به گفته‌‌ جسی لاند، قیمت بیت کوین به 1 میلیون دلار خواهد رسید

معاون بخش بلاکچین‌‌ و رمز ارزهای شرکت IBM، جسی لاند (Jesse Lund) می‌‌گوید به باور وی قیمت بیت کوین در نهایت به 1 میلیون دلار خواهد رسید. لاند این پیش‌‌بینی را هنگام مصاحبه با پلتفرم خبری و مقایسه‌‌ی Finder.com بیان کرد که 20 فوریه در یوتیوب منتشر گردید.

0 97

در پایان مصاحبه از لاند انتظار او از قیمت بیت کوین در شب عید امسال چیست. او در پاسخ می‌‌گوید که از قیمت کنونی بیشتر خواهد بود و سپس شفاف می‌‌گوید «تا 5000 دلار می‌‌رود». او در ادامه‌‌ی پیش‌‌بینی خود می‌‌افزاید:

« من روزی را می‌‌بینم که بیت کوین یک میلیون دلار قیمت داشته باشد ».

او می‌‌گوید این عدد را دوست دارد و «اگر قیمت هر بیت کوین به یک میلیون دلار برسد، ساتوشی به لحاظ ارزش با پنی ایالات متحده آمریکا برابر خواهد کرد». به گفته‌‌ی لاند، چنین ارزشی، نقدینگی کل شبکه را به 20 تریلیون دلار می‌‌رساند. او سپس اشاره می‌‌کند که این میزان نقدینگی پرداخت‌‌های شرکت‌‌ها را دگرگون خواهد کرد و به طور کلی پرداخت‌‌های با ارزش بالا را متحول می‌‌سازد:

من در پایان سال جاری قیمتی در حدود 5000 دلار را تخمین می‌زنم ولی مسیری با رشد بسیار سریع‌‌تر را در ادامه‌‌ی کار پیش‌‌بینی می‌‌کنم

در حین مصاحبه، لاند از همکاری IBM با استلار (Stellar با ارز XLM) هم می‌‌گوید و به استفاده از دارایی‌‌های محلی شبکه برای شبکه‌‌ی پرداخت فرامرزی IBM اشاره می‌‌کند که نام آن وایر جهانی بلاکچین‌‌ (Blockchain World Wire) یا به اختصار BWW است. همان طور که پیش‌‌تر گزارش دادیم، شرکت IBM ارز XLM را هم به عنوان ارز واسطه و هم در قالب کارمزد تراکنش در BWW استفاده می‌‌کند.

لاند در این مصاحبه اشکار کرد که شرکت IBM قصد دارد با چند دارایی دیجیتالی دیگر هم کار کند و به باور صاحبان شرکت « باید یک اکوسیستم از رمز ارزهای گوناگون وجود داشته باشد که ابزارهای پرداخت را برای پرداخت‌‌های فرامرزی فراهم می‌‌کند و کسانی که از شبکه استفاده می‌‌کنند باید باید بتوانند به صورت آنی با هم مذاکره نمایند». لاند در ادامه می‌‌گوید:

می‌‌تواند ریپل (Ripple) باشد، حتی می‌‌تواند XPR باشد، می‌‌تواند بیت کوین باشد. در هر صورت به احتمال فراوان از ابزارهای دیگر کوین‌‌های پایدار (استیبل‌‌ کوین) استفاده خواهد کرد. حتی امیدواریم به زودی رمز ارزهای بانک مرکزی را هم دربر گیرد

لاند از تفاوت میان شبکه پرداخت IBM با شبکه‌‌ی ریپل‌‌نت (RippleNet) ریپل می‌‌گوید و توضیح می‌‌دهد که این غول فناوری به توکن ویژه‌‌ی خودش بسنده نخواهد کرد.

دومین بانک بزرگ عمان (به لحاظ ارزش بازار) به نام بانک دوفار (BankDhofar) به تازه‌‌ترین مجموعه‌‌ای پیوسته به ریپل‌‌نت تبدیل شده و همان گونه که کوین تلگراف (Cointelegraph) به تازگی گزارش داده، امکان پرداخت‌‌های فرامرزی به کشور هند را به وجود آورده است.

IBM در سپتامبر 2018 شبکه‌‌ی پرداخت BWW خود را از نسخه‌‌ی بتا ارتقاء داد. این شبکه از اکتبر 2017 و آغاز همکاری با استلار کلید خورده بود. نزدیک به یک هفته پیش، یک صرافی بزرگ کانادایی به نام کوین‌‌ اسکوئر (Coinsquare) پس از خرید صرافی غیرمتمرکز ویژه‌‌ی استلار به نام استلاراکس (StellarX) نسبت به این بلاکچین‌‌ ابراز علاقه کرده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.