بهترین کیف پول های بیت کوین کش (BCH)

بیت کوین کش، هاردفورک موفقی از شبکه بیت کوین است که پس از ایجاد به تمام کسانی که کلید خصوصی بیت کوین های خود را در اختیار داشتند، به همان میزان بیت کوین هایشان، سکه بیت کوین کش پرداخت کرد و به همین دلیل لزوم وجود کیفی برای بیت‎ کوین کش بسیار حیاتی شد. در این مطلب به معرفی بهترین کیف‌ پول‌ها برای این ارز رمزنگاری‌ شده پرداخته شده است.

0 1,345

سکه‌های بیت کوین کش رایگان خودتان را صاحب شوید

BCH برای همه‌ی دارندگان بیت کوین که هر مقدار بیت کوین داشته‌اند و کلیدهای خصوصی خود را پیش از فورک نزد خود نگه داشته‌اند رایگان است.

حال آنان پس از اتمام فورک می‌توانند از کلیدهای خصوصی بیت کوین خود برای دریافت بیت کوین کش در کیف پولی که BCH را پشتیبانی می‌کند استفاده کنند.

مثلا اگر شما ۱ بیت کوین داشتید، پس از اتمام فورک ۱ بیت کوین و ۱ بیت کوین کش دارید؛ به عبارت دیگر، دارایی‌هایتان دوبرابر شده است چون هر دو سکه‌تان کلیدهای خصوصی یکسانی دارند.

در اینجا کیف پول‌ها و صرافی‌هایی که از بیت کوین کش پشتیبانی می‌کنند آورده‌ شده است.

بهترین کیف پول‌های بیت‌کوین کش (BCH)
بهترین کیف پول‌های بیت کوین کش (BCH)

بهترین کیف پول‌های بیت‌کوین کش (BCH)

۱۰ کیف پول برتر بیت کوین کش (BCH)

 

Ledger Nano S (کیف پول سخت‌افزاری)

بهترین کیف پول‌های بیت‌کوین کش (BCH)

اگر یک Ledger Nano S داشته باشید، برای دریافت BCHهایتان پس از اتمام فورک نیازی نیست کار خاصی بکنید. دارندگان Ledger Nano S/Blue، نانو و HW.1 برای گرفتن بیت کوین کش تنها باید چند چیز جزیی را به‌روزرسانی کنند.

Coinomi (کیف پول موبایلی)

بهترین کیف پول‌های بیت‌کوین کش (BCH)

این یک کیف پولِ سبُک چندسکه‌ای HD برای بیت کوین و دیگر سکه‌ها است. این کیف پول به شما امکان کنترل کلیدهای خصوصی‌تان را می‌دهد و تعداد زیادی از ارزهای رمزنگاری‌ شده‌ای که هم‌اکنون در بازار وجود دارند را پشتیبانی می‌کند. در سایت این کیف پول می‌توانید مطلبی رسمی در مورد BCH و روش دسترسی به آن را بخوانید.

این کیف پول در حال حاضر تنها برای دستگاه‌های اندرویدی موجود است و نسخه‌ی iOS آن به زودی منتشر می‌شود.

می‌توانید این کیف پول را از اینجا دانلود کنید.

Electron Cash (کیف پول دسکتاپ و موبایل)

بهترین کیف پول‌های بیت‌کوین کش (BCH)
بهترین کیف پول‌های بیت کوین کش (BCH)

الکترون کش (Electron Cash) فورکی از کیف پول اصلی بیت کوین، یعنی الکتروم (Electrum) می‌باشد و به شما امکان گرفتن نسخه پشتیبان از کیف پولتان از طریق عبارتی حفظی را می‌دهد. این کیف پول برای سیستم‌ عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس موجود است. نسخه‌ی اندرویدی این کیف پول‌ هم برای موبایل قابل دانلود است.

می‌توانید در اینجا الکتروم کش را دانلود کنید.

Trezor (کیف پول سخت‌افزاری)

بهترین کیف پول‌های بیت‌کوین کش (BCH)

کیف پول ترِزور (Trezor) هم پشتیبانی خود از بیت کوین کش را به طور رسمی اعلام کرد. آن‌ها در ماه آگوست این راهنمای قدم به قدم روش دریافت بیت کوین کش را منتشر کردند.

خبر تازه: ترزور پس از مدتی پشتیبانی خود از Bitcoin Cash را تا اطلاع ثانوی متوقف کرد و در وبلاگ رسمی خود هم آن را اعلام کرد.

Jaxx (کیف پول موبایل و دسکتاپ)

بهترین کیف پول‌های بیت‌کوین کش (BCH)

جکس (Jaxx) نیز کیف پول HD چند ارزی محبوب دیگری است که به شما امکان کنترل کلیدهای خصوصی‌تان را می‌دهد. قبل از شروع فورک اعلام شد که کاربران جکس برای دسترسی به سکه‌های BCH خود نیازی به انجام کار خاصی ندارند. تیم جکس هم تصمیم به ادغام کامل BCH در اپلیکیشن‌های جکس کرده است و به محض اتمام ادغام، کاربران می‌توانند با یک به‌روزرسانی ساده‌ی نرم‌افزاری به سکه‌های BCH خود دسترسی پیدا کنند.

با این حال صریحا اعلام شده است که:

“از آن‌جایی که کاربران جکس کنترل کلیدهای خصوصی خود را در اختیار دارند،  Bitcoin Cash   آنان در کیف پولشان امن نگه داشته می‌شود؛ اما یادتان باشد که نمی‌توانید تا زمان اتمام ادغام، بیت کوین کش را ارسال یا دریافت کنید.”

در اینجا می‌توانید جکس را دانلود کنید.

BTC.com (کیف پول موبایل و تحت وب)

بهترین کیف پول‌های بیت‌کوین کش (BCH)
بهترین کیف پول‌های بیت کوین کش (BCH)

BTC.com یک کیف پول محبوب تحت وب و موبایل برای بیت کوین است. اگر کیف پولی می‌خواهید که به کلیدهای خصوصیتان دسترسی نداشته باشد، پس درست آمده‌اید. طبق مطلبی در سایت BTC.com می‌توانید به Bitcoin Cash هم دسترسی داشته باشید.

طبق گفته‌ی خود آنان:

“اگر فورک موفقیت‌آمیز باشید به صورت اتوماتیک به مقدار دارایی بیت کوینی خود در BTC.com بیت کوین کش دریافت خواهید کرد.”

هم اکنون این ابزار تنها در نسخه‌ی تحت وب موجود است اما به زودی نسخه‌های اندروید و iOS آن هم منتشر خواهد شد.

می‌توانید در اینجا کیف پول BTC.com را دانلود کنید و در اینجا هم در آن ثبت نام کنید.

BU Bitcoin Cash Client (کیف پول دسکتاپ)

بهترین کیف پول‌های بیت‌کوین کش (BCH)

نسخه‌ی ۱.۱.۰.۰ بیت کوین آنلیمیتد (Bitcoin Unlimited) منتشر شده است و از BCH هم پشتیبانی می‌کند. این نسخه به صورت غیررسمی تا زمان اعلام رسمی پشتیبانی نهایی بیت کوین کش توسط توسعه‌دهندگان بیت کوین آنلیمیتد منتشر شده است. این کیف پول برای سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس موجود است.

می‌توانید BU Bitcoin Cash را در اینجا دانلود کنید.

 Bitcoin Classic UAHF Client (کیف پول دسکتاپ)

بهترین کیف پول‌های بیت‌کوین کش (BCH)

بیت کوین کلاسیک (Bitcoin Classic) یک کیف پول دسکتاپ به نام Bitoin Classi 1.3.2 منتشر کرده است که با BCH هم سازگار است. این کیف پول به شما امکان دنبال کردن زنجیره‌ی Bitcoin Cash را خواهد داد و برای سیستم‌ عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس قابل دانلود است.

می‌توانید کیف پول را در اینجا دانلود کنید.

CashAddress (کیف پول کاغذی)

بهترین کیف پول‌های بیت‌کوین کش (BCH)

متن کیف پول کاغذی Bitcoin Cash هم اکنون موجود است. کسانی که با کاغذ راحت‌ترند می‌توانند یکی از این کیف پول‌ها را مال خود کنند، اما کیف پول‌های سخت‌افزاری بهتر از کیف پول‌های کاغذی هستند.

اگر در مورد کیف پول کاغذی به راهنمایی نیاز دارید می‌توانید به این لینک بروید. توجه داشته باشید که این راهنمای ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین شبیه ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین کش است.

KeepKey (کیف پول سخت‌افزاری)

بهترین کیف پول‌های بیت‌کوین کش (BCH)

پشتیبانی کیپ‌کی (KeepKey) از بیت کوین کش آغاز شده است.

صرفا جهت اطلاع کسانی که نمی‌دانند می‌گویم که کیپ‌کی یک کیف پول سخت‌افزاری ارز دیجیتال است اما کمی بزرگ است و حمل کردن آن مشکل است.

نظر من در مورد دریافت BCH

اساساً روش‌های زیادی برای دریافت BCH وجود دارد. شما یا باید کلیدهای خصوصی بیت کوین خود را به یک کیف پول سازگار با Bitcoin Cash انتقال دهید، یا باید توسط ارتقای نرم‌افزاری بسته به کیف پولی که استفاده می‌کنید کارتان را پیش ببرید.

احتیاط کنید: بسته به نوع کیف پولی که استفاده می‌کنید، نیاز به رد و بدل کردن کلیدهایتان هم خواهید داشت. توصیه می‌کنیم این کار را با احتیاط انجام دهید و از دستورالعمل‌های رسمی کیف پول خودتان پیروی کنید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.