بلک‌ پورت: اولین صرافی اجتماعی برای ارزهای دیجیتال

بلک پورت نام اولین صرافی اجتماعی غیرمتمرکز برای ارزهای دیجیتال است که با هدف ایجاد یک محیط ساده جهت تبادلات ارزی در این حوزه به وجود آمده و امکان ترکیب پلتفرم صرافی‌های متمرکز و غیر متمرکز را فراهم آورده است. از دیگر ویژگی‌های مهم آن می‌توان وجود فضای زیاد بازار، طراحی زیبا و همکاری آن با ARK را نام برد. توکن این شبکه BPT نام دارد که در بستر اتریوم ارائه شده است.

0 181

blackport: اولین صرافی اجتماعی برای ارزهای دیجیتال

بلک‌ پورت (Blackport) یک صرافی مقیم در آمستردام است که بر باز کردن معاملات ارزهای دیجیتال برای همه‌ی کاربران صرف نظر از میزان تجربه‌ی آنان تمرکز دارد.

چشم‌انداز کنونی سرمایه‌ گذاری پر است از موانعی که اغلب سرمایه‌ گذاران تازه‌وارد را برای ورود به آن دلسرد می‌کند. شما برای معامله‌ی اکثر سکه‌ها باید حداقل ۲ حساب در صرافی‌های جدا داشته باشید که رابط‌ها کاربری‌های آنان می‌تواند گیج‌کننده و نامناسب باشد.

تیم بلک‌ پورت در حال تلاش برای حل این مشکلات با اضافه کردن نقدینگی، امنیت، شفافیت، کاربردی بودن و آموزش به چشم‌انداز کنونی است.

بلک‌پورت چیست؟
بلک‌ پورت چیست؟

جزییات کلیدی بلک‌ پورت

نشان: BPT

نوع توکن: ERC20

قیمت پیش‌فروش: ۱ اتریوم= ۲۸۸۰ BPT

هدف سرمایه‌گذاری: ۱۶۶۶۶ اتریوم

کل توکن‌ها: ۶۹.۴۴۰.۰۰۰

سکه‌های قابل معامله: ۴۹.۶۰۰.۰۰۰

blackport چیست؟

blackport اولین صرافی غیرمتمرکز ترکیبی مبتنی بر فضای اجتماعی است که پلتفرم آن شامل ابعاد زیادی از معاملا‌ت اجتماعی و اشتراک‌گذاری آن جهت کمک به سرمایه‌ گذاران برای راحتی در دنیای عجیب ارزهای رمزنگاری‌ شده می‌باشد.

طراحی اجتماعی

می‌توانید با استفاده از بلک‌ پورت به دیگر معامله‌گران وصل شوید و در مورد راهبردهای سرمایه‌ گذاری حرف بزنید و حتی سبد سرمایه‌ گذاری فرد دیگری را کپی کنید. این کار سرمایه‌ گذاران تازه‌کار را قادر می‌سازند تا از مزایای این طرح بیاموزند و خود را هم راه‌ بیاندازند.

کپی کردن سبد سهام سخت نیست، زیرا انجمن‌های موجود در فیسبوک و رد‌یت پر است از سرمایه‌ گذارانی که می‌پرسند باید در چه سکه‌ای سرمایه‌ گذاری کنند.

تیم پروژه در حال ساختن بخش دانش، خدمات مشتریان و صفحه‌ی جامعه‌ی ارز است تا تجربه‌‌ی بهتری به کاربر منتقل کند.

معماری متمرکز ترکیبی

blackport به طور خاص از معماری تکنولوژی صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز استفاده می‌کند.

بلک‌پورت چیست؟
بلک‌پورت چیست؟

در صورت غیرمتمرکز بودن آن، دارایی‌های شما در کیف پولی باقی می‌مانند که در آن کلیدها شخصیتان را نگه می‌دارید. این برای پیش‌گیری از هک پلتفرم که مشکل خیلی از صرافی‌های متمرکز است کارایی خوبی دارد.

درصورت متمرکز بودن هم هر معامله‌ای که انجام می‌دهید از طریق صرافی واسطه صورت می‌گیرد و کاملا خارج از زنجیره است. این کار مسئله‌ی نقدینگی را که صرافی‌های غیرمتمرکز با آن روبرو هستند از بین می‌برد و با وجود این ساختار ترکیبی، از مزایای هردو نوع بهره خواهید برد.

توکن بلک‌ پورت (BPT)

BPT یک توکن ERC20 است که برای خرید محتوا، پرداخت کارمزدهای تخفیفی و تبدیل استفاده می‌شود.

BPT را می‌توانید در بازار‌های توکن و پلتفرم blackport بخرید. می‌توانید BPT را با اشتراک‌گذاری سبد سهام‌تان با دیگر معامله‌گران به دست بیاورید. هر معامله‌گری که سبد شما را کپی کند باید کارمزدی را بپردازد که شما ۹۰ درصد آن را دریافت خواهید کرد .

فروش توکن

بلک‌ پورت در حال جذب ۱۶۶۶۶ اتریوم در عرضه اولیه سکه و فروش عمومی است. تنها ۶۹,۴۴۰,۰۰۰  BPT تولید خواهد شد و ۷۱.۴ درصد از آن به شرکت‌کنندگان در ICO اختصاص داده می‌شود. توکن‌های باقیمانده در بین تیم پروژه و سرمایه‌ گذاران اولیه تقسیم می‌شوند.

بلک‌پورت چیست؟
بلک‌ پورت چیست؟

رقابت

صرافی‌های زیادی با blackport رقابت می‌کنند. صرافی کوین‌بیس شناخته‌شده‌ترین رقیب او تاکنون است. هر دو پلتفرم رابط کاربری ساده‌ای درست کرده‌اند که سرمایه‌ گذاران بتوانند به سادگی آن را استفاده کننند.

صرافی‌های غیرمتمرکز در حال انتشار هستند و پروژه‌های کریپتوی زیادی وجود دارند که در حال ایجاد صرافی غیرمتمرکز خود هستند:

پلتفرم کومودو، 0X، ویوز (Waves) و اتردلتا (EtherDelta) نیز صرافی‌های غیرمتمرکز دیگری هستند، اما طراحی ناکارآمد آن باعث می‌شود کاربران در آن‌ها دچار اشتباه شوند.

تیم بلک‌ پورت

تیم بلک‌ پورت خارج از TQ، تکنولوژی پشتیبانی شده توسط گوگل و KPMG در آمستردام، کار می‌کند.

سباستین لیختر (Sebastiaan Lichter) مدیر محصول و کای بنینک (Kai Bennink) مدیر راهبری تیم هستند که تیم را تاسیس کردند. هردو موسس سال‌ها تجربه در تکنولوژی دارند و بنینک هم در دانشگاه فناوری دلف در زمینه‌ی بلاکچین تخصص گرفته است.

این تیم با Ark همکاری دارد، پروژه‌ای که در حال ساخت اکوسیستمی از بلاک‌چین‌های مختلف می‌باشد. Ark بر طراحی و سهولت استفاده‌ی محصول تاکید دارد و احتمال دارد که این دو پروژه یکی شوند. لارس رنسینگ (Lars Rensing) موسس Ark به عنوان مشاور blackport عمل می‌کند.

مزایای بلک‌ پورت

  • فضای زیاد. بازار صرافی بزرگ است و فضای زیادی برای شرکت‌های موفق وجود دارد. صرافی‌های برتر در حال تسهیل معاملات بیش از ۱ بیت‌کوین در روز هستند.
  • همکاری با Ark. Ark یک شرکت بلاک‌چین توزیع‌شده با جامعه‌ای قوی دارد. blackport می‌تواند وارد جامعه‌ی آن شود و از تکنولوژی آن هم استفاده کند.
  • طراحی زیبا. طراحی بلک‌ پورت همه‌ی صرافی‌های دیگر را از صحنه خارج کرده است. به نظر می‌رسد با این طراحی جذاب دیگر نگران جذب کاربر نباشند.
بلک‌پورت چیست؟
بلک‌ پورت چیست؟

معایب blackport

  • محصول تایید نشده. این صرافی هنوز در حال پیشرفت است و تیم آن در حال انتشار نسخه‌ی بتای آن است. بدون وجود محصول در حال کار، خطرات زیادی وجود خواهند داشت.
  • عدم تقسیم سود. صرافی‌های Kucoin و باینانس (Binance) به وسیله توکن‌هایشان سود خود را تقسیم می‌کنندT اما بلاک‌پورت از این امر بهره نمی‌برد.

فکرهای نهایی

blackport تلاش می‌کند تا موانع ورود به سرمایه‌ گذاری کریپتو را از طریق رابط کاربری ساده و معامله‌ی اجتماعی کاهش دهد. این محصولی مورد نیاز در صنعتی است که تجارب ضعیف و فرایندهای شگفت‌آوری را در خود دارد.

تیم پروژه از ماهیت اجتماعی سرمایه‌ گذاری توسط ایجاد پلتفرمی که در آن سرمایه‌ گذاران جدید بتوانند هم یاد بگیرند و هم معامله کننند بهره می‌برند. پیش‌کسوتان سرمایه‌ گذاری هم می‌توانند به ازای اشتراک‌گذاری دانش خود و بهتر کردن جامعه‌ی آن پول دریافت کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.