بهترین کیف پول­‌های آیوتا ۲۰۱۸

IOTA قصد دارد زیرساختی را برای فراهم کردن امکان تراکنش بین چند دستگاه در “اینترنت اشیا” ارائه کند. توکن این پلتفرم آیوتا نام دارد که در حال حاضر یکی از ۲۰ ارز دیجیتال برتر دنیا از نظر ظرفیت بازار است. همچنین آیوتا تاکنون چندین کیف پول ارائه کرده و درصدد ساخت بهترین و امن‌ترین کیف پول برای نگه‌داری ارزهای دیجیتال است. ما در این مقاله چند کیف پول بسیار خوب برای نگه‌داری IOTA به شما معرفی خواهیم کرد و همچنین خواهیم گفت که یک کیف پول خوب برای IOTA باید داری چه شرایطی باید باشد؛ این عوامل می‌تواند در نگه‌داری سایر ارزهای رمزنگاری‌ شده نیز قابل استفاده باشد.

0 613

چگونه یک کیف پول امن و مناسب برای ذخیره‌سازی و مدیریت آیوتا پیدا کنیم؟

آیوتا (IOTA) قصد دارد زیرساختی را برای فراهم کردن امکان تراکنش بین چند دستگاه در “اینترنت اشیا” ارائه کند. توکن این پلتفرم آیوتا نام دارد که در حال حاضر یکی از ۲۰ ارز دیجیتال برتر دنیا از نظر ظرفیت بازار است.

اگر قصد خرید آیوتا دارید باید ابتدا یک کیف پول امن برای ذخیره کردن دارایی‌هایتان داشته باشید. با ان حال تنها چند کیف پول محدود برای این کار وجود دارد، پس به خواندن این مطلب ادامه دهید تا بفهمید کدام کیف پول مناسب‌تان است.

مقایسه‌ی کیف پول‌های آیوتا

 

بهترین کیف پول‌های آیوتا
بهترین کیف پول‌های آیوتا

در یک کیف پول آیوتا دنبال چه چیزی باشیم

اگر به دنبال یک کیف پول آیوتا هستید باید معیارهای زیر را در نظر داشته باشید:

 • سازگاری با آیوتا: تصور نکنید هر کیف پولی که انتخاب می‌کنید به طور خودکار با آیوتا سازگار می‌شود، چون باید کیف پولی را پیدا کنید که از این ارز خاص پشتیبانی کند.
 • سهولت استفاده: ارسال، دریافت و ذخیره‌ کردن ارزهای دیجیتال می‌تواند گیج‌کننده باشد، بنابراین از سهولت استفاده و سادگی رابط‌ کاربری کیف پول انتخابی‌تان مطمئن شوید.
 • ویژگیهای امنیتی: ببینید در آن کیف پول چه ویژگی‌های امنیتی از جمله توانایی کنترل کلیدهای خصوصی‌تان وجود دارد.
 • گزینههای گرفتن نسخه پشتیبان: آیا می‌توانید از کلیدهای خصوصیان نسخه‌ی پشتیبان بگیرید تا در صورت قطع دسترسی شما به کیف پولتان بتوانید دارایی‌هایتان را بازیابی کنید؟
 • پشتیبانی مشتریان و توسعهی پایدار: در مورد تیم این کیف پول تحقیق کنید تا بدانید که آیا این کیف پول به طور مداوم تحت توسعه‌ و بهبود قرار می‌گیرد و تیم پشتیبانی آن هم سابقه‌‌ی خوبی دارد.

۳ کیف پول برای ذخیره‌سازی آیوتا (Mآیوتا)

کیف پول GUI Light

 • گزینهی مناسبی برای تازهکاران است، سریع است و راهاندازی سادهای دارد.
 • کیف پول چندان کاربر دوستی نیست

 

بهترین کیف پول‌های IOTA
بهترین کیف پول‌های آیوتا

این یک کیف پول آسان و سبُک است که در رابط کاربری گرافیکی آیوتا (GUI) اجرا شده است و امکان دسترسی سریع به دارایی‌های آیوتا را به شما می‌دهد.

پس از دانلود کیف پول می‌توانید از بین گره کامل و گره ساده یکی را انتخاب کنید (انتخاب گره ساده برای افراد تازه‌کار پیشنهاد می‌شود چون امکان استفاده از آیوتا را بدون نیاز به یافتن و وصل شدن به گره‌های دیگر از طریق IP ثابت را فراهم می‌کند).

فرایند راه‌اندازی ساده است و به شما امکان اتصال به گره عمومی را می‌دهد. کیف پول GUI Light بر روی سیستم‌عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس نصب می‌شود و رابط کاربری آن در نگاه اول ساده است. کلیدهای خصوصی‌تان میشه در اختیار خودتان باقی خواهند ماند.

با این حال این کیف پول زیاد کاربردوست نیست و انتخاب بین گره‌های کامل و گره‌های ساده در ابتدا کمی گیج‌کننده به نظر می‌رسد.

کیف پول نوستالجیا (Nostalgia)

 • دسترسی سریع به آیوتا
 • پیچیده است و برای تازهکاران سخت است

اگر نمی‌خواهید از کیف پول GUI بر روی کامپیوترتان استفاده کنید و یا یک گره کامل را راه بیاندازید، کیف پول نوستالجیا (Nostalgia) گزینه‌ی بعدی شماست.

این کیف پول امکان تنظیم کد نوستالجیای‌تان برای اتصال به سروری که آیوتا کار می‌کند را به شما می‌دهند. برای انجام این کار می‌توانید از نرم‌افزاری به نام Text Wrangler استفاده کنید.

فرایند کامل این کار را در اینجا می‌توانید مشاده کنید اما به احتمال زیاد برای تازه‌کاران سخت است.

بهترین کیف پول‌های IOTA
بهترین کیف پول‌های آیوتا

ذخیره کردن آیوتا در صرافی

گزینه‌ی دیگری که می‌توانید در نظر بگیرید ذخیره کردن آیوتا در یک صرافی آنلاین مثل باینانس و … است. اگر قصد دارید معامله‌ای انجام دهید این گزینه‌ی راحت و خوبی است که امکان نقل و انتقال سریع دارایی‌هایتان را به شما می‌دهد و می‌تواند کار پرریسکی هم باشد. در صرافی‌های آنلاین کلیدهای خصوصی در دست شما نبوده و همیشه در اختیار صرافی‌ها خواهد بود، بنابراین کنترل سکه‌های خودتان را نخواهید داشت. لازم به ذکر است که صرافی‌ها اغلب مود حمله‌ی هکرها قرار می‌گیرند، بنابرین بسیاری از کاربران ارزهای رمز‌نگاری‌ شده معتقدند برای انتقال دارایی‌ها باید از یک کیف پول امن استفاده کرد.

کیف پول آیوتا (اندروید)

 • سهولت استفاده
 • شکایتهای فراوان از طرف کاربران، نبود اپلیکیشن iOS
بهترین کیف پول‌های IOTA
بهترین کیف پول‌های آیوتا

سایت رسمی اپلیکیشن اندروید آیوتا هم اکنون در مرحله‌‌ی آزمایشی بتا قرار دارد. این کیف پول متن باز که برای دسترسی سریع به دارایی‌های آیوتا طراحی شده است، رایگان می‌باشد.

رابط کاربری آن ساده است و می‌توانید پس از راه‌اندازی آن به سرعت به نقل و انتقال توکن‌های آیوتا بپردازید.

ویژگی‌های دیگری از جمله پشتیبانی از کدهای QT، تولید seed (رمزنگاری)، حفاظت از رمزها و توانایی مشاهده‌ی موجودی آیوتا در این کیف پول وجود دارد و جستجوگر در لحظه‌ای نیز با توانایی جستجو در آن گنجانده شده است.

با این حال اپلیکیشن آن تنها بر روی دستگاه‌های اندرویدی قابل نصب است و هنوز در مرحله‌‌ی بتا (آزمایشی) قرار دارد. شکایات زیادی هم در مورد وجود باگ‌های متعدد در آن دریافت شده است. در گوگل پلی از تعداد ۸۸۳ رای داده شده به این کیف پول، تعداد ۳۷۴ رای نمره‌ی ۱ (حداقل) را به آن داده‌اند.

کیف پول‌های پیش رو

انتخاب کیف پول برای آیوتا در مقایسه با دیگر ارزهای دیجیتال محدود است. با این حال به زودی چند کیف پول به بازار خواهند آمد.

 • ترینیتی (Trinity). کیف پول ترینیتی که پیشتر با نام UCL شناخته می‌شد، توسط چارلی وارلی، دانشجوی دانشگاه لندن در حال توسعه یافتن است. این کیف پول هم اکنون در مرحله‌‌ی آلفا (آزمایشی) قرار دارد و می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد آن به وبلاگ آیوتا سر بزنید.
 • نلیوم (Nelium). نلیوم یک کیف پول ساده است که تا حد امکان ساده و کاربردوست طراحی شده است. این کیف پول هم اکنون قرار است برای دستگاه‌های اندرویدی و iOS منتشر شود.
 • Carrآیوتا. Carrآیوتا پروژه‌ی در حال توسعه‌ی دیگری است که به عنوان مدیر مالی برای آیوتا طراحی شده است. توسعه‌دهندگان آن ادعا می‌کنند که کاربران آن خواهند توانست یک کیف پول، یک خانه و یا حتی یک کسب‌وکار را با آن مدیریت کنند.

نکاتی برای ذخیره‌سازی امن آیوتا

برای امن نگه داشتن دارایی‌های رمزنگاری‌شده‌تان باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • گرفتن نسخه پشتیبان. از کیف پولتان نسخه پشتیبان بگیرید تا در صورت بروز هرگونه اشکال بتوانید آن را بازیابی کنید.
 • رمزهای قوی درست کنید. مطمئن شوید که دارایی‌هایتان رمزهای قوی و منحصر به فردی دارند. به جای استفاده از رمزهای معمولی که در حساب‌های دیگر هم از آن استفاده کرده‌اید، یک رمز طولانی و قوی پر از حروف و اعداد مختلف بسازید.
 • آنتیویروس‌تان را بهروزرسانی کنید. آنتی‌ویروس خود را در دستگاه‌هایی که کیف پول‌تان در آن قرار دارد، به‌روزرسانی کنید. با این کار می‌توانید خود را در برابر حملات و هکرها امن نگه دارید.
 • کلیدهای خصوصیتان را به کسی ندهید. کلیدهای خصوصی برای دسترسی به سکه‌ها و توکن‌های‌تان مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنابراین آن‌ها را در جایی امن نگه‌داری کنید و مطمئن شوید که هیچ وقت کسی به آنان دسترسی ندارد.
 • ابتدا تحقیق کنید. پیش از انتخاب کیف پول در مورد شهرت و ویژگی‌های امنیتی آن کاملا تحقیق کنید. جستجو در اخبار ارزهای دیجیتال و منابع مختلف برای کسب اطلاعات و جزییات کیف پول‌های مختلف که پشتیبانی خود را برای ارزهای دیگر اعلام می‌کنند هم می‌توانند کمک کننده باشد.
 • رفع مسئولیت: این اطلاعات را نباید به عنوان طرفداری از این ارز یا ارائه‌دهندگان خدمات و سرویس‌ها تفسیر کرد. این مطلب به معنای پیشنهاد معامله نیست و همه‌ی ارزهای رمزنگاری‌ شده درای پیچیدگی، شک و خطرات خاص خود هستند و دچار نوسان هستند. عملکرد آنان غیرقابل‌ پیش‌بینی است و گذشته‌شان نیز تضمینی برای عملکرد آینده‌شان محسوب نمی‌شود. پیش از اینکه به این اطلاعات اتکا کنید شرایط خودتان را در نظر بگیرید. باید قبل از اتخاذ هر تصمیمی ماهیت هر محصول یا سرویسی (از جمله وضعیت قانونی و الزامات قانونی مربوط) را بررسی کنید و با مشاوران قانونی مربوط گفتگو داشته باشید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.