کیف‌ پو‌ل‌های ناشناس ساز بیت ­کوین

می‌دانیم که اکثر هکرهای ارزهای رمزنگاری‌شده، به دنبال هک کردن صرافی‌های آنلاین هستند. برای کاهش ریسک از دست دادن سرمایه بهتر است که آن را وارد کیف پول شخصی کنیم؛ در هنگام  انتخاب نوع کیف پول باید مواردی همچون حفظ امنیت و حریم خصوصی برای اشخاص حائز اهمیت باشد به همین دلیل یک کیف‌ پول‌ ناشناس ساز بیت­ کوین می‌تواند گزینه مناسبی باشد. در این مقاله چهار کیف‌ پول­‌ سامورایی، الکتروم، بیت لاکس و دارک والت که از بهترین کیف پول‌های ناشناس‌ساز هستند، مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

0 391

.بهترین‌ کیف‌ پو‌ل‌های ناشناس ساز بیت ­کوین کدام‌اند؟

.کیف‌ پول سامورایی چیست؟

.بیت لاکس (Bitlox) چیست؟

بهترین کیف‌ پو‌ل‌های ناشناس ساز بیت ­کوین

خب بالاخره تصمیم گرفته‌اید که بیت‌کوین‌تان را از صرافی خارج کنید و به یک کیف‌ پول انتقال دهید! حرکت هوشمندانه‌ای است. ذخیره کردن ارز رمزنگاری‌شده در کیف‌ پول، خطر سرقت دارایی‌تان توسط هکر‌ها که اغلب صرافی‌ها را هدف قرار می‌دهند به حداقل می‌رساند.

در هنگام انتخاب کیف‌ پول باید امنیت و حریم خصوصی را حتما در نظر داشته باشید. بسیاری از افراد میل به داشتن حریم خصوصی و امنیت دارند. استفاده از یک کیف‌ پول ناشناس‌ساز اطلاعات شما را از دارایی‌های شما جدا می‌کند و باعث می‌شود کسی نتواند از طریق اطلاعات شما به دارایی‌های شما دست پیدا کند.

البته جای تعجب است که کیف‌ پول‌های کمی وجود دارند که شما را ناشناس نگه می‌دارند.

در این مقاله سعی شده است تا چهار گزینه‌ی خوب در رابطه با این نوع کیف پول‌ها به شما معرفی شود، تا بتوانید یکی از آن‌ها را استفاده کنید.

توجه کنید که چون بیت کوین یک دفترکل عمومی است، هیچ روشی برای صددرصد ناشناس ماندن وجود ندارد. اگر به دنبال حریم خصوصی صددرصدی هستید بهتر است سکه‌های دیگری مثل مونرو یا ورج را امتحان کنید.

سامورایی (Samourai)

سامورایی یکی از جدیدترین کیف‌ پول‌های ناشناس‌ساز است. متاسفانه این محصول فعلا در نخسه‌ی آلفا (آزمایشی) قرار دارد و تنها می‌توانید آن را روی موبایل اندرویدی استفاده کنید. سامورایی به عنوان کیف‌ پولی که تمرکز آن بر حفظ حریم خصوصی است، طراحی جالبی دارد. رابط کاربری آن ساده است و می‌توانید از طریق SMS کارهای زیادی با آن انجام دهید.

هر بار که بیت کوین دریافت می‌کنید، کیف‌ پولتان برای پیش‌گیری از ردگیری شما توسط افراد دیگر، آدرس جدیدی تولید می‌کند. اگر چندین بار به یک آدرس بیت کوین ارسال کنید، سامورایی به شما هشدار خواهد داد. این کیف‌ پول شامل ویژگی‌های امنیتی دیگر همچون Tor و VPN support نیز هست.

کیف‌ پو‌ل‌های ناشناس ساز بیت ­کوین
 

سامورایی برای ناشناس‌تر کردن موبایل شما از حالت مخفی (Stealth Mode) هم استفاده می‌کند. این ویژگی جالب کیف‌ پول شما را از صفحه‌ی موبایلتان و لیست برنامه‌هایتان مخفی خواهد کرد. تنها راه ظاهر شدن آن هم زدن یک کد مخفی می‌باشد. این یک ابزار جالب است.

نتیجه‌ای که می‌توان گرفت این است که اگر سامورایی بتواند هرچه به شما وعده داده است را محقق کند، قطعا یکی از بهترین کیف‌ پول‌های نرم‌افزاری ناشناس‌ساز خواهد بود. آن‌ها چندین لایه امنیتی را در محصول‌شان قرار داده‌اند که استفاده از آن را برای شما آسان کرده است و نیاز به تنظیمات خاصی ندارد.

الکتروم روی سیستم عامل Tails

الکتروم در سال ۲۰۱۱ ساخته شد و یکی از قابل‌اعتمادترین کیف‌ پول‌های نرم‌افزاری در فضای رمزنگاری است.

افراد زیادی توصیه می‌کنند که این کیف‌ پول را روی سیستم عامل Tails استفاده کنیم تا ناشناس بودن ما کاملا تضمین شود. استفاده از این کیف‌ پول روی Tails همه‌ی ترافیک ما را از Tor عبور می‌دهد؛ یعنی ردگیری فعالیت‌های ما در شبکه کاملا غیرممکن خواهد شد.

برای نصب و تنظیم کیف‌ پول الکتروم نیازی به وارد کردن اطلاعات شخصی‌تان ندارید و تنها راهی که کسی بتواند شما و تراکنش‌هایتان را شناسایی کند این است که آدرس‌های عمومی‌تان را منتشر کنید.

الکتروم آدرس‌های جدید را برای هر تراکنش تا زمانی که به محدودیت ۲۰ برسید تولید می‌کند. وقتی به این محدوده رسیدید می‌توانید به صورت دستی و با تایپ کردن دستورهایی در سیستم دستوری آدرس‌های جدیدی درست کنید. مراقب باشید که آدرس‌های ایجاد شده پس از محدودیت را نمی‌توان به صورت خودکار بازیابی کرد. برای بازیابی آن باید یا محدودیت ۲۰ عددی را افزایش دهید یا آدرس‌های جدید بسازید تا آدرس‌های قبلی پیدا شوند.

اگر قصد دارید از یک کیف‌ پول سخت‌افزاری استفاده کنید یا هم اکنون یکی از آن‌ها را دارید، می‌توانید آن را به همراه الکتروم استفاده کنید. این کیف‌ پول ورودی‌های واسطه‌ای برای کیف‌ پول‌های سخت‌افزاری مشهور را پشتیبانی می‌کند.

نتیجه‌ی بحث این است که الکتروم مورد اعتماد جامعه‌ی ارز رمزنگاری شده است و سطح بالایی از ناشناس بودن را به شما خواهد داد.

این کیف‌ پول رایگان گزینه‌ی خوبی برای کاربرانی است که استفاده از سیستم‌ عامل جایگزین و نوشتن دستور (command) برای آن‌ها آسان است. اگر از این چیزها خوشتان نمی‌آید می‌توانید راه آسان‌تری را انتخاب کنید.

بیت لاکس (BitLox)

BitLox یک کیف‌ پول سخت‌افزاری با امنیت است که ناشناس بودن شما را تضمین می‌کند. این سخت‌افزار می‌تواند بیش از ۱۰۰ کیف‌ پول را نگه‌ دارد و میلیون‌ها آدرس برای هر کیف‌ پول تولید کند. با وجود کیف‌ پول‌ها و آدرس‌های بی‌شمار، نگران استفاده‌ی چندباره از آدرس خودتان نباشید.

BitLox برای ایجاد لایه‌های امنیتی از کیف‌ پول‌های مخفی با داده‌هایی استفاده می‌کند که از بایت‌های معمولی قابل تمایز نیستند. این کیف‌ پول امضای تراکنش‌های شما را با تولید کننده‌ی تصادفی شماره NIST امن نگه می‌دارد. اگر هم بخواهید می‌توانید یک کد PIN برای پاک کردن کل اطلاعات از دستگاه خودتان ثبت کنید.

بهترین کیف پول­‌های ناشناس‌ساز بیت­‌کوین

سیستم امنیتی Extreme Privacy Set که در BitLox ارائه می‌شود شامل یک USB نظامی است که سیستم عامل Tails روی آن نصب شده است. می‌توانید با این وسیله به صورت ناشناس دارایی‌هایتان را خرید و فروش کنید.

اگر به یک کیف‌ پول سخت‌افزاری امن و شخصی علاقه دارید، BitLox  گزینه‌ی بی‌نظیری است. اگرچه نسبت به رقبا کمی گران‌تر است (حدود ۱۹۸ دلار) اما ویژگی‌های امنیتی بی‌نظیری دارد که در کیف‌ پول‌های دیگر نمی‌توان یافت.

دارک‌والت (Darkwallet)

دارک‌والت برای شخصی و امن کردن هرچه بیشتر بیت کوین ساخته شد. در و‌ب‌سایت آن عنوان شده است که این کیف‌ پول در مرحله‌ی بتا (آزمایشی) قرار دارد اما صفحه‌ی آن در سایت Github ادعا می‌کند که نسخه‌ی پیش‌آزمایشی آن (Alpha) منتشر شده است. البته یک سال است که در صفحه‌‌‌ی Github آنان چیزی نوشته نشده است که به نظر می‌رسد کل پروژه زیر آب رفته است.

 

این کیف‌پول تنها به صورت پلاگین گوگل کروم موجود است اما شامل ویژگی‌هایی مانند چندامضایی (Multisignatur) و پشتیبانی امن (Escrow support) است. دارک‌والت برای هرچه بیشتر ناشناس ماندن تراکنش‌های شما از روش پرداخت مخفی ترکیبی و تراکم CoinJoin استفاده می‌کند.

دارک‌والت مانند دیگر کیف‌ پول‌های ناشناس آدرس‌های عمومی جدیدی برای هر تراکنش تولید می‌کند.

هشدار: کاربران زیادی گزارش کرده‌اند که این کیف‌ پول اگرچه کار می‌کند اما اشکالات زیادی دارد. مهمترین آنان این است که تراکنش‌ها از طریق دارک‌والت بیشتر از تراکنش‌های معمولی در شبکه‌ی بیت کوین طول می‌کشد.

در نتیجه توصیه می‌کنیم که از دارک‌والت استفاده نکنید. اطلاعات کم موجود در وب‌سایت و غیرفعال بودن صفحه‌ی Github آن‌ها کمی جای نگرانی‌ست. توسعه‌دهندگان هم عنوان کرده‌اند که استفاده از این کیف‌ پول امن نیست و قطعا این نشانه‌ی خوبی نیست.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.