بهترین dApp ها در EOS

در عرض فقط پنج ماه از زمان رونمایی، این پلتفرم ظهور تعداد زیادی نرم‌‌افزار نامتمرکز که بیشتر به شرط‌‌بندی و بازی اختصاص داشتند را مشاهده کرده، اما خدماتی مثل ارتباط، خدمات اطلاعات، امنیت و حریم خصوصی، هویت و بازار کار را هم در خود داشته‌‌است.در این مطلب، ۱۰ نرم‌‌افزار برتر EOS (نه از نظر نمره) را معرفی خواهیم کرد.

0 214

بِت‌‌دایس (BetDICE)

BetDICE یک نرم‌‌افزار نامتمرکز بر پایه اصول اشتراک سود است. بت‌‌دایس سیستمی از اشتراک سود از طریق پرداخت ایجاد کرده که برای تمام کاربران دارای توکن‌‌های DICE، توزیع‌‌شده و بدون هزینه می‌‌باشد.

طبق اعلام DappRadar، بت‌‌دایس در بین پنج نرم‌‌افزار برتر فهرست آن‌‌ها قرار دارد. حجم ۲۴ ساعته در گردش آن‌‌ها بیش از ۳ میلیون است و پس از EOSBet، FarmEOS، PRA CandyBox و EOS Knights در جایگاه پنجم قرار دارد.

به همین خاطر، بت‌‌دایس در بین کاربران و افرادی که حساب EOS و Scatter دارند، نسبتا محبوب می‌‌باشد.

اِوِری‌‌پدیا (Everipedia)

در بین ۱۰ نرم‌‌افزار dApp برتر EOS، یکی از جایگاه‌‌ها قطعا به Everipedia می‌‌رسد. Everipedia معادل ویکی‌‌پدیا در بلاکچین‌‌ و اولین dApp بزرگ ساخته‌‌شده بر روی EOS می‌‌باشد.

این نرم‌‌افزار یک جمع‌‌کننده متن‌‌باز اطلاعات است که از توکن IQ برای تشویق کاربران به ساخت و نگهداری محتوا استفاده می‌‌کند. اوری‌‌پدیا به کاربران اجازه می‌‌دهد تا سهامدار باشند و بسته به مشارکتشان، رتبه متفاوتی به دست آورند.

بعد از یک شروع فوق‌‌العاده که توکن IQ را به بیشترین توکن مبتنی بر EOS.IO مبادله‌‌شده تبدیل کرد، ترافیک این dApp کاهش یافته‌‌است. علی‌‌رغم این مسئله، اوری‌‌پدیا همچنان یکی از موفق‌‌ترین پروژه‌‌ها محسوب می‌‌شود.

تفاوت با ویکی‌‌پدیا، نوآوری درون این نرم‌‌افزار است. سیستم پاداش در قالب توکن‌‌های IQ، قوانین منعطف، وجود ویدئو، تصویر و گیف جزو اصلی‌‌ترین تغییرات صورت گرفته در دایره‌‌المعارف آنلاین می‌‌باشد.

کارما (Karma)

کارما با تمام dAppهای دیگر بلاکچین‌‌ EOS، تفاوت دارد.

هدف اصلی کارما، دادن پاداش به افراد به واسطه کارهای خوب آن‌‌ها است. توکن کارما از رفتار خوب استفاده می‌‌کند و با ایجاد یک تاثیر نمایی، چرخه مثبتی را به وجود می‌‌آورد. موسس این dApp مبتنی بر EOS معتقد است که هنگامی که نیازهای اولیه مردم برآورده شود، آن‌‌ها با یکدیگر به روشی طبیعی و مثبت تعامل خواهند داشت. و به همین علت است که شبیه‌‌سازی این تعامل‌‌ها، مکانیسم اصلی برای ساخت تاثیر طولانی‌‌مدت و خودجوش محسوب می‌‌شود.

کارما اکنون در EOS قرار دارد و هنوز در نسخه آزمایشی خود به سر می‌‌برد. کاربران هر زمان که تصویر یا ویدئوی کار خوبی را به اشتراک بگذارند، توکن دریافت می‌‌کنند، اما همه چیز به این مسئله محدود نمی‌‌شود. توکن‌‌های کارما را می‌‌توان جمع‌‌آوری کرد تا توکن‌‌های رایگان دیگری را به دست آورد.

بانکور ایکس (BancorX)

بانکور اخیرا از آغاز بانکور ایکس، اولین dApp بین‌‌زنجیره‌‌ای خبر داد. به لطف بانکور ایکس، کاربران می‌‌توانند توکن‌‌های مبتنی بر اتریوم را به توکن‌‌های مبتنی بر EOS و برعکس، تبدیل کنند. این تبدیل با استفاده از توکن هوشمند BNT صورت می‌‌گیرد.

قابلیت مبادله توکن‌‌ها بین دو پلتفرم قرارداد هوشمند بسیار بزرگ، تاثیر مثبتی در نقدینگی و فعالیت این دو پلتفرم داشته‌‌است. بانکور ایکس به جز داشتن بیش از ۱۲۰ توکن، به همه این فرصت را می‌‌دهد تا با جمع‌‌آوری توکن‌‌های خود، آن‌‌ها را وارد بانکور کنند.

یونیکو (Unico)

یونیکو، اولین dApp که از EOS استفاده می‌‌کند را نمی‌‌توان از لیست ۱۰ dApp برتر EOS حذف کنیم. این پروژه از طریق فناوری بلاکچین‌‌، به تولیدکنندگان محتوا مثل موسیقی‌‌دان‌‌ها، هنرمندان و سلبریتی‌‌ها اجازه انتقال محتواهای خود به قطعات منحصر به فردی را می‌‌دهد. این dApp بر اساس مفهوم “کریپتوهای قابل‌‌جمع‌‌آوری” معروف که امکان ترکیب تفریح و سرمایه‌‌گذاری در یک پلتفرم دیجیتالی را می‌‌دهند، ساخته شده ‌‌است.

بعد از موفقیت کریپتوکیتیز (Cryptokitties)، کریپتوهای قابل‌‌جمع‌‌آوری بسیار محبوب شده‌‌اند اما انتخاب پلتفرم اتریوم برای آغاز پروژه، استفاده واقعی نرم‌‌افزار را محدود کرده ‌‌است. اگرچه یونیکو در ابتدا بر روی اتریوم ساخته شد، اما در ادامه تصمیم گرفت پروژه خود را به EOS منتقل کند. این استارت‌‌آپ ایتالیایی، یک مجموعه کامل از نرم‌‌افزارهای جذاب برای استفاده توکن‌‌های NFT غیرقابل‌‌تعویض پیدا کرده و به لطف این توکن‌‌ها، می‌‌خواهد به بهترین dApp در EOS قابل‌‌جمع‌‌آوری‌‌های دیجیتالی تبدیل شود.

Infiniverse

واقعیت افزوده، در را به روی یک دنیای کاملا دیجیتالی جدید باز کرده و اینفینیورس آن را به سمت بلاکچین‌‌ EOS برده‌‌است. این نرم‌‌افزار اکنون در نسخه آلفا قرار دارد اما در پایان سال ۲۰۱۸، باید آن را در نسخه بتا ببینیم. اینفینیورس یک پلتفرم نامتمرکز برای واقعیت افزوده و دنیای مجازی است که به کاربران امکان انتقال محتوای دیجیتالی به دنیای واقعی را می‌‌دهد. سپس می‌‌توان این محتواها را همانند دنیای واقعی مشاهده کرد.

هدف اصلی، ایجاد دنیای موازی با اقتصاد مجازی است که به کاربران امکان ساخت ارزش مجازی را بدهد. تمام این موارد تا پایان سال ۲۰۱۸ با استفاده از اینفینی‌‌کوین (Infinicoin) که به دارندگان توکن EOS تعلق خواهد گرفت، انجام می‌‌شود.

در پلتفرم اینفینیورس، امکان خرید و فروش زمین، مبادله دارایی‌‌های دیجیتالی، ساخت محتوای پریمیوم، انجام کار به جای اشخاص واسطه، تولید کسب و کار مجازی و چندین مورد دیگر، ممکن خواهد بود.

هایروایبز (HireVibes)

هایروایبز یک بازار کار متن باز برای افرادی است که کسب و کار آن‌‌ها توسط کل اجتماع، مدیریت و کنترل می‌‌شود. کارفرمایان می‌‌توانند بر روی پلتفرم، فرصت‌‌های شغلی قرار دهند و بهترین گزینه را با کمک اجتماعی که توکن‌‌های HVT را به عنوان پاداش دریافت می‌‌کند، انتخاب کنند.

کاربران علاقه‌‌مند به پیدا کردن بهترین گزینه‌‌ها هستند زیرا می‌‌توانند کمیسیون کوچکی از کارفرما دریافت کنند. هر جوینده شغل، هر زمان که درخواست یک فرصت شغلی را می‌‌کندف ۵ درصد توکن HVT دریافت می‌‌کند. هر شخصی که گزینه مناسب برای شغل را پیدا کند، ۵ درصد HVT پاداش دریافت می‌‌کند.

چین‌‌تای (Chintai)

سود غیرفعال هرگز به این سادگی نبوده‌‌است. چین‌‌تای یک dApp متعلق به کل اجتماع EOS می‌‌باشد. با چین‌‌تای، دارندگان توکن EOS می‌‌توانند توکن‌‌های خود را اجاره دهند و بسته به مدت اجاره و تقاضای CPU و NET، درصدی را دریافت کنند.

به لطف این پروژه، توسعه‌‌دهندگان، dAppها و کاربران به منابع کم هزینه شبکه دسترسی دارند. چیزی که چین‌‌تای را جذاب می‌‌کند و آن را به فهرست ۱۰ dApp برتر EOS می‌‌رساند، این حقیقت است که چین‌‌تای هیچ کمیسیونی دریافت نمی‌‌کند، نقدینگی بالا دارد و بازار اجاره را هم شفاف می‌‌کند.

به لطف اجاره، توسعه‌‌دهندگان دیگر نیازی به خرید مقادیر بالای توکن‌‌های EOS به منظور استفاده رایگان نرم‌‌افزارها از سوی کاربرانشان، ندارند.

زیمبرا ایکس (Zimbra X)

پلتفرم ایمیل زیمبرا هنوز در فاز آزمایشی بتای خود قرار دارد اما یکی از مهمترین پروژه‌‌های EOS محسوب می‌‌شود.

این dApp توسط شرکت سناتور که در Nasdaq فهرست شده، ساخته شد. زیمبرا به جز تخصص در خدمات ایمیل، ابزارهایی برای مدیریت مخاطبین، تقویم، پیام فوری و اشتراک فایل را ارائه می‌‌کند و همچنین اجزای بیشتری مثل کنفرانس ویدئویی، ساخت سند و ذخیره فایل را به همراه دارد. هدف اصلی این پلتفرم، موسسات، شرکت‌‌ها و دولت‌‌ها هستند.

ایوا (Eva)

ایوا نرم‌‌افزاری است که با عنوان اوبر بلاکچین‌‌ EOS شناخته می‌‌شود.

ایوا یک پلتفرم تاکسی اینترنتی محسوب می‌‌شود که در آن مسافران و رانندگان می‌‌توانند از شبکه نامتمرکز برای هماهنگی انتقال شهری استفاده کنند و توزیع منافع تولید شده اطمینان یابند.

به لطف این dApp، راننده ۸۵ درصد هزینه را دریافت می‌‌کند، هر زمان که بخواهد رانندگی می‌‌کند و مزایایی در قالب تخفیف اشتراکی ایوا با اعضای آن، بسته به شرکت در اکوسیستم، دریافت می‌‌کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.