بعد از لغو عرضه اولیه کوین، شرکت نوپای Zwoop اکنون روند انحلال خود را آغاز کرده است

بازار خرسی سال 2018 بسیاری از شرکت‌‌ها را به مرز نابودی کشاند و به نظر می‌‌رسد که Zwoop قربانی بعدی آن ‌‌باشد. این شرکت پس از به بار آوردن قرض‌‌های فراوان، اکنون ناچار شده که انحلال خود را در دستگاه قضایی آمریکا به ثبت برساند. شرکت بلاکچینی Giga Watt نیز همین سرنوشت را تجربه کرد.

0 76

بر اساس گزارشات، هیات مدیره شرکت نوپای رمز ارزی و تجارت الکترونیکی Zwoop در اواخر ماه نوامبر سال 2018 روند قضایی انحلال خود را شروع کرده‌‌اند. این خبر در یک مقاله اختصاصی توسط روزنامه تلگراف در روز 11 ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ژانویه منتشر شد.

پطبق منابع ناشناس ذکر شده توسط پایگاه خبری The Next Web، این اقدام باعث شده که کارکنان و تامین کنندگان این شرکت چندین ماه است که هیچ پولی دریافت نکرده‌‌اند. به نظر می‌‌رسد که Zwoop حدود 42,000 پوند (نزدیک به 53,858 دلار) به یک شرکت بازاریابی واقع در لندن و همچنین 30,000 پوند (نزدیک به 38,470 دلار) به یک شرکت روابط عمومی بدهکار است.

Zwoop – که توسط کارآفرین ایتالیایی الساندرو گادوتی تاسیس شد و نزدیک به 13 میلیون دلار از جانب میلیارد آمریکایی رابرت فریدلند جمع‌‌آوری سرمایه داشت – برنامه‌‌های خود برای راه‌‌اندازی عرضه اولیه کوین (ICO) را در آگوست سال قبل اعلام کرده بود. در اواخر ماه سپتامبر، آن‌ها اعلام کردند که ICO به دلیل قوانین جدید دریافت‌‌شده تا اطلاع بعدی به تعویق خواهد افتاد.

همچنین The Next Web گزارش می‌‌دهد که Zwoop در نظر داشت نزدیک به 30 میلیون دلار از طریق عرضه اولیه کوین خود جمع‌‌آوری کند. زمانی که ICO به تعویق افتاد، گادوتی از این شرکت استعفاء داد و یکی از کارمندان صورتحساب‌‌هایی با ارزش 2 میلیون دلار پیدا کرد که به هیچ وجه قابل پرداخت‌‌ نبودند.

کارمندان این شرکت و Ivanhoe Capital – تاسیس‌‌شده توسط فریدلند و یکی از سهام‌‌داران اصلی Zwoop – در این مورد از گادوتی توضیح خواستند. وی سوءاستفاده از سرمایه‌‌های اولیه شرکت را تکذیب و ادعا کرد که این مبلغ ممکن است به دلیل هزینه‌‌های قانونی به وجود آمده باشد.

صفحه Zwoop در LinkedIn توضیح می‌‌دهد که این شرکت در حال توسعه دستیار تجارت الکترونیکی مبتنی بر هوش مصنوعی (AI)، بینایی رایانه‌‌ای (Computer Vision) و فناوری‌‌های پردازش زبان طبیعی (NLP) بوده است.

همانطور که Cointelegraph در دسامبر سال گذشته گزارش داد، پلتفرم پرداخت رمز ارز Cubits نیز روند انحلال خود را آغاز کرد، که بعد از متوقف شدن سرمایه مشتریان اتفاق افتاد.

در نوامبر 2018، اخباری منتشر شدند که شرکت بلاکچینی و استخراج Giga Watt واقع در آمریکا نیز انحلال خود را دستگاه قضایی این کشور ثبت کرده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.