بهترین کیف‌ پول های XRP ( ریپل )

به نظر می‌رسد در سال ۲۰۱۸ ریپل بیشترین نگاه در بین رمز ارزها را به خود معطوف کند و از آنجایی که ۸۰ بانک، پلتفرم ریپل را پذیرفته‌اند، زمان آن فرا رسیده که ریپل را یک سرمایه‌ گذاری مطمئن قلمداد کنیم. برای سرمایه‌ گذاری در ریپل به یک کیف ریپل نیاز دارید. در این مطلب سعی شده است که بهترین کیف‌ پول‌های موجود برای ریپل و فرایند ثبت‌نام در آن‌ها به خوبی به شما توضیح داده شود.

0 592

بهترین کیف‌ پول های ریپل

کیف‌ پول‌های ارز رمزنگاری شده

اگر شما می‌خواهید مسیر کیف /بورس را هنگام خرید ریپل انتخاب کنید، به جای خرید و فروش تعداد زیادی شرکت واسطه که از XRP و دیگر ارزهای رمزنگاری شده پشتیبانی می‌کنند، باید کیفی را انتخاب کنید و در آن XRP های ارزشمند خود را ذخیره کنید. ما در اینجا شما را راهنمایی خواهیم کرد.

۲۰ عدد XRP: فراموش نکنید!

برخلاف کیف‌های بیت کوین که به طور کلی در استفاده و دانلود رایگان هستند، کیف‌ پول های ریپل برای نگه داشتن آدرس کیف شما، به  ۲۰ عدد XRP نیاز دارند.

بهترین کیف‌ پول های XRP ( ریپل )
 

علت این موضوع آن است که شما با انتخاب فقط یک کیف برای XRP آرامش بیشتری خواهید داشت؛ دلیلی برای دور ریختن پول وجود ندارد! کیف‌ پول ریپل خود را با دقت انتخاب کنید تا مجبور نباشید در هنگام استفاده یا دانلود یک کیف جدید ریپل، دوباره ۲۰ XRP هزینه کنید (نگران نباشید، این راهنما به شما کمک خواهد کرد تا بهترین تصمیم را بگیرید!).

با توجه به این موضوع، این مبلغ فقط زمانی ضروری است که بخواهید XRP را در یک لجر ریپل ذخیره کنید. بنابراین وقتی که در یک صرافی سپرده‌گذاری انجام می‌دهید، نباید مبلغی پرداخت کنید زیرا در حقیقت این صرافی است که دارنده آدرس است و شما صاحب آن آدرس نیستید.

به استثنای پولونیکس که به چند دلیل، سیستم پیچیده و غیرعادی در ارتباط با XRP دارد (این دلایل را بررسی نمی‌کنیم) و باید از آن اجتناب کرد، هیچ حداقل یا ذخیره‌ای برای این کار وجود ندارد.

کیف نرم‌افزاری؟ سخت‌افزاری؟ کاغذی؟ گرم؟ سرد؟

پیرامون کیف های ارز رمزنگاری شده مسائل مبهم فراوانی وجود دارد. آیا شما یک کیف ارز رمزنگاری شده مبتنی بر نرم‌افزار می خواهید؟ آیا می‌توانید XRP خود را در یک بورس رها کنید؟ آیا باید یک کیف سخت‌افزاری تهیه کنید؟ اگر چنین است، باید چه میزان هزینه کنید؟ و نهایتا، آیا کیف سرد می‌خواهید یا کیف گرم؟ انتخاب‌های زیادی پیش روی شما است. در ابتدا بیایید هر واژه را تعریف کنیم تا بدانیم که درباره چه موضوعی صحبت می‌کنیم.

کیف نرم افزاری XRP

یک کیف ریپل وجود دارد که فیزیکی نبوده و در فضای آنلاین موجود است. این موارد را می‌توان به صورت نرم‌افزار در تلفن همراه، تبلت یا رایانه‌ نصب کرد یا در وبسایت‌هایی که شما به آن‌ها از طریق مرورگر اینترنت دسترسی دارید، در اختیار داشت.

کیف سخت‌افزاری XRP

کیف‌های فیزیکی هستند که می‌توان آن‌ها را در فروشگاه‌های تخصصی یا به صورت آنلاین تهیه کرد. بیشتر آن‌ها شبیه یو‌اس‌بی‌ها هستند، صفحه کوچک با چند دکمه دارند و شما می‌توانید سرمایه خود را با آن ها چک کنید و اعمال ابتدایی را صورت دهید.

کیف گرم

وقتی مردم لغت کیف گرم را به کار می‌برند، منظور آن‌ها فقط کیفی است که تقریبا همیشه آنلاین بوده و به بلاک چین متصل می باشد تا ارسال و دریافت سرمایه‌ها را ممکن سازد. کیف گرم شبیه به کیف واقعی شما است که در آن پول نگه می‌دارید و از خانه خارج می‌شوید، در حالی که کیف‌های سرد بیشتر شبیه به حساب‌های بانکی شما هستند؛ بنابراین وقتی از کیف سرد نام می‌برند، منظور امنیت بیشتر آن‌ها در مقایسه با کیف گرم است.

کیف سرد

بنابراین کیف‌های سرد نقطه مقابل کیف‌های گرم هستند. آنها معمولا فیزیکی بوده و فقط زمانی که برای ذخیره ایمن سکه‌ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرند به صورت آنلاین می‌باشند. کیف‌های کاغذی را هم می‌توان نوعی کیف سرد نامید زیرا آنها هم به اینترنت متصل نیستند.

اولین نکته مهم

اولین تصمیم در انتخاب کیف ارز رمزنگاری شده برای ذخیره XRP این است که از کدام کیف سخت‌افزاری، نرم‌افزاری یا کاغذی (و گرم یا سرد) می‌خواهید استفاده کنید. بنابراین ابتدا بیایید مزایا و معایب هر مورد را بررسی کنیم تا بتوانید تصمیم بهتری در انتخاب بین این سه مورد بگیرید.

وقتی که مزایا و معایب کیف‌های سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و کاغذی را مشخص کردیم، یک تحلیل از بالا به پایین برای هر مورد خواهیم داشت. این موضوع به شما نگاهی از موارد در دسترس، میزانی که باید بپردازید (از نظر کیف‌های سخت‌افزاری) و ویژگی‌هایی که باید به آنها توجه داشته باشید، خواهد داد.

پس بیایید با بررسی تفاوت‌های بین کیف‌های رمز ارز آغاز کنیم و در ادامه مزایا و معایب کیف‌های سرد و گرم را بشناسیم.

کیف‌های ارز رمزنگاری‌شده؛ مزایا و معایب

کیف‌های سخت‌افزاری ریپل XRP

مزایا:

 • بسیار ایمن
 • آرامش خاطر
 • جذابیت در استفاده

معایب:

 • گران
 • ممکن است خراب شود/ نهایتا نیاز به جایگزین دارد
 • گزینه‌های فراوان/ سختی در انتخاب

کیف‌های نرم‌افزاری ریپل XRP

مزایا:

 • سر راست بودن
 • سریع
 • ارزان (در اغلب موارد رایگان)

معایب:

 • به اندازه کیف سخت‌افزاری یا کاغذی ایمن نیست
 • گزینه‌های فراوان/ سختی در انتخاب
 • متکی به اتصال اینترنت

کیف‌های کاغذی ریپل XRP

مزایا:

 • روشی فوق‌العاده برای هدیه دادن XRP به کسی
 • بسیار ایمن
 • ارزان (رایگان)

معایب:

 • ممکن است گم یا خراب شود
 • استفاده و فهم سخت
 • متکی به اتصال اینترنت

کیف‌های گرم ریپل XRP

مزایا:

 • دسترسی فوری به XRP
 • اتصال دائمی به بلاک چین
 • آسانی بسیار بالا

معایب:

 • ایمنی کمتر
 • ذخیره پر خطر XRP
 • وسوسه بیشتر برای خرج کردن

کیف‌های سرد ریپل XRP

مزایا:

 • بسیار ایمن
 • ذخیره غیر آنلاین (بسیار شخصی‌تر)
 • آسان بودن پیگیری میزان موجودی

معایب:

 • دسترسی دشوار
 • کندتر از کیف گرم
 • نیاز به کلیدهای شخصی

کیف‌های نرم‌افزاری برتر ریپل

صرافی‌های همانند کیف (صرافی‌ها به‌ عنوان کیف):

در این بخش ما تمام کیف‌های مبتنی بر صرافی را در یک دسته می‌آوریم، البته برخی از بهترین‌ها را مشخص خواهیم کرد، زیرا که از دیگر صرافی‌ها بهتر یا ایمن‌تر هستند.

بهترین کیف‌ پول های XRP ( ریپل )
 

بنابراین، منظور ما از کیف مبتنی بر صرافی چیست؟ در حقیقت وقتی شما یک حساب با ویژگی‌های مشابه با وبسایت صرافی باز می‌کنید، به عنوان مثال کوین‌بیس، کراکن یا پولونیکس، متوجه خواهید شد که این وبسایت به شما مکان‌های مشخصی برای ذخیره هر نوع سکه می‌دهد. این موارد همانند کیف‌های گرم فوق العاده هستند، زیرا دسترسی به آن ها شدیدا سریع صورت می‌گیرد (فقط وارد حساب خود می‌شوید و تقریبا همه چیز تمام است) و تا زمانی که شما به یک نام مشهور بسنده کنید (همانند کوین‌بیس، کراکن، بیت رکس، بیت فاینکس) آن‌ها تقریبا ایمن هم هستند.

یک رمز عبور قدرتمند تعیین کنید، ۲FA را فعال کرده و این‌ها را با هیچکس به اشتراک نگذارید. یک نکته منفی در ذخیره XRP در کیف‌های مبتنی بر صرافی این است که صرافی عملا مقداری کنترل روی سرمایه شما داشته و شانس کمی در نفوذ به پلتفرم وجود دارد و نهایتا توکن‌های شما در خطر خواهند بود. اما در واقعیت این موضوع بعید است. همچنین کوین‌بیس یک ویژگی با نام Vault تعبیه کرده است؛ که در این شیوه XRP خود را در این بورس ذخیره کرده و حتی بورس هم نمی‌تواند به آن دسترسی داشته باشد.

یک مزیت دیگر: از دسترسی فوری به سرمایه‌ها هنگامی که می‌خواهید ریپل را (XRP) با سایر ارزها خرید و فروش کنید، پشتیبانی می‌شود، ولی باید بدانید که اگر بخواهید توکن‌های XRP خود را در بورس ذخیره کنید، عملا مالک این سکه ها نیستید.

این موضوع همانند ذخیره پول در بانک است؛ این پول در واقع از آن شما است اما عملا بانک مالک پول شما می‌باشد. موضوع در رابطه با صرافی‌های ارز رمز هم به همین شکل است.

صرافی‌هایی که برای ذخیره امن سرمایه ‎‌گذاری‌ها توصیه می‌شود:

کوین بیس (Coinbase)، پولونیکس (Poloniex)، کراکن (Kraken)، بیت رکس(Bittrex)، بیت فاینکس (Bitfinex)، بیت استامپ (Bitstamp)

Cryptonator

کریپتوناتور (Cryptonator) یک کیف طراحی‌شده برای راحتی و امنیت است. این کیف نه تنها به عنوان یک کیف عمل می‌کند، بلکه ویژگی‌های صرافی فوری هم در خود دارد. این موضوع به آن معنا است که شما هم می‌توانید به عنوان کیف از آن بهره ببرید و هم در رمز ارزها دیگر به جز ریپل هم سرمایه گذاری کنید و مراحل آن هم بسیار ساده است.

نیازی به استفاده از بورس رمزنگاری‌شده دیگری نیست زیرا تمام کاربردهای لازم اینجا وجود دارد. شما می‌توانید آن را با دیگر ارزهای فیات همانند یورو، دلار آمریکا، روبل و هریوان اوکراین هم معامله کنید.

اینجا توضیح قدم به قدم باز کردن حساب و کیف با کریپناتور آمده است:

 • در ابتدا باید عضو شوید، روی این لینک کلیک کنید:
بهترین کیف‌ پول های XRP ( ریپل )
 
 • بین یک حساب شخصی یا تجاری باید یکی را انتخاب کرده و جاهای خالی را پر کنید.
بهترین کیف‌ پول های XRP ( ریپل )
 
 • سپس باید آدرس ایمیل خود را تایید کنید. همانند سایت‌های دیگر، باید به ایمیل خود رفته و روی لینکی که توسط کریپتوناتور برایتان ارسال شده، کلیک کنید.
بهترین کیف‌ پول های XRP ( ریپل )
 
 • گاهی اوقات از شما تایید آدرس IP خواسته می‌شود، در این صورت روی لینکی که برایتان ارسال شده کلیک کنید.
بهترین کیف‌ پول های XRP ( ریپل )
 
 • سپس شما لیستی از کیف ها را خواهید دید. کیف ریپل را انتخاب کرده و روی ساخت کیف کلیک کنید، سپس یک آدرس کیف به شما داده خواهد شد.
بهترین کیف‌ پول های XRP ( ریپل )
 

وقتی که ریپل خود را به این آدرس فرستادید، همانطور که پیش‌تر گفتیم، می توانید هر ارز رمزنگاری شده‌ای که کریپتوناتور به شما پیشنهاد می‌دهد را خرید و فروش کنید. فقط روی دکمه خرید و فروش کلیک کنید و این صفحه را خواهید دید. میزانی که می‌خواهید را وارد کرده و روی ادامه کلیک کنید.

Rippex

ریپکس می‌گوید:

ریپکس (Rippex) یک نرم‌افزار قابل دانلود مبتنی بر کامپیوتر است که بین کاربران ریپل (XRP) محبوبیت بسیار بالایی دارد.

ریپکس یک برند ساخته و حفظ‌شده توسط Netmint Intermediação de Serviços e Negócios LTDA می‌باشد. خدمات ریپکس توسط تیمی با تجربیات فراوان در آی‌تی ساخته و توسعه یافته است و در زمینه دارایی‌های دیجیتالی فعالیت می‌کند.

یک حساب ریپکس اجازه واریز و برداشت به حساب‌های ریپل را می‌دهد و کاربران می‌توانند پرداخت‌هایی به دیگر حساب‌های ریپل ارسال کنند و می‌توانند دارایی‌های متعددی را بخرند یا بفروشند. خدمات این کیف بر سه ستون اصلی استوار است:

 • امنیت: تلاش می‌شود تا یک دسترسی ایمن به دارایی‌های دیجیتالی ارائه شود.
 • سرعت: کار می‌شود تا خدمات یکپارچه‌تر و سریعتری تحویل شود.
 • اعتبار: صداقت و شفافیت خدمات اعتماد کاربران را تقویت می‌کند.

ریپکس انتخاب خوبی برای مبتدیان و خریداران با تجربه XRP می‌باشد زیرا استفاده از آن آسان بوده و جدیت بالایی در زمینه امنیت ارائه می‌کند. اغلب تاجران XRP به ریپکس علاقه‌مند هستند زیرا یک برند مستحکم بوده و خود را به مکانی ایمن و قابل‌اطمینان در ذخیره و استفاده سریع از XRP تبدیل کرده است.

همچنین ریپکس محدوده‌ای وسیع از ویژگی‌های اضافی داشته و از بیت‌کوین، پول فیات و تقریبا تمام موارد بین آن‌ها پشتیبانی می‌کند، XRP فقط ارز بومی آن‌ها می‌باشد. کیف‌ها یا مشتریان ریپل می‌توانند از ین برای خرید و فروش یورو استفاده کرده و حتی از Frequent-Flier Miles برای خرید و فروش دلار آمریکا بهره ببرند. اینجا راهنمایی کوتاه برای باز کردن یک حساب ریپکس آورده شده است.

 • ابتدا روی اینجا (here ) کلیک کرده تا به صفحه زیر برسید:
بهترین کیف‌ پول های XRP ( ریپل )
 

۲- حالا روی ساخت حساب خود کلیک کنید تا به اینجا برسید:

بهترین کیف‌ پول های XRP ( ریپل )
 

۳- یک نام کاربری و یک کلمه عبور ساخته و وارد مراحل زیر شوید. ساده است.

سپس بهترین شانس شما خرید XRP از طریق یک سایت بورسی همانند کوین‌بیس، کراکن یا بیت‌رکس و انتقال آن‌ها به کیف ریپکس برای ذخیره ایمن خواهد بود. اما به یاد داشته باشید که ریپکس ۲۰ XRP برای آدرستان از شما خواهد خواست.

کیف نان تست ( Toast Wallet )

بهترین کیف‌ پول های XRP ( ریپل )
 

تُست (toast) یک انتخاب فوق‌العاده دیگر برای ذخیره توکن‌های XRP شما است. تُست یک سایت نسبتا جدید است اما به سرعت نام خود را به عنوان یک کیف آسان، ایمن و دارای گزینه‌های بالا همراه با پایگاه کاربری در حال رشد بر سر زبان‌ها انداخته است.

اگرچه تُست به اندازه ریپکس مستحکم نیست، یک مزیت نسبت به ریپکس دارد و آن این واقعیت است که می‌توان آن را روی گوشی‌های همراه هوشمند هم در سیستم عامل اندروید و هم در سیستم عامل iOS نصب کرد. این موضوع برای زمانی عالی است که شما در مسافرت یا حرکت هستید و می‌خواهید سرمایه خود را چک کنید یا حتی تراکنشی صورت دهید.

همچنین، نرم افزار گوشی تُست و استفاده از آن بسیار روان و ساده به نظر می‌رسد. اگر ریپکس کمی گیج کننده است (برخی کاربران این موضوع را گزارش کرده‌اند) در عوض تُست از این نظر بهتر عمل می‌کند.

گاردا ( Gaurda )

Gaurda یک کیف پول چند ارزی سبک و با قابلیت سهولت استفاده، هم برای نسخه تلفن همراه و هم برای نسخه وب است، که بسیار امن بوده و از بسیاری از کریپتوهای شناخته شده پشتیبانی می‌‌کند.

ویژگی‌‌های قابل اعتماد و ایمن و ویژگی سازگاری دستگاه آن را به یکی از بهترین کیف پول‌‌های ریپل برای کاربران اندروید و ios تبدیل می‌‌کند.

بر خلاف بسیاری از کیف پول‌‌های دیگر، گاردا هیچ کدام از اطلاعات مشتری، داده‌‌های کیف پول و یا کلید خصوصی را ذخیره نمی‌‌کند. کلید خصوصی در حافظه امن دستگاه ذخیره می‌‌شود و اگر از کیف پول خارج شوید، خودش را پاکسازی می‌‌کند.

گاردا یک کیف پول ناشناس است. این کیف پول شما را قادر می‌‌سازد تا بدون پروسه KYC، محدودیت‌‌ها و روش‌‌های پبچیده‌‌ی شناسایی و تایید، دارایی‌‌های خود را به راحتی از یک کوین به کوین دیگر، تبدیل کنید.

گیت‌‌ هاب ( GateHub )

گیت‌‌ هاب یکی از برترین کیف پول‌‌های ریپل است که به صورت آنلاین در دسترس بوده و استفاده از آن نسبتا آسان است. گیت‌‌ هاب نه تنها از XRP ، بلکه از کریپتوکارنسی‌‌های دیگر نیز پشتیبانی می‌‌کند و به شما اجازه می‌‌دهد تا ارزهایی مانند XRP، ETH، ETC، REP، DASH، QAU، XAU، و غیره را دریافت و ارسال کنید. همچنین به شما اجازه می‌‌دهد تا به معامله ارزهای فیات مانند USD، INR، و غیره و حتی فلزات گرانبها مانند طلا و نقره بپردازید.

تا آنجا که امنیت مورد نظر است، هنگام تنظیم حساب گیت‌‌هاب، باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. این کیف پول قابلیت احراز هویت دو عاملی را برای افزایش امنیت فراهم می‌‌کند.

کیف پول اج ( Edge )

Edge یک کیف پول منبع باز قابل دسترس برای نسخه های اندروید و ios است که امکان معامله فیات با کریپتو، کریپتو به کریپتو و دسترسی مستقیم به شبکه ریپل همه از یک دستگاه تلفن همراه را فراهم می‌‌کند

کاربران اج باید قبل از نمایش هر گونه اطلاعات بر روی دیسک تلفن همراه، برای ایجاد حساب و رمزدار کردن آن، با استفاده از نام کاربری و رمز عبور ثبت نام کنند.

Edge گزینه‌‌هایی برای افزایش امنیت حساب‌‌های خود با استفاده از بازیابی رمز عبور و تنظیم تایید اعتبار One-Touch دو عاملی نیز فراهم می‌‌کند.

کوین‌‌پیمنت ( CoinPayment )

Coinpayment نه تنها یک کیف پول بلکه یک پلتفرم صرافی نیز هست که کاملا شبیه به یک بانک عمل می‌‌کند، که در آن شما می‌‌توانید یک حساب باز کنید و ارز ذخیره کنید. این کیف پول بیش از ۱۰۰ آلتکوین را با کارمزد تراکنش بسیار کم می‌‌پذیرد و پشتیبانی می‌‌کند.

وب سایت کوین‌‌پیمنت دارای قابلیت آسان navigation و رابط کاربری گرافیکی است که باعث می‌‌شود تا کاربر پسند باشد. این وب‌‌سایت با Magento 2 Store ادغام می‌‌شود و از کیف پول‌‌های رمز ارز Magento 2 برای ذخیره سکه‌‌های شما استفاده می‌‌کند. کوین‌‌پیمنت یک اپلیکیشن تلفن همراه برای کاربران اندروید و iOS نیز دارد، بنابراین شما  هرجا که می‌‌روید می‌‌توانید آن را دانلود و استفاده کنید.

اکسارپی ( Exarpy )

Exarpy (انتخاب چنین اسمی در واقع یک بازی هوشمندانه با کلمات است زیرا می‌‌تواند به صورت XRP تلفظ شود) یکی دیگر از کیف پول‌‌های محبوب است، که در صدر لیست برترین کیف پول‌‌های ریپل در ۲۰۱۸ قرار می‌‌گیرد.

با وجود اینکه اکسارپی می‌‌تواند از هر مرورگری قابل دسترسی باشد اما امنیتش به خطر نمی‌‌افتد. Exarpy پلتفرمی است که ریپل را به راحتی ذخیره می‌‌کند و آن را بدون دخالت واسطه انتقال می‌‌دهد.

جدا از اینکه که امنیت دارد، بسیار کاربر پسند است و سرویس مشتری پاسخگو و یاری رسانی دارد.

آپ هولد ( Uphold )

Uphold یک پلتفرم پولی دیجیتال است که در آن کاربران می‌‌توانند طیف گسترده ای از دارایی‌‌ها را بخرند و تبدیل و ذخیره کنند. نه تنها این پلتفرم از ۸ ارز رمزنگاری شده معروف پشتیبانی می‌‌کند، بلکه در آن شما می‌‌توانید بیش از ۲۰ ارز فیات و ۴ فلز گرانبها را نیز مبادله کنید. برای آشنایی بیشتر با این کیف پول می‌توانید، مقاله مربوط به آن را بر روی سایت بخوانید.

اما آیا Uphold کیف پول مناسبی برای دارایی های رمزنگاری شماست؟ برای کمک به اینکه بتوانید تصمیم بگیرید، بررسی زیر در مورد ویژگی‌‌ها، کارمزدها و مزایا و معایب آن را برای شما آماده کرده‌‌ایم:

مزایا

 • انتقال سراسری پول در عرض چند ثانیه
 • تبدیل سریع بین بیش از ۳۰ ارز
 • نگهداری رمزارز و ارز فیات در یک کیف پول
 • مدیریت وجوه تان در زمان درست
 • انتقال رایگان بین اعضای Uphold

معایب

 • ممکن است نتوانید به تمام روش‌‌های تأمین سرمایه حساب در کشور محل اقامت خود دسترسی داشته باشید
 • هنگام خرید یا تبدیل بین ارزها، کارمزدهای تبدیل دریافت می‌‌شود
 • کیف پول‌‌های نسبت به این کیف پول طیف گسترده‌‌تری از کریپتوکارنسی‌‌ها را پشتیبانی می‌‌کنند.

برترین کیف سخت افزاری ریپل

لجر نانو اس (Ledger Nano S)

بهترین کیف‌ پول های XRP ( ریپل )
 

حالا بگذارید وارد کیف‌های سخت افزاری (یا کیف سخت‌افزاری، زیرا هنگام صحبت درباره ذخیره‌کردن XRP شما فقط یک گزینه پیش روی خود دارید) شویم. با دستگاه عالی و شدیدا محبوب لجر نانو اس آغاز می‌کنیم (و پایان هم با همین کیف است!).

همانطور که می‌توانید ببینید، لجر نانو اس بسیار فشرده بوده و ظاهر هوشمندانه‌ای دارد. صفحه نمایشی که در این کیف تعبیه شده در اکثر کیف‌های سخت‌افزاری ارز رمز وجود ندارد. لجر نانو اس شدیدا کاربردی بوده و این موضوع هنگام خرید و فروش چند رمزارز به جز XRP نمایان می‌شود.

این کیف در حال حاضر در آمازون با قیمت ۷۹.۱۴ پوند موجود و تحویل آن در انگلستان رایگان است. در زمان انتشار این مطلب در بازار سهام وجود داشته‌است (در گذشته به دست آوردن لجر نانو اس شدیدا سخت بوده‌است).

تا جایی که ما می‌دانیم، لجر نانو اس تنها کیف سخت‌افزاری ارز رمزنگاری شده‌است که از XRP پشتیبانی می‌کند. این کیف در واقع یک دستگاه یو‌اس‌بی است که کلیدهای شخصی را ذخیره کرده و به آن ها یک لایه دیگر از امنیت و سادگی اضافه می‌کند. این کیف از انواع مختلف رمز ارزها شامل بیت‌کوین، اتریوم و لایت‌کوین (لیست کامل‌ها در زیر) پشتیبانی می‌کند.

اینجا لیست کاملی از سکه های رمزنگاری‌شده که می‌توان آن‌ها را در لجر نانو اس نگهداری کرد آمده است:

لجر نانو اس را می‌توان أر آمازون با ۵۸ یورو به صورت مستقیم از سازنده آن خریداری کرد (از اینجا here). در هنگام نگارش این مطلب این مبلغ برابر با ۵۲ پوند انگلیس یا ۶۸ دلار آمریکا می‌باشد (بنابراین اگر شما در وبسایت رسمی آن‌ها سهام دارید، بهترین کار برای شما خرید مستقیم از منبع خواهد بود و نه با استفاده از آمازون).

درون مستطیل شما دستگاه یو‌اس‌بی، کابل یو‌اس‌بی، دستورالعمل‌ها و یک کارت بازیابی دریافت خواهید کرد که در آن کلمه بازیابی خود را یادداشت می کنید (این موضوع بسیار مهم است. برای کیف‌های کاغذی هم به همین شکل خواهد بود).

متاسفانه به خاطر افزایش اخیر محبوبیت (لجر نانو اس با اختلاف از وسیع‌ترین طیف سکه‌های رمزنگاری شده پشتیبانی می‌کند!) که احتمالا بخشی از آن به افزایش محبوبیت ریپل مرتبط است، لجر نانو اس هفته‌ها است که از دسترس خارج شده است.

بنابراین اگر لجر نانو اس از نگاه شما جذاب است، می‌بایست هر چه سریع‌تر آن را سفارش دهید. اگر شدیدا عجله دارید، سفارش از آمازون احتمالا بهترین گزینه برای شما باشد. همچنین بهتر است که یک حساب ریپکس/ گیت‌هاب هم برای استفاده موقتی خود باز کنید.

اینجا لیستی از ویژگی‌های لجر نانو اس آمده:

 • تراکنش‌ها را روی صفحه نمایش چک و تایید کنید و این کار را با استفاده از دکمه‌های فیزیکی انجام دهید (عامل دوم ضد بد افزاری)
 • داده‌های محرمانه شما هرگز فاش نمی‌شوند؛ این داده‌ها درون یک محیط ایزوله که توسط یک کد پین قفل شده نگهداری می‌شوند.
 • از نرم‌افزارهای همراه همانند کیف‌های رمزنگاری‌شده استفاده کنید. همچنین از نرم‌افزارهای FIDO U2F، GPG، SSH یا نرم افزارهای شخصی خود بهره ببرید.
 • لجر نانو اس از استاندارد احراز هویت دو عاملی جهانی FIDO (FIDO Universal Second Factor) پشتیبانی می‌کند؛ این سیستم در گوگل، دراپ‌باکس، گیت‌هاب (Github) یا دش‌لین (Dashlane)  وجود دارد.
 • حساب‌های شما توسط یک برگه بازیابی پشتیبانی می‌شوند. بازیابی آسان در هر دستگاه دارای لجر یا سازگار با کیف‌ها صورت می‌گیرد (BIP39/BIP44)

یک کیف کاغذی بسازید:

بهترین کیف‌ پول های XRP ( ریپل )
 

حالا، بیایید وارد نحوه ساخت کیف مبتنی بر کاغذ شویم. در ابتدا شما باید کمی XRP از یک وبسایت بورس یا موارد مشابه آن بخرید. فرض می‌کنیم شما این کار را انجام داده‌اید و مثلا ۱۰۰ XRP در یک کیف مبتنی بر بورس دارید.

حالا فقط ساخت یک آدرس برای کیف کاغذی شما و سپس ورود دوباره به حساب بورس و برداشت یا واریز این ۱۰۰ XRP باقی مانده است. (به یاد داشته باشید بعد از انجام تراکنش‌ها باید حداقل ۲۰ XRP باقی بماند تا برای ریپل لجر شما کافی باشد)

کیف کاغذی XRP خود را بسازید:

شما گزینه‌های فراوانی پیش روی خود دارید، به یکی از این لینک‌ها وارد شوید:

و از طریق این لینک دانلود کنید:

https://github.com/tagawa/ripply-paper-wallet

حالا اگر کلمه مخفی ارائه شده، آن را یادداشت کنید (این موضوع بسیار مهم است!). ما شدیدا توصیه می‌کنیم چند کپی از این کلمه مخفی گرفته و آن‌ها را در مکان‌های بسیار ایمن نگه دارید، زیرا با داشتن فقط همین اطلاعات، کل کیف شما ممکن است هک شود.

چگونه ریپل (XRP) را از یک کیف مبتنی بر کاغذ ارسال می کنید؟ در حقیقت شما کاغذ را به یک موشک کاغذی تبدیل کرده و آن را از پنجره به بیرون پرتاب می‌کنید. شوخی کردم، قطعا نیاز به یک کلاینت برای ارسال سرمایه‌های خود دارید.

بنابراین مطمئن شوید از کامپیوتر و اتصال اینترنتی استفاده می‌کنید که به آن اعتماد دارید (ما همیشه استفاده از VPN یا شبکه مجازی شخصی را توصیه می‌کنیم، زیرا یک لایه اضافی امنیتی به شما می‌دهد).

حالا این وبسایت را مشاهده کنید:

https://jatchili.github.io/minimalist-ripple-client/

یا این کلاینت آفلاین را دانلود کنید:

https://github.com/jatchili/minimalist-ripple-client

و کلمه مخفی خود را وارد کرده و روی تعیین هویت کلیک کنید. وقتی روی تعیین هویت کلیک می‌کنید، کلید عمومی شما نمایان می‌شود.

روی اتصال به ریپل کلیک کنید و پاسخی از یک پنجره متفاوت دریافت خواهید کرد. حالا شما می‌توانید بالانس کیف سرد، خرید و فروش و ارسال سرمایه خود را جستجو و صورت دهید.

همچنین شما می‌توانید کلید مخفی خود را به درون گیت‌هاب وارد و XRP خود را برای پول فیات معامله کنید و نهایتا آن را مستقیما به بانک خود واریز کنید.

مسلما این روش پیچیده‌ترین روش برای ذخیره XRP می‌باشد اما قطعا ایمن‌ترین آن ها هم خواهد بود. اگر می‌خواهید XRP را برای مدتی طولانی نگه دارید، یک کیف کاغذی خوب و سرد چیزی است که شما نیاز دارید.

واسطه‌ها هم وارد ماجرا می‌شوند

اکنون صحبت پیرامون علاقه واسطه‌ها به تغییر موضع نسبت به ارزهای رمزنگاری‌ شده و ارائه یک سرویس کیفی از سوی آن‌ها وجود دارد. این موضوع به آن معنا است که می‌توان با برخی دلالان بیت کوین را به عنوان یک CFD معامله کرد در حالی‌که محصولات دیگری را هم در اختیار داشت.

در حالی‌که این موضوع هنوز عملی نشده، بسیاری از دلالان به دنبال تجارت و معامله فعالانه ارزهای رمزنگاری‌ شده هستند. ای‌تورو یک دلال است که پیرامون این موضوع صحبت کرده و به نظر می‌رسد آن ها سال جاری یا سال بعد از آن این موضوع را محقق سازند.

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.