بیت فاینکس و تتر به دنبال مختومه اعلام کردن پرونده دادستانی کل ایالت نیویورک

شرکت‌‌های بیت فاینکس و تتر مدتی قبل از سوی دادستانی کل ایالت نیویورک به کلاهبرداری و همدستی در پنهان کردن ضرر 850 میلیون دلاری صرافی بیت فاینکس متهم شدند. مقامات این دو شرکت اکنون در تلاش‌‌اند تا حکم دادستانی را لغو کنند، چرا که اعتقاد دارند اتهامات وارد شده نادرست هستند. در عین حال، این دو شرکت هیچ سرویسی را به شهروندان نیویورکی ارائه نمی‌‌دهند و به همین دلیل اذعان داشته‌‌اند که هیچ ضرر مالی به شهروندان این ایالت وارد نکرده‌‌اند.

0 85

بر اساس اعلامیه‌‌ای رسمی در تاریخ 21 مه، شرکت‌‌های بیت فاینکس (Bitfinex) و تتر (Tether) قصد دارند پرونده دادگاهی خود بر علیه دادستانی کل ایالت نیویورک را مختومه اعلام کنند.

شرکت‌‌های حقوقی نماینده این دو شرکت بر این باورند که دادستانی کل ایالت نیویورک (NYSC) دارای صلاحیت قانونی برای قانون‌‌گذاری در مورد اتهام مربوطه نیست.

وکلای این دو شرکت اذعان داشته‌‌اند که NYSC دارای صلاحیت شخصی یا موضوعی در این مورد نیست و نمی‌‌توان آنها را به عنوان مرجع قرار داد، چرا که بیت فاینکس و تتر در خارج از ایالت نیویورک فعالیت‌‌ کرده‌‌اند و به سرمایه‌‌گذاران این ایالت ضرر مالی نزده‌‌اند. بر اساس این خبر:

“اداره دادستانی کل ایالت نیویورک (“OAG”) این تصمیم را به منظور محافظت از سرمایه‌‌گذاران نیویورکی اتخاذ کرده است. اما OAG تصمیم گرفت دو شرکت ارز مجازی را به عنوان هدف قرار دهد که هیچ ارتباطی با سرمایه‌‌گذاران نیویورکی ندارند. این کسب و کارها هیچ سرویسی را به شهروندان نیویورکی ارائه نمی‌‌دهند و هیچ تجارتی را در این ایالت انجام نمی‌‌دهند.”

بر اساس این پرونده، لایحه مارتین (Martin Act) – قانونی که دادستانی کل نیویورک از آن برای اوراق بهادار و کالاهای مختلف استفاده می‌‌کند – را نمی‌‌توان برای استیبل کوین تتر به کار برد.

پرونده‌‌ کنونی بر علیه بیت فاینکس و تتر در ماه آوریل توسط لتیتا جیمز (Letitia James) آغاز شد. وی ادعا کرد که این دو شرکت با پنهان کردن ضرر مالی 850 میلیون دلاری سرمایه‌‌گذاران نیویورکی را فریب داده‌‌اند. جیمز در مورد این پرونده اذعان داشت:

“ایالت نیویورک یکی از پیشگامان در عرصه استفاده از صنعت ارزهای مجازی بر اساس قانون است. ما نیز از سرمایه‌‌گذاران محافظت خواهیم کرد و زمانی که توسط چنین شرکت‌‌های فریب می‌‌خورند، عدالت را برای آنها اجرا خواهیم کرد.”

همانطور که کوین‌‌تلگراف امروز گزارش داد، وکیل مدافع بیت فاینکس عنوان کرده است که تتر در بیت کوین و دارایی‌‌های دیگر سرمایه‌‌گذاری کرده است. جوئل ام. کوهن، قاضی دادگاه عالی نیویورک، این‌‌گونه به وی پاسخ داد:

تتر مانند آرامش قبل از طوفان در فضای رمز ارزها به نظر می‌‌آید. اگر تتر توسط بیت کوین پشتیبانی شود، چگونه می‌‌توان به ثبات آن امید داشت؟ اگر دارایی‌‌های شما توسط ارزهایی بی‌‌ثبات پشتیبانی شوند، به نظر می‌‌رسد که گفته‌‌های آنان کاملا درست است.

منبع

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.