بهترین کیف پول‌‌های ( Verge ( XVG در سال ۲۰۱۸

ورج (XVG) ارز رمزی مبتنی بر حفظ حریم شخصی کاربران خود است و به همین منظور قابلیت‌های ناشناس ساز زیادی از جمله استفاده از شبکه tor را برای کاربرانش محیا کرده است. ما در این مقاله به مقایسه سه تا از بهترین کیف پول‌‌ها برای ذخیره، ارسال و دریافت ورج (با علامت اختصاری XVG) می‌‌پردازیم.

0 1,256
کیف پول ورج
کیف پول ورج

ورج (XVG)که به عنوان یک ارز رمزنگاری شده امن و ناشناس برای استفاده روزمره طراحی شده و تراکنش‌‌های سریع و خصوصی ارائه می‌‌دهد. در زمان نوشته شدن این راهنما، ورج بواسطه سرمایه بازار، یکی از ۳۰ ارز رمزنگاری شده برتر جهان و همچنین یکی از چندین کوین‌‌ مبتنی بر حریم خصوصی است که برای به دست آوردن سهم بازار رقابت می‌‌کنند.

اگر شما صاحب XVG هستید یا می‌‌خواهید XVG بخرید، باید یک کیف پول قابل اعتماد برای ذخیره امن و مطمئن کوین‌‌های خود پیدا کنید. به مطالعه بررسی سه تا از بهترین کیف پول‌‌های ورج و نکاتی درباره چگونگی انتخاب کیف پول مناسب برای نیازهای خود بپردازید.

سلب مسئولیت: عنوان کردن این اطلاعات به منزله تایید اعتبار ارز رمزنگاری شده یا هیچ ارائه دهنده، سرویس یا پیشنهادی نیست و نباید به این منظور تعبیر شود. این یک توصیه برای تجارت نیست. ارزهای رمزنگاری شده پرمخاطره و پیچیده‌‌اند و با خطرات قابل توجهی درگیر می‌‌باشند – آنها بسیار بی ثباتند و به فعالیت های ثانویه حساسیت نشان می‌‌دهند. عملکرد آنها غیر قابل پیش‌‌بینی است و عملکرد گذشته تضمینی برای عملکرد آینده نیست. قبل از اینکه به این اطلاعات تکیه کنید، شرایط خود را در نظر بگیرید و توصیه‌‌هایی متناسب با وضعیتتان دریافت کنید. همچنین باید ماهیت هر محصول یا خدمات (اعم از وضعیت قانونی آن و الزامات قانونی مربوطه) را بررسی کنید و قبل از تصمیم‌‌گیری، با وب سایت‌‌های رگولاتور (تنظیم گننده، Regulator) مربوطه مشورت کنید. ممکن است یابنده یا نویسنده، در ارزهای رمزنگاری شده که مورد بحث قرار گرفت صاحب سهام و دارایی باشد.

کیف پول‌‌های ورج را مقایسه کنید

نام لوگو نوع کیف پول ارزهای قابل پشتیبانی توضیح کوتاه
کیف پول کوینومی (Coinomi) Coinomi Wallet تلفن همراه BTC, ETH, ETC, BTG, DOGE, LTC, LCC, BCH, DASH, NBT, PPC, RDD, MONA, DGB, DGC, NEOS, XVG, VTC, BTA, ABN &

و صدها ارز دیگر

یک کیف پول رمزنگاری چند کوینی که برای ذخیره ارزهای رمزنگاری شده، اعم از بیت‌‌کوین واتریوم در تلفن همراهتان طراحی شده است.
کیف پول ورج الکتروم (Verge Electrum) Verge Electrum Wallet نسخه دسکتاپ XVG راهی آسان برای ذخیره و مدیریت دارایی‌‌های XVG با استفاده از فناوری تاییدیه پرداخت آسان (SPV)
کیف پول ورج QT (Verge QT) Verge QT Wallet نسخه دسکتاپ XVG کیف پول ورج QT،مخصوص ذخیره XVG، از مزیت امنیت مضاعف برای انتقال XVG رابرخوردار است.

در کیف پول‌‌ ورج به دنبال چه چیزی باشیم؟

اگر به دنبال یک کیف پول معتبر هستید که به شما امکان ذخیره امن XVG را بدهد، حتما موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • سازگاری با XVG : فقط طیف محدود قابل قبولی از کیف پول‌‌ها هستند که با Vergeسازگاری دارند، بنابراین مراقب باشید کیف پولی را انتخاب کنید که به شما امکان ذخیره این کوین‌‌ها را لدهد.
 • رابط کاربری گرافیکی: هنگامی که ارز رمزنگاری شده‌‌ خود را مدیریت می‌‌کنید، سهولت استفاده بسیار مهم است، بنابراین به دنبال کیف پولی باشید که کار کردن با آن راحت باشد و از اولین مرحله پروسه راه‌‌اندازی، آن را به درستی درک کنید.
 • ویژگی‌های امنیتی و پشتیبان‌گیری: کدام یک از اقدامات امنیتی در جایگاه محافظت از وجوه شماست؟ آیا کیف پول از رمزنگاری پیشرفته، احراز هویت دو عاملی و یک پین امنیتی استفاده می‌‌کند؟ همچنین، بررسی کنید که برای بک‌‌آپ گرفتن از اطلاعات خود به چه چیزی نیاز دارید و چه عواملی در روند بازیابی بازیابی دخیل است.
 • پشتیبانی مشتری: بررسی کنید که ارائه دهنده کیف پول از چه نوع اعتباری برای پشتیبانی مشتریان برخوردار است. اگر در استفاده از کیف پول با هرگونه مشکلی برخورد کردید، آیا می‌‌توانید برای سؤالاتتان پاسخی سریع و سودمند بیابید؟
 • توسعه پویا کیف پول: یکی دیگر از مشخصه‌‌های کلیدی، در نظر گرفتن تیم توسعه کیف پول است. آیا پس از عرضه کیف پول به بازار، افراد تیم به جای اینکه پروژه‌‌های دیگری را شروع کنند به کار خود بر روی کیف پول عرضه شده تا بهبود و ارتقاء کیف پول ادامه می‌‌دهند یا خیر؟
 • نظرات خوب: در نهایت، برای نظرات دیگر کاربران و اطلاع از چگونگی پیدا کردن کیف پول، کمی وقت بگذارید. آیا استفاده از کیف پولی که پیدا کردید آسان است؟ آیا کاربران تا به حال مشکلی داشته‌‌اند؟ آیا آنها این کیف پول را توصیه می‌‌کنند؟

۳ کیف پول برای ذخیره ایمن ورج (XVG)

کیف پول ورج الکتروم (Wallet Electrum Wallet) (کیف پول دسکتاپ)

• طراحی شده برای استفاده روزمره، راه اندازی و استفاده آسان، سریع و سبک، قابل دسترسی در پلتفرم‌‌های مختلف

• ناتوان در ذخیره چندین ارز رمزنگاری شده

کیف پول ورج 1
کیف پول ورج ۱

الکتروم یک کیف پول متن باز برای بیت‌‌کوین است. Verge برای ایجاد این کیف پول سازگار با XVG، کد اصلی کیف پول الکتروم را فورک کرد و تنظیماتی را انجام داد تا با بلاک‌‌ چین ورج کار کند.

کیف پول ورج الکتروم، به عنوان یک کیف پول سبک، روشی سریع و سبک برای نگهداری و مدیریت دارایی‌‌های XVG شما در اختیارات قرار می‌‌دهد. این کیف پول برای تایید تراکنش‌‌ها در حدود ۵ ثانیه از فناوری تاییدیه پرداخت آسان (SPV) استفاده می‌‌کند، یعنی نیازی نیست که برای استفاده از کیف پولتان کل بلاک‌‌ چین Verge را دانلود کنید.

برای تولید کلیدهای خصوصی شما از یک عبارت بازیابی استفاده می‌‌شود، در حالی که الکتروم برای محافظت از وجوه شما از دو سطح مجزای رمزنگاری استفاده می‌‌کند. این کیف پول برای استفاده کاربران روزمره طراحی شده است، بنابراین راه‌‌اندازی آن و شروع به ارسال و دریافت پرداخت با آن سریع و آسان است.

کیف پول الکتروم که در ویندوز، سیستم عامل Mac OS X و سیستم عامل لینوکس، قابل دسترسی است می‌‌تواند تراکنش‌‌های رمزگذاری شده را از طریق زنجیره‌‌ای از رله‌‌های تور (Tor) انجام دهد تا امنیت بیشتری داشته باشد. با این حال، اگر به دنبال یک کیف پول چند ارزی برای ذخیره کوین‌‌ها و توکن‌‌های مختلف هستید، باید جای دیگری به دنبال آن بگردید.

کوینومی (Coinomi) (کیف پول تلفن همراه)

 • ذخیره کوین‌‌های مختلف، استفاده آسان، ادغام شیپ ‌‌شیفت (ShapeShift)، امکان حفظ کلیدهای خصوصی
 • همچنان در انتظار یک اپلیکیشن iOS ، احراز هویت دو عاملی ندارد.
کیف پول ورج 2
کیف پول ورج ۲

کیف پول تلفن همراه کوینومی، به علت پشتیبانی از ۱۰۰ ارز رمزنگاری شده، انتخابی محبوب برای صاحبان سهام طیف گسترده‌‌ای از کوین‌‌ها و توکن‌‌های رمزنگاری است. علاوه بر ورج، بعضی از ارزهای کلیدی که می‌‌توانید در کیف پول کوینومی خود داشته باشید عبارت از بیت‌‌کوین (BTC)، بیت‌‌کوین کش(BCH)، لایت‌‌کوین (LTC)،دش (DASH) و اتر (ETH) هستند، که این یعنی اگر نیاز به ذخیره چندین ارز دیجیتال دارید، این کیف پول ارزش بررسی را دارد.

و با ادغام ShapeShiftدرون آن، مبادله سریع یک ارز با یک ارز دیگر راحت است.

رابط کاربری کوینومی یکی دیگر از نکات مطلوب آن است، و حتی تازه کاران رمزنگاری نیز نباید در یادگیری اینکه کیف پول (و تمام مشخصه‌‌های آن) چگونه کار می‌‌کند مشکلی داشته باشند. از دیدگاه امنیتی، کلیدهای خصوصی شما روی دستگاهتان ذخیره می‌‌شوند و سرورهای کوینومی، با مخفی کردن آدرس IP شما، درخواست‌‌های تراکنش را ناشناس می‌‌کند. همچنین این یک کیف پول با قابلیت hierarchical deterministic (HD) است، یعنی اینکه که XVG شما با یک رمز عبور ۱۲ کلمه ای که فقط باید یک بار از آن بک‌‌آپ گرفته شود، قابل دسترسی و امن است.

با این حال، کوینومی قابلیت تأییدیه احراز هویت دوعاملی را ندارد و در حال حاضر هیچ اپلیکیشن iOS ی برای کاربران iPhone و iPad وجود ندارد. اگرچه، یک اپلیکیشن iOS در حال توسعه است و به محض اینکه به بازار عرضه شود در لیست برنامه‌‌ها قرار خواهد گرفت.

کیف پول ورج QT (کیف پول دسکتاپ)

 • امنیت، طراحی شده با توجه به ذخیره سازی ورج
 • مختص ورج، برای دانلود کل بلاک‌‌ چین ورج به زمان و فضای هارد درایو نیاز است
کیف پول ورج 3
کیف پول ورج ۳

QT یک اپلیکیشن کراس-پلتفرم و چهارچوب UI است که از زبان برنامه نویسی C++ استفاده می‌‌کند. اگر به دنبال کلاینت دسکتاپ ورج می‌‌گردید، این کیف پول که در میان سیستم‌‌عامل های گوناگون قابل دسترسی است، گزینه دیگری است که ارزش بررسی کردن را دارد.

اگرچه استفاده از این کیف پول همچنان نسبتا ساده و راحت است اما ممکن است این کیف پول با رابط کاربری برخی از کیف پول‌‌های دیگر مطابقتی نداشته باشد. در صورت استفاده از این کیف پول، تراکنش‌‌ها سریع انجام می‌‌شوند و سوءاستفاده از مشخصه‌‌های حریم خصوصی ورج هنگام ارسال وجوه راحت است.

به هر صورت، استفاده از کیف پول QT به معنی این است که شما باید کل بلاک‌‌ چین ورج را روی کامپیوتر خود دانلود کنید، که این کار نه تنها زمان‌‌بر است، بلکه از فضای هارد دیسک نیز استفاده می‌کند. همچنین لازم به ذکر است که هر کسی که در جستجوی کیف پول چند ارزی است، این کیف پول برای او مناسب نخواهد بود.

ذخیره ورج در کیف پول صرافی ها

یکی دیگر از گزینه‌‌هایی که می‌‌توانید در نظر داشته باشید ذخیره XVG در کیف پول یک صرافی ارز رمزنگاری شده است. اگر بخواهید از ورج خود در یک معامله استفاده کنید، این مدل ذخیره گزینه بسیار مناسبی است، زیرا امکان دسترسی سریع شما به بودجه‌‌تان را تضمین می‌‌کند.

با این حال، ذخیره‌‌سازی ارز رمزنگاری شده در اکثر کیف پول‌‌های صرافی‌ها به معنی کنترل کلید خصوصی شما توسط صرافی است، که یعنی از لحاظ فنی شما مالکیت کامل وجوه و سرمایه خود را ندارید. این نکته نیز مهم است که صرافی‌ها در موارد متعددی هدف هکرها قرار گرفته‌‌اند، بنابراین انتقال XVGتان به یک کیف پول خصوصی، گزینه مطمئن‌‌تری برای ذخیره سازی به شمار می‌‌رود.

نکاتی برای ذخیره سازی امن Verge (XVG) شما

برای اطمینان از اینکه XVG و هر کدام از کوین‌‌ها و توکن‌‌های شما همواره تا حد ممکن به صورت ایمن ذخیره می‌‌شوند، چند راهنمایی ساده را به یاد داشته باشید:

 •  کلید خصوصی خود را خصوصی نگه دارید. به دنبال یک کیف پول باشید که اجازه کنترل کلیدهای خصوصیتان را برای شما فراهم کند، نه اینکه آنها را در سرورهای یک واسطه ذخیره کنید، و به یاد داشته باشید که آنها را در جایی امن نگه دارید و هرگز آنها را با دیگران به اشتراک نگذارید.
 • از احراز هویت دو عاملی استفاده کنید. اگر کیف پولتان به شما امکان احراز هویت دو عاملی را می‌‌دهد، این امکان را فعال کنید. این کار یک لایه امنیتی اضافی در برابر حملات هکری فراهم می‌‌کند و یک راه ساده برای محافظت از دارایی‌‌های شماست.
 • امنیت کامپیوتر خود را حفظ کنید. اطمینان حاصل کنید که رایانه شما با آخرین نرم افزار آنتی ویروس و ضد بدافزار برای تامین امنیت در مقابل هک شدن محافظت می‌‌شود.
 • رمز عبور‌‌های قوی داشته باشید. هنگام ایجاد گذرواژه تنبلی نکنید؛ رمزهای عبور قوی بسازید که حداقل ۱۵ کاراکتر دارند و شامل حروف بزرگ و کوچک، اعداد و سایر گزینه‌‌ها می شوند.
 • همیشه از داده های خود بک‌‌آپ بگیرید. از بدسکتور شدن هارد درایو گرفته تا آتش‌‌سوزی خانه‌‌ها و حتی بلایای طبیعی، هر گونه خرابی غیر منتظره به طور بالقوه می‌‌تواند بازیابی اطلاعات شما را غیرممکن سازد. با توجه به این موضوع، مطمئن شوید که به طور منظم از کیف پول خود بک‌‌آپ می‌‌گیرید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.