بهترین کیف پول‌ های اتریوم : چگونه بهترین کیف پول اتر را انتخاب کنید.

انواع مختلفی از کیف پول های اتریوم وجود دارد. هر کدام از این کیف پول‌ها مزایا و معایب مختلفی به کاربر ارائه می‌دهند. بعضی ازآنها طرز استفاده راحتی دارند اما امنیتشان کمتر است. در حالی که برخی دیگر از این کیف پول‌ها برای ذخیره پولی که برای مدت طولانی قصد استفاده از آن را ندارید عالی‌اند اما برای استفاده روزانه چندان خوب نیستند. در این راهنما انواع مختلف کیف پول‌های اتریوم قابل دسترسی از جمله کیف‌ پول‌های کاغذی، کیف پول‌های آنلاین، کیف پول‌های نرم افزاری، کیف پول‌های سخت افزاری و کیف پول‌های موبایل را بررسی می‌کنیم. ما چند نمونه از هر کدام را بررسی می‌کنیم و درباره امنیت، نحوه تنظیم و سهولت استفاده‌ی آنها صحبت خواهیم کرد.

0 296

بررسی بهترین کیف پول اتریوم

فهرست مطالب

چرا امنیت در دنیای رمزنگاری بسیار مهم است؟

امنیت در دنیای رمزنگاری مهم است، زیرا ما با ارزش سروکار داریم. در دنیای فیزیکی، ما در برخورد با ارزش‌ترین اشیاءمان دقت زیادی به خرج می‌دهیم. در دنیای دیجیتال نیز همین طور است.

وقتی که آنلاین هستیم نیز باید به همان اندازه مراقب چیزهایی که برای ما ارزش دارند باشیم. هنگامی که دوچرخه خود را در یک خیابان شلوغ تنها رها می‌کنید، آن را قفل می‌کنید. وقتی که پین‌کد خود را در دستگاه خودپرداز وارد می‌کنید، آن را از دیگران پنهان می‌کنید. بنابراین، وقتی که ارز رمزنگاری شده خود را جایی قرار می‌دهیم، باید از تامین درست امنیت آن اطمینان حاصل کنیم.

بهترین کیف پولهای اتریوم: چگونه بهترین کیف پول اتر را انتخاب کنید.

مسئولیت و تصمیم گیری در مورد امنیت در ارز رمزنگاری شده به عهده شما، یعنی همان کاربر می‌باشد. امنیت موضوع بسیار مهمی است. اگر هک شوید یا امنیت شما درست عمل نکند، هیچ بانکی نیست که بتوانید با آن تماس بگیرید. نمی‌توان مانند انتقال پول در بانک‌های عادی، بیت کوین یا اتری که از دست رفته را با فشردن یک دکمه به حساب واریزکننده بازگرداند. در دنیای ارز رمزها ، وقتی که کوین‌ها از کیف پول شما خارج می‌شوند، برای همیشه آنها را از دست می‌دهید. به همین دلیل بهترین کیف پول اتریوم باید از امنیت بالایی برخوردار باشد.

ازآنجاییکه ارز رمزنگاری شده نامتمرکز می‌باشد، به همین دلیل بسیار خاص محسوب می‌شود. یعنی تنها یک نقطه شکست برای آن وجود ندارد. همچنین برای کسانی که می‌خواهند به شبکه یا کاربران آن آسیب برسانند، فقط یک نقطه برای حمله وجود ندارد. این باعث می‌شود که امنیت خود سیستم بسیار قوی باشد. اگر کاربران کوین‌های خود را به درستی ذخیره کنند، این مساله برای آنها نیز مهم است.

زمان زیادی طول می‌کشد تا یک هکر بتواند به چنین سیستم امنیتی قوی دسترسی پیدا کند. یعنی اگر مجرمان سایبری برای نفوذ به انبارهای بزرگ ارز رمزنگاری شده (مانند بورس‌ها) تلاش کنند نتیجه بهتری می‌گیرند تا اینکه بخواهند کیف پول های شخصی را هک کنند. صرافی‌هایی مانند بیت‌رکس (Bittrex)، پولونیکس (Poloniex) و جی‌داکس (GDAX) اهداف بزرگی برای هکرها هستند.

هنگامی که هکرها به یک صرافی نفوذ می‌کنند، می توانند مقدار زیادی پول را سرقت کنند. قبلا نیز چنین اتفاقاتی افتاده، یعنی صرافی‌های بزرگی هک شده‌اند و کاربران زیادی پول خود را از دست داده‌اند. مطمئنا در آینده این اتفاق دوباره تکرار خواهد شد. نگران نباشید، ما در بخشی از این راهنما که “کیف پول های آنلاین” نامیده می‌شود در کاهش خطر از دست دادن ارز رمزنگاری شده به این شکل به شما کمک می‌کنیم.

به یاد داشته باشید فقط خطر هک شدن نیست که صرافی‌ها را تهدید می‌کند. کاربرانی مثل خود شما نیز می‌توانند امنیت صرافی‌ها را به خطر بیندازند. به همین دلیل، برخی از کیف پول‌های خصوصی امنیت بیشتری نسبت به انواع دیگر کیف‌پول‌ها ارائه می‌دهند و ممکن است بهترین کیف پول اتریوم باشند. در ادامه این مقاله به چگونگی جلوگیری از نقض امنیت شخصی خواهیم پرداخت.

مهمترین پیام کل این راهنما این است:

کلیدهای کیف پول شما باید خصوصی باشد. هر کسی که کلیدهای خصوصی شما را بداند می‌تواند کوین‌های شما را نقل و انتقال دهد.

انواع کیف پول‌ها: انتخاب بهترین کیف پول اتریوم

امیدواریم که هنگام انتخاب بهترین کیف پول اتریوم، به اهمیت امنیت آن واقف باشید. بنابراین اجازه دهید به بررسی انواع کیف پول‌های اتر بپردازیم.

اجازه دهید یک نکته را روشن کنیم. همه انواع کیف پول‌هایی که ما به آنها اشاره خواهیم کرد هم توکن‌های اتر و هم توکن‌های ERC20 را پشتیبانی می‌کنند. کاملا درست است؛ کیف پول اتر شما می‌تواند به عنوان یک کیف پول ERC20 نیز استفاده شود. خیلی جالب است، نه؟

کیف پول‌های کاغذی

بهترین کیف پولهای اتریوم: چگونه بهترین کیف پول اتر را انتخاب کنید.

در حال حاضر، کیف پول‌های کاغذی یکی از بهترین کیف پول‌های اتریوم برای ذخیره‌سازی طولانی مدت می‌باشند. این کیف‌پول‌ها در صورت طراحی درست، کاملا آفلاین می‌باشند و دسترسی به آنها برای هکرها غیرممکن است. سطح بالای امنیت کیف پول‌های آفلاین اتریوم، امکان ذخیره سازی مقادیر زیادی ارز رمزنگاری شده برای مدت زمان طولانی را فراهم می‌کند.

احتمالا اطلاع از نحوه راه اندازی یکی از این کیف پول‌های فوق‌العاده اتریوم یا ERC20 برایتان جالب باشد، درست است؟ خوب، اول از همه به یک کامپیوتر پاک نیاز دارید. بهتر است قبل از ایجاد یک کیف پول جدید، تمام اطلاعات کامپیوتر را پاک کنید. وقتی که کامپیوتر کاملا پاک شد، تا وقتی که کیف پول کاغذی خود را ندیدهاید، آن را به اینترنت متصل نکنید.

در یک کامپیوتر دیگر، کپی MyEtherWallet را در یک USB فلش ذخیره کنید. پس از آن می‌توانید صفحه وب را بر روی رایانه خود که تازه پاکش کرده‌اید باز کنید و تنظیمات کلید ایمنی کیف پول اتریوم را به صورت ایمن برقرار سازید. پس از اینکه این کار را انجام دادید می‌توانید صفحات حاوی کلید عمومی و خصوصی خود را چاپ کنید (پرینت بگیرید). در این مرحله از چاپگر بی سیم یا چاپگری که می‌تواند به اینترنت متصل شود استفاده نکنید. چاپ چند نسخه از این صفحات نیز ایده خوبی به نظر می‌رسد. سرانجام فایل‌های کیف پول اتریوم را از کامپیوتر حذف کنید. اکنون می توانید به طور عادی از رایانه استفاده کنید.

هنگامی که کیف پول کاغذی اتریوم خود را ساختید، زمان آن رسیده که فکری به حال ذخیره‌سازی کنید.

هنگامی که محل ذخیره کیف پول خود را انتخاب می‌کنید به یاد بیاورید موارد زیر موجب تضعیف امنیت کیف پول کاغذی اتریوم جدید شما می‌شود:

 • آتش و آب: بهتر است بیشتر از یک نسخه از کیف پول کاغذی را در مکان‌های مختلف ذخیره کنید. اگر می‌خواهید اتر را برای مدتی طولانی در این کیف پول ذخیره کنید، روش‌های دیگر نوشتن کلید خصوصی را نیز بررسی کنید. ممکن است یک از ایده‌هایی که با آنها برخورد می‌کنید، حکاکی یا مهر کردن مشخصات روی یک تکه فلز باشد. این امر مانع آسیب رساندن آب و آتش به آن می‌شود.
 • افراد دیگر: اگر شخص دیگری بتواند کلید خصوصی شما را ببیند، می‌تواند اتر شما را استفاده کند. به همین دلیل پنهان کردن آن بسیار مهم است. بهترین راه برای پنهان کردن آن، قرار دادن آن در گاوصندوق امانت امنیتی در بانکتان و یک گاوصندوق مشابه در خانه می‌باشد. سپردن کلید خصوصی به اعضای خانوده‌تان که در نقاط دیگر کشور ساکن می‌باشند و می‌توانید به آنها اعتماد کنید هم ایده‌ی خوبی به نظر می‌رسد.
 • خودتان: در مورد کلید خصوصی خود بی‌دقتی به خرج ندهید. این مساله مهم‌ترین چیز در مورد هر کیف پول اتریوم است. اگر آن را در یک محیط امن نگهداری می‌کنید، از به یاد داشتن کد آن اطمینان حاصل کنید و یک نسخه از کلید پشتیبان را نزد یکی از اعضای خانواده که می‌توانید به او اعتماد داشته باشید و دور از شما زندگی می‌کند به امانت بگذارید.

هرچقدر هم این موضوع را تکرار کنیم باز کافی نیست: از کلید خصوصی خود محافظت کنید. به محض اینکه کلید خصوصی در یک رایانه وارد شود یا شخص دیگری آن را ببیند، این کیف پول دیگر به دردی نمی‌خورد!

در صورت وقوع چنین اتفاقی باید یک کیف پول جدید ساخته شود و همه پول‌ها از کیف پول قدیمی به کیف پول جدید ارسال شود. به این ترتیب کیف پول شما بهترین کیف پول اتریوم ممکن خواهد بود!

مزایای کیف پول کاغذی:

 • اگرتنظیم این کیف پول به درستی انجام شود، از امنیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود. اگر هنگام راه اندازی کیف پول کاغذی اتریومتان، مراحلی که ما گفتیم را دنبال کرده باشید و کلید های خصوصی خود را به صورت ایمن ذخیره کرده باشید، در حال حاضر یکی از کیف پول هایی که هک کردن آنها سخت‌ترین کار است را در اختیار دارید. تبریک می‌گویم!
 • این کیف پول برای مقادیر زیاد اتر، عالی است. از آنجایی که این کیف پول بسیار امن است، با خوشحالی می‌توانید مبلغ زیادی اتر را در یک کیف پول کاغذی ذخیره کنید. ابتدا با ارسال یک مقدار اتر با ارزش چند دلار، کیف پول را تست کنید. هنگامی که تأیید شد، می توانید بقیه اتر را نیز ارسال کنید.
 • کاملا رایگان. یک کیف پول کاغذی اتریوم که امنیت آن برابر هر کیف پول دیگری است و می‌تواند بدون هیچ هزینه‌ای ساخته شود.

معایب کیف پول‌های کاغذی:

 • استفاده مجدد از این کیف پول سخت است. اگر اغلب اوقات می‌خواهید پول زیادی انتقال دهید، کیف پول کاغذی به درد نمی‌خورد. هر بار که کلید خصوصی خود را به یک کامپیوتر آنلاین وارد می‌کنید، امنیت کیف پول خود را خدشه‌دار کرده‌اید و باید کیف پول دیگری بسازید. کیف پول کاغذی شما برای ذخیره‌سازی درازمدت عالی است اما برای انجام خریدهای آنلاینتان مناسب نیست.
 • راه اندازی آن طول می ‌کشد. اگر شما مقداری ارز رمزنگاری شده تنها به ارزش چند دلار را ذخیره می‌کنید، ممکن است تصمیم بگیرید که یک راه‌حل ساده‌تر اما با ضریب امنیتی پایین‌تر، بهترین کیف پول اتریوم برای شما می‌باشد.

کیف پول‌های آنلاین

در ادامه به بررسی کیف پول‌های آنلاین اتریوم، از امن‌ترین نوع کیف پول گرفته تا کیف‌پولی که کمترین امنیت را دارد، خواهیم پرداخت.

کیف پول‌های آنلاین اتریوم کیف پول‌هایی هستند که در خدمات متمرکز مانند صرافی‌های ارز رمزنگاری شده یافت می‌شوند. آنها کیف پول‌هایی با کمترین ضریب ایمنی هستند. کیف پول اتریوم آنلاین فقط به درد معامله کوتاه مدت ارز دیجیتال می‌خورد. به طور کلی، شما باید پول و سرمایه خود تا جایی که ممکن است برای مدت زمان کمی در یک کیف پول آنلاین نگه دارید. بنابراین شاید کیف پول آنلاین بهترین کیف پول اتریوم شما باشد.

تعداد زیادی از این نوع کیف پول‌های اتریوم وجود دارد. بعضی نمونه‌ها عبارت از بیت‌رکس (Bittrex)، کوین‌بیس  (Coinbase)، پولونیکس (Poloniex) و باینانس (Binance) هستند.

در صورتی که یک معامله گر نیستید، وسوسه نشوید که ارز رمزنگاری شده خود را در یک کیف پول آنلاین بگذارید. تا زمانی که پول خود را از دست بدهید استفاده از آن راحت و آسان به نظر می‌رسد.

به یاد داشته باشید: احتمال هک شدن کیف پول‌های صرافی بیشتر است. بنابراین ممکن است این کیف پول‌ها بهترین کیف پول اتریوم شما نباشند.

اطلاع از وب سایت‌های فیشینگ (phishing) هنگام استفاده از کیف پول آنلاین از اهمیت بالایی برخوردار است. وب سایت‌های فیشینگ درست مانند وب سایت واقعی به نظر می‌رسند، اما اطلاعات مهم (نام کاربری و رمز عبور) شما را سرقت خواهند کرد. افرادی که سایت فیشینگ را ساخته‌اند، از اطلاعات شما برای دسترسی به حساب شما استفاده می‌کنند و همه ارزهای رمزنگاری شده که در حسابتان ذخیره شده است را سرقت می‌کنند.

وب سایت‌های فیشینگ را می‌توان از طریق چند سرنخ شناسایی کرد. ابتدا گواهی امنیتی را در کنار نوار آدرس URL بررسی کنید. باید یک کلمه سبز (معمولا “امن” یا نام شرکت) در کنار آن باشد. در ابتدای URL نیز باید به جای “http” خالی، “https” باشد.

همچنین به دنبال حروف یا اعداد عجیب و غریب در URL باشید، کلاهبردران اغلب از حروفی مانند “ŗ”، ” “ï یا “ė” استفاده می‌کنند. آیا می‌توانید نقاط اضافی بالا و زیر حروف را ببینید؟ این نوع صفحات فیشینگ در سایت‌های مرتبط با ارز رمزنگاری شده رایج است.

برای اطمینان از اینکه هرگز از یک وب سایت فیشینگ بازدید نمی‌کنید، URL وب سایتی که می‌خواهید استفاده کنید را به طور کامل تایپ کنید. بعد از بررسی امنیت صفحه، می توانید صفحه را در مرورگر خود “نشانه” بگذارید. این کار موجب اطمینان از این می‌شود که در آینده فقط از سایت‌های امن بازدید‌کنید. همچنین، هر زمان که این گزینه وجود داشت، از احراز هویت دو عاملی استفاده کنید.

مهمتر از همه، بیش از یک مقدار مشخصی پول را که در صورت از دست دادنش می‌توانید از عهده آن بربیایید در یک بورس قرار ندهید. حتی اگر هرگز از یک وب سایت فیشینگ بازدید نکنید، امکان هک شدن بورس‌ها همیشه وجود دارد. وقتی که پولی از حساب شما خارج شود، آن پول برای همیشه از دستتان رفته است.

مزایای کیف پول‌های آنلاین:

 • کیف‌ پول‌ انلاین برای معامله‌گران عالی‌ است. اگر کیف پول آنلاین در یک صرافی باشد، تمام کوین‌هایی که می‌توانید در این بورس خریداری کنیدکیف پول‌های خودشان را در یک حساب خواهند داشت.
 • کیف پول آنلاین می‌تواند یک کوین را سریعا به فروش برساند. یعنی اگر بخواهید فروش کوین خود را در بازار زمان‌بندی کنید، این نکته مزیت بسیار خوبی به شمار می‌آید. با این حال، این امر می‌تواند منجر به تصمیم‌گیری‌های بد شود و در معاملاتی که در زمان نامناسبی صورت می‌گیرند برای شما هزینه‌هایی در بر داشته باشد.

معایب کیف پول‌های آنلاین:

 • در صورت استفاده از کیف پول آنلاین شما دیگر اختیار کلید خصوصی خود را ندارید. اگر شما صاحب کلید خصوصی خود نباشید، بنابراین صاحب اتر خود نیز نخواهید بود. اگر سرویس صرافی یا کیف پول ناگهان ناپدید شود، پول شما نیز از دست رفته محسوب خواهد شد.
 • بورس‌ها هدف خوبی برای هکرها می‌باشند. آنها مقدار زیادی ارز رمزنگاری شده را در خود ذخیره می‌کنند و در صورت نفوذ یک مجرم سایبری به درونشان، مقدار بسیارزیادی پول را از دست خواهند داد. اگر یک بورس به دلیل حمله سایبری تمام پول خود را از دست بدهد، احتمال دارد که شما نیز تمام پول خود را از دست بدهید.

کیف پول‌های نرم افزاری

بهترین کیف پولهای اتریوم: چگونه بهترین کیف پول اتر را انتخاب کنید.
ب

کیف پول‌های نرم افزاری تعادل بین امنیت و سهولت استفاده را برای کاربران به ارمغان می‌آورند. این کیف پول‌ها امن‌تر از کیف پول‌های بورس هستند و انجام تراکنش‌های تکراری با آنها آسان‌تر از انجام این تراکنش‌ها با کیف پول‌های کاغذی است. به همین دلیل، منطقی است که اتریومی را که می‌خواهید برای هزینه‌های روزانه صرف کنید در یک کیف پول نرم افزاری ذخیره کنید.

مزیت اصلی کیف پول اتریوم نرم افزاری نسبت به کیف پول آنلاین این است که شما کلید خصوصی خودتان را نگه می‌دارید. این امر خطر هک شدن را به نسبت زیادی کاهش می‌دهد. با این حال، امنیت آنها به اندازه کیف پول‌های کاغذی یا سخت افزاری نیست.

به وسیله نرم افزار کی‌لاگینگ می‌توان به کیف پول نرم افزاری نفوذ کرد. با استفاده از بدافزاری که فایل‌های کیف پول را از کامپیوتر شما پیدا می‌کند و کپی می‌گیرد نیز می‌توان به این کیف پول نفوذ کرد. یک هکر می‌تواند یک کپی از فایل کیف پول را از رایانه شما به رایانه خودش ارسال کند و همچنین از رمز عبور مورد استفاده برای استفاده از کیف پولتان نیز کپی بردارد. در صورت وقوع چنین اتفاقی این هکر به اتر شما دسترسی خواهد داشت!

انواع مختلفی از کیف پول‌های نرم افزاری وجود دارد. بیایید ببینیم آیا کیف پول نرم افزاری بهترین کیف پول اتریوم شما می‌باشد یا خیر. هنگام انتخاب بهترین کیف پول، متن باز بودن کد از اهمیت زیادی برخوردار است. این امر این امکان را فراهم می‌سازد که جامعه ارز رمزنگاری شده برای یافتن اشکالات (باگ‌های) موجود، کیف پول را تست کند و تأیید کند که کد موجود در کیف پول نرم افزار به هکرها اجازه نفوذ نمی‌دهد.

کیف پول‌های نرم افزاری را می‌توان بر روی رایانه یا تلفن همراه استفاده کرد. ما می‌توانیم کیف پول‌های دسکتاپ اتریوم Exodus، جکس (Jaxx) و میست (Mist) را پیشنهاد دهیم. درباره استفاده از تلفن همراهتان به عنوان یک کیف پول نیز بعدا صحبت خواهیم کرد.

مزایای کیف پول‌های نرم افزاری:

 • این کیف پول‌ها معمولا طراحی‌های کاربر پسندی دارند. کیف پول نرم افزاری ساخته شده تا ساده ترین راه استفاده از بلاک چین‌های اتریوم را در اختیار کاربران قرار دهد. هنگام استفاده از هر کیف پول شناخته شده، ارسال، دریافت و وارد کردن کلید خصوصی باید بسیار ساده باشد.
 • در این کیف پول‌ها دسترسی به اتر و دیگر ارزهای دیجیتال راحت است. اگر با استفاده از اتر خریدهای زیادی از فروشگاه‌های آنلاین انجام می‌دهید، پرداخت‌ها می‌توانند به سرعت سادگی از یک کیف پول نرم افزاری ارسال شوند.

معایب یک کیف پول نرم افزاری:

 • بدافزارها و کی‌لاگرها برای کیف پول‌های نرم افزاری خطرناکند.
 • امنیت این کیف پول‌ها موجب تنبلی کاربران می‌شود. باید از اطلاعات بک‌آپ گرفته شود. این بک‌آپ‌ها نباید بر روی یک کامپیوتر ذخیره شوند. ذخیره‌سازی بک‌آپ‌ها، موجب بروز ضعف‌هایی مشابه با ضعف‌های کیف پول‌های کاغذی (آتش، آب، افراد دیگر) می‌شود. اگر هارد دیسک شما خراب شود، آیا برای بازگرداندن کیف‌پولتان روی یک ماشین دیگر قادر به دستیابی به کدهای خصوصی خود خواهید بود ؟ (نکته: پاسخ این سوال همیشه باید “بله” باشد!)

توجه: یک کی‌لاگر یک قطعه نرم افزاری است که کلید‌هایی را که در صفحه کلید کامپیوتر فشار داده می‌شوند را در حافظه خود ثبت می‌کند. هدف این کار کشف کلمه عبور کاربران است. سپس این کلیدهای ثبت شده توسط یک هکر برای دسترسی به حساب کاربری کاربر استفاده می‌شوند. کی‌لاگرها بدون اطلاع کاربر دانلود می‌شوند. آنها اغلب در بسته‌های نرم افزاری دیگر پنهان می‌شوند.

کیف پول‌های موبایل

برخی از کاربران ارز رمزنگاری شده دوست دارند اتر خود را در یک کیف پول موبایل ذخیره کنند. این کار یک راه آسان برای ذخیره اتر ارائه می‌دهد، زیرا کاربران وقتی از کامپیوترهای خود دور هستند نیز با این روش می‌توانند از اتر خود استفاده کنند. هرچند خطر استفاده از کیف پول‌های موبایل مانند خطر استفاده از کیف پول‌های نرم افزاری می‌باشد. این کیف پول‌ها فقط به اندازه خود تلفن همراه امنیت دارند. هم کیف پول اتریوم اندروید و هم کیف پول اتریومiOS هردو قابل دسترسی می‌باشند. بنابراین شاید کیف پول موبایل بهترین کیف پول اتریوم شما باشد؟

بدافزار‌ها و کی‌لاگرها می‌توانند دستگاه تلفن همراه شما را آلوده کنند. همچنین اگر کسی پین‌کد تلفن شما را بداند، بسته به نوع کیف پول اتر موبایل، حتی اگر خود کیف پول با یک رمز عبور محافظت شود، می‌تواند کلید خصوصی را ببیند. به همین دلیل، فقط مبالغ کم برای استفاده روزانه باید بر روی کیف پول نرم افزاری مبتنی بر تلفن همراه ذخیره شود.

کیف پول‌های سخت افزاری

بهترین کیف پولهای اتریوم: چگونه بهترین کیف پول اتر را انتخاب کنید.

کیف پول سخت افزاری یکی از معمول‌ترین روش‌های ذخیره‌سازی ارز رمزنگاری شده است. نمونه‌هایی از کیف پول‌های سخت افزاری اتریوم عبارت از سری‌های کیپ‌کی (KeepKey)، ترزور (Trezor) و لجر (Ledger) هستند، هدف این کیف پول‌ها ترکیب امنیت کیف پول کاغذی با قابلیت استفاده‌ی یک کیف پول نرم افزاری است. افرادی که صاحب این کیف پول‌ها هستند اغلب می‌گویند که این کیف پول‌ها بهترین کیف پول اتریوم می‌باشند. اگر به آنها بگویید که اشتباه می‌کنند، مطمئنا با شما مخالفت خواهند کرد و بحثی بین شما پیش خواهد آمد.

یک کیف پول سخت افزاری اغلب شبیه یک درایو قلمی USB  به نظر می‌رسد. آنها کلیدهای خصوصی شما را در داخل خود ذخیره می‌کنند. یک پین‌کد چهار رقمی برای دسترسی به کیف پول اتر در دستگاه استفاده می‌شود. اگر کیف پول سخت افزاری از بین برود یا دزدیده شود، می توان آن را با استفاده از عبارت بازیابی(seed phrase) (24 کلمه) بازسازی کرد.

یک نکته مهم در مورد کیف پول‌های سخت افزاری اتریوم، گران بودن آنها است. برخی می‌گویند که هزینه یک دستگاه که امنیت ارز رمزنگاری شده را به درستی تامین کند ارزشش را دارد. ما با این دیدگاه موافقیم.

قبل از اینکه به نقض‌های امنیتی یک کیف پول سخت افزاری نگاهی بیندازیم می‌توانیم در مورد مزایای استفاده از یکی از این کیف پول‌ها صحبت کنیم:

 • کیف پول سخت افزاری نسبت به کیف پول آنلاین امنیت بسیار بالاتری دارد و امنیت آن درمقایسه با یک کیف پول نرم افزاری نیز کمی بهتر است.
 • کیف پول سخت افزاری امکان ارسال بودجه به دستگاه و ارسال بودجه از دستگاه را فراهم می‌آورد. گرچه این کار غالبا امنیت آن را کاهش می‌دهد.

نقص‌های امنیتی در کیف پول‌های سخت افزاری

حتی اگر برخی از مردم فکر کنند که کیف پول‌های سخت افزاری بهترین کیف پول اتریوم برای ذخیره ارز رمزنگاری شده می‌باشند، استفاده از این کیف پول‌ها همچنان معایبی با خود به همراه خواهد داشت. حتی اگر بعضی از این موارد بعید به نظر برسند، اما همچنان موجب کاهش امنیت دستگاه می‌شوند.

 • در صورت استفاده از این کیف پول‌ها باید firmware نصب شود. دستگاه کیف پول سخت افزاری نیاز به استفاده از frimware دارد. یک مهاجم هوشمند می‌تواند دستگاه را وادار کند که با یک بدافزار به روزرسانی شود یا داده‌ها را از دستگاه کپی کند و به هکر بفرستد.
 • رایانه‌ای که برای دسترسی به اتر در کیف پول سخت افزاری استفاده می‌شود ممکن است قبلا با یک بدافزار آلوده شده باشد. برای آنکه کاربری کاملا مطمئن باشد که رایانه قادر به نصب بدافزار نمی‌باشد، باید قبلا هرگز به اینترنت متصل نشده باشد. در این مورد، امنیت خود رایانه خود بهتر از امنیت دستگاه کیف پول اتریوم است.
 • عبارت بازیابی و پین مهمترین بخش‌های اطلاعات می‌باشند. هر دو باید به همان روشی که یک کلید خصوصی برای راه حل‌های دیگر عمل می‌کند، ذخیره شوند. اینکه کسی عبارت بازیابی شما را بداند به همان اندازه بد است که کسی که کلید خصوصی شما را بداند. در این صورت آن فرد می‌تواند به پول‌های ذخیره شده در کیف پول سخت افزار دسترسی پیدا کند.
 • آیا دستگاه دستکاری شده است؟ اگر شما کیف پول سخت افزار خود را از شرکتی که آن را ساخته خریداری کنید، احتمال این امر بسیار کمتر است. با این حال، هنوز هم این امکان وجود دارد که کسی که در شرکت کار می‌کند یک نسخه مخرب از نرم افزار را به دستگاه اضافه کرده باشد. بنابر دلایل آشکار، هرگز نباید از یک شخص یا فروشگاه ناشناس یک کیف پول سخت افزار بخرید.

موارد ذکر شده فقط بعضی از نقطه ضعف‌های اصلی کیف پول‌های سخت افزاری مانند سری ترزور و لجر می‌باشند.

همانطور که می‌بینید، هیچ کدام از راه حل‌های ذخیره‌سازی، امنیت کاملی برای کاربران فراهم نمی‌آورند. با این وجود، راهی برای تقویت امنیت بیت کوین یا ارزهای رمزنگاری شده مشابه آن وجود دارد. شما می‌توانید از یک کیف پول چند امضایی استفاده کنید. برای ارسال پول از یک کیف پول چند امضایی باید چندین نفر با استفاده از داده‌های مختلف، درخواست دسترسی به آن را داشته باشند. این کار باعث افزایش شدید امنیت هر کیف پول می‌شود.

متاسفانه، این کیف پول‌ها هنوز هم برای اینکه با کیف پول‌های اتریوم استفاده شوند از امنیت کافی برخوردار نیستند. از آنجا که تراکنش‌های اتریوم پیچیده‌تر از بیت کوین است، این کیف پول‌ها فرصت بیشتری در اختیار مهاجمان قرار می‌دهند.

نتیجه‌گیری: بهترین کیف پول برای اتریوم؟

اکنون باید همه چیز را درباره انواع کیف پول‌های موجود بدانید و متوجه شده باشید که کدام نوع از کیف پول‌ها، بهترین کیف پول اتریوم برای شما است. اکنون شما در مورد  نقص‌های امنیتی هر کدام از کیف پول‌ها و موارد استفاده‌ای که هرکدام مناسبش هستند آگاهی دارید. در نهایت، بهترین کیف پول اتریوم به این بستگی خواهد داشت که چه مبلغی را برای چه مدت زمانی می‌خواهید ذخیره کنید.

اگر سرمایه‌گذاری بزرگی انجام داده‌اید و می‌خواهید برای یک سال به این مبلغ سرمایه‌گذاری دست نزنید، کیف پول کاغذی بهترین کیف پول اتریوم است. هنگام تنظیم آن کوتاهی به خرج ندهید و سعی کنید این تنظیم را به بهترین نحو انجام دهید. اگر دستورالعمل‌های فوق را به دقت دنبال کنید، صاحب کیف پولی خواهید شد که امنیت آن برابر یک کیف پول سخت افزاری گران قیمت خواهد بود. اگر واقعا نگران هستید یا نمی‌توانید کلید خصوصی را در خانه‌ی یک دوست یا خویشاوند مورد اعتماد ذخیره کنید، می‌توانید از ایده نوشتن روی فلز یا یک راه حل مشابه و باثبات‌تر برای ثبت و حفظ کلیدهای خصوصی استفاده کنید.

اگر به دنبال ذخیره اتریوم برای استفاده روزانه هستید، یک کیف پول سخت افزار و یا کیف پول نرم افزار مناسب، تعادل درست قابلیت استفاده و امنیت را برای شما فراهم خواهد کرد. اگرچه این کیف پول‌ها برای ذخیره مقادیر کوچک و متوسط ​​ارز رمزنگاری شده عالی هستند، اما برای مقادیر زیاد چندان به درد نمی‌خورند.

در نهایت، اگر دوست دارید که اغلب معامله کنید، می‌توانید یک کیف پول آنلاین مبتنی بر یک صرافی را استفاده کنید. این کیف پول‌ها جز خطرناک‌ترین گروه‌ها می‌باشند. نقطه ضعف‌های احتمالی کیف پول آنلاین بسیار بیشتر از هر نوع دیگری است که ذکرکرده‌ایم. اگر هر اتفاقی برای خود سایت رخ دهد، می‌توانید تقریبا با تمام بودجه خود خداحافظی کنید!

امیدوارم که اکنون احساس خوبی نسبت به انتخاب بهترین کیف پول اتریوم داشته باشید. با دانش جدیدی که پیدا کردید، کدام نوع کیف پول را انتخاب می‌کنید؟

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.