بنیان‌گذار EOS ادعا می‌کند که به راحتی می‌توانست بیت کوین و اتریوم را پایین بکشد

دن لارمیر (Dan Larimer) بنیان‎گذار EOS، با دیگر در توئیتر و تلگرام به انتقاد از رمز ارزهایی چون بیت کوین و اتریوم پرداخته و مدعی شد که این شبکه‎ها بسیار آسیب‌پذیرند. وی همچنین ساختار متمرکز، نا امن و غیر شفاف EOS را انکار کرده و به انتقاد علیه شبکه‌‎های غیرمتمرکز پرداخت.

0 90

دن لارمیر (Dan Larimer) بنیان‎گذار EOS و از بنیان‎گذاران Steem، که به سخنرانی‎های رک و بی‌پرده مشهور است، بار دیگر پروژه‌های رمز ارز (غیر خودی) را مورد سرزنش قرار داد.

همان‌طور که پیش‌تر IIB گزارش داده بود، لارمیر در چت تلگرامی خود که خبرهای بزرگ برای EOS را نوید داده بود، اتریوم (ETH)، کاردانو (ADA) و لایت کوین (LTC) را مورد انتقاد قرار داد.

حالا، تنها چند روز بعد، لارمیر در توئیتر (27 مارس) و تلگرام (28 مارس) بار دیگر اتریوم را مورد نقد قرار داده و به بیت کوین (BTC) نیز حمله‌ور شد.

بیت کوین و اتریوم آسیب پذیر هستند

EOS همواره از مسائل مربوط به متمرکز سازی انتقاد کرده است. ساختار اداره این پروژه قدرت قابل توجهی را به 21 “تولید کننده بلوک (BPs)” می‎دهد. به‌طوری که آن‌ها را قادر می‌سازد تا معاملات را برگشت داده و حتی حساب‌ها را فریز کنند.

با این حال، لارمیر ساختار متمرکز، نا امن و غیر شفاف EOS را انکار می‌کند. در واقع وی ادعا می‌کند که به تنهایی قادر است با استفاده از منابع اندکی، دو رمز ارز بیت کوین و اتریوم را پایین بکشد.

لارمیر با مطرح ساختن همین ادعا در توئیتر، در کنار رشته توئیت‎هایی قرار گرفت که همگی آن‌ها از توئیت زیر آغاز شدند:

Dan Larimer

علاوه بر این، لارمیر پس از یک تهدید توئیتری، با خشم بیشتر گفت:

چند نفر به عنوان گروگان در اختیار دارید تا معاملات زنجیره غیر متمرکز خود را سانسور کنید؟ چه مدت زمان طول می‌کشد تا این وضعیت بهبود یابد؟ ... من تنها با داشتن 3 اپراتور استخر استخراج می‌توانستم بیت کوین و اتریوم را پایین بکشم.

یکی از تحلیل‌گران برجسته‌ای که با لفاظی‌های لارمیر مخالفت کرد، تون ویز (Tone Vays) بود. او در پاسخ به توئیت لارمیر به 4 پروژه قبلی لارمیر که آن‌ها را “سرقت متمرکز” نامید، اشاره کرد: ProShares ، BitShares، Steem و EOS.

همچنین گفتنی‌ست که لارمیر تاکنون 3 مورد از پروژه‎های فوق را رها کرده و اکنون فقط بر روی EOS کار می‌کند.

علاوه بر این ویز گفت:

Tone Vays

تا پایان این نزاع، لارمیر هیچ وقت شواهدی برای اثبات این که چنین حمله‎ای از جانب او امکا‌ن‌پذیر است، ارائه نداد. پس از آن که یکی از کاربران توئیتر به نامchengdoo@ با دعوت از لارمیر برای سرمایه گذاری بر روی ادعاهایش (پایین کشیدن بیت کوین و اتریوم)، وی به چالش کشید، لارمیر عقب نشینی کرد.

chengdoo@

لارمیر معتقد است ویتالیک بوترین باید از اتریوم کناره گیری کند

جدا از لفاضی‌های لارمیر در توئیتر، وی در تلگرام نیز به دنبال کنندگان خود، نکاتی از اخبار قریب‌الوقوع EOS را بیان کرده و بار دیگر اتریوم را مورد حمله قرار داد.

براساس رونوشتی از EOSWriter.io، لارمیر اعلام کرد که همه درباره Block.one می‌دانند و افرادی در DC خواهان همکاری با EOS هستند. او سپس گفت، ویتالیک باید از اتریوم کناره‌گیری کرده و به Block.one ملحق شود و ما را در EOS یاری کند.

سخنان لارمیر در گروه تلگرام به شرح زیر است:

مشاوران ترامپ درباره Block.one می‎دانند. همه در DC می‌خواهند با ما صحبت کنند... اگر ویتالیک از اتریوم خارج شود، من و او می‌توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.