بهترین کیف ها برای کاردانو : (ددالوس) (Daedalus)

کاردانو یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که ارز رمزنگاری‌ شده آدا (ADA) را اداره می‌کند. از خود این ارز رمزنگاری‌ شده می‌توان برای دریافت و ارسال پول‌های دیجیتالی استفاده کرد. اگر به دنبال فضایی برای ذخیره‌سازی آدا هستید، فعلا فقط یک کیف سازگار برای شما وجود دارد. نام این کیف ددالوس (Daedalus) است و کیف رسمی‌کاردانو محسوب می‌شود. جزییات این کیف را مطالعه کنید و نکات لازم هنگام ذخیره آدا را یاد بگیرید.

0 1,141

راهنمای انتخاب بهترین کیف های ایمن برای ذخیره توکن کاردانو (آدا)

کاردانو یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که ارز رمزنگاری‌ شده آدا (ADA) را اداره می‌کند. از خود این ارز رمزنگاری‌ شده می‌توان برای دریافت و ارسال پول‌های دیجیتالی استفاده کرد. کاردانو بعد از آغاز در سال ۲۰۱۵، اکنون یکی از ۱۰ ارز رمزنگاری‌شده بزرگ در جهان از حیث سرمایه بازاری می‌باشد (در زمان نوشتن این مطلب)؛ اگر به دنبال فضایی برای ذخیره‌سازی آدا هستید، فعلا فقط یک کیف سازگار برای شما وجود دارد. نام این کیف ددالوس (Daedalus) است و کیف رسمی‌کاردانو محسوب می‌شود. جزییات این کیف را مطالعه کنید و نکات لازم هنگام ذخیره آدا را یاد بگیرید.

سلب مسئولیت: این اطلاعات را نباید به عنوان تاییدی بر این ارز رمزنگاری‌شده یا هر ارائه کننده سرویس خاصی در نظر گرفت. این متن توصیه‌ای برای خرید و فروش نیست. ارزهای رمزنگاری‌شده بسیار ریسک‌پذیر و پیچیده بوده و خطرهای شدیدی را در بر دارند. آن‌ها شدیدا بی ثبات و حساس هستند. عملکرد آن‌ها غیر قابل پیش‌بینی است و عملکرد گذشته‌شان تضمینی برای عملکردهای بعدی نخواهد بود. شرایط خود را در نظر بگیرید و قبل از تکیه بر این اطلاعات، با افراد مطلع مشورت کنید. شما همچنین باید ماهیت هر محصول یا سرویس را تایید کرده (از جمله وضعیت قانونی و نیازهای مقرراتی مرتبط) و قبل از گرفتن هر تصمیمی‌ با وبسایت‌های مشاوره‌ای مشورت کنید.

در یک کیف کاردانو به دنبال چه مواردی باشیم

اگر به دنبال ذخیره آدا یا هر رمز ارز دیگر هستید، چند ویژگی کلیدی وجود دارند که باید در انتخاب یک کیف به آن ها دقت کنید. این ویژگی‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • پشتیبانی: اگر تا به حال مشکلی در یک تراکنش یا عملکرد کیف خود داشته‌اید، آیا به سادگی توانسته‌اید با پشتیبانی مشتری تماس حاصل کنید؟ آیا تیم پشتیبانی اعتبار خوبی در ارائه کمک فوری به شما دارد؟
  • توسعه مداوم: برخی کیف‌ها منتشر می‌شوند و دیگر به پیشرفت خود ادامه نمی‌دهند؛ آن‌ها به روز رسانی‌های جدیدی ارائه نمی‌کنند، پس به دنبال کیفی باشید که از سوی یک تیم قدرتمند توسعه پشتیبانی شود؛ این تیم باید همیشه به فکر بهبود‌ها و پیشرفت‌های جدید باشد.
  • درک رابط کاربری آسان باشد: مطمئن شوید کیفی که انتخاب می‌کنید رابط کاربری آسانی به شما بدهد تا استفاده و درک آن ساده باشد.
  • سطح بالای امنیت: آیا کیف به شما اجازه در دست گرفتن کنترل کلید‌های شخصی‌تان را می‌دهد؟ آیا این کیف به شما احراز هویت دو فاکتوری را ارائه می‌کند؟ آیا گزینه پشتیبانی وجود دارد؟ ویژگی‌های امنیتی را در نظر داشته باشید تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا کیف برای ذخایر رمزنگاری‌شده، فضای ایمنی است یا نه.

کیف ددالوس (Daedalus Wallet)

بهترین کیف ها برای کاردانو : (ددالوس) (Daedalus)

ددالوس نام  کیف رسمی ‌ ارز آدا است و یک نرم افزار متن باز سازگار با مک و ویندوز است و علاوه بر آنکه ذخیره آدا را ممکن می‌کند ویژگی‌های دیگری هم برای علاقه‌مندان ارزهای رمزنگاری‌ شده دارد.

ددالوس ، پروتکل کاردانو را اجرا کرده و مستقیما در شبکه شرکت می‌کند. یک کیف سلسله مراتبی قطعی (hierarchical deterministic یا HD) به شما اجازه می‌دهد تا هر تعداد کیف را مدیریت کرده و سرمایه خود را به هر نحوی که دوست دارید سازماندهی کنید.

پروسه نصب نسبتا ساده بوده و ارسال و دریافت آدا و مشاهده تاریخچه تراکنش شما هم آسان است. وقتی که شما از Daedalus استفاده می‌کنید، می‌توانید کلیدهای خود را کنترل کنید؛ این کلید‌ها از سوی یک رمزنگاری پیشرفته حمایت می‌شوند. شما همچنین می‌توانید برای لایه امنیتی بیشتر به تمام حساب‌های خود، رمزهای عبور و Seed اضافه کنید.

تیم توسعه پشت کیف همچنین ادعا می‌کند که در آینده به سازندگان واسطه‌ای اجازه خواهد داد نرم‌افزارهای شخصی خود را برای افزایش عملکرد بسازند، به عنوان مثال برای ایجاد پرداخت‌های تکرار شونده یا نقل و انتقال یک ارز رمزنگاری شده به یک مورد دیگر می‌توانند از این کیف استفاده کنند.

این کیف چند عیب شایان ذکر هم دارد. ابتدا این کیف برای سیستم های عامل لینوکس در دسترس نیست و هیچ ETAی برای لینوکس منتشر نشده است.

نرم‌افزارهای iOS و اندروید این کیف هم هنوز باید توسعه یابند. در FAQهای وبسایت ددالوس، شما دلیل این موضوع را پیدا خواهید کرد: ددالوس یک کلاینت کامل اجرا کننده پروتکل کاردانو است و مستقیما در درون شبکه شرکت می‌کند و کلاینت‌های کامل، معمولا نمی‌توانند بر روی سیستم عامل موبایل اجرا شوند.

کلاینت‌های سبک  که فقط اطلاعات تراکنش و کلیدهای شخصی را ذخیره می‌کنند و به صورت غیرمستقیم با پروتکل در تعامل هستند، در آینده ساخته خواهند شد. راهنمای کاردانو را برای جزییات بیشتر بررسی کنید. Cardano Roadmap

همچنین Daedalus فقط می‌تواند آدا را ذخیره کند و پشتیبانی از بیت کوین و اتریوم به زودی ارائه خواهد شد.

آیا کیف دیگری وجود دارد که از کاردانو پشتیبانی کند؟

خیر. در زمان نوشتن این متن، تنها فضای ایمن برای ذخیره آدا، کیف ددالوس است که کیف رسمی‌پروژه کاردانو محسوب می‌شود. در حالیکه گزارش‌ها خبر از پشتیبانی این ارز توسط کیف‌های سخت افزاری لجر را داده‌اند و این موضوع در راهنمای کاردانو هم ذکر شده ولی هنوز هیچ تاریخ دقیقی برای این موضوع اعلام نشده است.

ذخیره کاردانو در کیف پول صرافی‌ها

وقتی شما در یک صرافی ارز کاردانو را می‌خرید، یکی از گزینه‌های پیش روی شما، ذخیره این آداها در یک کیف گرم متصل به حساب کاربری‌تان است. اگر می‌خواهید به سپرده خود سریع و فوری دسترسی داشته باشید، این راه حل یک گزینه نسبتا مناسب برای شما خواهد بود.

هرچند کیف‌های صرافی در حقیقت متعلق به صرافی بوده و دارایی شما نیستند و سرمایه‌های شما را نمی‌توان تضمین کرد. این موضوع به این معنا است که شما در معرض خطر هک شدن از سوی اشخاص و یا حتی دزدهای درون صرافی قرار دارید.

با در نظر گرفتن این موضوع، اگر شما به دنبال فضایی ایمن برای ذخیره طولانی مدت آدا هستید، توصیه می‌شود ذخایر خود را از بورس خارج کرده و به درون یک کیف ایمن ببرید.

نکاتی برای ذخیره ایمن کاردانوی شما

این نکات را در ذهن داشته باشید تا سپرده‌های کاردانوی خود را به صورت ایمن و بدون زحمت ذخیره کنید:

  • آفلاین بمانید: به یاد داشته باشید که ذخیره آفلاین خطر هک شدن را از بین می‌برد و از تمام کیف‌های متصل به اینترنت امنیت بیشتری دارد. اگر شما میزان زیادی رمز ارز دارید، امن‌ترین مکان برای ذخیره آن، یک کیف سخت‌افزاری است.
  • از ویژگی‌های امنیتی استفاده کنید: آیا کیف شما از احراز هویت دو فاکتوری پشتیبانی و ایجاد یک PIN ایمن یا هر مورد مشابه دیگر برای امنیت اضافی را توصیه می‌کند؟ مطمئن شوید که از تمام گزینه‌های ممکن برای حفاظت از ارزهای رمزنگاری شده خود استفاده می‌کنید.
  • تهیه نسخه پشتیبان: مطمئن شوید که همیشه از کیف خود نسخه پشتیبان تهیه می‌کنید و این پشتیبانی به روز است و شما می‌توانید در صورت بروز هر گونه مشکل، به ذخایر رمزنگاری شده خود دسترسی داشته باشید.
  • از Use common sense استفاده کنید: به خاطر داشته باشید که همیشه از روش‌های امنیتی استاندارد برای ذخیره کاردانوی خود استفاده کنید. به عنوان مثال از رمزهای عبور قوی استفاده کنید، هرگز رمزهای عبور یا کلیدهای شخصی را به فرد دیگری ندهید، آنتی‌ویروس یا ضد بدافزار نصب کرده و فقط از کیف‌هایی استفاده کنید که ارائه‌کنندگان مطمئنی دارند.
  • مراقب کیف‌های جعلی باشید: در چند ماه گذشته گزارش‌هایی از کیف‌های جعلی کاردانو منتشر شده است، پس مطمئن شوید که از یک کیف ارائه کننده معتبر استفاده می‌کنید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.