بهترین کوین برای استخراج کدام است؟

استخراج، فرایندی است که در طی آن، تراکنش‌های یک شبکه بلاکچینی چک می‌شوند تا مشخص شود که این تراکنش‌ها از قواعد مشخص شبکه، تبعیت می‌کنند یا خیر. کسانی که عمل استخراج را با استفاده از قدرت محاسباتی کامپیوترهایشان انجام می‌دهند، استخراج کننده نامیده می‌شوند و بابت کار خود از شبکه پاداش می‌گیرند، این پاداش می‌تواند موجب درآمدزایی شود. هم اکنون رمزارزهای زیادی وجود دارند که می‌توان آن‌ها را استخراج کرد، اما استخراج کدام یک از این ارزها سودآور است و می‌تواند سود زیادتری به استخراج کنندگان برگرداند؟ در این مقاله سعی شده است با مقایسه نحوه استخراج رمزارزها مختلف، بهترین سکه برای استخراج معرفی شود.

2 1,004
استخراج کوین
استخراج کوین

استخراج ارز رمزنگاری شده، موضوعی است عظیم و درک کامل آن، نیازمند مطالعه‌ی مقالاتی فراتر و مفصل‌تر از مطالب این مقاله است. امیدواریم تا این راهنما به شما کمک کند تا بتوانید تصمیم بگیرید که بهترین سکه برای استخراج، کدام است.

در طول این راهنما، جنبه‌های مختلفی از استخراج بیت‌کوین و آلتکوین‌ها را برای شما تشریح می‌نماییم. با هم نگاهی به موارد زیر خواهیم داشت:

 • استخراج ارز رمزنگاری شده چیست
 • ارزهای دیجیتال، واقعاً به چه شکلی استخراج می‌شوند
 • وقتی مردم درباره‌ی دشواری در استخراج، صحبت می‌کنند، منظورشان چیست
 • چگونه انتخاب کنیم که چه سکه‌ای را استخراج نماییم
 • در نهایت، نگاهی خواهیم داشت به برخی از مزایایی که امروزه، استخراج برخی از رمزها در پی خواهند داشت

پیش از آن‌که بحث در خصوص چگونگی انتخاب بهترین سکه برای استخراج را شروع کنیم، اول لازم است تا موضوع را برای کسانی که مطلب برایشان ناآشنا و جدید است، تشریح کنیم و بگوییم که استخراج، دقیقاً چیست و به چه معنا است.

فهرست مطالب

1 – استخراج ارزهای رمزنگاری شده چیست؟
1.1  – شکست و تفکیک ارز رمزنگاری شده
2 –  دشواری استخراج
3 –  فهرست اصطلاحات مرتبط با استخراج ارزهای رمزنگاری شده
4 – در هنگام انتخاب یک سکه، به چه چیزهایی توجه داشته باشیم
5 – ماشین حسابهای سودآوری استخراج
6 – پتانسیل پروژه در دراز مدت
7 – بهترین سکه برای استخراج
1.7 – بیتکوین
2.7 – اتریوم
3.7 – مونرو
4.7 – الکترونیوم
Zcash – 5.7
8 – نتیجه گیری

استخراج یک ارز رمزنگاری شده چیست؟

استخراج، یک ویژگی حیاتی و اساسی در بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده است. ساده بگویم، استخراج، فرایندی است که توسط این فرایند، تراکنش‌ها چک می‌شوند تا مشخص شود که این تراکنش‌ها از قواعد مشخصی از شبکه، تبعیت می‌کنند. استخراج‌کنندگان، تشویق می‌شوند تا چک‌ها و تصدیق‌های لازم از نظر مالی را انجام دهند.

هزینه‌ی این استخراج، از طریق کارمزدهایی که کاربران برای ارسال تراکنش‌های خود پرداخت می‌کنند، تأمین می‌شود و با اضافه‌شدن هر بلوک جدید به زنجیره، یک ارز جدید آزاد می‌شود، و با آزادشدن هر ارز جدید نیز جایزه‌ای خاص به استخراج‌کننده تعلق خواهد گرفت.

تمام آن چیزی که شما برای استخراج ارزهای رمزنگاری شده به آن نیاز دارید، یک کامپیوتر، اینترنت، و یک نرم‌افزار، به عنوان پایه‌ای‌ترین ملزومات است. شما از طریق مخزن GitHub مربوط به ارز رمزنگاری شده‌ای که برای استخراج انتخاب می‌کنید، به نرم‌افزار مربوط به آن دسترسی خواهید داشت. همچنین ممکن است نرم‌افزار مربوط، قبلاً در کیف‌پول ارز رمزنگاری شده‌ی شما قرار داده شده باشد و از این طریق نیز بتوانید به آن دسترسی پیدا کنید. این مورد مثلاً برای مونرو و الکترونیوم، مصداق دارد.

یک ارز رمزنگاری شده چگونه استخراج می‌شود؟

چه اتفاقی می‌افتد که یک ارز استخراج می‌شود و کوین‌های جدید به وجود می‌آیند؟ برای سادگی، به ارزی به استخراج بیت‌کوین اشاره می‌کنیم. این فرایند برای تمامی ارزهای رمزنگاری شده‌ای که به استخراج نیاز دارند، بسیار مشابه است، پس:

 • اول، کامپیوتر، فهرستی از تراکنش‌هایی که در صف بلاکچین‌‌‌‌‌، منتظر هستند را چک می‌کند. این بررسی، اطمینان حاصل می‌نماید که هیچ‌یک از سکه‌ها دو بار ارسال نشده‌اند و هر حساب یا کیف‌پول، دارای مقدار پول کافی برای ارسال تراکنش بیت‌کوین درخواست‌شده است.
 • سپس، کامپیوتر، این تراکنش‌های تصدیق‌شده را سریعاً به درون یک بلوک ارسال می‌کند و در آن جمع می‌نماید.
 • هنگامی که مجموعه‌ای از تراکنش‌ها، به شکل یک بلوک درآمدند، استخراج‌کننده باید نوعی از یک پازل را حل کند تا بلوک مذکور را بر روی یک زنجیره منتشر نماید. این پازل باید بتواند ‘هش’ بلوک را حدس بزند.

نکته: یک هش، با استفاده از یک الگوریتم رمزنگاری (cryptographic algorithm) ایجاد می‌شود که به وسیله‌ی این الگوریتم، متنی که نشان‌دهنده‌ی تمامی مقادیر تراکنش برای آن بلوک است و همچنین ارسال‌کنندگان و دریافت‌کنندگان آن، به رشته‌ای از کاراکترها تبدیل می‌شوند. این رشته از کاراکترها، کاملاً منحصربفرد هستند و فقط می‌توانند به بلوکی اشاره داشته باشند که سعی دارد تا منتشر شود. اگر بخواهید تا برخی از جزئیات اطلاعات بلوک را تغییر دهید، هش، باید کاملاً تغییر نماید. این مسأله بسیار مهم است.

 • هنگامی که سیستم کامپیوتری استخراج، در نهایت، ترکیب صحیح حروف و اعداد هش را حدس بزند، آن‌گاه می‌تواند بلوک را در انتهای زنجیره، منتشر نماید.
 • از آن‌جا که هر بلوک، شامل هش بلوک قبلی نیز هست، زنجیره نمی‌تواند در آن دخالت نماید (the chain can not tampered with). اگر فردی بخواهد عدد بیت‌کوین را در یک آدرس مشخص تغییر دهد، تمامی بلوک‌ها در زنجیره (پس از مداخله) نامعتبر خواهند شد.

دشواری استخراج

یک شبکه‌ی ارز رمزنگاری شده، دشواری مسائلی که باید حل شوند را تغییر می‌دهد. این امر تضمین می‌نماید که سکه‌ها با نرخی ثابت به وجود می‌آیند. اگر تعداد زیادی استخراج‌کننده، در حال استخراج شبکه باشند، دشواری بیشتر می‌شود.

اگر تعداد بسیار کمی استخراج‌کننده در حال امن‌سازی شبکه باشند، حل مسایل نسبتاً آسان خواهد بود. دشواری یک سکه، همچنین بر روی میزان سودآوری استخراج آن، تأثیرگذار است. اگر سخت‌افزار شما، صرفاً محدود به واحدهای GPU سیستم شما باشد، استخراج بهترین سکه، دشواری کمتری خواهد داشت.

فهرست اصطلاحات در خصوص استخراج ارزهای رمزنگاری شده

 • نرخ هش (Hash rate) : تعداد حدس‌هایی است که یک استخراج‌کننده برای شناسایی هش یک بلوک می‌زند.
 • ASIC : مدار مجتمع خاص برای استخراج یک کوین به خصوص است. این تراشه‌ها به طور خاص برای استخراج ارزهای رمزنگاری شده، طراحی شده‌اند. قیمت این تراشه‌ها گران است و مصرف برق آن‌ها بالا است اما با این حال، بهترین گزینه‌ برای استخراج ارزهای رمزنگاری شده هستند.
 • ریگ استخراج (mining rig): یک وسیله‌ی استخراج، مجموعه‌ای از CPUها، GPUها، یا تراشه‌های ASIC است که با یکدیگر کار می‌کنند تا نرخ هش را برای یک استخراج‌کننده بالا ببرند.
 • GPU : واحد پردازش‌گر گرافیکی که برای تحویل تصاویر گرافیکی سه‌بعدی طراحی شده است. GPUها می‌توانند در یک مقدار مشخص از زمان، نسبت به CPUها، حدس‌های بیشتری برای هش، ایجاد نمایند.
 • CPU : واحد پردازش‌گر مرکزی. CPU‌ در واقع مغز کامپیوتر شما است. CPU، اطلاعاتی را که به وسیله‌ی برنامه‌های کامپیوتری به آن داده می‌شوند، پردازش می‌نماید. CPUها نیز به صورت تراشه هستند و در دسترس‌ترین روش برای استخراج ارزهای رمزنگاری شده به حساب می‌آیند.
 • اثبات کار : فرایند حدس‌زدن هش، تحت عنوان اثبات کار شناخته می‌شود. فرایند اثبات کار باعث می‌شود تا فریب دادن یک شبکه‌ی ارز رمزنگاری شده، بسیار گران و هزینه‌بر شود. این فرایند، یک ویژگی حیاتی در بیشتر شبکه‌های بلاکچین‌‌‌‌‌ است.

اکنون، شما می‌دانید که استخراج، چگونه کار می‌کند اما چگونه بهترین سکه برای استخراج را انتخاب می‌کنید؟

در هنگام انتخاب یک سکه برای استخراج، به چه چیزهایی توجه کنیم

اگر می‌خواهید بهترین سکه را برای استخراج انتخاب کنید، موارد بسیاری است که باید به آن‌ها توجه نمایید. اول اینکه ببینید از استخراج ارز رمزنگاری شده، می‌خواهید چه چیزی را به دست آورید. برای برخی از افراد، این موضوع، واضح و مبرهن است و سود سریع و فوری هدف آن‌هاست. برخی دیگر، استخراج ارز رمزنگاری شده را به عنوان یک سرگرمی می‌بینند که می‌تواند آن‌ها را در درازمدت بسیار ثروتمند نماید.

در نهایت، برخی از افراد نیز وجود دارند که می‌خواهند ارزهای رمزنگاری شده را استخراج کنند تا یک شبکه را امن نمایند. این مورد در خصوص بسیاری از افرادی که با بیت‌کوین سرگرم هستند، مصداق دارد. این افراد، در حالی که به دنبال به دست آوردن سود نیستند، به غیرمتمرکزسازی شبکه کمک می‌کنند. از نظر ایشان، استخراج شبکه، مانند پرداخت پول برای خرید یک نرم‌افزار آنتی‌ویروس است که برای امن‌سازی کامپیوتر خود از آن بهره می‌گیرید و هر کسی باید این کار را انجام دهد.

در این مقاله، فرض بر این است که شما قصد دارید تا از فعالیت‌های استخراج خود، سود به دست آورید.

سودآوری کوتاه‌مدت

اگر شما به دنبال دستیابی به سودهای کوتاه‌مدت هستید، باید نسبت به تغییرات شرایط استخراج برای پروژه‌های مختلف، به روز بمانید. از آن‌جا که دشواری استخراج هر ارز، به طور ثابتی تغییر می‌نماید، درست نیست که بگوییم شما سخت‌افزار خودتان را فقط بر روی استخراج یک کوین خاص قرار دهید و اجازه دهید تا سخت‌افزار شما فقط بر روی آن کار کند. آن‌چه امروز سود ده است، ممکن است فردا سودآور نباشد! به همین دلیل، بهتر آن است که برای شما توضیح بدهیم که چگونه آن چیزی را که باید برای خود استخراج کنید، کشف نمایید. با این روش، شما به طور ثابت در خواهید یافت که بهترین سکه‌ها برای استخراج کدام‌ها هستند و خواهید توانست تا بر روی استخراج آلتکوین‌هایی سوئیچ نمایید که در هر لحظه برای شما بیشترین سودآوری را خواهند داشت!

ماشین‌حساب‌های مقدار سودآوری استخراج‌ها

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای بررسی مقدار سوددهی هر ارز رمزنگاری شده، استفاده از یک ماشین‌حساب سودآوری استخراج است. بسیاری از این ماشین‌حساب‌ها موجود هستند که شما می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب نمایید.

یکی از این ماشین‌حساب‌ها توسط CryptoCompare ارائه شده است. تمام آن چیزی که شما برای کار با این ماشین‌حساب به آن نیاز دارید، آن است که مقداری از جزئیات را در آن وارد کنید و ماشین‌حساب، به شما نشان خواهد داد که از بین BTC، XMR، DASH، ETH، ZEC، LTC ، ETC و PASC کدام‌یک بیشترین سود را برای شما به ارمغان خواهند آورد. سایر ماشین‌حساب‌ها، سودآوری سایر سکه‌ها را نیز به شما نشان خواهند داد.

یافتن اینکه چه چیزی را استخراج نمایید نیز با استفاده از ماشین‌حساب استخراج CryptoCompare آسان است. ما مراحل انجام این کار را در ادامه به تفصیل بیان نموده‌ایم:

 • توان کل هشینگ (نرخ هش) ابزار استخراج خود را وارد نمایید. هر GPU‌ یا CPU، دارای نرخی متفاوت هستند. شما می‌توانید از این‌جا، این توان را برای واحدهای غیرخاص، و از این‌جا، برای تراشه‌های ASIC به دست آورید.
 • توان کل مصرفی ابزار استخراج خود را بر حسب وات وارد نمایید. این توان، در یک جایی از صفحه‌ی مشخصات ابزار استخراج شما نوشته شده یا می‌توانید آن را از دو لینکی که در بالا (در بولت قبلی) ذکر شد، به دست آورید.
best-coin-to-mine
best-coin-to-mine
 • قیمت برق مصرفی خود را وارد نمایید. این مقدار باید بر حسب کیلووات-ساعت ذکر شود. شما می‌توانید این مقدار را از تأمین‌کننده‌ی برق خود به دست آورید.
 • در صورت لزوم، کارمزد استخر استخراج خود را نیز وارد نمایید.

پس از ورود اطلاعات فوق، ماشین‌حساب به شما نشان می‌دهد که چه مقدار سود را می‌توانید به صورت روزانه، هفتگی، ماهیانه، و سالیانه، برای خود انتظار داشته باشید.

bet-coin-to-mine
bet-coin-to-mine

پتانسیل درازمدت پروژه

روش دیگر برای تصمیم‌گیری در خصوص بهترین سکه برای استخراج، توجه به پتانسیل درازمدت پروژه است. سکه‌ی مورد نظر ممکن است سکه‌ای نباشد که امروز سودآورترین است، اما استخراج امروز شما می‌تواند روشی باشد که پیش از آن‌که قیمت بالا برود، سکه‌های بسیاری را جمع‌آوری کنید. سکه‌ای مانند اتریوم، مثالی از یک پروژه با پتانسیل بسیار بزرگ در درازمدت است که امروز، سودآورترین سکه به حساب نمی‌آید.

یک نکته قابل ذکر اینکه، اگر در نظر دارید تا با استفاده از این روش، برای استخراج بهترین سکه استفاده نمایید، باید ببینید که آیا ابزار استخراجی شما می‌تواند برای استخراج سکه‌ی دیگری مفیدتر باشد یا خیر، و سپس از آن سکه برای پروژه‌ی معامله‌ی درازمدت خود استفاده نمایید. این مسأله، به کمی کار بیشتر (یعنی معامله‌ی تعدادی سکه و همچنین چک‌کردن مدوام این مطلب که استخراج کدام سکه، بیشترین سودآوری را برای شما خواهد داشت) از سوی شما و همچنین تعدادی تراکنش و پرداخت کارمزدهای تجاری، نیاز خواهد داشت.

اکنون که شما چیزهایی درباره‌ی استخراج بیت‌کوین و آلت‌کوین می‌دانید و همچنین فهمیدید که چگونه یک سکه را برای استخراج، انتخاب کنید، در خصوص تعدادی از گزینه‌های محبوب برای استخراج ارزهای رمزنگاری شده که امروزه وجود دارند، کمی صحبت می‌کنیم.

بهترین سکه برای استخراج: تعدادی مثال

بیت‌کوین

بیت‌کوین در حال حاضر، ارز رمزنگاری شده‌ی شماره یک از نظر سرمایه‌ در بازار است. متأسفانه، این امر بدان معنا نیست که بیت‌کوین از نظر سودآوری، بهترین سکه برای استخراج است. دلیل این مسأله آن است که از قبل، ابزارهای استخراج ASIC بسیاری در شبکه وجود دارند. برای یک استخراج‌کننده‌ای که قصد ندارد تا سرمایه‌گذاری جانبی میلیون دلاری بر روی سخت‌افزار نماید، استخراج بیت‌کوین، ارزش نخواهد داشت.

با همه‌ی این احوال، هنوز دلیلی خوب برای استخراج بیت‌کوین وجود دارد و این دلیل افزایش غیرمتمرکزسازی شبکه است. بسیاری از کسانی که بر روی بیت‌کوین وسواس دارند، معتقدند که بیت‌کوین، سطحی از ثبات و مقاومت در برابر سانسور را دارا است که برای یک ارز غیرمتمرکز واقعی، لازم است. از نظر آنها، هزینه‌های راه‌اندازی یک ابزار استخراج بیت‌کوین، تنها هزینه‌ی کوچکی است که باید برای امن‌سازی مهم‌ترین ارزهای رمزنگاری شده پرداخت شود.

اتریوم

اتریوم، پروژه‌ای با پتانسیلی عظیم در درازمدت است. در واقع، یکی از بنیان‌گذاران ردیت (Reddit)، آلکسیس اوهانیان، پیش‌بینی کرده است که هر توکن (علامت رمزی) اتر، در پایان سال 2018، ارزشی برابر با 15000 دلار خواهد داشت. او معتقد است که این ارز، بر بیت‌کوین غلبه خواهد نمود و به ارزشمندترین دارایی در کل فضای ارزهای رمزنگاری شده مبدل خواهد شد. اگر این مسأله، درست از آب درآید، استخراج اتریوم، یک بازی درازمدت خوب خواهد بود. بیایید این موضوع را بیشتر بررسی کنیم تا ببینیم که آیا اتریوم، می‌تواند بهترین سکه برای استخراج باشد یا خیر.

اوهانیان و سایر صاحب‌نظرانی که سخت می‌گیرند، پیش‌بینی‌های خود را بر این مبنا در نظر می‌گیرند که اپلیکیشن‌ها را می‌توان بر بستر شبکه‌ی اتریوم ساخت. در این‌جا صحبت از اپلیکیشن‌های معمول و غیرمتمرکز خانگی مانند Air Bnb یا پلتفرم‌هایی شبیه اپلیکیشن اوبر است که بر پایه‌ی شبکه‌ی اتریوم خلق می‌شوند. چنان‌چه اثبات شود که یکی از این اپلیکیشن‌ها، به اندازه‌ی نرم‌افزار معادل متمرکز آن، موفق است، ارزش توکن‌های اتر سریعاً رشد خواهد نمود.

همچنین باید اشاره‌ای به پیمان بنگاه اتریوم داشته باشیم. این گروه از شرکت‌ها که برخی از آن‌ها جزء بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان هستند، اکنون در حال تست‌کردن اپلیکیشن‌های بلاکچینی‌‌ هستند که در پس این اپلیکیشن‌ها، شبکه‌ی اتریوم قرار دارد. اگر به عکس زیر که از صفحه‌ی وب‌سایت این گروه گرفته شده، نگاه کنید، خواهید دید که در آن، نام‌های برانگیزاننده و مهیجی وجود دارد که به اتریوم علاقه‌مند هستند.

best-coin-to-mine
best-coin-to-mine

مونرو

مونرو یک ارز رمزنگاری شده است که قبلاً در دنیای واقعی وجود داشته و کاربردی واقعی داشته است. از آن‌جا که این ارز، یکی از موفق‌ترین ارزهای مبتنی بر حفظ حریم شخصی است، دلایل بسیاری وجود دارد که نشان می‌دهد چرا افراد علاقه به استفاده از آن دارند. بیایید بببینیم که آیا مونرو، واقعاً بهترین ارز برای استخراج است یا خیر.

کاربران بسیار زیادی برای مونرو وجود دارند که در حال حاضر، در مکان‌های بازار دارک‌وب، چیزهایی را با مونرو خرید و فروش می‌کنند.

کشورهایی وجود دارند که مونرو را قبول دارند. به عنوان مثال، کره‌ی شمالی را در نظر بگیرید. rogue state، مرتباً گزارش می‌نمایند که این کشور از مونرو استفاده می‌کنند تا به وسیله‌ی آن بتوانند تحریم‌های اقتصادی که از سوی غرب بر ‌آن‌ها تحمیل شده است را بشکنند.

هرچند کاربردها و استفاده‌های غیرقانونی از مونرو، ممکن است برخی از افراد را از استخراج این ارز منصرف نماید، ویژگی‌های حریم خصوصی این ارز رمزنگاری شده، کنارگذاری استفاده از مونرو را بسیار دشوار می‌نماید. با همه‌ی این احوال، چگونه می‌توانید چیزی را که نمی‌بینید، تحت تعقیب و گریز پلیسی قرار دهید؟

یکی از بهترین چیزهایی که در ارتباط با استخراج مونرو وجود دارد این است که شما هم‌چنان می‌توانید از CPUها یا GPUها برای استخراج این ارز استفاده نموده و سودآوری هم داشته باشید. این به آن خاطر است که این ارز، از الگوریتم هشی متفاوت از الگوریتم هش بیت‌کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده بهره می‌برد، که این الگوریتم، CryptoNote‌ نام دارد.

همچنین تنظیم عملیات استخراج مونرو بسیار آسان است. این کار را می‌توان با استفاده از نسخه‌ی GUI نرم‌افزار کیف‌پول انجام داد. این موضوع، مونرو را به یکی از بهترین سکه‌هایی تبدیل کرده که تازه‌کاران می‌توانند از آن بهره ببرند.

الکترونیوم

الکترونیوم بر پایه‌ی مونرو شکل گرفته است. این بدان معنا است که استخراج این ارز، به همان سادگی استخراج مونرو است. در این‌جا هم، خود کیف‌پول، گزینه‌ی “استخراج” بسیار ساده‌ای دارد که در آن، با کلیک بر روی یک دکمه، استخراج الکترونیوم آغاز خواهد شد. تصمیم تیم الکترونیوم برای این‌که ارز رمزنگاری شده‌ خود را به ارزی تبدیل نمایند که شروع استخراج آن، یکی از ساده‌ترین روش‌ها را داشته باشد، امری عمدی و سنجیده بوده است. همچنین الکترونیوم، دارای اهداف بلندمدت بزرگی است. تیمی که در پشت این ارز قرار دارند، به دنبال آن هستند که آن را به ارز رمزنگاری شده‌ای تبدیل کنند که غیربانکی باشد.

کاربران گوشی‌های موبایل می‌توانند به آسانی از نرم افزار کیف پول موبایلی آن برای استخراج استفاده نمایند، تیم الکترونیوم امیدوار هستند تا با این کار این ارز را به غیرمتمرکزترین ارز دیجیتال موجود تبدیل کنند. این روش آسان برای استخراج ارز، باید فرصتی را در اختیار تمامی صاحبان گوشی‌های موبایل در اقتصادهای نوظهور قرار دهد تا بتوانند بدون آن‌که نیازی به خدمات بانکداری سنتی وجود داشته باشد، در اقتصاد دیجیتالی شرکت نمایند.

Zcash

Zcash ارز رمزنگاری شده‌ی دیگری است که بر حریم خصوصی افراد متمرکز است. یکی از چیزهایی که این ارز را به گزینه‌ای محبوب در بین استخراج‌کنندگان ارزهای رمزنگاری شده تبدیل کرده است، آن است که این ارز، در برابر ASIC مقاوم است. این بدان معنا است که استخراج Zcash با استفاده از تراشه‌های بسیار ارزان GPU، باز هم سودآور خواهد بود، بنابراین اگر نمی‌خواهید برای GPU، هزینه‌ی زیادی را پرداخت کنید، این ارز،‌ گزینه‌ای بسیار خوب محسوب شده و دارای منافع زیادی خواهد بود.

به لطف ویژگی‌های خصوصی این ارز، Zcash، تحت حمایت از سوی ادوارد اسنودن است. او مدعی است که خصوصیات حریم شخصی این ارز، واقعاً منحصربفرد هستند.

بسیاری از سکه‌های دیگر نیز وجود دارند!

البته، فهرست کاملی از سکه‌هایی که می‌توان آن‌ها را استخراج نمود، وجود ندارد. صدها سکه‌ی دیگر نیز وجود دارند که می‌توان از بین آن‌ها انتخاب نمود. ارزهایی که در بالا از آن‌ها نام برده شد، صرفاً برخی از محبوب‌ترین این ارزها هستند. انتخاب بهترین سکه‌ها برای استخراج، بستگی به اهداف یک استخراج‌کننده خواهد داشت.

نتیجه‌گیری

این نوشته، راهنمای ما برای استخراج بیت‌کوین و آلتکوین بود. امیدواریم این متن برای شما جذاب بوده و مهم‌تر از آن، اطلاعات خوبی را در اختیار شما قرار داده باشد.

همان‌طور که می‌بینید، بسیاری از موارد وجود دارند که در هنگام استخراج آلتکوین‌ها باید آن‌ها را در نظر داشته باشید. بعضاً سودآوری سریع وجود خواهد داشت، گاهی موفقیت در درازمدت مد نظر است.

در این راهنما، بسیاری از این موارد را بیان نمودیم، حال بیایید مروری سریع بر آن‌ها داشته باشیم:

 • استخراج ارزهای رمزنگاری شده چیست.
 • فرایند استخراج ارزهای رمزنگاری شده به چه شکلی انجام می‌شود.
 • منظور ما از اصطلاح دشواری استخراج چیست.
 • تعدادی از کلمات و اصطلاحاتی که شما در هنگام یادگیری موضوعات مربوط به استخراج آلتکوین‌ها و بیت‌کوین‌ها با آن‌ها روبرو خواهید شد.
 • سپس در این خصوص صحبت کردیم که چگونه می‌توانید بهترین سکه را برای استخراج، انتخاب نمایید. این موضوع مستلزم نگاه به اهداف شما به عنوان یک استخراج‌کننده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. سعید

  به نظر شما در کوتاه مدت الکترونیوم به ۱ دلار خواهید رسید؟

  1. مدیر سایت

   درود
   بعید به نظر می رسد که در کوتاه مدت این اتفاق بیافتد. ولی اگر تیم توسعه دهنده آن به برنامه های اعلام شده خود وفادار باشد، این احتمال وجود دارد که در آینده به رشد خوبی دست پیدا کند.