بهترین کشورها برای استخراج بیت‌کوین

امروزه استخراج ارزهای رمزنگاری‌ شده تبدیل به یکی از پیچیده‌ترین و رقابتی‌ترین کارها شده است. افراد می‌توانند سود قابل توجهی از آن بدست آورند و افراد شرکت‌کننده در آن همواره در پی یافتن راهی برای کاهش هزینه و افزایش سود هستند. یکی از راه‌های مهم کاهش هزینه در استخراج، استفاده از برق ارزان‌تر است و با توجه به آنکه بهای برق در کشورهای متفاوت یکسان نیست، پس در نتیجه سود حاصل از استخراج نیز در کشورهای گوناگون متفاوت خواهد بود. در این مطلب به این موضوع پرداخته شده و بررسی خواهیم کرد که چه کشورهایی برای استخراج بیت‌کوین از همه مناسب‌تر هستند.

0 893

این ایده که خیلی ساده با استفاده از کامپیوتر یا تجهیزات ویژه استخراج، در اینترنت پول به دست آورید به شدت جذاب است. هر چند این موضوع  قطعا به این سادگی که به نظر می‌رسد نخواهد بود و استخراج تبدیل به یکی از پیچیده‌ترین و رقابتی‌ترین موارد شده است.

صرف نظر از این موضوع، افراد علاقه‌مند به استخراج همچنان می‌توانند وارد آن شوند و با کم کردن حاشیه آن، پتانسیل بالایی برای کسب سود قابل توجه وجود دارد؛ اما همه چیز به منابع ارزان باز می‌گردد، و در مورد استخراج، این منبع الکتریسیته است. تفاوت بین قیمت‌های الکتریسیته در جهان به این معنا است که استخراج بیت‌کوین در یک کشور خاص ممکن است از انجام آن در کشور دیگری سود بیشتری داشته باشد.

 بهترین کشورها برای استخراج بیت‌کوین
بهترین کشورها برای استخراج بیت‌کوین

این موضوع چگونه محاسبه می‌شود

تصویر زیر لیستی از کشورها و میانگین هزینه به دلار (USD) برای استخراج یک بیت‌کوین را نشان می‌دهد. این تحقیق که توسط Elite Fixtures صورت گرفته، با استفاده از مصرف لازم برای استخراج یک بیت‌کوین و میانگین یکی از این سه وسیله استخراج یعنی: AntMiner S7، AntMiner S9 و Avalon 6 انجام شده است.

IBTimes گزارش می‌دهد که این تحقیق، داده‌های قیمت الکتریسیته خود را از دولت هر کشور، شرکت‌های صنایع محلی و همچنین آژانس بین المللی انرژی جمع‌آوری کرده است.

 بهترین کشورها برای استخراج بیت‌کوین
بهترین کشورها برای استخراج بیت‌کوین
 بهترین کشورها برای استخراج بیت‌کوین
بهترین کشورها برای استخراج بیت‌کوین
 بهترین کشورها برای استخراج بیت‌کوین
بهترین کشورها برای استخراج بیت‌کوین

کجا پول را نقد کنیم

بنابراین با در دست داشتن این داده ها، به یکباره استخراج در نقاط جهان منطقی به نظر می‌رسد. بهترین مکان برای کسب سود زیاد در استخراج یک بیت‌کوین، ونزوئلا می‌باشد که این پروسه در این کشور فقط 530 دلار هزینه در بر خواهد داشت.

با قیمت فعلی بیت‌کوین که حدود 10 هزار دلار می‌باشد، این موضوع پتانسیل بسیار بالایی را برای استخراج کنندگان در آمریکای جنوبی به ارمغان خواهد داشت. به علاوه با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی این کشور، دور از انتظار نخواهد بود که ونزوئلاهای زیادی را ببینیم که از استخراج سود هنگفتی به جیب زده اند. استخراج در ونزوئلا نه تنها در زمان آرامش فعلی معقول می‌باشد، بلکه افراد اهل آمریکای جنوبی از این قیمت پایین الکتریسیته در زمان بحران خودشان هم بهره برده‌اند.

در کجا اصلا نباید از این موضوع استفاده کرد؟

بسیاری از کشورهای اروپای غربی (همانند آلمان و دانمارک) به عنوان گران‌ترین مکان ها برای استخراج بیت‌کوین به حساب می‌آیند، در حقیقت با شرایط فعلی، استخراج یک بیت‌کوین در هر کدام از کشورهای مذکور، چیزی در حدود 4 هزار دلار برای شما هزینه در بر خواهد داشت.

پراکندگی استخراج در سراسر جهان قطعا از میزان ارزان بودن الکتریسیته تبعیت می‌کند و همانطور یک تحقیق دانشگاه کمبریج در سال گذشته نشان داد که کشورهایی که در شرق دور حضور دارند، مخصوصا چین، به عنوان پایتخت‌های استخراج دنیا باقی خواهند ماند.

قدرت‌های خارق‌العاده استخراج

قدرتی که چین و حتی روسیه به عنوان قدرت های خارق العاده استخراج برای خود دارند، مستقیما از قیمت الکتریسیته آن ها حاصل شده است. طبق تحقیق مذکور، چین با 3172 دلار به ازای هر سکه، بالاترین نرخ یعنی 70 درصد بازگشت را به خود اختصاص داده است.

چین همچنین از اجازه دولت به استخراج کنندگان مبنی بر استفاده از نیروی اضافی در کشور بهره می‌برد، اما این موضوع اخیرا مورد بررسی های موشکافانه قرار گرفته است و دولت چین اکنون می‌خواهد تمام جنبه های ارز رمزنگاری شده را بررسی کند که بنابراین وارد مسئله استخراج هم خواهد شد.

روسیه یک قدرت دیگر در حال استفاده از الکتریسیته ارزان (که 4675 دلار به ازای هر بیت‌کوین را به خود اختصاص داده)، هم از مزایایی از سوی دولت برخوردار است اما به زودی تحت کنترل‌های جدی‌تر مقرراتی قرار خواهد گرفت.

آینده استخراج

از آن جایی که الکتریسیته یکی از اولین هزینه‌های لازم برای استخراج می‌باشد، منطقی خواهد بود که تنظیمات بزرگ استخراجی برای کشورهای گران‌تر از حیث برق، تغییر کند تا این مورد برای این کشورها هم جذاب شود. هر چند با رشد بیت‌کوین، قانون‌گذاران به دنبال هدف گذاری در بخش های متنوعی از جمله استخراج خواهند بود.

کشورهای دیگری همچون ژاپن هم هستند که در آن‌ها هزینه برق گران است اما قوانین پیرامون استخراج ارزهای رمزنگاری شده در این کشور ها کمی‌سبک‌تر می‌باشد. مخزن های مشخص و حتی ICOهایی وجود دارند که به دنبال تنظیم فعالیت های خود بر پایه منابع سبز از نیروهای قابل تجدید هستند تا هزینه ها را کاهش دهند و فشار هزینه ها و محیط را هم کم کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.