بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟ 

کیف پول بیت کوین و دیگر رمز ارزها، دیجیتالی است و برای ذخیره‌سازی، فرستادن و دریافت کردن بیت کوین به آن نیاز دارید. در این مطلب به بررسی انواع کیف پول ها، مزایا و معایب استفاده از آنها و برخی دیگر از موارد مرتبط، از جمله مسئله امنیت می‌پردازیم.

0 4,058

آیا تصمیم گرفتید بیت کوین بخرید؟ عالی است اما… کجا می‌خواهید ذخیره‌اش کنید؟ می‌دانید که کیف پول چیست ؟نمی‌دانید؟ بله، درست است! جایی که پولی را که به زحمت به دست آورده‌اید ذخیره می‌کنید. خب، این به نوعی همان کاری است که در سیستم بیت کوین هم انجام می‌دهید… با این تفاوت که بیت کوین‌تان را در کیف پول بیت کوین ذخیره می‌کنید. کیف پول بیت کوین دیجیتالی است و برای ذخیره‌سازی، فرستادن و دریافت کردن بیت کوین به آن نیاز دارید.می‌دانید بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟

فهرست محتوا

چرا امنیت این‌قدر مهم است؟

همه جای دنیا پر از آدم‌های خوب و بد است. به طور مشابه، اینترنت نیز با بسیاری از آدم‌های خوب و بد پر شده است. افراد بد در اینترنت هکر نامیده می‌شوند. هکرهای بسیاری وجود دارند که منتظر سرقت بیت کوین هستند! از همه‌ی این‌ها گذشته، بیت کوین‌ها ارزش پولی زیادی دارند. از این رو، وظیفه‌ شما این است که از کیف پول بیت کوین‌تان به گونه‌ای محافظت کنید که انگار زندگی‌تان به آن بستگی دارد.

درست مانند بانک‌داری اینترنتی که اجازه دسترسی به حسابتان را با یک نام کاربری و رمز عبور می‌دهد، برای دسترسی به کیف پول بیت کوین‌تان، به شما یک کلید عمومی (نام کاربری) و یک کلید خصوصی (رمز عبور) داده می‌شود. برای هک کردن کیف پول بیت کوین‌تان، هکر‌ها نیاز به دسترسی به کلید خصوصی‌تان دارند. پس شما باید مطمئن شویدکه کیف پول بیت کوین انتخابی‌تان ایمن است.

در ژوئن سال ۲۰۱۱، هکر‌ها به کلید‌های خصوصی Mt. Gox’s (یک صرافی رمز ارز) دسترسی پیدا کردند و ۲۶۰۹ بیت کوین دزدیدند. دومین حمله به Mt. Gox’s در سال ۲۰۱۴ اتفاق افتاد. این بار، هکر‌ها بیت کوین‌هایی به ارزش ۳۵۰ میلیون دلار دزدیدند. بله، درست دیدید! ۳۵۰ میلیون دلار! اشتباه این بود که Mt. Gox’s بیت کوین‌هایش را در یک کیف پول آنلاین ذخیره می‌کرد که دسترسی را برای هکر‌ها آسان می‌کند. اگر بیت کوین‌شان را در یک کیف پول آفلاین ذخیره می‌کردند، این هک‌ها امکان‌پذیر نبود.

این‌ها تنها نمونه‌های دزدی بیت کوین نیستند، این اتفاق غالبا می‌افتد و به این دلیل رخ می‌دهد که افراد رمز ورود (کلید خصوصی) کیف پول بیت کوینشان را به قدر کافی در امنیت نگاه نمی‌دارند. تنها کاری که می‌توانید بکنید این است که از این اشتباهات درس بگیرید و از اتفاق افتادن آن برای خودتان جلوگیری کنید.

پس بهترین کیف پول بیت کوین برای شما چیست؟ تفاوت‌هایشان در چیست؟ چگونه بیت کوین‌هایتان را  به طور امن و آفلاین ذخیره می‌کنید؟

بهترین کیف پول بیت کوین چیست: ذخیره سازی بیت کوین به صورت آنلاین و آفلاین

دو راه برای ذخیره پول سنتی وجود دارد. می‌توانید آن‌ را در حساب بانکی‌تان ذخیره کنید، یا می‌توانید در مکان امن خودتان ذخیره‌اش کنید. پولی که در حساب بانکی‌تان است به اینترنت متصل است و می‌تواند هک یا دزدیده شود. با این حال، پولی که در کیف پول‌تان است هیچ ارتباطی با اینترنت ندارد. پس غیر‌ممکن است که هک یا دزدیده شود.

به همین صورت، بیت کوین را می‌توانیم آنلاین یا آفلاین ذخیره کنیم. کیف پول آفلاین امنیت بسیار بیش‌تری را نسبت به کیف پول آنلاین ارائه می‌دهند، زیرا که کیف پول آفلاین به اینترنت متصل نیست و هکر‌های آنلاین نمی‌توانند چیزی که آنجا نیست را بدزدند.

به دو طریق می‌توانیم بیت کوین را ذخیره کنیم:

 • کیف پول وب: کیف پول وب‌سایتی از هر کجا و روی هر دستگاهی تا زمانی که به اینترنت متصل‌اند قابل دسترسی هستند.
 • کیف پول نرم‌افزاری: نرم‌افزاری که به شما امکان مدیریت بیت کوین‌هایتان را می‌دهد، این نرم‌افزار روی کامپیوترتان دانلود می‌شود. این‌ها از کیف پول وب امن‌تر هستند.

کیف پول آفلاین نیز دو نوع دارد:

 • کیف پول‌های سخت‌افزاری: درست مثل ذخیره‌کننده‌ای به اندازه یک بند انگشت (مانند USB درایو) که می‌توانید بیت کوین‌هایتان را در آن ذخیره کنید و آفلاین نگاه دارید. باید این سخت‌افزار (USB) را در جای امنی نگه دارید که کسی به آن دسترسی ندارد.
 • کیف پول کاغذی: این نوع کیف پول به شما اجازه می‌دهد اطلاعات خود را روی یک کاغذ، کاملا دور از اینترنت، نگاه دارید. در این صورت هکر‌ها نمی‌توانند به اطلاعات کیف پول‌تان و بیت کوین‌تان دسترسی‌ داشته باشند.

درادامه نگاهی به مزایا و معایب هر کدام خواهیم انداخت.

ذخیره سازی آنلاین (کیف پول وب، کیف پول نرم‌افزاری)

مزایا

 • کاربری آسان

کیف پول وب مانند وب‌سایت‌هایی شبیه فیس‌بوک هستند، جستجو‌گر وب را باز می‌کنید، به وب‌سایت می‌روید و بعد با نام کاربری و رمز عبور وارد می‌شوید. به همین سادگی!

کیف پول نرم‌افزاری مانند Word مایکروسافت هستند، با باز کردن برنامه از روی دسکتاپ‌تان وارد شده و احتمالا تنها باید رمز عبور را وارد کنید.

هر دو گزینه برای دسترسی و استفاده آسان‌اند، پیچیده نبوده و برای مبتدیان مناسب هستند!

 • دسترسی سریع به بیت کوین ها

به این دلیل که ورود به کیف پول آنلاین آسان است و پلتفرم کاربر‌پسندی ارائه می‌دهند، دسترسی فوری برای ارسال و مشاهده بیت کوین‌هایتان را دارید.

توجه: بسیاری از کیف پول‌های وب اجازه خرید بیت کوین از خودشان را نیز می‌دهند (مانند Coinbase)

 • استفاده به صورت رایگان

کیف پول وب و کیف پول نرم‌افزاری هر دو رایگان هستند.

معایب

 • خطر امنیتی

کیف پول آنلاین دائما به اینترنت دسترسی دارند، پس همیشه مستعد حمله هستند.

کیف پول وب سطح پایینی از امنیت را ارائه می‌دهد، زیرا تمام حساب‌ها روی یک سرور مرکزی ذخیره می‌شوند. به این معنا که اگر هکر‌ها رمز عبورتان را داشته باشند می‌توانند از هر کامپیوتری وارد حساب‌تان شده و به کوین‌هایتان دسترسی پیدا کنند.

به دلیل اینکه کیف پول‌های نرم‌افزاری اطلاعاتتان را روی کامپیوتر شخصیتان دانلود می‌کنند،  نسبت به کیف پول‌های وب سطح بالاتری از امنیت را ارائه می‌دهند .پس، بیت کوین‌هایتان در یک مکان ذخیره می‌شوند، آنلاین هستند اما دسترسی به اینترنت ندارند.

ذخیره سازی آفلاین (کیف پول سخت‌افزاری، کیف پول کاغذی)

مزایا

 • امنیت بالا

یک کیف پول آفلاین به اینترنت متصل نیست. پس، غیر‌ممکن است هکر‌ها به آن دسترسی پیدا کنند. تنها راهی که کسی بتواند به بیت کوین‌هایتان دسترسی داشته باشد این است که کیف پول سخت‌افزاری‌تان را داشته باشند تا بتوانند قفل گشایی‌اش کنند؛ این کیف پول‌ها به طرز شگفت‌انگیزی امن هستند.

 • تایید دو‌گانه

کیف پول سخت‌افزاری بیت کوین دارای حفاظت امنیت اضافی هستند. برای مشاهده یا ارسال سرمایه، باید رمز عبور یا کدی در یک دستگاه فیزیکی وارد کنید. در این صورت بیت کوین‌ها تنها زمانی به حساب‌های دیگر منتقل می‌شوند که فرستنده به این دستگاه فیزیکی دسترسی داشته باشند.

معایب

 • عدم امکان دسترسی سریع

نمی‌شود غذای منجمد را همان‌طور خورد، ابتدا نیاز است آن‌را یخ‌زدایی کنیم. به طور مشابه، کیف پول آفلاین در وضعیت منجمد قرار دارد و اندک زمانی برای قفل‌گشایی آن‌ها نیاز است.

 • آسیب‌های فیزیکی

مثال: اگر کاغذ بیت کوین‌تان را در جیب‌تان نگه دارید و فراموش کنید قبل از شستن خارجش کنید، ممکن است محتویاتش خراب شود. از آنجایی که هیچ کپی آنلاینی از اطلاعات کیف پول‌تان وجود ندارد، هیچ‌گاه قادر به بازگردانی اطلاعات کیف پول نخواهید بود. و این تنها یک معنی دارد: تمام بیت کوین‌هایتان را برای همیشه از دست داده‌اید.

چیزی مشابه ممکن است برای یک کیف پول سخت‌افزاری هنگام آتش‌سوزی و غیره رخ دهد. پس مهم است که در جایی ایمن چندین کپی از اطلاعات کیف پول‌تان، داشته باشید.

 • نصب دشوار

نصب کیف پول سرد (cold-storage) می‌تواند زمان‌بر باشد.

 • قیمت

متوسط کیف پول‌های سخت‌افزاری قیمتی حدود ۹۰ دلار دارند. پس اگر می‌خواهید تنها مقدار کمی ذخیره کنید بهتر است به گزینه دیگری بیاندیشید.

بهترین کیف پول بیت کوین چیست: احتمالا یک کیف پول تحت وب نیست

استفاده از یک کیف پول تحت وب مانند این است که از دیگری بخواهید پول‌تان را برایتان مدیریت کنند. محدودیت کنترل کردن دارید، اما به عنوان یک مزیت، مجبور نیستید نگران مدیریت آن باشید.

کار کردن با این کیف پول‌ها آسان است. به راحتی ورود به حساب ایمیل‌تان، می‌توانید واردش شوید. قادر خواهید بود از هر جا و زمانی به آن دسترسی داشته باشید. تمام چیزی که نیاز دارید یک کامپوتر یا یک موبایل با دسترسی به اینترنت است.

با این حال باید زمان انتخاب کیف پول تحت وب هشیار باشید، زیرا برخی از آن‌ها ممکن است بهترین گزینه کیف پول تحت وب برای شما نباشد. اگر از وب‌سایتی که امنیت محدودی دارد استفاده کنید، بیت کوین‌هایتان در خطر خواهند بود. ساده است! همیشه کیف پولی انتخاب کنید که شهرت خوبی دارد. دو کیف پول تحت وب Blockchain.info و Coinbase گزینه‌های مناسبی هستند.

Blockchain.info

Blockchain.info ادعا می‌کند بیش از ۲۳ میلیون کیف پول فعال دارد. این کیف کوین‌هایی مانند اتر (Ether) و بیت کوین کش (Bitcoin cash) را پشتیبانی می‌کند و نصب کردنش “کم‌تر از سه دقیقه” زمان می‌برد.

نصب کردن و ارسال و دریافت بیت کوین چقدر ساده است!

در جستجو‌گرتان به Blochchain.info بازگردید و روی “Get a free Wallet” در بالای صفحه سمت راست کلیک کنید.

کیف پول بیت کوین : بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟ 
بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟

زمانی که این فرم را پر کردید، روی “continue” کلیک کرده و کیف پول شما آماده است.

کیف پول بیت کوین : بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟ 
بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟

در سمت چپ، گزینه‌هایی دارید که به شما اجازه خرید و تبادل بیت کوین را می‌دهد. در سمت راست، می‌توانید تاریخچه قیمت بیت کوین را ببینید.

تصور کنید می‌خواهید برای دوستتان مقداری پول بفرستید… به چه چیزی نیاز خواهید داشت؟ از آن‌ها جزییات حساب بانکی‌شان را خواهید خواست؟ درست است.

خب، این اتفاق زمان ارسال بیت‌کوین نیز رخ می‌دهد. اما به جای یک شماره حساب، از یک آدرس کیف پول عمومی استفاده می‌کنیم و می‌توانید با کلیک بر روی دکمه “request button” آدرس کیف پول‌تان را ببینید.

توجه: مهم است که آدرس عمومی و کلید خصوصی را اشتباه نگیرید. آدرس عمومیتان (یا نام کاربری) معمولا به طول ۳۴ کاراکتر است، اما کلید خصوصی (یا رمز عبور) به طول ۶۴ کاراکتر است.

کیف پول بیت کوین : بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟ 
بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟

در عکس بالا، “۱۵B1yuveuA9Ri3RteDXuxqgjNJYXmQ2KUV” آدرس عمومی کیف پولتان است. این آدرسی است که اگر بخواهید برایتان مقداری بیت‌کوین بفرستند به دوستتان می‌دهید.

برای ارسال بیت کوین به دوستتان، نیاز است در پنل کاربری روی گزینه‌ send کلیک کنید و آدرس عمومی کیف پولش را در قسمت “To” وارد کنید. این روند شبیه ارسال پول به حساب بانکی دیگر است.

کیف پول بیت کوین : بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟ 
بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟

کوین بیس

کیف پول بیت کوین : بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟ 
بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟

Coinbase یکی دیگر از کیف پول‌های بر پایه وب است و تنها خدمات کیف پول بیت کوین ارائه نمی‌دهد، بلکه خدمات کیف پول بیت کوین کش، اتر و لایت کوین (Litecoin) را نیز ارائه می‌دهد. این روند ارسال و دریافت کوین شبیه Blockchain.info است.

کیف‌پول‌های آنلاین برای تراکنش‌ها کارمزد دریافت می‌کنند. پس اگر می‌خواهید تراکنشات زیادی انجام دهید، کارمزد زیادی باید بپردازید.

کیف پول آنلاین اختیار کامل کنترل کلید خصوصیتان را به شما نمی‌دهند و در عوض، با استفاده از روش  نام کاربری و رمز عبور معمول قابل دسترس‌اند و به این معنی است که اگر هک شوند، کلید خصوصیتان به دست هکرها خواهد افتاد و زمانی که هکر به کلید خصوصیتان دسترسی پیدا کند، به سرمایه‌تان دسترسی پیدا خواهد کرد.

بهترین کیف پول بیت کوین چیست: کیف پول نرم‌افزاری بهتر است

کیف پول نرم‌افزاری کنترل بیش‌تری نسبت به کیف پول تحت وب به شما می‌دهد و از طریق نرم‌افزاری که بر روی کامپیوتر شخصیتان دانلود می‌کنید به آن دسترسی خواهید داشت. آیا این می‌تواند بهترین کیف پول شما باشد؟ این را بررسی خواهیم کرد.

کیف پول نرم‌افزاری از طریق کامپیوتر‌های مختلف قابل دسترسی نیست و تنها از طریق کامپوتری که روی آن دانلودش کرده‌اید می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. اگر می‌خواهید از یک کیف پول نرم‌افزاری استفاده کنید پیشنهاد می‌شود کامپیوترتان را با نرم‌افزار آنتی ویروس به روز نگه دارید. ویروس‌هایی هستند که می‌توانند دسترسی آسان به سرمایه‌تان را برای هکر‌ها فراهم کنند!

مهم است از کیف پول نرم‌افزاری‌تان نیز نسخه پشتیبان (back up) تهیه کنید! در غیر این‌صورت آسیب فیزیکی به کامپیوتر شخصی‌تان باعث از دست دادن همیشگی کوین‌هایتان می‌شود.

اکسدوس (Exodus) و الکتروم (Electrum) دو کیف پول‌ نرم‌افزاری معروف هستند.

اکسدوس

کیف پول بیت کوین : بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟ 
بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟

اکسدوس چندین ارز رمز‌نگاری‌شده را پشتیبانی می‌کند و به شما کمک می‌کند کوین‌های مختلف را با یک‌دیگر مبادله کنید.

از زمان راه‌اندازی و از زمانی که در سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس قابل دسترس شده، پیشرفت زیادی کرده است و به شما کنترل مورد نیاز روی دارایی‌های رمز‌نگاری‌شده‌تان را می‌دهد و نیازی به دانش فنی برای نصب آن ندارید. این کیف پول طراحی زیبا و کاربر‌پسندی دارد که برای مبتدیان عالی است.

استفاده از آن ساده و ذخیره‌سازی، ارسال و دریافت بیت کوین در آن آسان است!

همچنین می‌توانید گزینه‌های بازیابی را نصب کنید و اگر کامپیوترتان از کار بیافتد، کیف پول‌تان در امان خواهد بود.

کیف پول بیت کوین الکتروم

کیف پول الکترونیکی الکتروم نیز یکی از معروف‌ترین کیف پول‌های نرم‌افزاری است و از سال ۲۰۱۱ فعال بوده است. سطح امنیتی خوبی را ارائه می‌دهد و دارای طیف جالبی از ویژگی‌ها است.

یک کیف پول نرم‌افزاری غیر‌متمرکز است، به این معنی که هیچ‌وقت خرابی‌ به بار نمی‌آید (و امنیت زیادی اضافه می‌کند). همچنین کلید خصوصیتان نیز رمز‌گذاری شده است، تا ورود و دزدی سرمایه‌تان را برای هکر‌ها سخت‌تر کند!

با این همه، اگر به دنبال کیف پول نرم‌افزاری رایگان و امن هستید، الکتروم انتخابی عالی است!

بهترین کیف پول بیت کوین چیست: پاسخ، ذخیره سازی آفلاین است

نهایتا، رئیس حفاظت ارزهای رمز‌نگاری‌شده، کیف پول آفلاین است!

اگر به دنبال امنیت در مقابل هکر‌های آنلاین هستید، بهترین کیف پول بیت کوین، کیف پول سخت‌افزاری بیت کوین یا کیف پول کاغذی بیت کوین است. این‌ کیف پول‌ها از دزدیده ‌شدن کلید خصوصیتان توسط بد‌افزار‌ها و ویروس‌ها جلوگیری می‌کنند و همچنین از شما در مقابل سایت‌های غیر‌اخلاقی که سعی در دزدیدن کلید خصوصیتان دارند، محافظت می‌کنند (شناخته شده به نام “فیشینگ”).

تنها عیب استفاده از این نوع از ذخیره‌سازی آفلاین این است که در مقابل سرقت فیزیکی از شما محافظت نمی‌کنند. پس بسیار مهم است که سخت‌افزار یا کاغذتان را در جای امن نگه‌داری کنید.

Ledger Nano S

کیف پول بیت کوین : بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟ 
بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟

کیف پول Ledger Nano S وسیله‌ای است که شبیه یک USB درایو معمولی است. تنها تفاوتش در این است که به گونه‌ای باید از آن محافظت کنید که انگار زندگی‌تان به آن وابسته است!

نصب آن سخت نیست. تمام چیزی که نیاز دارید این است که به کامپیوترتان وصلش کنید، به سراغ تنظیمات امنیتی بروید، کوین‌هایتان را به آن منتقل کنید و کوین‌هایتان درامنیت خواهند بود.

این USB یک صفحه‌ی نمایش دارد، این صفحه‌ی نمایش چیزی است که به شما کمک می‌کند تا تراکنش‌ها را مجاز کنید و به پنل کاربری Nano Ledger S وارد شوید. این یک ویژگی اضافه‌شده‌ی عالی است که امنیت بیش‌تری برای بهترین کیف پول بیت کوین احتمالی‌تان فراهم می‌کند!

متاسفانه، این سطح از امنیت قیمتی معادل ۹۵ دلار دارد. اما مطمئنا اگر ذخیره وسیعی از کوین‌ها را دارید، ارزش هزینه کردن دارد!

ترزور (Trezor)

کیف پول بیت کوین : بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟ 
بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟

ترزور اولین کیف پول سخت افزاری بیت کوین است و یکی از امن‌ترین روش‌ها برای ذخیره‌سازی بیت کوین‌ است!

این نیز مانند Ledger Nano S طیف مشابهی از ویژگی‌ها ارائه می‌دهد. نصب اولیه خیلی دشوار نیست و در مورد سرقت فیزیکی به شما اجازه پشتیبان‌گیری می‌دهد!

باز هم، این سطح از امنیت دارای قیمتی معادل ۹۹ دلار است.

کیف پول کاغذی بیت کوین

کیف پول بیت کوین : بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟ 
بهترین کیف پول بیت کوین چیست؟

پیشنهاد می‌دهم از این مولد کیف پول کاغذی که در ادامه آمده‌ است، برای ساختن کیف پول کاغذی استفاده کنید: WalletGenerator.net. این مولد کیف پول، برایتان یک کیف پول جدید با کلید عمومی (نام کاربری) و کلید خصوصی (رمز عبور) می‌سازد، که بعدا می‌توانید روی یک برگ کاغذ پرینت بگیرید.

کلید‌های تولید شده بلند هستند، که تایپ کردن آن با دست مشکل است، به همین دلیل است که این مولد کیف پول یک کد QR (مانند بار‌کد) نیز پرینت می‌کند، که دسترسی به آن را برایتان آسان‌تر می‌کند.

امکان ندارد هکر‌های آنلاین بتوانند رمز عبور (یا کلید خصوصی) شما را بدزدند، زیرا این رمز به صورت آنلاین وجود ندارد. با این حال، این کار از امکان سرقت فیزیکی جلوگیری نمی‌کند.

بهترین کیف پول بیت کوین برای شما چیست؟

اگر به تازگی کار با بیت کوین را شروع کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنم با یک کیف پول آنلاین مانند Blockchain.info یا Coinbase شروع کنید. با این کیف پول‌ها می‌توانید اولین خرید بیت کوین‌تان را نیز انجام دهید.

با این حال، اگر می‌خواهید بیش‌تر از ارزش ۱۰۰ دلار کوین بخرید، پیشنهاد می‌کنم کوین‌هایتان را مستقیما به یک کیف پول نرم‌افزاری منتقل کنید.

اگر واقعا نگران امنیت بیت کوین‌تان هستید یا مقدار زیادی سرمایه گذاری کرده‌اید، پیشنهاد می‌شود آن‌ها را به یک کیف پول ذخیره آفلاین منتقل کنید، مطمئنا این بهترین کیف پول بیت کوین خواهد بود.

نکته دیگری که پیشنهاد می‌شود این است که کیف پول‌های متعددی داشته باشید. در این صورت، امنیت اضافی به دست خواهید آورد. این مساله تنها زمانی پیشنهاد می‌شود که قصد دارید بیش‌تر از ۳۰۰۰ دلار ذخیره کنید. می‌دانم که ممکن است پیگیری همه آن‌ها کار سختی باشد، اما ایمن بودن بهتر از پشیمان بودن است!

بهترین کیف پول بیت کوین چیست: نکاتی برای به خاطر سپردن

امنیت شما بر عهده خود شماست. حتی با همه این کیف پول‌ها، باید مراقب باشید. اگر با بی‌دقتی کلید خصوصیتان را در معرض دید قرار دهید، در خطر از دست دادن تمام سرمایه‌تان خواهید بود!

نکات زیر را برای انتخاب بهترین کیف پول بیت کوین به یاد داشته باشید:

کیف پول آنلاین

 • کاربری آسان، مخصوصا برای مبتدیان
 • سطوح پایین امنیت
 • از طریق آن‌ها می‌توانید بیت کوین خریداری کنید

کیف پول سخت‌افزاری

 • ارائه‌ی سطح مناسبی از امنیت در صورت ایمن بودن کامپیوترها از ویروس
 • کاربری و دسترسی آسان
 • توانایی ارائه‌ی کیف پول‌های ارز رمز‌نگاری‌شده‌ دیگر

کیف پول سخت‌افزاری/کیف پول کاغذی

 • بالا‌ترین سطح امنیت
 • ذخیره بیت کوین به صورت آفلاین و عدم دسترسی هکر‌ها به آن
 • اطمینان حاصل کنید دستگاه فیزیکی یا کاغذی را ایمن نگه می‌دارید

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.