بلاک چین شرکتی‌‌ (Enterprise Blockchain) چیست؟

بلاک چین شرکتی با بلاک چین‌‌های عمومی و خصوصی فرق دارد و برای نیازهای متفاوتی همچون دستیابی به استانداردهای بالای حریم خصوصی، معاملات با حجم‌‌های بالاتر، حمایت‌‌های تکنیکی پیشرفته و غیره طراحی شده است.

0 93

نیازهای شرکت‌‌های معامله‌‌گر با نیازهای افراد معمولی تفاوت دارد؛ دسته‌‌ی دوم فقط به پول دیجیتالی نیاز دارند که در مقابل سانسور مقاوم باشد. بلاک چین شرکتی‌‌ ها در حل مشکلات مختلف، از بلاک چین‌‌ های عمومی تواناترند و طراحی‌‌های مختلفی دارند.

بلاک چین شرکتی‌‌ در مقایسه با بلاک چین‌‌ های عمومی، نیازهای متفاوتی دارند:

  • استانداردهای بالای حریم خصوصی داده: شرکای یک شرکت برای با هماهنگ شدن با پارامترهای تنظیم مقررات، تراکنش‌‌های خاصی را در درون یا بیرون از شرکت شکل می‌‌دهند. تنظیم مقررات و انتقال داده‌‌های شرکت در هر معامله‌‌ای، نیاز به امن نگه داشتن داده‌‌ها دارد.
  • نیازمندی‌‌های عملیاتی شرکت، مانند معاملات با حجم‌‌های بالاتر و پرداخت‌‌های قطعی: مواردی مانند پرداخت‌‌های عمده‌‌فروشی و پرداخت‌‌های بازار سرمایه، حجم و قطعیت بالایی دارند. شبکه‌‌ی عمومی بیت کوین در حال حاضر تنها می‌‌تواند 3/5 تراکنش را در هر ثانیه پردازش کند در حالی که شبکه‌‌ی اتریوم در هر ثانیه، بیش از 15 تراکنش را انجام می‌‌دهد. کوردا اینترپرایز Corda Enterprise دویست تراکنش دو طرفه را در هر ثانیه انجام می‌‌دهد و طبیعتا در هر نود 1000 تراکنش در ثانیه ذخیره می‌‌شود. برای بسیاری از رمز ارزها پرداخت‌‌ها قطعی و آسان نیستند.
  • حمایت‌‌های تکنیکی پیشرفته: سازمان‌‌های بزرگ در موضوعات کیفیت خدمات یا زیرساخت‌‌های شبکه، اهداف مختلفی دارند.

واقعیت این است که بلاک چین‌‌ های عمومی و اکوسیستم آن‌‌ها این خدمات را ارائه نمی‌‌دهند در نتیجه نمی‌‌توانند بلاک چین شرکتی‌‌ را راضی نگه دارند. در حال حاضر، کوردا و هایپرلجر بزرگ‌‌ترین اسامی در میان بلاک چین شرکتی‌‌ ها هستند.

اگر یک شرکت دارید و مطمئن نیستید که کدام پروتکل برای هدفتان مناسب است، به www.chinstack.com  سری بزنید. حد اقل کمکی که این سایت می‌‌کند این است که اجازه می‌‌دهد پروتکل‌‌های مختلف و پلتفرم‌‌های کلود را بدون داشتن شبکه، امتحان کنید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.