به گفته یکی از مقامات بانک مرکزی اوکراین، مقررات بیش از حد مانع توسعه کریپتو ‌‌می‌‌شوند

میخائیل ویکایدین بر این باور است که تعداد نهادهای قانون‌‌گذار در کشور اوکراین بسیار زیاد است و باید چاره‌‌ای برای وضعیت موجود اندیشید، چرا که زمینه فعلی راه را بر روی فعالیت بسیاری از شرکت‌‌ها کریپتویی بسته است. به گفته وی، برای شکوفا کردن نوآوری در صنعت کریپتو در اوکراین، چارچوب قانونی مناسب‌‌تری باید برای کسب و کارهای داخلی و خارجی به وجود آید.

0 77

بر اساس گزارشات، مقررات بیش از حد در اوکراین مانع توسعه هرچه بهتر صنعت کریپتو در این کشور شده‌‌اند. این سخنان توسط یکی از مقامات رسمی بانک مرکزی اوکراین (NBU) در گفتگو با پایگاه خبری LetKnow Tuesday در 8 ژانویه به زبان آمدند.

میخائیل ویدایکین، مدیر استراتژی و اصلاح بانک مرکزی اوکراین، بر این باور است که سازمان‌‌های زیادی در این کشور می‌‌توانند در به وجود آوردن قوانین کریپتویی دست داشته باشند.

LetKnow خاطرنشان کرده است که حداقل سه سازمان دولتی در زمره این سازمان‌‌های قانون‌‌گذار قرار می‌‌گیرند: NBU، وزارت دارایی و کمیسیون ملی اوراق بهادار. به عقیده ویدایکین، برای توسعه هرچه بهتر این صنعت، تعداد نهادهای قانون‌‌گذار باید کاهش یابد.

علاوه بر این، ویکایدین معتقد است که اوکراین به چارچوب قانونی شفاف‌‌تری برای کریپتو نیاز دارد و باید تعاریف بهتری را برای این صنعت فراهم آورد. وی اذعان داشت که از مقرراتی حمایت خواهد کرد که اجازه توسعه و رشد را به بازار کریپتو می‌‌دهند و اینکه بانک‌‌ها باید تعامل بهتری با بخش فین‌‌تک (فناوری مالی) داشته باشند.

همانطور که Cointelegraph در اکتبر سال گذشته گزارش داد، وزارت تجارت و توسعه اقتصادی اوکراین پیش از این اقداماتی را برای طبقه‌‌بندی و قانون‌‌گذاری فعالیت‌‌های مبتنی بر کریپتو آغاز کرده است. با این وجود، چارچوب قانونی مورد نظر هنوز هم توسط دولت معرفی نشده است.

در سپتامبر 2018، پارلمان اوکراین پیش‌‌نویس لایحه‌‌ای را در باب مالیات کریپتو پیشنهاد داد که مالیات 5 درصد را برای اشخاص و شرکت‌‌های شاغل در صنعت کریپتو تعیین کرده بود. این لایحه همچنین پیشنهاد داده بود که از ژانویه 2024 مالیات دارایی‌‌های کریپتویی برای شرکت‌‌ها به 18 درصد افزایش یابد.

در عین حال، یکی از گروه‌‌های فعال وزارت دارایی اوکراین در حال کار کردن بر روی مقررات مالیات‌‌بندی کریپتو هستند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.