بلومبرگ: در شرایط سقوط بازار، استراتژی سرمایه‌گذاری خطرپذیر بر صندوق پوشش ریسک پیروز می‌شود

طبق گزارش بلومبرگ در تاریخ ۳۰ ژانویه، در اوایل سقوط بازار در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر جدید کریپتو برای اولین بار بیش از صندوق پوشش ریسک بوده است.

0 82

بلومبرگ براساس اطلاعاتی که از Crypto Fund Research است، نشان می‌دهد که ۱۲۵ صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر کریپتو در سال ۲۰۱۸ که به طور معمول سرمایه را در صرافی برای یک سهام موجود ارائه می‌کند، بیش از ۱۱۵ صندوق پوشش ریسک است.

در مقابل در سال ۲۰۱۷ صندوق‌های پوشش ریسک جدید به عدد ۱۳۶ رسیده است، در حالی که تنها ۸۵ صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر جدید کریپتو تاسیس شده‌اند.

در سال ۲۰۱۶ تعداد صندوق پوشش ریسک ۳۶ عدد بوده و صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر به عدد ۱۶ رسیده است.

Crypto Funds by Year of Launch

بلومبرگ مصاحبه‌ای با چهره‌های مختلف صنعت کرده که در سال گذشته به دلیل کاهش قیمت و موانع قانونی دچار مشکلاتی شده‌اند.

سرمایه گذاران زیادی در شرایط دشوار تجاری خسارت هایی دید‌ه‌اند، اما این وضعیت فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری خطرپذیر است. همان‌طور که جورج دورمن (Jeff Dorman) شریک و مدیر سبد سرمایه‌گذاری در Arca مستقر در لس آنجلس استدلال می‌کند که:

در شرایط فعلی فرصت‌های زیادی برای خرید و حتی سرمایه‌گذاری فعال وجود دارد. اغلب شما می‌توانید حتی کمتر از ارزش نقدی یک شرکت را زیر قیمت خریداری کنید

پکایل سامانی (Kyle Samani) شریک مدیریتی در Multicoin Capital که در آستین تگزاس فعالیت می‌کند و سابقه طولانی در زمینه سرمایه‌گذاری خطر‌پذیر و توکن‌ها دارد می‌گوید:

“صندوق‌های پوشش ریسک همزمان که میزان نقدینگی سبد سرمایه گذاری کاهش می‌یابد، مدام به آرامی تبدیل به صندوق‌های خطر‌پذیر می‌شوند و درصد بسیار بالایی از دارایی‌های تحت مدیریت غیرنقد به وجود آمده است. ”

یکی دیگر از نشانه‌های این تغییر محبوبیت روز افزون توافقات ساده برای توکن های آینده (SAFT) است که به صندوق اجازه می‌دهد تا توکن‌های منتشر شده‌ای که ۸۰ درصد کاهش قیمت داشته را خریداری کنند.

بلومبرگ براساس اطلاعات شاخص ارزهای رمزنگاری شده صندوق‌های پوشش ریسک Eurekahedge تخمین می‌زند که میزان خسارت صندوق‌های پوشش ریسک به طور متوسط ۷۰ درصد است.

پس از آخرین سقوط قیمت خبرگزاری هفتگی Diar گزارش داد که سرمایه گذاری‌های خطرپذیر در زمینه بلاکچین و شرکت‌های کریپتو تقریبا در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۸ سه برابر شده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.