بیت پی‌‌ چیست؟ توضیح Bitpay

بیت پی یک سیستم پرداخت بیت کوین است که دارای دو سرویس کیف پول و کارت می‌باشد. با استفاده از کیف پول و کارت، می‌‌توان خرید و فروش بیت کوین‌‌ها را بدون هیچ دردسری انجام داد، زیرا کارت‌‌های بیت پی‌‌ در تمام فروشگاه‌‌های ویزا و خودپردازهای متصل به شبکه ویزا مورد پذیرش و قابل استفاده هستند. در این مقاله با نحوه کار کیف و کارت بیت پی آشنا می‌شوید. همچنین به بررسی کارمزدهای بیت پی، امنیت آن، جامعه بیت پی و نحوه بکارگیری این سیستم می‌پردازیم.

0 300

برای فهم بیت پی‌‌، ابتدا باید معنی ارز رمزنگاری شده را بشناسید. ارزهای رمزنگاری شده برای فعالیت همانند ارزهای عادی طراحی شده‌‌اند. در این طراحی، دارایی‌‌های دیجیتالی برای انجام تراکنش‌‌های ایمن، مورد استفاده قرار می‌‌گیرند. سیستم نگهدارنده یک ارز رمز مشخص، روی ساخت واحدهای جدید کنترل داشته و این واحدها، انتقالات را تایید می‌‌کنند. این ارزهای دیجیتالی یا جایگزین یا مجازی تحت هدایت یک کنترل غیر متمرکز با عنوان بلاک چین قرار می‌‌گیرند. بلاک چین، داده‌‌هایی عمومی از تراکنش‌‌ها دارد که به عنوان یک دفتر کل توزیع شده (DLT) عمل می‌‌کند. یکی از اولین ارز رمزهای غیر متمرکز، بیت کوین است که در سال ۲۰۰۹ ساخته شد.

بیت پی‌‌ یک سرویس پرداخت جهانی بیت کوین است.

افراد سراسر دنیا از بیت پی‌‌ به عنوان یک سرویس پرداخت جهانی بیت کوین استفاده می‌‌کنند. این سرویس به تنظیم خدمات پردازش پرداخت برای فروشندگان، خریداران و تاجرانی که از بیت کوین استفاده می‌‌کنند، کمک می‌‌کند. افراد می‌‌توانند از خدمات کیف پول بیت پی‌‌ برای تراکنش‌‌های عمومی بیت پی‌‌ استفاده کنند. پی پال با این سرویس پرداخت جهانی بیت کوین ارتباط و همکاری برقرار کرده‌ است. همکاری بیت پی‌‌ و پی پال برای پذیرش بیت کوین در Payment Hub آن‌‌ها به عنوان توسعه‌‌ای اساسی در آینده این ارز رمزنگاری شده محسوب می‌‌شود.

بیت پی‌‌ دو پروژه اصلی با عناوین کیف پول و کارت دارد. اینجا نکاتی مهم درباره بیت پی‌‌ وجود دارد که باید آن‌‌ها را بدانید:

با استفاده از کیف پول، افراد می‌‌توانند بیت کوین‌‌های خود را از طریق یک نرم افزار در گوشی‌‌های هوشمند مدیریت کنند. کیف پول به عنوان منبعی باز و ایمن از بیت پی‌‌ محسوب می‌‌شود.

اما برای کسانی که می‌‌خواهند از وبسایت‌‌ها و روش‌‌های شخص واسطه دور بمانند، کیف روشی ایمن برای ذخیره و خرج کردن بیت کوین محسوب می‌‌شود. کیف پرداخت‌‌های فوری یا از طریق ذخیره دارایی‌‌ها، پس‌‌انداز بلندمدت را ممکن می‌‌کند.

کیف پول بیت پی‌‌ را می‌‌توان برای پذیرش و استفاده در حداکثر ۱۲ دستگاه مختلف مورد استفاده قرار داد. در حالیکه اگر شما ارزهای خود را در وبسایت‌‌های آنلاین ذخیره کنید، احتمال هک شدن و از دست دادن تمام آن‌‌ها را خواهید داشت و بیمه فقط بخش بسیار کوچکی از مبالغ آنلاین را به شما باز می‌‌گرداند.

نرم افزار هوشمندانه با چند اشاره انگشت، تراکنش‌‌های قبلی، فعلی و آینده را مدیریت می‌‌کند. قابلیت‌‌های دیگری هم در این نرم افزارها وجود دارد که مهمترین آن‌‌ها پشتیبانی از پروتکل پرداختی برای آدرس‌‌های ناشناس می‌‌باشد.

محصول دیگر، کارت بیت پی‌‌ است که شباهت زیادی به کیف پول دارد، اما کمی هم شبیه کارت‌‌های ویزای بانکی است که اغلب افراد در اختیار دارند.

با استفاده از کیف پول و کارت، می‌‌توان خرید و فروش بیت کوین‌‌ها را بدون هیچ دردسری انجام داد، زیرا کارت‌‌های بیت پی‌‌ در تمام فروشگاه‌‌های ویزا و خودپردازهای متصل به شبکه ویزا مورد پذیرش و قابل استفاده هستند.

ورود به بیت کوین را می‌‌توان در نرم افزار یا وبسایت آن‌‌ها انجام داد و انتخاب این موضوع به سلیقه مشتری مرتبط است.

یکی از اختصاصی‌‌ترین ویژگی‌‌های کارت ویزای بیت پی‌‌ این است که این کارت می‌‌تواند به تبدیل دارایی‌‌های بیت کوین به دلار کمک کند. همچنین این تبدیل دو طرفه است. با استفاده از کیف پول می‌‌توان دلارها را هم به کارت ویزای بیت پی‌‌ تبدیل کرد و سریع مورد استفاده قرار داد.

از سال گذشته تا به امروز، دنیای ارزهای رمزنگاری شده کمی متزلزل به نظر می‌‌رسید. این دنیا گاهی شما را به قله می‌‌برد و گاهی هم تمام دارایی‌‌هایتان را به عدد صفر می‌‌رساند! در این شرایط، یک سرمایه گذار باهوش باید از ابزارهایی همانند کیف و کارت، حداکثر استفاده را ببرد. این ابزارها تبدیل فوری و آسان را به شما ارائه می‌‌کنند. سرمایه گذاری تمام دارایی‌‌ها یا بیرون کشیدن تمام آن‌‌ها، جزو مهارت‌‌هایی است که یک سرمایه گذار زیرک در مواقعی مختلف برای پیشرفت خود به کار می‌‌برد.

کارمزدهای بیت پی‌‌

قیمت بیت پی‌‌ با گذر زمان تغییر می‌‌کند و می‌‌توان ارقام بروز شده را در وبسایت آن‌‌ها مشاهده کرد. در حال حاضر کارمزد ۱ درصدی تراکنش وجود دارد و در صورتی که صنعت‌‌های پرخطر در آن دخیل باشند، ممکن است این رقم کارمزد بالاتر هم برود. با این قیمت، شرکت به شما پشتیبانی ایمیلی، دسترسی چند کاربره، مدیریت اتوماتیک پرداختی، ابزار پرداختی QuickBooks و هدیه‌‌ها را ارائه می‌‌کند. کارمزد بیت پی‌‌ برای تمام ۲۴۰ کشور پشتیبانی شده، ثابت است.

آیا بیت پی‌‌ ایمن است؟

امنیت یک نگرانی اصلی در سرمایه گذاری محسوب می‌‌شود. اگر هیچ امنیتی وجود نداشته باشد، سرمایه گذاری‌‌ها پرخطر بوده و مدیریت حساب برای سرمایه گذار دشوار می‌‌شود. بسیاری از افراد سوال می‌‌کنند که آیا بیت پی‌‌ ایمن است؟ بیت پی‌‌ به طور کلی ایمن بوده و روش مطمئنی برای انجام تراکنش‌‌ها دارد. برای افرادی که از بیت کوین برای پرداخت‌‌های روزمره‌‌شان استفاده می‌‌کنند، مثل پرداخت قبض یا دیگر مبالغ پرداختی ماهانه، بیت پی‌‌ گزینه‌‌ای قابل اطمینان محسوب می‌‌شود. کارت اعتباری بیت پی‌‌ هم گزینه‌‌ای خوب برای کاهش استفاده از کارت‌‌های اعتباری بانک‌‌ها می‌‌باشد. بیت پی‌‌ گزینه‌‌ای کاربردی است زیرا کاربران را محدود نمی‌‌کند. سرمایه گذاری در بیت پی‌‌ آینده‌‌ای روشن دارد، زیرا در سال‌‌های پیش‌‌رو، بیشتر فعالیت‌‌های مالی سراسر جهان با پرداخت‌‌های ارزی رمزنگاری شده انجام خواهد شد و بیت کوین بیشترین ارز مورد استفاده خواهد بود.

شخصی در بررسی و نقد بیت پی‌‌ نوشته بود که برای پرداخت مبالغ از طریق این سرویس زمان کمتری لازم است و به افراد اجازه می‌‌دهد تا دارایی‌‌های رمزنگاری شده را بدون نگرانی از مصرف شدن پس‌‌اندازها خرج کرد. در مقایسه با دیگر کارت‌‌های اعتباری که افراد باید برای استفاده از خودپردازها و موارد مشابه آن، مبالغی را پرداخت کنند، بیت پی‌‌ از نظر اقتصادی بهتر بوده و تاریخچه تمام مبالغ خرج‌‌شده را ثبت می‌‌کند. ساختار کارمزدی را می‌‌توان به صورت فوری در وبسایت چک کرد. بیت پی‌‌ با اتصال دنیای رمزنگاری شده، کار فوق‌‌العاده‌‌ای برای بیت کوین انجام می‌‌دهد.

چگونه از بیت پی‌‌ استفاده کنیم؟

ثبت نام در بیت پی‌‌ بسیار آسان است. تمام کاری که برای ثبت نام ضروری است، ساخت حساب کارت اعتباری یا حساب تجاری بیت پی‌‌ خواهد بود. حساب اول به کاربران اجازه می‌‌دهد تا بیت کوین و دلار‌‌های خود را به یکدیگر تبدیل کنند و حساب دوم برای شرکت‌‌هایی تعبیه شده که با پرداخت‌‌های بیت کوین سر و کار دارند. با ایجاد حساب تجاری شخصی‌‌تان، می‌‌توانید سپرده‌‌های بانکی در قالب ارز محلی هم دریافت کنید. در هر صورت باید یکی از این دو گزینه را انتخاب و برای مراحل بعدی، روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

یک فرم ساده از مواردی مثل ایمیل، نام، نام شرکت (اگر حساب تجاری است) و اطلاعات حساب را باید پر کرد. بیت پی‌‌ یک شرکت بین‌‌المللی است و از این رو، هیچکس نباید نگران آن باشد. فقط اطلاعات مرتبط و ضروری از شما خواسته می‌‌شود. بعد از ثبت نام و تایید اعتبار، آن‌‌ها موارد ضروری مثل کیف یا کارت ویزای بیت پی‌‌ را به شما ارائه می‌‌کنند. از این خدمات می‌‌توان برای اهداف پرداختی استفاده کرد.

اعتماد جامعه بیت پی‌‌

اغلب افراد نقدهای مثبتی بری بیت پی‌‌ منتشر می‌‌کنند، اما طبیعتا کمی انتقاد هم وجود دارد. شخصی در TrustPilot به بیت پی‌‌ عنوان “شرکت وحشتناک” را نسبت داد. علت این موضوع هم نواقص درون نرم افزار و پرتال آنلاین آن‌‌ها عنوان شد و اینکه بیت پی‌‌ نسبت به ارسال مبالغ به مقصد، ضعیف عمل می‌‌کند. بیت کوین مالکیت چنین مبالغی را برای مدتی طولانی، مثلا چند هفته حفظ می‌‌کند. سپس مالک اصلی از دارایی‌‌ها جدا شده و ارز با خطر زیادی حفظ می‌‌شود.

بیت پی‌‌ معمولا به مسدود کردن پرداخت از برخی از کیف‌ پول ها متهم می‌‌شود. برخی از افراد می‌‌گویند که در بیت پی‌‌ پول از دست داده‌‌اند و به شرکت اتهام مسدود کردن بی‌‌دلیل تراکنش‌‌های معتبر را وارد می‌‌کنند. به نظر می‌‌رسد که آن‌‌ها سیاستی در این زمینه دارند و می‌‌گویند: “ما حق بستن حساب شما را داریم.”

انتقاد معمولا اینگونه است که تراکنش‌‌های با میزان پایین اصلا پردازش نمی‌‌شود. در دسامبر سال ۲۰۱۷، شرکت اعلام کرد که دیگر تراکنش‌‌های کوچک به اندازه ۱۰۰ USD را پردازش نخواهد کرد. این مبلغ برای خرج‌‌های روزمره و پرداخت موارد خانگی پرشماری بسیار بالا می‌‌باشد. طی همین ماه، شرکت کارمزدهای استخراج کنندگان برای پردازش تراکنش‌‌های بیت کوین را افزایش داد. در ماه آخر سال ۲۰۱۷، به واسطه افزایش قیمت بیت کوین، کارمزدهای بیت پی‌‌ به بیش از ۲۵ USD برای هر تراکنش رسید. بنابراین پرداخت‌‌های کوچک برای مشتریان عادی از حالت مقرون به صرفه خارج شد. با کاهش ارزش بیت کوین، شرکت کارمزدها را به ۵ USD بازگرداند و این موضوع بیانگر نوسان بالای مبالغ و ارتباط نزدیک با وضعیت بیت کوین است.

به علاوه، برخی از مشتریان از پشتیبانی و خدمات مشتری بسیار ضعیف و ناکارآمد بیت پی‌‌ شکایت می‌‌کنند. شخصی نوشت که هر بار با اپراتور متفاوتی صحبت می‌‌کنند و اغلب آن‌‌ها اطلاعات ناقصی دارند. اون می‌‌گفت که خدمات مشتری باعث از دست رفتن مبلغ زیادی از او شده ‌‌است. شخصی دیگر می‌‌گفت که به ایمیل او اصلا پاسخی داده نشده! او نوشت: “آن‌‌ها به پیام‌‌های مشتریان اصلا جواب نمی‌‌دهند. این افراد ۶۰۰ دلار مرا در اختیار دارند و من می‌‌خواهم این مبلغ را پس بگیرم.”

نگاه پایانی

نمره ما به بیت پی‌‌

  • کارمزدها: ۸.۴ از ۱۰. کارمزد ۱% از هر تراکنش بیت کوین استاندارد است اما برای بسیاری از مشتریان نکته جالبی نیست.
  • اطمینان: ۶.۵ از ۱۰. پلتفرم بیت پی‌‌ مطمئن و ایمن است اما ایرادات و مشکلات همیشگی در آن وجود دارد.
  • رابط کاربری: ۸.۹ از ۱۰. وبسایت بیت پی‌‌ واقعا جذاب بوده و استفاده از آن آسان است.
  • پشتیبانی از مشتری: ۵.۸ از ۱۰: امتیاز و شهرت منفی برای پشتیبانی از مشتری بیت پی‌‌ وجود دارد.

بیت پی‌‌ بخش جدایی ‌‌ناپذیر بیت کوین‌‌ها شده‌ است. از بیت پی‌‌ در سطح جهانی برای تراکنش‌‌های آنلاین این ارز رمزنگاری شده استفاده می‌‌شود. بیت پی‌‌ هنوز از هیچ ارز رمزنگاری شده دیگر به جز بیت کوین پشتیبانی نمی‌‌کند، اما در ارتباط با آن‌‌ها به خوبی عمل می‌‌کند. به جز شرکت‌‌ها و کاربران عادی در سطح جهان، پلتفرم‌‌های بزرگ همانند وردپرس هم از پرداخت‌‌های بیت پی‌‌ استفاده می‌‌کنند. وارنر برادرز. رکوردز، مایکروسافت، نیو اگ و تایگر دایرکت برخی از شرکت‌‌هایی هستند که از پرداخت‌‌های بیت پی‌‌ پشتیبانی می‌‌کنند. اگر شما خریدار همیشگی از این بخش‌‌ها هستید، احتمال برخورد شما به فضای بیت پی‌‌ بسیار بالا خواهد بود.

به علاوه، بیت پی‌‌ اکنون پروژه‌‌های متن باز بیت کوین خود را توسعه داده است. این پروژه‌‌ها شامل bitcore و Copay می‌‌شود. بیت پی‌‌ با بیت پی‌‌ ویزا که در تمام خودپردازها قابل استفاده است، ورود خود به بازار جهانی را آغاز کرده است. البته رفع مشکلات همانند کارمزدهای پرنوسان، محدودیت حداقل تراکنش و پشتیبانی از مشتری بسیار ضروری خواهد بود. در هر صورت، شرکت به گونه‌‌ای توانسته اجتماعات بدون پول آینده را به تصویر بکشد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.