به روز رسانی بعدی بلاک چین اتریوم در ماه ژانویه

16 ژانویه تاریخی است که برای راه اندازی هارد فورک بعدی اتریوم به نام Constantinople‌ انتخاب شده است. به روز رسانی دومین بلاک چین جهان در ابتدا قرار بود که در ماه نوامبر انجام شود. این بروز رسانی به دنبال ایجاد تغییراتی برای ساده ‌سازی کد پلتفرم به منظور افزایش کارایی آن بود. با این‌حال، پنجره راه اندازی به دلیل مشکلات پیش‌بینی نشده نیاز به یک دوره توسعه مجدد داشت.

0 84

توسعه دهندگان 16 ژانویه را به عنوان روزی تاریخی می‌دانند، چراکه در این تاریخ هارد فورک Constantinople‌ اتریوم راه‌اندازی می‌شود. انتشار این نسخه در 16 ژانویه از طریق یک توافق کلامی ناقص بدست آمده، بنابراین این تاریخ ثابت و نهایی نیست. در واقع بیشتر توسعه ‌دهنگان در یک تماس تلفنی اعلام کردند که اگر مشکلات اضافی برطرف نشود، انتشار هارد فورک Constantinople‌ می‌تواند مجددا به تعویق بیفتد.

پیتر سیزلگی (Péter Szilágyi) توسعه دهنده اصلی گفته است که:

در حال‌حاضر صرفا می‌توانیم بگوییم که تاریخ انتشار اواسط ژانویه خواهد بود، مهم نیست که درمورد تاریخ مشخصی تصمیم بگیریم یا نه، همیشه ممکن است کار به تاخیر بیفتد.

همچنین در طول تماس با توسعه دهنده لین رتیگ (Lane Rettig)، او تحقیقاتی را در رابطه با بمب‌ دشواری (difficulty bomb) اتریوم به اشتراک گذاشت. بمب دشواری یک الگوریتم است که در کد اتریوم تعبیه شده است که باعث می‌شود استخراج بلوک‌ها به طور مضاعفی سخت‌تر شود و به عنوان انگیزه‌ای برای تشویق بروزرسانی منظم شبکه استفاده شود.

طبق گفته رتیگ، بمب دشواری از ماه ژانویه قابل توجه خواهد بود، که منجر به بارگزاری 30 ثانیه‌ای در ماه آوریل یا می سال آینده خواهد شد. “بنابراین ما وقت داریم و هیچ نگرانی وجود ندارد”.

بمب دشواری، هارد فورک Constantinople‌ را برای 18 ماه دیگر به تاخیر می‌اندازد، همچنین پاداش استخراج هر بلاک اتریوم را از 3 به 2 کاهش می‌دهد. به علاوه ویژگی‌های مختلف بروز رسانی کد اتریوم را بهینه‌سازی می‌کند.

اینکه آیا ProgPoW تغییراتی است که می‌تواند استخراج اتریوم را فقط به منظور سخت افزار عمومی به کار گیرد یا استخراج‌کنندگان تخصصی ASIC را مسدود کند، نکته‌ای است که در طول مکالمه مورد بحث قرار نگرفت. با این وجود، توسعه دهندگان مسائل مربوط به اجرای آن را گزارش دادند و بیان کردند که مشخصات رسمی کد ناقص است.

سزلیگی بیان کرد که بروز رسانی نرم‌افزار Constantinople‌ که هارد فورک را اجرا می‌کند، باید قبل از پایان سال عرضه شود.

او گفت:

تمام مشتریان باید قبل از کریسمس، یک نسخه پایدار را با شماره بلاک منتشر کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.