بزرگ‌‌ترین بانک روسیه تایید کرد که هیچ سرویسی را بر اساس رمز ارزها توسعه نخواهد داد

اخیرا اخباری منتشر شده بود که بانک Sberbank قصد دارد رمز ارز اختصاصی خود را به وجود آورد تا از آن برای پرداخت‌‌های بین‌‌المللی استفاده کند. اما مدیرعامل این بانک در آخرین سخنان خود تاکید کرده است که این بانک‌‌ هیچ برنامه‌‌ای برای استفاده از رمز ارزها ندارد و تنها به دنبال استفاده از فناوری بلاک چین برای توسعه زیرساخت‌‌های خود است.

0 77

طبق گزارش رسانه مالی Banki.ru در روز 7 ژوئن، مدیرعامل بانک روسی Sberbank به صورت رسمی تایید کرد که هیچ سرویسی را بر اساس رمز ارزها در توسعه بزرگ‌‌ترین بانک روسیه ( Sberbank) نخواهد داد.

هرمان گرف (Herman Gref)، مدیرعامل Sberbank و وزیر سابق اقتصاد و تجارت روسیه، اذعان داشت که این بانک هرگز برنامه‌‌ای برای فعالیت‌‌ در فضای رمز ارزها نداشته است. به جای آن، Sberbank برای گسترش خدمات خود بر فناوری بلاک چین تمرکز خواهد داشت. گرف سخنان خود را در مصاحبه با تلویزیون NTV در جریان انجمن بین‌‌المللی پترزبورگ مطرح کرد.

گرف عنوان کرد که Sberbank هرگز مشتریان زیادی را از فضای رمز ارزها جذب نکرده و چنین فعالیت‌‌هایی تنها به درخواست مشتریان صورت گرفته‌‌اند. وی اظهار خوشحالی کرد که شور و شوق قبلی در مورد رمز ارزها از بین رفته، اما فعالیت بر روی فناوری بلاک چین‌‌ همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل Sberbank همچنین عنوان کرد که وی بیت کوین را به عنوان یک ابزار فنی برای تراکنش‌‌های مختلف و نه به عنوان یک سرمایه‌‌گذاری در نظر می‌‌گیرد. وی همچنین در مورد سرمایه گذاری خود در فضای رمز ارزها توضیح داد که تعدادی بیت کوین را با قیمت 5 دلار خریده و به جای سپرده‌‌گذاری از آنها برای پرداخت استفاده کرده بود.

گرف اذعان داشت که بعضی محصولات برای وی بسیار گران بودند و بیت کوین نیز می‌‌توانست “ثروت کوچک” مناسبی باشد. وی همچنین اضافه کرد که تعدادی از بیت کوین‌‌های خریداری شده و کدهایشان از دست رفته و اینکه وی به هیچ عنوان نمی‌‌تواند “یک بازیکن کازینوی خوب” باشد.

Sberbank اخیرا گزارش داد که برنامه‌‌های مرتبط با فضای رمز ارز را به دلیل دیدگاه منفی بانک مرکزی روسیه در مورد آنها و همچنین نبود قانون‌‌گذاری مناسب متوقف خواهد کرد. این بانک در اوایل ماه مه از یکی از مشتریان خود خواسته بود که اطلاعات مشخصی را در مورد درآمدهای ناشی از رمز ارزها شامل آدرس‌‌های کیف پول رمز ارز، دستگاه‌‌های استخراج و شاخص‌‌های نرخ هش خود فراهم آورد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.