیر Q&A، که به طور خاص بر پیشبینی “حلقه مرگ” تاکید کرده بود، پایه و اساسی نداشت و منفی گرایانه بود، آنتوپولوس در این باره صحبت کرد که چرا پیشبینیها درباره استخراج کنندگان بر بیت کوین تأثیر نمی‌گذارد.

سنتگرایانی که اخیراً قلمروی مالی سنتی را بزرگ‌ترین شبکه مالی می‌دانستند، در ابتدا به ویژگی اصلی مشکل هش شبکه بیت کوین توجه نشان دادند، که برای نشان دادن شرایط استخراج هر 2،016 بلاک (حدود 2 هفته) را مجدداً هماهنگ می‌کردند. این ویژگی که از اولین بلاک چین جهان فعال شد، این نظریه را که یک “حلقه مرگ” در حال وقوع است رد می‌کند، و همچنین امکان سقوط بیت کوین را از بین می‌برد. همانطور که آنتوپولوس تشریح نمود:

اگر استخراج گران منتظر بمانند تا مشکل هش حل شده و برطرف شود، درآن صورت هر استخراج کننده‌ای که صبر کرده به سوددهی بیشتری می‌رسد، زیرا در طرح جدید نسبت به گذشته قدرت استخراج بیشتری دارند. بگذارید اینطور بگوییم که اگر قدرت استخراج 50% کاهش یابد، استخراج کنندگانی که منتظر شده و تا زمان رفع مشکل هش صبر می‌کنند به سود دو برابر دست می‌یابند

زمانی که این عنصر ساده را در نظر می‌گیریم، درحالی که بسیاری از روزنامه نگاران این حوزه آن را نادیده می‌گیرند، مشخص می‌شود که شرکت کنندگان همیشه در حوزه استخراج به تجربه نیاز دارند. همانگونه که آنتوپولوس می‌گوید: “این نکته مهمی است که باید در نظر بگیریم.” و به همین ترتیب، امکان ندارد که بیت کوین به 0 دلار برسد، حتی اگر برای تحت فشار قرار دادن تلاش زیادی شود.

انفجار اصلی شبکه بیت کوین

براساس گفته آنتونی پامپلیانو، یکی از بنیانگذاران مورگان کریک دیجیتال، به دلایل بسیاری، نه تنها استخراج، متقاعد می‌شویم که ارز رمزها، یا همان بیت کوین، هنوز می‌توانند چهره زمین را تغییر دهند. عضو یک تیم فیسبوک و اسنپ چت، که به دلیل مخالفتش با بانک و حمایت از ارز رمزی، با صحبت با MarketWatch، بیان کرد که:

بیت کوین با این رکود شدید مواجه شده و از فروپاشی بازار رنج می‌برد. این یک دارایی آسیب ناپذیر است. این سیستم به شیوه‌ای طراحی شده که براساس شرایط بازار بتوان آن را از هر جهت اصلاح نمود

به زبان دیگر، همانگونه که توسط پامپ اشاره شد، “بیت کوین برای بقا خلق شده است.” و در نسخه اخیر Off The Chain، یک منبع رسانه‌ای ارز رمزی به سرپرستی پام، او اظهارات مشابهی را بیان کرد. این متفکر با یادآوری به خوانندگان که تحت تأثیر شرایط قرار نگیرند، به این موضوع اشاره کرد که گرچه استخراج بیت کوین سقوط کرده، اما اما هنوز هم بیت کوین در بازار تراکنش نقش مهمی داشته، هزینه مالیات کمتری داشته و هنوز در بازار است، بنابراین نباید آن را دست کم گرفت.

پامپلیانو اخیراً در صحبت با برنامه تلویزیونی Squawk Box در کانال CNBC مدعی شده است که گرچه بیت کوین امن‌ترین سیستم تراکنش است، استخراج بیت کوین نیز با وجود سقوط‌ها ارزش خود را حفظ کرده است.

پامپلیانو در رابطه با بیت کوین آنقدر سرسخت است که شرکت او، به سرپرستی Morgan Creek Capital Management، اخیراً به دلیل ارز رمزی بودجه خود را 1 میلیون افزوده است. گروه سرمایه گذاری آمریکایی به یک سرمایه گذار تبدیل شد و مدعی است که اگر شاخص S&P 500 بر بودجه ارز رمزی اولیه غلبه کند، سرمایه گذاری به 1 میلیون دلار رسیده و در دهه بعدی ارزش اصلی ارز رمزی را تحت الشعال قرار می‌دهد. همانطور که اخیراً توسط چندین مصاحبه کننده دیده شد، مانند مورد اخیر به رهبری مدیر عامل Quoine، مورگان کریک تنها شوالیه بیت کوین نیست، زیرا ده‌ها هزار شوالیه وجود دارند که می‌توانند از بیت کوین دفاع کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.