بیت کوین‌‌ از بین نمی‌رود بلکه در حال پیشروی و تبدیل شدن به طلای دیجیتال است

Alex Gurevichاستاد ریاضیات و مدیر اجرایی سابق نیروی دریایی آمریکا، معتقد است که نه تنها هر روز از ارزش بیت کوین‌‌ کم نمی‌‌شود بلکه در حال پیشروی و تبدیل شدن به طلای دیجیتال است.

2 140

او گفت:

علی رغم افزایش و کاهش آلتکوین‌‌ها، زمان برای بیت کوین‌‌ کار می‌‌کند نه علیه آن. نه تنها از بین نخواهد رفت، بلکه یک گام به وضعیت دائمی طلای دیجیتال نزدیک‌‌تر می‌‌شود. Gurevich گفت که فلزات گران‌‌بها همیشه به عنوان وسیله‌‌ای برای مبادله برای قرن‌‌ها استفاده می‌‌شده است، چرا که آن‌‌ها به راحتی اکسید نمی‌‌شوند و در یک شکل دست‌‌نخورده باقی می‌‌مانند.

با این حال، در میان همه فلزات گران‌‌بها، طلا یکی از رایج‌‌ترین و در عین حال نادرترین فلزات است. او اظهار داشت که در طول قرن‌‌ها، موقعیت میانی که طلا در دست داشت به سود آن کار می‌‌کرد. این اقدام که یک واحد پول جهانی وجود داشته باشد که بتوان در سراسر جهان با آن به مبادلات پرداخت اقدامی رایج است اما نباید بدین صورت باشد که استخراج این فلز از معادن به راحتی بتواند قیمت آن را تغییر دهد.

با این مزایا طلا توانست بیشتر از رقبای خود عمر کند و به همین ترتیب، اعتبار جهانی به دست آورد.
Gurevich بر این باور است که در حالی که Ether در حال مبارزه برای تبدیل‌‌ شدن به مس دیجیتال است، بیت کوین‌‌ به خوبی در راه تبدیل شدن به طلای دیجیتال است. این به این معنی خواهد بود که در حالی که ارزش Ether در نوسان است، اما تقاضا برای فن آوری، باعث خرید بیت کوین‌‌ تنها به دلیل نیاز به ذخیرۀ ارزش نقدینگی می‌‌شود.
در رابطه با اینکه چرا بیت کوین‌‌ به طور خاص در رقابت برای بدست آوردن این عنوان پیشتاز است، او توضیح داد که فواید لزوم وجود پول باعث بیشتر شدن ارزش آن شده است و این مانند کاری است که طلا با سایر فلزات با ارزش انجام داد (که ممکن است برخی فلزات نسبت به طلا فواید بیشتری از جمله مزایای زیبایی شناختی و در دسترس بودن و یا کمیاب بودن را داشته باشند) بیت کوین‌‌ نیز در این رقابت با سایر ارزهای دیجیتال بیشتر از رقبا عمر می‌‌کند.

او توضیح داد:

با توجه به الگوی تجاری تاریخی در فلزات گران‌‌بها، خرید بیت کوین‌‌ در سال ۲۰۱۵ نسبتا آسان بود. اما در حال حاضر، تعیین قیمت اولیه، یک معضل تجاری پیچیده است. قیمت بیت کوین‌‌ ممکن است یک حباب باشد، اما مهم است به یاد داشته باشید که در سال ۲۰۱۴ یک انفجار بزرگ از لحاظ اقتصادی رخ داد و حتی امسال، بازار شاهد آن بوده است که بیت کوین‌‌ در برابر تحولات اقتصادی مقاومت کرده است.

علاوه بر این، Gurevich این نکته را هم اضافه کرد که:” هر زمانی که بیت کوین‌‌ از التهابات بازار نجات پیدا ‌‌کند، اعتبار بیشتری نیز کسب می‌‌کند.”

او تنها کسی نیست که بر این باور است که بیت کوین‌‌ در مسیر خود برای تبدیل شدن به طلای دیجیتال است. Steve Wozniak، یکی از موسسان اپل، در مصاحبه ای با CNBC، بیت کوین‌‌ را “تنها طلای دیجیتال خالص”خواند.

او گفت:

فقط بیت کوین‌‌ طلای خالص دیجیتال است و من آن را خریداری می‌‌کنم. بقیه افراد تمایل دارند که برخی از جنبه‌‌های آن را کنار بگذارند؛ به عنوان مثال، بیت کوین‌‌ ویژگی‌‌هایی مانند کاملاً غیر متمرکز بودن و نداشتن کنترل مرکزی دارد. در حالیکه این اولین چیزی است که افراد باید برای داشتن یک مدل کسب و کار کنار بگذارند.

Wozniak گفت که او صاحب یک واحد بیت کوین‌‌ است، اما مالکیت او صرفاً برای آزمایش و استفاده از آن به عنوان یک روش پرداخت است و قصد سرمایه گذاری ندارد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. عاطفه نصیری

  سلام وقت تون بخیر..دررابطه با مولفه های موثر بر ریسک بیت کوین، ینی شناسایی عوامل ریسک در این حوزه اگرمطلب بذارید ممنون میشم ازتون

  1. مدیر سایت

   سلام و درود
   بزودی روی سایت قرار میگیره .ممنون از توجه شما

   مطلب عوامل موثر بر روی قیمت بیت کوین که لینکش
   ( https://finmag.ir/چه-عواملی-بر-روی-قیمت-بیت-کوین-تاثیر-دار/ )
   هست هم داخل سایت ما قرار داره میتونه براتون جالب باشه.