بلاک چین‌‌ و رمز ارزها نقش اساسی در استقلال فناوری آمریکا خواهند داشت

یکی از مدیران اجرایی شرکت ریپل در کنفرانس Consensus 2019 به این موضوع اشاره کرد که فناوری بلاک چین‌‌ و رمز ارزها باید در راس فعالیت‌‌های فناوری کشور آمریکا قرار گیرند. وی با اشاره به فراگیر بودن بازارهای رمز ارز اظهار داشت که سیستم اقتصاد جهانی به زودی وابستگی زیادی را به ارزهای رمزنگاری شده احساس خواهد کرد و همین مسئله پروژه‌‌های زیاد این حوزه را توجیه می‌‌کند.

0 84

نقش بلاک چین‌‌ و رمز ارزها در فناوری آمریکا :طبق گفته‌‌های رایان زاگون، مدیر روابط مقرراتی شرکت ریپل (Ripple)، در کنفرانس Consensus 2019 در روز 14 مه، فناوری باید موضوعی ملی برای ایالات متحده باشد و رمز ارزهای و بلاک چین‌‌ باید در راس این هدف قرار گیرند.

زاگون اذعان داشت که فناوری باید برای آمریکا در میان مسائل امنیت ملی قرار گیرد تا این اطمینان به دست آید که کشور در این عرصه به عنوان رهبر عمل می‌‌کند و به هیچ کشور خارجی وابسته نیست:

در واشنگتن بحث بزرگی در مورد تصاحب 5G توسط شرکت‌‌های خارجی و وابسته بودن آمریکا به فناوری خارجی و تخصص خارجی شکل گرفته است... در مورد بلاک چین‌‌ و کریپتو، فکر می‌‌کنم همه قبول داریم که اینها بخشی از زیرساخت‌‌های آینده ما خواهند بود... این فناوری برای امنیت ملی بسیار مهم است و از دیدگاهی اقتصادی می‌‌تواند به رهبری ایالات متحده منتهی شود.

 

قانون‌‌گذاران اخیرا لایحه رده‌‌بندی مالی توکن (TTA) را دوباره معرفی کردند که رمز ارزها را از طبقه‌‌بندی اوراق بهادار خارج می‌‌کند. این لایحه همچنین به دنبال معرفی قطعیت مقرراتی برای کسب و کارها و قانون‌‌گذاران در صنعت بلاک چین‌‌ آمریکا است و در عین حال قصد دارد پروژه‌‌ها و قوانینی را توضیح دهد که باعث سردرگمی شده‌‌اند.

به علاوه، اعلامیه مذکور توجه عموم را به قدرت رو به رشد بازار دارایی‌‌های دیجیتالی و صنعت بلاک چین‌‌ در اروپا و چین جلب می‌‌کند و عنوان می‌‌دارد که این لایحه به منظور رقابتی بودن آمریکا در بازار جهانی بسیار ضروری است و بلاک چین‌‌ و رمز ارزها در فناوری آمریکا نقش اساسی در استقلال فناوری آمریکا خواهند داشت.

همانطور که در ماه مارس گزارش شد، تعداد لابی‌‌هایی که در واشنگتن بر روی مسائل فناوری بلاک چین‌‌ کار می‌‌کنند در سال 2018 افزایش داشت و از 12 پروژه در سه‌‌ماهه چهارم 2017 به 33 پروژه در سه‌‌ماهه 2018 رسیدند. جری بریتو، مدیر اجرایی سازمان غیر انتفاعی Coin Center، پیشنهاد داد که رشد این فناوری باید توسط قانون‌‌گذاری اوراق بهادار هدایت ‌‌شود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.