بنیان‎گذار ژاپنی SoftBank، مبلغ 130 میلیون دلار در سرمایه گذاری بیت کوین از دست داد

طبق گزارش وال استریت ژورنال، ماسایوشی سون (Masayoshi Son) میلیاردر ژاپنی و بنیان‎گذار گروه تجاری چند ملیتی SoftBank Group، بیش از 130 میلیون دلار از سرمایه گذاری‎های خود در بیت کوین را از دست داد. سون در اواخر سال 2017، زمانی که قیمت بیت کوین به بیشترین حد خود یعنی 20000 دلار رسیده بود، در این رمز ارز سرمایه گذاری کرد و در اوایل 2018، پس از سقوط قیمت، اقدام به فروش آن کرد.

0 87

طبق گزارش وال استریت ژورنال در 23 آوریل، ماسایوشی سون (Masayoshi Son) میلیاردر ژاپنی و بنیان‎گذار گروه تجاری چند ملیتی SoftBank Group، بیش از 130 میلیون دلار از سرمایه گذاری‎های خود در بیت کوین را از دست داد.

طبق این گزارش، افراد مطلع از موضوع مدعی هستند که آقای سون این سرمایه گذاری را به پیشنهاد پیتر بریجر (Peter Briger)، از رؤسای شرکت سرمایه گذاری Fortress Investment Group انجام داده است.

طبق گزارش‌ها شرکت Fortress Investment در سال 2013 بیت کوین خرید و در سال 2017، زمانی که SoftBank این شرکت را خرید، ارزش دارایی‎های آن (شامل رمرز ارزها) به بیش از 150 میلیون دلار می‎رسید. با این وجود، سون در اواخر سال 2017، زمانی که قیمت بیت کوین به بیشترین حد خود یعنی 20000 دلار رسیده بود، در این رمز ارز سرمایه گذاری کرد و در اوایل 2018، پس از سقوط قیمت، اقدام به فروش آن کرد.

بلومبرگ ارزش خالص سرمایه‎های ماسایوشی سون را 18.8 میلیارد دلار برآورد کرده و یادآور شد که سرمایه‎های وی در سال گذشته، 54 درصد رشد داشته است. از سوی دیگر SoftBank Group درآمد سالانه‎ای به میزان 6.3 میلیارد دلار داشته است. کوین تلگراف در سپتامبر 2018 گزارش داد که این شرکت در حال توسعه یک سرویس موبایلی مبتنی بر بلاک چین برای پرداخت‎های بین‎المللی بوده است.

استیو وزنیاک (Steve Wozniak) از بنیان‎گذاران اپل، که ارزش خالص دارایی‎های وی در حدود 100 میلیون دلار برآورد شده است نیز، پیش‎تر سرمایه گذاری در بیت کوین را پذیرفته بود. با این‎ حال، طبق گزارش کوین تلگراف در ماه ژانویه، او اظهار داشت که تمامی دارایی‎های بیت کوین خود را در سال 2017 (با قیمت بیشینه 20000 دلار) به فروش رسانده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.