بهترین کیف پول لیسک (Lisk) برای ذخیره امن رمز ارز LSK

لیسک رمز ارزی است که با ایده خود برای توسعه نرم‌افزارهای غیرمتمرکز و ایجاد زنجیره‌های فرعی بسیار محبوب شده است و جز بیست ارز برتر از لحاظ معاملات بازار قرار گرفته است. اگر شما هم از طرفداران این رمز ارز باشید، مسلما برای نگهداری آن به کیف پول‌های امن و مطمئن احتیاج پیدا خواهید کرد. در این مطلب چند کیف پول معتبر برای نگهداری LSK به شما معرفی شده است.

0 689

بهترین کیف پول لیسک

بهترین کیف پول لیسک (Lisk) برای ذخیره امن ارز رمز LSK

به نظر می‌‌رسد که بازار رمز ارزها پس از سکوت (وقفه‌‌ای) کوتاه در دنیای ارزهای رمزنگاری‌‌ شده، مجدداً رو به ثبات است و ظاهراً خود را برای ایجاد طوفان دوباره در جهان آماده ‌‌‌‌کرده است.

همانند سایر آلت‌ کوین‌‌ها ارزش بیت کوین نیز رو به افزایش است. با این حال، یک آلت کوین که سال گذشته با قیمتی معادل چند سِنت آغاز به کار کرد، پس از آنکه میانگین عرضه اولیه سکه (ICO) آن از ۶ میلیون دلار آمریکا گذشته است، براساس ارزش بازار (market cap) اکنون در بالاترین جایگاه جدول ارز‌‌‌‌های رمزنگاری‌‌شده قرار‌‌دارد.

این کوین، لیسک (Lisk) نام دارد که به LSK نیز معروف است. به طور طبیعی و با معروف و ارزشمند شدن آلت کوین‌‌هایی مانند لیسک، افزایش تقاضای کیف‌‌های پول امن به منظور نگهداری آنها وجود‌‌ دارد (که بر اساس ارزش بازار کوین (CoinMarketCap) هر یک واحد لیسک حدود ۱۱ دلار است).

به همین دلیل، تصمیم گرفتیم تا فقط به بررسی بهترین کیف‌‌های پول که امنیت توکن‌‌های لیسک شما را فراهم می‌‌کنند، بپردازیم.

بهترین کیف پول لیسک برای ذخیره‌‌سازی ارز رمز لیسک LSK

لیسک‌‌نانو (Lisk Nano) (کیف پول دسکتاپی)

بهترین کیف پول لیسک (Lisk) برای ذخیره امن ارز رمز LSK

لیسک‌‌نانو  کیف پول رسمی لایت کلاینت دارای GUI (graphical user interface/ رابط کاربری گرافیکی) است که توسط تیم Lisk طراحی‌‌ شده‌‌است.

این کیف از شما نمی‌‌خواهد که تمام بلا‌ک چین را دانلود کنید و شما به طور خودکار به فول‌‌نودهای (full nodes) لیسک متصل می‌‌شوید که توسط بنیاد Lisk پشتیبانی می‌‌شوند. از این رو، نیاز به هیچگونه همگام‌‌سازی وجود ندارد. شما می‌‌توانید با استفاده از رابط ساده و کاربرپسند این کیف پول و وقتی که به یک جفت کلید عمومی/خصوصی دسترسی پیدا می‌‌کنید، توکن‌‌های LSK را ارسال و دریافت نمایید.

کاربران حرفه‌‌ای همچنین می‌‌توانند از ویژگی‌‌هایی مانند رای‌‌دادن به نمایندگان (delegate voting) استفاده کنند و می‌‌توانند از طریق لیسک‌‌نانو عبارت ثانویه امنیتی را برای شبکه و یا وجوه خود ایجاد‌‌کنند. Lisk Nano در حال حاضر از ویندوز، لینوکس و مک پشتیبانی می‌‌کند.

لیسک‌‌هاب (Lisk Hub) (کیف پول شبکه و دسکتاپ)

بهترین کیف پول لیسک (Lisk) برای ذخیره امن ارز رمز LSK

لیسک‌‌هاب جدیدترین کیف پول LSK است که در زمان راه‌‌اندازی مجدد Lisk معرفی شد.

البته Lisk Hub بسیار بیشتر از یک کیف پول است، چرا که یک راه‌‌حل همه‌‌جانبه به‌‌منظور مدیریت شناسه Lisk شما است، قابلیت دسترسی و ارسال توکن‌‌های LSK را دارد و نیز قادر به دادن رای به نمایندگان است. لیسک‌‌هاب این قابلیت‌‌ها را از کیف پول سابق و مرورگر بلاک چین با‌‌هم ترکیب می‌‌کند.

Lisk Hub در آینده دارای DEX )decentralized exchange یا صرافی غیرمتمرکز)، ثبت‌‌نام زنجیره فرعی (sidechain) و ایجاد قابلیت راه‌‌اندازی ICO خود شما خواهد بود.

این کیف پول همچنین به شما اجازه می‌‌دهد تا کارهای مشخص دیگری را نیز انجام‌‌دهید. مانند:

  • ثبت‌‌نام به عنوان نماینده
  • فورج کردن بلاک یا سهام‌داری لیسک (Forging or staking)
  • مرورگر بلاک چین لیسک

علاوه‌‌براین، شما در این کیف پول وجوه خود را از طریق یک عبارت بازیابی معتبر کنترل می‌‌کنید که به کلید‌‌های عمومی/خصوصی ترجمه می‌‌شوند تا شما بتوانید توکن‌‌های LSK را به‌‌صورت همزمان دریافت، ارسال و ذخیره‌‌کنید. در‌‌حال حاضر لیسک ‌‌هاب از ویندوز و مک پشتیبانی می‌‌کند.

کیف پول کاغذی لیسک (Lisk Paper Wallet)

بهترین کیف پول لیسک (Lisk) برای ذخیره امن ارز رمز LSK

کیف پول کاغذی Lisk یکی دیگر از گزینه‌‌های خوب برای ذخیره‌‌سازی سرد توکن‌‌های LSK شماست.

وقتی برای اولین بار از این لینک برای ایجاد کیف پول کاغذی Lisk بازدید می‌‌کنید، از شما خواسته می‌‌شود که نشانگر (ماوس) خود را به‌‌طور تصادفی حرکت‌‌دهید تا بایت‌‌های تصادفی لازم را برای یک کیف پول کاغذی منحصربه‌‌فرد ایجاد‌‌کند.

بهترین کیف پول لیسک (Lisk) برای ذخیره امن ارز رمز LSK
ب

اگر شما با استفاده از کیف پول کاغذی مشکلی ندارید، کیف پول کاغذی Lisk یکی از بهترین گزینه‌‌ها است. همچنین اگر به ‌‌مدت‌‌ طولانی یک HODLer باشید، کماکان انتخاب عاقلانه‌‌ای برایتان به حساب می‌‌آید.

نکته: این کیف پول، یک کیف پول غیررسمی برای LSK است، به همین دلیل ما توصیه می‌‌کنیم که سورس‌‌کد آن را دانلود و بدون دسترسی به اینترنت، index.html را در مرورگر خود باز‌‌کنید و سپس یک کیف پول برای خودتان ایجاد نمایید.

خط فرمان‌‌دهنده لیسک (Lisk Commander) (CLI Desktop Wallet یا کیف پول دسکتاپ با رابط کاربری خط فرمان)

بهترین کیف پول لیسک (Lisk) برای ذخیره امن ارز رمز LSK

فرمان‌‌دهنده لیسک (که قبلا لیسکی Lisky نام داشت) رابط خط فرمان برای بلاک چین Lisk است.

این یک کیف پول رسمی دیگر است که توسط تیم لیسک توسعه‌‌داده‌‌شده و نگهداری می‌‌شود. تفاوت این کیف پول با سایر کیف پول‌‌ها این است که این یک کیف‌‌پول CLI است، که یعنی توسط خط فرمان کنترل می‌‌شود.

فرمان‌‌دهنده Lisk به شما اجازه می‌‌دهد تا با یک نود (Node) دور یا محلی ارتباط برقرار‌‌کنید و قابلیت‌‌های مرتبط با لیسک را با استفاده از ابزار خط فرمان تعاملی یا غیرتعاملی (interactive or non-interactive) مورد استفاده قراردهید.

این کیف پول مخصوص کاربران حرفه‌‌ای است که با نحوه عملکرد خط فرمان آشناتر هستند. در این کیف پول، شما می‌‌توانید توکن‌‌های LSK خود را ذخیره، ارسال و دریافت کنید.

لیسک‌‌کور (Lisk Core) (کیف پول دسکتاپ)

بهترین کیف پول لیسک (Lisk) برای ذخیره امن ارز رمز LSK

Lisk core نیز کیف پول رسمی است که توسط تیم Lisk برای کاربران لیسک طراحی‌‌شده‌‌است، اما برخلاف لیسک‌‌‌‌نانو، لیسک‌‌کور یک کیف پول فول‌‌نود است. کیف پول فول‌‌نود یعنی اینکه شما به همگام‌‌سازی کامل با بلاک چین نیازدارید.

با استفاده از این کیف پول می‌‌توانید کارهای زیادی را انجام‌‌دهید، مانند:

  • ارسال، دریافت و ذخیره توکن‌‌های LSK
  • فورج و سهام داری پاداش‌‌ها، زیرا LSK دارای رمزنگاری POS است.
  • توسعه کامل API(application programming interface یا رابط برنامه‌‌نویسی کاربردی) برای توسعه‌‌دهندگان

استفاده از این لیسک تنها و منحصراً برای کاربران حرفه‌‌ای فنی توصیه می‌‌شود. اگر هنوز می‌‌خواهید استفاده از آن را تجربه‌‌کنید، به دستورالعمل‌‌های رسمی نصب آن مراجعه ‌‌فرمایید.

حرف آخر

می‌‌دانیم که ممکن است از خود بپرسید که چرا ما هیچ‌‌گونه کیف پول سخت‌‌افزاری یا موبایلی را برای Lisk مطرح نکرده‌‌ایم. اما برخلاف آنچه شما فکر می‌‌کنید، پشتیبانی از چنین کیف پولی برای  LSK هنوز وجود ندارد.

از سوی دیگر، صحبت‌‌هایی در رابطه با پشتیبانی LSK توسط لجر نانو اس Ledger Nano S وجود دارد، اما فکر می‌‌کنیم هنوز زمان آن فرا نرسیده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.