بهترین کیف‌ پول‌های ۲۰۱۸ برای ارز رمز دش

دش ارز رمزی است که قصد دارد به وسیله معماری منحصر به فرد و قابلیت‌هایی همچون ارسال خصوصی و ارسال فوری به یکی از ارزهای اصلی در پرداخت‌های روزانه تبدیل شود. برای نگهداری این ارز رمز کیف‌ پول‌های مختلفی وجود دارد. در این مطلب تمام کیف پول‌های معتبر و رسمی این ارز رمز معرفی شده‌اند و ویژگی‌های هر یک از آن‌ها بررسی شده است.

0 237

دش (DASH) یکی از اولین آلتکوین‌هایی است که به عنوان یک روش پرداخت، در حوزه‌ی بلاکچین وارد عرصه شد. بیت‌کوین، در بدو پیدایش و وقتی که هنوز هویتی نامعلوم داشت، به صورت یک “سیستم پول نقد الکترونیک نظیر به نظیر” توصیف می‌شد. به دلیل آن‌که کارمزدهای بیت‌کوین، روز به روز بالاتر می‌رفت، زمان‌های انجام تراکنش‌های آن طولانی بود، و همچنین عدم وجود انتقادگرانی که به صورت ناشناس آن را نقد نمایند، نقطه‌ضعف‌ها و عیب‌های آن در این فضا بیش از پیش به چشم آمد.

بهترین کیف‌ پول‌های 2018 برای ارز رمز دش
بهترین کیف‌ پول‌های ۲۰۱۸ برای ارز رمز دش

در پاسخ به این نقصان‌ها در بیت‌کوین، دش به جرگه‌ی جامعه ارزهای رمزنگاری شده پیوست و چشم‌اندازی قوی و استوار داشت تا رمزارزها را به عنوان یکی از انواع ارزهای موجود و معتبر در پرداخت‌ها مورد استفاده قرار دهد. دش، مفهوم مسترنود (masternode) را معرفی نمود. هدف، استفاده از آن به عنوان فرمی از پرداخت بود.

بلاکچین بر روی شبکه‌ای بنا نهاده شده است که این شبکه، شامل کامپیوترهایی است که وقف این کار شده‌اند و به عنوان زیرساختی برای پردازش تراکنش‌ها در لحظه (real-time) عمل می‌نمایند. به محض این‌که یک تراکنش رخ می‌دهد، مسترنودها، حتی قبل از این‌که بلاکچین، انجام تراکنش را تأیید نماید، تمامی علامت‌های رمزی خاص را قفل می‌نمایند. این بدان معنا است که تراکنش‌ها سریع انجام می‌شوند و یک کاربر نمی‌تواند از یک علامت رمزی، دو بار استفاده نماید.

مقایسه‌ی سریع با بیت‌کوین

دش، اداره‌ی امور را غیرمتمرکز نموده است، بدین معنا که مسترنودها می‌توانند زمانی که شبکه‌ی دش، بزرگ‌تر می‌شود و توسعه می‌یابد، در برابر این اقدام، رأی موافق یا مخالف صادر کنند. دش همچنین دارای تراکنش‌های خصوصی است که ارسال‌خصوصی (PrivateSend) نام دارند و برای کاربران، این امکان را فراهم می‌نمایند که بتوانند سرمایه‌های خود را به صورت بی‌نام ارسال نمایند. در نهایت، ارسال آنی (InstantSend) به کاربران امکان می‌دهد تا سرمایه‌ها را تقریباً به صورت آنی انتقال دهند. مجموعه امکاناتی که در دش وجود دارند، بعضاً مخصوص خود دش است و هیچ‌یک از کیف‌های پول دیگر، تمام مجموعه‌ی امکانات دش را در اختیار کاربر قرار نمی‌دهند.

بهترین کیف‌ پول‌های 2018 برای ارز رمز دش
بهترین کیف‌ پول‌های ۲۰۱۸ برای ارز رمز دش

در این نوشته، نگاهی به بهترین کیف‌های پولی خواهیم داشت که شما می‌توانید از آن‌ها برای ذخیره‌ی امن سکه‌های دش خود استفاده نمایید. ما این کیف‌ پول‌ها را در دسته‌های سخت‌افزاری، نرم‌افزاری، موبایل و کاغذی، دسته‌بندی می‌نماییم تا شما بتوانید به سرعت، بهترین گزینه‌ی مناسب برای خودتان را انتخاب نمایید.

کیف‌پول‌های سخت‌افزاری

دو عدد از محبوب‌ترین کیف ‌پول‌های سخت‌افزاری عبارت از لجر نانو  اس (Ledger Nano S)‌ و ترزور  (Trezor) هستند که هر دو از دش پشتیبانی می‌نمایند و ما در بررسی کامل خود، این دو کیف‌پول را با تفصیل بیشتر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

Ledger Nano S

Ledger Nano S این دستگاه از ویندوز، OSX و لینوکس، پشتیبانی می‌نماید. برای کار با این کیف پول، لازم است تا از مرورگر گوگل کروم استفاده شود و این دستگاه از طریق درگاه USB به کامپیوتر متصل می‌شود. متأسفانه این کیف پول، برنامه‌ی موبایلی برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS ندارد.

همراه با این دستگاه، نرم‌افزار مخصوص خودش وجود دارد که لجر منیجر (Ledger Manager) نام دارد و به شما امکان می‌دهد تا بخش‌هایی از برنامه را که به آن‌ها نیاز دارید، نصب نمایید.

بهترین کیف‌ پول‌های 2018 برای ارز رمز دش
بهترین کیف‌ پول‌های ۲۰۱۸ برای ارز رمز دش

این کیف‌پول، امکان ذخیره‌ی چندین ارز را دارد و شما می‌توانید ارزهای رمزنگاری ‌شده‌ی دیگر مانند بیت‌کوین را نیز در آن ذخیره نمایید. این کیف پول، یک کیف پول Hierarchical Deterministic است. اگر بخواهیم ساده بیان کنیم، این امکان بدان معنا است که برای هر بار تراکنش، آدرس جدیدی ایجاد می‌شود و باعث می‌شود که حریم خصوصی شما حفظ شده و امنیت شما تضمین شود. آدرس‌های قبلی کیف پول شما نیز حفظ می‌شود تا هر زمانی که تمایل داشتید، بتوانید از آن‌ها استفاده نمایید.

اگر می‌خواهید درباره‌ی لجر بیشتر بدانید، نگاهی به مرور دقیق‌تر ما در این خصوص بیندازید که در این‌جا قرار دارد.

Trezor

ترزور نیز یکی دیگر از کیف ‌پول‌هایی است که می‌توانید چندین ارز را در آن ذخیره نمایید و از دش نیز پشتیبانی می‌نماید. ترزور از این جهت که کیف پول سخت‌افزاری اورجینال برای بیت‌کوین در بازار بوده است، به خود می‌بالد و افتخار می‌کند و پس از آن نیز خود را گسترش داده تا بتواند از سایر ارزهای دیگر نیز پشتیبانی نموده و آن‌ها را نیز پوشش دهد. این کیف‌پول، ابتدائاً یک ابزار دسکتاپی و مخصوص کامپیوتر است، اما از دستگاه‌های موبایل اندرویدی نیز پشتیبانی می‌نماید. همانند کیف‌پول سخت‌افزار لجر، این کیف‌پول نیز از افزونه‌های کروم برای ارتباط با دستگاه استفاده می‌کند.

بهترین کیف‌ پول‌های 2018 برای ارز رمز دش
بهترین کیف‌ پول‌های ۲۰۱۸ برای ارز رمز دش

KeepKey

KeepKey از آن جهت که یک کیف‌پول ساده برای ارزهای رمزنگاری ‌شده است، جای خود را در بازار باز کرد. طراحی و امکانات آن در سطح حداقل خود قرار دارند. همانند کیف‌پول ترزور، این کیف‌پول نیز از سیستم‌های عامل ویندوز، OSX، لینوکس و اندروید پشتیبانی می‌نماید و برای استفاده در مرورگرهای وب، دارای یک افزونه گوگل‌کرومی است. از آن‌جا که گوگل‌کروم، یک مرورگر مرسوم است و بیشترین استفاده در بازار متعلق به این مرورگر است، پس منطقی است که یک افزونه مشخص و منحصربفرد برای این مرورگر ایجاد شده و مورد استفاده قرار گیرد.

بهترین کیف‌ پول‌های 2018 برای ارز رمز دش
بهترین کیف‌ پول‌های ۲۰۱۸ برای ارز رمز دش

در حال حاضر، این دستگاه‌های سخت‌افزاری، امکان ارسال‌آنی و ارسال‌خصوصی دش را در اختیار شما قرار نمی‌دهند اما توسعه‌دهندگان آن‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند تا در آینده، این امکانات نیز در اختیار کاربران قرار گیرد.

کیف‌پول‌های دسکتاپی

جکس (Jaxx)

کیف‌پول جکس، در اصل در سال ۲۰۱۴ توسط یک از بنیان‌گذاران مشترک اتریوم، آنتونی دیوریو (Anyhony Diiorio) پا به عرصه‌ی وجود گذاشت. این کیف‌پول، از تعداد  بسیاری از پلتفرم‌ها شامل ویندوز، OSX، لینوکس، iOS و اندروید پشتیبانی می‌نماید و دارای افزونه‌ای برای کار در محیط مرورگر گوگل‌کروم است. بهترین مزیت امنیتی جکس، آن است که اختیار کلیدهای خصوصی شما را به خود شما می‌دهد و این کلیدها بر روی دستگاه خود شما ذخیره می‌شوند.

بهترین کیف‌ پول‌های 2018 برای ارز رمز دش
بهترین کیف‌ پول‌های ۲۰۱۸ برای ارز رمز دش

امکانات ارسال‌آنی و ارسال‌خصوصی برای دش، به صورت داخلی در جکس، تعبیه نشده‌اند. یک امکان آماده و دم‌دستی خوب و چابک که در جکس، تعبیه شده، این است که این کیف‌پول به شما امکان می‌دهد تا در صورتی که تمایل داشته باشید، بتوانید کلیدهای خصوصی خود را صادر کنید و به محل دلخواه بفرستید. هنگامی که یک کوین، شاخه شاخه شده یا به شاخه‌های مختلف، منشعب می‌شود، مانند حالتی که اخیراً بین بیت‌کوین (BTC) و بیت‌کوین‌کش (BCH) اتفاق می‌افتد، امکان مذکور، آماده و دم دست شما است.

این مسأله به شما اجازه می‌دهد تا یک کیف‌پول دیگر و با همان کلیدهای خصوصی تولید کنید و همچنین به سرمایه‌های خود با ارز رمزنگاری‌شده‌ی جدید، دسترسی داشته باشید. جکس همچنین دارای قابلیت یکپارچه‌سازی ShapeShift.io‌ است و این بدان معنا است که شما می‌توانید ارزهای رمزنگاری‌ شده‌ی خود را در درون خود کیف‌پول‌تان با ارز دیگر معامله نمایید. jaxx نیز یک کیف‌پول HD (قطعی سلسله‌مراتبی) است و برای هر تراکنش، آدرس جدیدی برای کیف‌پول تولید می‌نماید.

Exodus

هدف این کیف‌پولExodus، به حداقل رسانیدن موانع ورود در زمان استفاده از لبه‌های برنده‌ی دارایی‌های دیجیتال است. نرم‌افزار مربوط، بسیار کاربرپسند طراحی شده است. همانند تمام کیف‌پول‌های دسکتاپی دیگر، این کیف‌پول نیز از ویندوز، OSX، و لینوکس پشتیبانی می‌نماید. همچنین میزبان کل ارزهای رمزنگاری ‌شده‌ دیگر و آلتکوین‌ها است و از آن‌ها پشتیبانی می‌نماید. همانند جکس، در Exodus نیز امکانات ارسال‌آنی و ارسال‌خصوصی دش، تعبیه نشده‌اند. همچنین همانند جکس، Exodus نیز دارای خدمات یکپارچه‌سازی ShapeSift.io است. به علاوه، این کیف‌پول نیز همانند جکس، یک کیف‌پول HD (قطعی سلسله‌مراتبی) است.

بهترین کیف‌ پول‌های 2018 برای ارز رمز دش
بهترین کیف‌ پول‌های ۲۰۱۸ برای ارز رمز دش

دش کور (DASH Core)

این کیف‌پول، کیف‌پول رسمی دش است. این کیف‌پول فول نود است و این بدان معنا است که حجم آن بسیار بزرگ است. این کیف‌پول، یک گره کامل دش را بر روی کامپیوتر شما نصب می‌نماید. Dash Core، تمامی امکانات دش از جمله ارسال‌آنی و ارسال‌خصوصی را در بر دارد و فعال می‌نماید.

بهترین کیف‌ پول‌های 2018 برای ارز رمز دش
بهترین کیف‌ پول‌های ۲۰۱۸ برای ارز رمز دش

کیف‌پول‌های موبایلی

Coinomi

Coinomi، یک کیف‌پول موبایلی چند ارزی (از چند ارز پشتیبانی می‌نماید) است که بر روی اندروید و همچنین یک نسخه‌ی بتا از iOS قابل استفاده است. کلیدهای خصوصی شما بر روی دستگاه‌تان ذخیره می‌شوند. این کیف‌پول از ابتدا به صورت متن  باز بود تا این‌که سر و کله‌ی یک بدافزار مخرب برای این کیف‌پول پیدا شد و باعث شد تا برخی از کاربران، دیگر از این کیف‌پول استفاده نکنند. این پروژه، اکنون به صورت کدهای بسته بوده و نسخه‌ی جدیدی کیف‌پول‌ منتشر شده است.

بهترین کیف‌ پول‌های 2018 برای ارز رمز دش
بهترین کیف‌ پول‌های ۲۰۱۸ برای ارز رمز دش۲

کیف‌پول دش

این کیف‌پول، متن باز و مختص موبایل است. کلیدهای خصوصی شما تحت کنترل شماست و یکی از امکانات جذاب این کیف‌پول، این است که به شما اجازه می‌دهد تا با استفاده از بلوتوث، تراکنش‌های خود را به صورت آفلاین نیز انجام دهید. همچنین آن چیزی که برای این کیف‌پول به عنوان یک کیف‌پول موبایلی، عالی به حساب می‌آید، دارا بودن امکان ارسال‌آنی دش است، اما به هر حال امکان ارسال‌خصوصی در این کیف‌پول، فعال نیست. این کیف‌پول، صرفاً برای گوشی‌های موبایل اندرویدی موجود است و در فروشگاه گوگل‌پلی، در دسترس است. کیف‌پول دش، نیز یک کیف‌پول HD (قطعی سلسله‌مراتبی) است و حفاظت از حریم خصوصی شما را برای هر تراکنش،‌ تضمین می‌نماید.

بهترین کیف‌ پول‌های 2018 برای ارز رمز دش
بهترین کیف‌ پول‌های ۲۰۱۸ برای ارز رمز دش

دش کور iOS (DASH Core iOS)

خوشبختانه برای کاربران iOS نیز یک کیف‌پول عالی موبایلی وجود دارد که صرفاً برای استفاده‌کنندگان اپل، در دسترس است. اگر گوشی یا تبلت شما گم شود یا آسیب ببیند، این کیف‌پول، مستقیماً به بلاک‌چین دش متصل می‌شود و شما می‌توانید تمامی سکه‌های دش خود را بازیابی نمایید. از آن‌جا که این کیف‌پول، بر پایه‌ی دش کور، بنیان نهاده شده است، این کیف‌پول نیز امکان ارسال‌آنی دش را در اختیار شما می‌گذارد، اما امکان ارسال‌خصوصی را پشتیبانی نمی‌نماید. دش کور iOS نیز دارای قابلیت یکپارچه‌سازی با ShapeShift.io است و بنابراین شما می‌توانید به راحتی در درون خود کیف‌پول‌تان، سکه‌های خود را از یک ارز رمزنگاری ‌شده به ارز رمزنگاری ‌شده‌ دیگر تبدیل نمایید.

بهترین کیف‌ پول‌های 2018 برای ارز رمز دش
بهترین کیف‌ پول‌های ۲۰۱۸ برای ارز رمز دش

Visit Dash iOS Wallet

کیف‌پول‌های کاغذی

کیف‌پول کاغذی دش

اگر دست و بال شما خالی است و از نظر مالی در مضیقه هستید و نمی‌توانید یک کیف‌پول سخت‌افزاری برای خود بخرید، اما هم‌چنان نگران امنیت خود و سرمایه‌هاتان هستید، بهترین گزینه‌ی بعدی برای شما، کیف‌پول کاغذی است. حتی یک کیف‌پول موبایلی نیز مقداری ریسک دارد، چون به هر حال، کلیدهای خصوصی شما بر روی گوشی موبایل‌تان ذخیره می‌شوند. کیف‌پول کاغذی دش، هیچ‌یک از امکانات گسترده‌ی دش مثل ارسال‌آنی یا ارسال‌خصوصی را ندارد.

بهترین کیف‌ پول‌های 2018 برای ارز رمز دش
بهترین کیف‌ پول‌های ۲۰۱۸ برای ارز رمز دش

نتیجه‌گیری

اگر شما نگران امنیت خود و سرمایه‌هاتان هستید، کیف‌پول‌های سخت‌افزاری، یک سرمایه‌گذاری عالی برای شما هستند. این کیف‌پول‌ها یک سیستم‌عامل مشترک را اجرا نمی‌کنند، بنابراین، دستگاه‌ها در برابر ویروس‌های کامپیوتری و سو استفاده‌هایی که می‌توانند کلیدهای خصوصی شما را سرقت کنند، در امان هستند و چنان‌چه کامپیوتر شما تخریب شود، از کلیدهای خصوصی شما محافظت به عمل می‌آید. خوب است که شما همیشه چک کنید که اپلیکیشن کیف‌پولی که شما از آن استفاده می‌کنید، کلیدهای خصوصی شما را بر روی دستگاه ذخیره کرده باشد.

بسیاری از کیف‌پول‌هایی که در بیرون وجود دارند و کلاهبردار هستند، کلیدهای خصوصی را به صورت آنلاین ذخیره می‌کنند و نویسندگان آن‌ها به طور کامل به این کیف‌پول‌ها و سرمایه‌های شما دسترسی دارند. تمامی کیف‌پول‌های اشاره‌شده در این نوشته، به تایید وب‌سایت رسمی دش رسیده‌اند و بنابراین با اطمینان می‌توان گفت که امن و قابل اطمینان هستند و از شهرت خوبی برخوردارند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.