بیت کوین برای ریکاوری به سرمایه گذاری بلند مدت نیاز دارد

بنابر گفته‌‌های فرانسیس پولیو، قیمت فعلی بیت کوین‌‌ تنها سایه‌‌ای از ارزش واقعی آن است و باید انتظار این را داشته باشیم که در آینده قیمت آن بسیار بالاتر رود. وی همچنین سرمایه گذاری بلندمدت در بازار کریپتو را مهم‌‌ترین عنصر ممکن دانست و یادآور شد که کریپتو قدرت خود را تنها از مردم به دست می‌‌آورد و با وارد شدن افراد قدرتمند جدید به این بازار می‌‌توان انتظار صعود را داشت.

0 80

بعد از نزول قیمت‌‌ها در روزهای اطراف کریسمس، در طی 48 ساعت گذشته قیمت بیت کوین‌‌ باز هم به نزدیک 4,000 دلار رسیده است.

این رمز ارز، که هنوز هم ارزش بازاری بالغ بر 64 میلیارد دلار دارد، بی‌‌ثباتی بسیار شدیدی را در ماه دسامبر از خود نشان داد و قیمت آن دائما در بازه 3,100 تا 4,300 دلار جابجا می‌‌شد و سعی بر این داشت که دوباره به قیمت ماه نوامبر بازگردد.

ماه گذشته، ارزش بازار کریپتو حدود 220 میلیارد دلار تخمین زده شد. از 28 دسامبر، ارزش گذاری رمز ارزها بر روی 133 میلیارد دلار مانده و در بازه‌‌ای 30 روزه نزدیک به 87 میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داده است.

کلید بازگشت بیت کوین‌‌

طبق گفته‌‌های فرانسیس پولیو، مدیرعامل و بناینگذار مشترک شرکت Bull Bitcoin واقع در کانادا، قیمت این دارایی از طریق سرمایه گذاری افراد بر روی پروتکل و زیرساخت‌‌های آن به ارزش واقعی خود برخواهد گشت.

در عرض نه سال گذشته، بیت کوین‌‌ از شرایط بسیار مختلفی جان سالم به در برده است، که در بعضی موارد از بازار خرسی سال 2018 نیز بدتر بودند و به همین دلیل سازندگان، توسعه‌‌دهندگان و شرکت‌‌ها در حال آماده‌‌سازی برای پذیرش موج بعدی سرمایه‌‌گذاران و کاربران در طی نزول بازار بوده‌‌اند.

bitcoin price ethereum price

قیمت بیت کوین‌‌ (آبی) در مقابل قیمت اتریوم (قرمز). منبع: TradingView

پولیو اذعان کرد:

من قیمت بیت کوین‌‌ را به این صورت می‌‌بینم: عوامل روانی، اقتصادی و اجتماعی بسیار مهمی را باید در این مسئله لحاظ کنیم. قیمت به سرعت بالا می‌‌رود، اما با شیوه‌‌ای متفاوت پایین می‌‌آید و زمانی که این اتفاق افتاد رنگ و بویی جدید به خود می‌‌گیرد. به عنوان یک سرمایه‌‌گذار ترجیح می‌‌دهم بر دامنه‌‌ پایینی توزیع اکوسیستم/شبکه بیت کوین‌‌ تمرکز کنم. افراد جدیدی را می‌‌توان در این صنعت پیدا کرد که از روحیه، انگیزه، نفوذ، منابع، تعهد، ایدئولوژی، نودهای کامل (Full Nodes) و اقتدار برخوردارند. بیت کوین‌‌ ارزش خود را از مردم به دست می‌‌اورد.

رمز ارزها در گذشته و زمانی که بازار جهانی نشانه‌‌هایی از رکود کامل را نشان داد وجود چندانی نداشتند و به همین دلیل روایت بیت کوین‌‌ به عنوان یک پناهگاه امن هنوز هم باید توسط بازار آزموده شود.

الکس گلداشتاین، مدیر ارشد استراتژی سازمان حقوق بشر، در یکی از مقاله‌‌های Time Magazine اینگونه نوشت:

مطمئنا بیت کوین‌‌ هنوز هم یک فناوری در حال شکوفایی است و نمی‌‌تواند قابلیت استفاده، سرعت یا حریم خصوصی ایده‌‌آلی را فراهم آورد. اما مهندسین به صورت مداوم در تلاشند این ویژگی‌‌ها را از طریق ساختن نرم‌‌افزارهای بهتر، ارتقاء دادن پروتکل پایه و ساختن فناوری‌‌های جدیدی مانند Lightning Network (که می‌‌تواند تعداد تراکنش‌‌های بیت کوینی ممکن در هر ثانیه را مقیاس‌‌دهی کند) به بیت کوین‌‌ اضافه کنند.

ریسک نزول دوباره بازار در آینده

در عرض دو سال گذشته، بسیار از صندوق‌‌های پوشش ریسک متمرکز بر روی رمز ارزها با این هدف پدیدار شده‌‌اند که دارایی‌‌های کریپتو را به عنوان یک سرمایه گذاری بلندمدت نگه دارند.

پولیو تاکید کرد که از آنجا که این صندوق‌‌های پوشش ریسک در بلندمدت به ده‌‌ها هزار بیت کوین‌‌ نیاز خواهند داشت، ذخیره در گردش این دارایی دیجیتالی کاهش خواهد یافت و همین امر باعث کاهش تعداد سرمایه‌‌گذاران بالقوه بیت کوین‌‌ خواهد شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.