بیت کوین SV چیست (BSV)؟

بیت کوین BSV) SV‌‌) یکی از پروژه‌‌های فرعی بیت کوین است. این ارز در نوامبر ۲۰۱۸ ایجاد شد و از چند لحاظ نسبت به بیت کوین برتری دارد. اگر چه هنوز چیزی از فعالیت بیت کوین SV‌‌ نگذشته و هنوز امکان خرید کالا با آن وجود ندارد ولی این متن سعی کرده ابعاد این برتری را تشریح کند.

0 232

وقتی به لیست ارزهای “بیت کوین“دار که توسط کوین مارکت کپ منتشر شده نگاه می‌‌کنیم، نتایج مختلفی به دست می‌‌آید. بیت کوین BSV) SV) که مخفف بیت کوین ساتوشی ویژن است، به تازگی به این لیست اضافه شده است. این بیت کوین یک “فورک” از بیت کوین کش است؛ ارزی که از ۲۰۱۷ از BCH جدا شد. نظرهای متناقض سازندگان بیت کوین کش موجب ساختن این ارز و ورود به بازار در ۱۵ نوامبر ۲۰۱۸ شد.

ماموریت بیت کوین SV‌‌

BSV می‌‌خواهد خود را به عنوان “بیت کوین اصلی و واقعی” بشناساند. قبلا هم کوین‌‌های دیگری این ادعا را داشتند. اولین کاری که بیت‌کوین SV‌‌ کرد این بود که پروتکل‌‌های اولیه را برگرداند. به علاوه، کسی نمی‌‌داند این پروژه بتواند از لحاظ قیمت، جذب بازار و “برند” شدن با بیت کوین رقابت کند.

فرق این دو در چیست؟

تشابهاتی بین بیت کوین کش و بیت‌کوین SV‌‌ وجود دارد که انکارناپذیر است. سازندگان BSV اندازه‌‌ی بلوک‌‌ها را بزرگ‌‌تر می‌‌کنند تا تراکنش‌‌های بیشتری را در خود جای دهند. BCH هم این کار را می‌‌کند ولی بیشینه اندازه‌‌ی بلوک‌‌ها در مقدار کمی نگه داشته می‌‌شود. اما در بیت کوین SV ، افزایش حجم بلوک‌‌ها تا گیگابایت‌‌های چندگانه، ابدا غیر ممکن نیست. این ویژگی می‌‌تواند همان چیزی باشد که ما می‌‌خواهیم.

سازندگان بیت‌کوین SV‌‌ می‌‌خواهند فاصله‌‌ی مناسبی را از بیت کوین حفظ کنند. ویژگی تغییرپذیری حجL بلوک‌‌ها تنها یک جنبه از پروژه است. نسخه‌‌ جدید بیت کوین می‌‌خواهد صدای رسای ماینرها باشد و ساخت اپلیکیشن‌‌های مختلف را با استفاده از این پروژه امکان‌‌پذیر کند. علاوه بر این، سازندگان یقین دارند اجرای این بیت کوین، تجربه‌‌ی کاربری در سیستم‌‌های پرداخت را بهبود می‌‌دهد. اما نمی‌‌توان انکار کرد که موانع زیادی بر سر راه این پروژه وجود دارد.

پروژه‌‌ی بیت‌کوین SV‌‌ توسط ماینینگ کوین گیک حمایت مالی می‌‌شود. سازنده‌‌ی آن شرکت OnChain است، شرکتی که حق ثبت‌‌های بسیار زیادی را در رابطه با تکنولوژی بیت کوین در اختیار دارد. پس از ایجاد، استخراج بیت کوین و بیت کوین کش سودمندتر از بیت کوین SV‌‌ است، اما به هر حال این سوددهی نوسان می‌‌کند. علاوه بر این، بیت‌کوین SV‌‌ از لحاظ ارزش‌‌دهی بازار، از بیت کوین کش جلو زده است و در ماه‌‌های اخیر پیشرفتی چشم‌‌گیر داشته است.

آینده‌‌ بیت کوین SV‌‌

هیچ رمز ارزای بدون برنامه‌‌ریزی دقیق برای آینده‌‌ی خود، دوام نمی‌‌آورد. در مورد جدیدترین پروژه‌‌ی بیت کوین می‌‌توان گفت دنبال کردن فرصت‌‌های آینده در زمینه‌‌های مقیاس پذیری، برتری این پروژه نسبت به دیگر ارزها خواهد بود. علاوه بر این، لازم است به روی جلب توجه مشتریان و همکاران تمرکز زیادی به خرج دهد. تا به این لحظه، امکان واقعی استفاده از BSV برای خرید کالا و خدمات وجود ندارد، ولی در آینده شرایط تغییر خواهد کرد. 

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.