بیت کوین دایموند ( Bitcoin Diamond ) چیست؟

تاکنون رمز ارزهای زیادی از شبکه محبوب بیت کوین به وجود آمده‌اند. مشهورترین نمونه آن احتمالا بیت کوین کش است، اما بسیاری از سکه‌های دیگر نیز مانند بیت کوین پلاتینیوم، بیت کوین اتم، سوپر بیت کوین و حتی بیت کوین گاد به دنبال آن وارد بازار شدند. این مقاله به بررسی یکی از این سکه‌ها به نام بیت کوین دایموند می‌پردازد و درمورد نحوه و دلیل ایجاد آن توضیح می‌دهد. همچنین جایگاه آن در بازار و آینده ارزهای رمزنگاری شده را بررسی می‌کند.

1 697

به راهنمای بیت کوین دایموند ( Bitcoin Diamond ) برای تازه‌واردان خوش آمدید، در این‌جا هرچیزی را که نیاز دارید درمورد این سکه جدید و هیجان‌انگیز بدانید، خواهید آموخت.

بیت کوین دایموند ( Bitcoin Diamond ) چیست؟

در طول این سال‌هایی که بیت کوین خلق شده‌ است، ارزهای رمز‌نگاری شده متعددی از شبکه بیت کوین ایجاد شده‌اند. فرآیند تشکیل آن‌ها هارد فورک (hard fork) نام دارد.

مشهورترین هارد فورک بیت کوین احتمالا بیت کوین کش (BCH) است، اما بسیاری از سکه‌های دیگر نیز مانند بیت کوین پلاتینیوم، بیت کوین اتم، سوپر بیت کوین و حتی بیت کوین گاد! به دنبال آن وارد بازار شدند.

در این راهنما، با شما در مورد هارد فورکی به نام بیت کوین دایموند ( BCD ) صحبت خواهیم کرد. در مورد این صحبت خواهد شد که چه کسی و چرا آن را به وجود آورد. همچنان به شما نشان خواهیم داد که چگونه کار می‌کند و چه چیز آن را از بیت کوین و سایر سکه‌های هارد فورک بیت کوین متمایز می‌کند. خب، BCD چیست؟

پس از این که این راهنما را مطالعه کردید، تمام اطلاعاتی را که در مورد بیت کوین دایموند نیاز دارید در اختیار خواهید داشت. همچنین در خصوص جایگاه آن در بازار و آینده ارزهای رمزنگاری شده درک مناسبی پیدا خواهید کرد.

بیایید از اساس شروع کنیم، خب، هارد فورک چیست؟

فهرست

هارد فورک چیست؟

بیت کوین دایموند ( Bitcoin Diamond ) چیست؟

هر ارز رمزنگاری شده قوانین مخصوص به خود را دارد. این قوانین شامل نحوه ضبط اطلاعات، کارمزد پرداختی توسط کاربران و پاداش‌هایی است که آن‌ها دریافت می‌کنند. این قوانین، پروتکل آن نامیده می‌شوند.

بعضا تغییراتی در پروتکل‌ها اعمال می‌گردد. ارزهای رمز‌نگاری شده رهبر یا مدیریت مرکزی ندارند، بنابراین تغییرات توسط جامعه ارز رمزنگاری شده اعمال می‌شود. این جامعه متشکل از کسانی است که از شبکه حمایت کرده و وظایف مهم را در آن به عهده می‌گیرند.

تغییرات در پروتکل ارز رمزنگاری شده فورک نام دارد. آن‌ها را مانند ارتقا در نرم‌افزار در نظر بگیرید. برخی از سیستم‌های موجود روی شبکه از تغییرات و ارتقاها پشتیبانی می‌کنند و برخی نمی‌کنند.
دو نوع متفاوت فورک وجود دارد.

 • سافت فورک: این دسته، تغییرات کوچک در شبکه را شامل می‌شود. این تغییرات backwards-compatible نامیده می‌شوند. به این معنا که سیستم حتی روی سیستم‌هایی که ارتقا را نپذیرفته‌اند نیز کارکرد عادی خود را ادامه خواهد داد.
 • هارد فورک: این‌ها تغییرات عمده‌ای هستند که بر نحوه پردازش تراکنش‌های جدید توسط شبکه اثر می‌گذارند. سیستم‌هایی که ارتقا را می‌پذیرند، به یک ارز رمزنگاری شده جدید تبدیل می‌شوند. سایر سیستم‌ها نیز به کار با پروتکل قبلی ادامه می‌دهند. این یعنی پس از اعمال هارد فورک، دو ارز رمزنگاری شده وجود خواهد داشت. این موضوع را با یک مثال برای شما روشن می‌کنم؛ فرض کنید ده اتومبیل در یک جاده مشغول به حرکت هستند. یک اتومبیل تصمیم می‌گیرد که به سمت راست بپیچد. چهار اتومبیل دیگر به راست پیچیدن را فکر خوبی دانسته و آن‌ها نیز به سمت راست می‌پیچند. پنج اتومبیل باقی‌مانده به راست پیچیدن را نمی‌پسندند و به مسیر مستقیم ادامه می‌دهند. حال به جای این که یک گروه اتومبیل در یک مسیر حرکت کنند، دو گروه اتومبیل در دو مسیر جداگانه حرکت می‌کنند.

بسیار خب، اکنون شما می‌دانید که یک هارد فورک چیست، حال بیایید تا فورک بیت کوین دایموند را بهتر بررسی کنیم.

مبانی فورک بیت کوین دایموند

بیت کوین دایموند ( Bitcoin Diamond ) چیست؟

در سال ۲۰۱۷، دو ماینر (استخراج کننده) بیت کوین به نام تیم اوی (Evey) و تیم ۰۰۷ تصمیم گرفتند تا پروتکل شبکه، یعنی چیزی را که هسته بیت کوین نامیده می‌شود تغییر دهند. آن‌ها از عملکرد بیت کوین رضایت نداشتند و تصور کردند که می‌توانند آن را بهبود ببخشند. اوی و ۰۰۷ پروتکل بهبود یافته خود را دایموند نامیدند.

توضیحات: ماینرها کاربرانی هستند که عملیات‌های ویژه را در جهت کمک به پردازش تراکنش‌های بیت کوین انجام می‌دهند. آن‌ها نقشی حیاتی در جامعه بیت کوین دارند.

مواردی که اوی و ۰۰۷ برای بهبود پروتکل بیت کوین در نظر داشتند از این قرار بود:

 • تسریع زمان انجام تراکنش‌ها: بسیاری از ارزهای رمز‌نگاری شده در تلاش هستند تا زمان مورد نیاز برای تکمیل تراکنش‌ها را کاهش دهند. شبکه بیت کوین تنها می‌تواند بین ۲ تا ۷ تراکنش را در واحد ثانیه پردازش کند. خدمات پردازش پرداخت مانند مسترکارت و ویزا در هر ثانیه هزاران تراکنش را پردازش می‌کنند. تیم BCD احساس کرد که زمان آن رسیده است که بیت کوین نیز خود را به این سرعت برساند.
 • کارمزد پایین‌تر تراکنش‌ها: بر هر تراکنش در شبکه بیت کوین کارمزدی اعمال می‌گردد. در سال‌های اخیر کارمزد تراکنش‌ها بسیار افزایش یافته است. قرار بر این بود که ارزهای رمز‌نگاری شده به کاربران کمک کنند تا مجبور به پرداخت کارمزدهای بانکی بالا برای انتقال نباشند،‌ پس اوی و ۰۰۷ عقیده داشتند که کارمزدهای بیت کوین باید به جای افزایش، کاهش یابد.
 • ترغیب کاربران بیشتر: بیت کوین تا حد زیادی گران شده است. امروزه، یک بیت کوین بیش از ۶۵۰۰ دلار ارزش دارد. این باعث می‌شود تا خرید یک بیت کوین برای کاربران جدید بسیار سخت باشد. سازندگان BCD اعتقاد داشتند که بیت کوین باید به همه تعلق داشته باشد، نه فقط کسانی که توانایی خرید آن را دارند.

تیم اوی و تیم ۰۰۷ تغییراتی را پروتکل بیت کوین اعمال کردند و امیدوار بودند که به این اهداف دسترسی پیدا می‌کنند. فورک بیت کوین دایموند در نوامبر ۲۰۱۷ اتفاق افتاد. این فورک بر تمام جامعه بیت کوین تاثیر گذاشت و من در بخش بعدی در مورد آن صحبت خواهم کرد. اول، بگذارید تا نگاه سریعی به عملکرد بیت کوین دایموند تاکنون داشته باشیم.

آمار بازار سکه دایموند

بیت کوین دایموند ( Bitcoin Diamond ) چیست؟

پس از فورک بیت کوین دایموند ، سکه دایموند با ادعای زیادی وارد بازار شد. یک هفته پس از فورک، سکه دایموند ۶۱٫۶۱ دلار ارزش داشت. تا ۲۵ نوامبر، قیمت آن به ۹۱٫۴۷ دلار رسیده بود!

متاسفانه این روند ادامه نیافت و قیمت‌ها در ژانویه ۲۰۱۸ در سراسر بازار افت کردند. قیمت سکه دایموند از آن زمان به ۲٫۴۴ دلار سقوط کرده است.

BCD در ادامه سال چگونه عمل خواهد کرد؟ باید صبر کنیم و ببینیم!

حتی با وجود قیمت کم، ارزش کل BCD های بازار هنوز بالای ۳۵۰ میلیون دلار است. بازار پر است از سکه‌های فورک بیت کوین و تنها سکه‌هایی موفق می‌شوند که از بهترین پروتکل‌ها برخوردار باشند. در ادامه، می‌خواهیم در مورد معنی بیت کوین دایموند برای دارندگان بیت کوین سایر جوامع ارزهای رمزنگاری شده صحبت کنیم.

چگونه می‌توان از BCD استفاده کرد؟

بیت کوین دایموند می‌تواند با سرعت بالاتر تراکنش، کارمزدهای پایین‌تر و دسترسی آسان‌تر برای کاربران جدید، توجه بسیاری از کاربران بیت کوین را جلب کند. بیت کوین سکه‌ای بسیار محبوب است اما استفاده از آن ممکن است سخت باشد. بسیاری از منتقدان بیت کوین بر این باورند که تا زمانی که کاربران نتوانند راحت و سریع خریدهای کوچک انجام دهند، این سکه نمی‌تواند جایگزین معتبری برای پول عادی شود.

شبکه‌ای که این ویژگی‌ها را ارائه کند، برای کسب و کارهای کوچک که با اقلام پرتعداد و کم قیمت مانند قهوه یا فست فود سر و کار دارند جذاب خواهد بود. اما پیش از آن که بیت کوین دایموند بتواند برندهای بزرگی مانند استارباکس یا مک‌دونالدز را جذب کند، باید قیمت آن به ثبات برسد.

خب پس،‌ چه کسی می‌تواند از BCD استفاده کند؟

 • دارندگان بیت کوین: هارد فور‌ک‌ها از شبکه بیت کوین، دارندگان بیت کوین را در موقعیت خاصی قرار می‌دهند. به هر میزان که بیت کوین در اختیار داشته باشند، می‌توانند به رایگان به همان مقدار از سکه جدید دریافت کنند. فورک بیت کوین دایموند عرضه کلی سکه را افزایش داد. به ازای هر بیت کوین، صاحبان آن ۱۰ BCD رایگان دریافت می‌کردند. یک معامله خوب، این طور نیست؟
 • کسانی که بیت کوین در اختیار ندارند: اگر بیت کوین دارید، بنابراین همین حالا هم مقداری سکه دایموند به شما تعلق دارد. سایر افراد در جامعه ارزهای رمزنگاری شده باید برای دریافت آن پول پرداخت کنند. ۲۹ صرافی ارز رمزنگاری که تبادل BCD انجام می‌دهند در صفحه نخست BCD ذکر شده‌اند. مشهورترین آن‌ها عبارت از gate.io و Okex و Binance
  هستند.

اگر آن را خریداری کنید و یا به رایگان دریافت کنید، به مکانی برای ذخیره BCD خود نیاز دارید. ابتدا، به یک کیف پول بیت کوین دایموند نیاز دارید. کیف پول BCD چیست؟

توضیحات: یک کیف پول، یک نرم‌افزار یا درایوِ یک سخت‌افزار است که کدهای مهم دسترسی را برای ارز رمزنگاری شده شما ذخیره می‌کند. شما همچنین می‌توانید از یک کیف پول کاغذی برای ذخیره کدهای دسترسی خود استفاده کنید.

کیف پول بیت کوین دایموند

یافتن کیف پول‌هایی که از سکه‌های جدید پشتیبانی می‌کنند، کاری مشکل است. در حال حاضر هشت وبسایت وجود دارند که کیف پول بیت کوین دایموند ارائه می‌دهند. فهرست آن‌ها در صفحه نخست این سکه وجود دارد. تمامی آن‌ها کیف پول‌هایی نرم‌افزاری هستند که از طریق موبایل، وب و برنامه دسکتاپ قابل دسترسی هستند.

صفحه نخست BCD همچنین حاوی لینک دانلود دو کیف مولتی پلتفرم به نام QT است. از هر دو می‌توان به عنوان کیف پول بیت کوین دایموند استفاده کرد. استفاده ترکیبی از کیف پول‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری نیز گزینه خوبی است.

راهنمایی: زمانی که استفاده از ارزهای رمز‌نگاری شده را آغاز می‌کنید، بسیار اهمیت دارد که از صرافی و کیف پول‌هایی استفاده کنید که به آن‌ها اعتماد دارید، پس به درستی تحقیق کنید!

اکنون می‌دانید که چه کسی می‌تواند از BCD استفاده کند، چه کاری می‌تواند با آن‌ انجام دهد و کجا می‌تواند آن را ذخیره کند. حالا می‌خواهیم کمی بیشتر در مورد نحوه کار شبکه BCD صحبت کنیم. چه بخشی از کار BCD با بیت کوین تفاوت و چه بخشی مشابهت دارد؟

تراکنش‌ها چگونه کار می‌کنند؟

از برخی جهات، برخی از تراکنش‌های بیت کوین دایموند بسیار به تراکنش‌های عادی بیت کوین شباهت دارند. بسیاری از پروتکل‌های هسته بیت کوین بین این دو ارز مشترک است. ابتدا در مورد شباهت‌ها صحبت می‌کنیم. BCD چه کاری را مانند بیت کوین انجام می‌دهد؟

شباهت‌های تراکنش در BTC و BCD

بیت کوین و BCD شبکه‌هایی هستند که در آن‌ها کاربران می‌توانند اطلاعات را ذخیره کرده و انتقال دهند. تمامی این اطلاعات در یک دیتابیس عظیم به نام بلاک چین ذخیره می‌شوند. بلاکچین یک فهرست بلند بالا از تمام تراکنش‌هایی است که تاکنون در شبکه صورت گرفته است. بلاک چین‌ها در هزاران کامپیوتر که نود یا گره نام دارند، ذخیره شده‌‌اند.

تراکنش‌های جدید در گروه‌هایی که بلاک نام دارند قرارگرفته و توسط نودها بررسی می‌شوند تا اعتبار آن‌ها پیش از اضافه شده به بلاک چین تایید شود. هم در شبکه بیت کوین و هم در شبکه بیت کوین دایموند، ماینرها نقش اصلی را در پردازش تراکنش‌ها ایفا می‌کنند. در هر دو شبکه،‌ پردازش یک بلاک از اطلاعات تراکنش حدود ۱۰ دقیقه به طول می‌انجامد.

هر دو شبکه قصد دارند تا از شبکه صاعقه برای کاهش زمان تراکنش‌ها استفاده کنند. اوی و ۰۰۷ اعلام کرده‌اند که BCD از تاریخ ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۸ از شبکه لایتنینگ (lightning) استفاده خواهد کرد.

توضیحات: شبکه لایتنینگ برای کاربران این امکان را فراهم می‌آورد که شبکه‌هایی کوچک‌تر تشکیل دهند که در آن‌ها تراکنش‌هایی آنی خارج از بلاک چین اصلی انجام دهند. این تراکنش‌ها به صورت مجموعه‌ای کلی کنترل شده و به بلاک چین اصلی اضافه می‌شوند. این باعث می‌شود تا فشار زیادی از شبکه اصلی برداشته شود.

این‌ها شباهت‌های تراکنش‌های BTC و BCD بودند، تفاوت آن‌ها چیست؟ BCD چه کاری انجام می‌دهد که BTC نمی‌کند؟

تفاوت‌های تراکنش در BTC و BCD

به خاطر داشته باشید که بیت کوین دایموند تلاش دارد تا سریع‌تر و ارزان‌تر بوده و دسترسی آسان‌تری نسبت به بیت کوین داشته باشد. به این شکل:

 • ابعاد بزرگ‌تر بلاک: بلاک‌های استاندارد بیت کوین ۱ مگابایت اطلاعات تراکنش ذخیره می‌کنند. بیت کوین دایموند ۸ مگابایت ذخیره می‌کند. این یعنی با وجود این که هر دو پلتفرم زمان بلاک مشابهی دارند، شبکه BCD هشت برابر بیشتر اطلاعات پردازش می‌کند.
 • عرضه بیشتر: عرضه کلی بیت کوین ۲۱ میلیون سکه است، اما عرضه کلی BCD ۲۱۰ میلیون سکه است. تیم BCD امیدوار است تا عرضه بیشتر، قیمت هر سکه را پایین نگه دارد تا برای همه کاربران قابل خریداری باشد.
 • استخراج آسان‌تر: ماینرها به ازای وظایفی که در بلاک چین انجام می‌دهند پاداش می‌گیرند. این وظایف به توان کامپیوتری بالایی نیاز دارد. ماینرها در شبکه بیت کوین از تجهیزات قدرتمندی مانند ماینرهای ASIC برای تکمیل وظایف خود استفاده می‌کنند. این تجهیزات پر سر و صدا و گرانقیمت هستند و حرارت زیادی تولید می‌کنند. این یعنی بیشتر اعضای جامعه بیت کوین نمی‌توانند بیت کوین استخراج کنند. تیم اوی و تیم ۰۰۷ عقیده دارند که این عادلانه نیست. استخراج BCD برای همگان ساده است. استخراج BCD می‌تواند توسط یک GPU انجام شود. اگر شما یک گیمر هستید، آن را به عنوان یک کارت گرافیک می‌شناسید.

حال، شما می‌توانید به سوال «BCD چه کاری انجام می‌دهد که بیت کوین انجام نمی‌دهد؟» پاسخ دهید. اکنون، می‌خواهیم در مورد موضوع مهم امنیت صحبت کنیم. شبکه BCD در مورد امنیت شبکه چه کاری انجام می‌دهد؟

آیا BCD امن است؟

بلاک چین‌ها راهی بسیار امن برای ذخیره و انتقال اطلاعات هستند. شرکت‌های بزرگ مانند ویزا، گوگل و فیس‌بوک اطلاعات ما را در تعداد محدودی از سرورهای مرکزی نگهداری می‌کنند. اگر به این سرورها حمله‌ای صورت گیرد، اطلاعات ما به خطر می‌افتد. بلاک چین اطلاعات ما را بین هزاران کامپیوتر مختلف پخش می‌کند. این باعث می‌شود تا حمله به بلاک چین بسیار سخت شود.

یکی از ویژگی‌های امنیتی فناوری بلاکچین رمزدار کردن است. اطلاعات شخصی توسط کد کامپیوتری مخفی می‌شوند. برخی از منتقدان بیت کوین اعتقاد دارند که اطلاعات شخصی به اندازه کافی رمزگذاری نشده است. برای مثال، تمامی تراکنش‌ها و مقادیر آن‌ها برای هرکسی که از شبکه بیت کوین استفاده می‌کند قابل مشاهده است. این باعث می‌شود که یافتن هویت واقعی برای دولت‌ها و سازمان‌ها کاری نسبتا آسان باشد.

تیم بیت کوین دایموند تمایل داشت با اطلاعات شخصی بیشتری رمزگذاری شود. اما، آن‌ها اخیرا تصمیم گرفته‌اند که ویژگی‌های حریم شخصی بیشتری را به BCD اضافه نکنند. آن‌ها بر این باورند که دولت‌ها به زودی قوانینی تصویب می‌کنند که از پنهان‌سازی اطلاعات کاربران توسط ارزهای رمز‌نگاری شده جلوگیری می‌کند. در اظهاراتی که در Medium منتشر شده بود، این تیم، ژاپن و روسیه را به عنوان مثال‌هایی از این رویه برشمردند.

این تیم همچنین باور دارند که کسب و کارها از سکه‌هایی که سطح بالایی از حفاظت از حریم شخصی را ارائه می‌کنند پشتیبانی نمی‌کنند. در ۲۰ آوریل ۲۰۱۸، آن‌ها اعلام کردند که «دریافته‌اند که ممکن است صرافی‌های بیشتری در آینده ارزهای رمز‌نگاری شده ناشناس را از فهرست خود حذف کنند». این خبر بسیاری از طرفداران پر و پا قرص ارزهای رمز‌نگاری شده را که اهمیت زیادی برای حریم شخصی قائل هستند ناامید می‌کند. البته این نباید تاثیری بر امنیت کلی بلاک چین داشته باشد.

خطر واقعی که بیت کوین دایموند را تهدید می‌کند، کلاهبردارانی هستند که عرضه ارزهای رمز‌نگاری شده ناشی از هارد فورک را هدف قرار می‌دهند. این کلاهبرداران چه کسانی هستند و BCD در مورد آنان چه خواهد کرد؟

چگونه می‌توان از BCD سو استفاده کرد؟

سکه‌های هارد فورک جدید معمولا در فضای گنگ پس از عرضه مورد سو استفاده قرار می‌گیرند. وقتی یک فورک جدید از شبکه بیت کوین انشعاب می‌کند، دارندگان بیت کوین هدف کلاهبرداران قرار می‌گیرند.

پس از هارد فورک نوامبر ۲۰۱۸، دارندگان بیت کوین نمی‌دانستند چگونه باید به BCD رایگان خود دسترسی پیدا کنند، فریب داده شدند تا دارایی خود را به یک کیف پول تقلبی بیت‌کوین دایموند منتقل کنند. به جای دریافت سکه دایموند رایگان، آن‌ها سپرده بیت کوین خود را از دست دادند.

اگر بیت کوین دارید، باید در زمان هارد فورک‌ها به شدت مراقب دارایی خود باشید. همیشه ترکیبی از کیف پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری استفاده کنید. اگر سکه‌هایی نزد صرافی‌هایی مانند Coinbase دارید، اطمینان حاصل کنید که از سکه جدید هارد فورک پشتیبانی می‌کنند. در غیر این صورت، ممکن است نتوانید از سکه‌های جدیدی استفاده کنید که آن فورک ایجاد می‌کند.

از همه مهم‌تر: به خاطر پول «رایگان» فریب دیگران را نخورید. تنها از کیف پول‌هایی استفاده کنید که به آن اعتماد دارید. سکه‌های جدید می‌توانند عدم اطمینان بسیاری را به همراه داشته باشند،‌ پس برای بررسی گزینه‌های خود زمان بگذارید.

پیش از آن که اینجا را ترک کنید، بیاید تا نگاهی سریع به مزایا و معایب بیت کوین دایموند داشته باشیم. BCD در چه کاری موفق و در چه کاری ناموفق است؟

بیت کوین دایموند: مزایا و معایب

تیم بیت کوین دایموند عاشق بیت کوین هستند،‌ ولی فکر می‌کنند که می‌توانند آن را بهبود دهند. آیا موفق شده‌اند؟ در ابتدا، BCD در چه کاری موفق است؟

مزایا

 • از بیت کوین سریع‌تر است: بیت کوین دایموند بلاک‌هایی بسیار بزرگ‌تر از بیت کوین را در زمانی مشابه پردازش می‌کند. بلاک‌های بزرگتر به معنی تراکنش بیشتر و میانگین زمانی سریع‌تر برای تراکنش‌ها است.
 •  استخراج فراگیر: بیت کوین دایموند استخراج را برای کامپیوترهای کم‌قدرت‌تر راحت‌تر می‌کند. استخراج با GPU امکان فعالیت در پشتیبانی از شبکه را برای کاربران بیشتری فراهم می‌آورد و این فقط می‌تواند امری مثبت باشد.
 • تراکنش‌های زیاد با مقدار کم: بیت کوین مهم‌ترین ارز رمزنگاری شده جهان است، اما استفاده از آن هنوز مشکل است. سرعت سریع‌تر تراکنش‌ها در دایموند و کارمزد پایین استفاده از آن را برای خرید و فروش‌های کوچک و محصولات ارزان مانند قهوه یا بلیط اتوبوس مناسب می‌کند.

حالا به معایب آن نگاهی می‌اندازیم. BCD در چه کاری ناموفق است؟

معایب

 • ویژگی‌های مربوط به حریم شخصی: بیت کوین دایموند سطح حریم شخصی کاربران را افزایش نداده است. این باعث نارضایتی کسانی می‌شود که اعتقاد دارند رهگیری تراکنش‌های بیت کوین بیش از حد آسان است.
 • شبکه صاعقه: تیم BCD وعده استفاده از شبکه لایتنینگ را داده است اما هنوز آن را عرضه نکرده است. آن‌ها نتوانستند ویژگی‌های مربوط به حریم شخصی را بهبود ببخشند و ممکن است در عرضه شبکه لایتنینگ نیز موفق نباشند. باید صبر کنیم و ببینیم!
 • اعتماد: سکه‌های هارد فورک باید اعتماد جامعه ارزهای رمزنگاری شده را به دست بیاورند. کسی نمی‌داند که تیم اوی و تیم ۰۰۷ چه کسانی هستند. بسیاری از کاربران به واقعی بودن آن اعتقاد ندارند و حتی برخی در آغاز کار آن را به کلاهبرداری متهم کردند. بیت کوین دایموند باید خود را در چند ماه آینده اثبات کند وگرنه به کلی ناپدید خواهد شد.

اکنون شما باید درک مناسبی از ماهیت بیت کوین دایموند و عملکرد آن داشته باشید. این مطلب را با یک نتیجه‌گیری کوتاه به پایان می‌بریم.

نتیجه‌گیری

یک کدنویس ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) پروتکل بیت کوین را نوشت. سپس ناپدید شد. پروتکل بیت کوین هدیه آن‌ها به دنیا بود. ناکاموتو می‌خواست که توسعه‌دهندگان آن را مطالعه کرده و بهبود ببخشند.

هارد فورک‌ها بخشی از فرایند ساخت یک ارز رمزنگاری شده بی‌نقص هستند. بیت کوین دایموند تغییرات مهمی را بر نرم‌افزار ناکاموتو اعمال کرد. دایموند یک ارز رمزنگاری شده بی‌نقص نیست، البته این مطلب در مورد بیت کوین و بیت کوین کش نیز صدق می‌کند. هرچند، هر ایده جدید ما را به دنیایی نزدیک می‌کند که در آن انتقال اطلاعات مهم سریع، آسان و رایگان است.

۲۰۱۸ سال فورک‌ها است، سال آزمایش چیزهای جدید و دیدن این که چه چیز موفق می‌شود. ما در دوره‌ای هیجان‌انگیز برای ارز رمزنگاری شده قرار داریم و باید هارد فورک‌ها را به دقت زیر نظر داشته باشیم. آن‌ها مانند آزمایش‌های علمی هستند. کارهایی که با موفقیت انجام می‌دهند باید نسخه‌برداری شده و موارد شکست آن‌ها باید به خاطر سپرده شوند تا مجددا تکرار نشوند.

شما در مورد بیت کوین دایموند چه فکر می‌کنید؟ آیا از بیت کوین بهتر است و یا فقط تقلیدی بی‌ارزش است؟

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
 1. مهرداد

  سلام
  لطفا اموزش استفاده از کیف پول های بیت دایموند رو قرار بدین