بیت کوین با شکست Visa و MasterCard به برترین سیستم پرداخت جهانی تبدیل خواهد شد

استارت‎آپ نرم افزاری دیتا لایت (DataLight) طی گزارشی اظهار داشت که بیت کوین قادر است سیستم‌های پرداخت جهانی را طی یک دهه، پشت سر گذارد.

0 76

طبق گزارش جدید استارت‎آپ نرم افزاری دیتا لایت (DataLight) در 2 آوریل، بیت کوین قادر است سیستم‌های پرداخت جهانی را طی یک دهه، پشت سر گذارد. در این گزارش با مقایسه معاملات انجام شده در شبکه بیت کوین، و معاملات صورت گرفته در ویزا، مسترکارد و پی پال، پیش‎بینی شده است که در صورت ادامه نرخ فعلی رشد شبکه بیت کوین، این شبکه قادر است رقبای بازار خود را شکست دهد.

دیتا لایت در گزارشی با مقایسه معاملات انجام شده در شبکه بیت کوین، با معاملات صورت گرفته در ویزا، مسترکارد و پی پال، پیش‎بینی کرد که در صورت ادامه نرخ فعلی رشد شبکه بیت کوین، این شبکه قادر است رقبای بازار خود را شکست دهد.

طبق نتیجه گیری این گزارش، “بیت کوین تنها طی 10 سال موفق شده است با رهبران صنعت سیستم پرداخت رقابت کند. نحوه رشد بیت کوین به صورت نمایی بوده است”. و در ادامه می‌افزاید:

«اگر بیت کوین این سرعت را در 10 سال بعدی نیز حفظ کند، از تمام رقبای خود پیشی خواهد گرفت.»

مبنای این فرضیه، در تعداد وسیع نودهای پیشین، کارمزدهای کمتر، میانگین میزان معاملات و عوامل فنی دیگر نهفته است.

به عنوان مثال، تعداد نودهای فعال بیت کوین در حدود 10000 تاست؛ در حالی که مراکز داده ویزا 119 عدد، مسترکارت 98 عدد و پی پال 51 عدد است.

در عین حال، بیت کوین با توجه به دوره 10 ساله حضورش در بازار، کاربران کمتری دارد. ویزا و مسترکارد، به ترتیب کار خود را از دهه 1950 و 1960 آغاز کردند و پس از آن‎ها، پی پال در سال 1998 تأسیس شد.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر در حدود 25 میلیون کیف پول بیت کوین موجود است. در حالی که مجموع تعداد کارت‌های اعتباری ویزا، مسترکارد و کارت‎های اعتباری در گردش، 5.3 میلیارد است.

به گفته دیتا لایت، این‎ها نشانه‎های یک کار درحال توسعه است. در آینده نزدیک، این پیشرفت‎ها بیت کوین را به پیشنهادی جذاب (بدون در نظر گرفتن محیط مناسب فنی آن) برای مشتریان اصلی تبدیل می‎کند.

دیتا لایت در ادامه می‎نویسد، به‎طور خاص درحالی که رمز ارزها قادر به انجام تنها 7 معامله در ثانیه هستند (در مقایسه با 65000 معامله در ثانیه‌ که ویزا انجام می‎دهد)، راه حل‎های مقیاس پذیری (بیش از هر چیز شبکه لایتنینگ)، زمان مناسبی برای افزایش کارایی بیت کوین در اختیار دارند.

در حال حاضر سیستم پرداخت بیت کوین، برتری بسیاری نسبت به پرداخت‎های بین المللی سنتی و پرداخت‎های الکترونیک دارد. این گزارش در ادامه می‌افزاید:

«بهبود فنی شبکه بیت کوین با اطمینان مطمئناً آن را به سیستم اصلی پرداخت جهانی تبدیل می‎کند. به همین دلیل است که روند خرسی سال 2018، به عنوان یک شیب پیش از رشد نمائی مجدد و ثبت رکوردهای جدید، تلقی می‎گردد.»

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.