بزرگترین شرکت‌های فینتک ایالات متحده آمریکا

استارتاپ‌های فعال در حوزه‌ فناوری مالی یا فین‌تک روز به روز گسترده‌تر می‌شوند تا جایی که امروزه این استارتاپ‌ها بخش اعظمی از وظایف و مسئولیت‌هایی که پیش از این بر عهده‌ی بانک‌ها بود را به دوش می‌کشند. در ادامه ۱۱ مورد از بزرگترین شرکت‌های فین‌تک آمریکا را بررسی می‌کنیم که در میان آن‌ها استارتاپ‌های نام‌آشنایی چون استرایپ و رابین‌هود به چشم می‌خورند.

0 96

استارتاپ‌های فین‌تک به جلب میزان رو به رشدی از توجه و سرمایه ادامه می‌دهند. در سال ۲۰۱۸، ارزش بزرگترین شرکت‌های خصوصی فین‌تک بسیار زیاد شد و حداقل شش یونیکورن فین‌تک در ایالات متحده ثبت شدند.

به گزارش نشریه‌ CB Insights، فین‌تک‌های ایالات متحده ۱۲.۴ میلیارد دلار در منابع مالی، یا ۴۳% بیشتر از سال ۲۰۱۷، رشد کردند. (CB Insights, 2018) این رشد از افزایش ۳۰ درصدی سرمایه گذاری‌های خطرپذیر در سراسر بازار ایالات متحده پیشی گرفته است و فین‌تک‌ها به این سرمایه نیاز پیدا خواهند کرد؛ براساس یک تحلیل توسط Brex، فین‌تک‌ها تمایل دارند تا نزدیک به دو تا سه برابر پول نقد بیشتری را احتمالاً به خاطر عواملی چون موانع مقرراتی، در قیاس با دیگر استارتاپ‌ها مورد استفاده قرار دهند.

آنچه در ادامه می‌آید، ۱۰ مورد از ارزشمندترین فین‌تک‌های خصوصی پشتیبانی‌شده با سرمایه گذاری خطرپذیر در ایالات متحده هستند:

استرایپ، ۲۲.۵ میلیارد دلار

استرایپ که در اصل سرویسی برای کمک به فروشندگان آنلاین به منظور پردازش پرداخت‌هایشان بود، امروز به غول‌های تکنولوژی مانند مایکروسافت و آمازون هم خدمت‌رسانی می‌کند. این شرکت در سال ۲۰۱۸ سه محصول قابل‌توجه را رونمایی کرد که عبارتند از تکنولوژی صدور کارت اعتباری، نرم‌افزار پایانه فروش و یک پلفترم صدور صورتحساب برای کسب و کارهای مبتنی بر حق عضویت.

بنیان‌گذاران: مدیر عامل پاتریک کولیسون، ۳۰ ساله، و رئیس جان کولیسون، ۲۸ ساله. این برادران ایرلندی و دانشجویان انصرافی دانشگاه MIT و هاروارد، استرایپ را در سال ۲۰۱۱ راه‌اندازی کردند

کوین بیس، ۸ میلیارد دلار

coinbase

مدیر عامل کوین بیس، برایان آرمسترانگ

کوین بیس با فراتر رفتن از ریشه‌های خود به عنوان یک کیف پول بیت کوین و بورس خرده‌فروشی، حالا امکان سپرده‌ رمز ارز و پلتفرم‌های معاملاتی سازمانی و حرفه‌ای را ارائه می‌کند. این شرکت سال گذشته Earn.com را با مبلغ گزارش‌شده‌ ۱۰۰ میلیون دلار خریداری کرد؛ سرویسی که کاربران در آن هزینه‌ ارتباط با متخصصان از طریق ایمیل را با بیت کوین پرداخت می‌کردند.

بنیان‌گذار و مدیر عامل: برایان آرمسترانگ، ۳۶ ساله، که هلدینگ کوین‌بیس او را به یک میلیاردر تبدیل کرد.

رابین‌هود، ۵.۶ میلیارد دلار

این کارگزار، معامله‌ی سهام بدون حق کمیسیون، صندوق‌های مبادله در بورس (ETF)، رمز ارزها و معاملات Option را از طریق اپلیکیشن موبایل ارائه می‌کند. سرویس عضویت طلایی رابین‌هود که از ۶ دلار در ماه آغاز می‌شود، به سرمایه‌گذاران امکان دسترسی به margin trading را می‌دهد. در سال پیش رو این شرکت با یک برنامه‌ مدیریت پول نقد تازه، بازار حساب‌های پس‌انداز و جاری را در اختیار می‌گیرد.

‌بنیان‌گذاران و مدیران ارشد اجرایی مشترک: فارغ‌التحصیلان دانشگاه استنفورد، بایجو بِهات، ۳۴ ساله، یک آمریکایی نسل دوم با والدین هندی و وِلاد تِنِف، ۳۲ ساله، متولد بلغارستان

ریپِل، ۵ میلیارد دلار

شبکه‌ معاملات جهانی مبتنی بر بلاکچین که قصد گرفتن جایگاه سوئیفت به عنوان یک ابزار رمیتنس را دارد، پلتفرم پیام‌رسانی درون بانکی که مدت‌ها است به هر بانکی در جهان متصل بوده است. این شرکت همچنین سرویسی دارد که به شرکت‌ها اجازه‌ی انجام پرداخت‌های برون‌مرزی با XRP را می‌دهد؛ رمز ارزی که توسط بنیان‌گذاران ریپل ایجاد شده است.

بنیان‌گذاران: جِد مِک‌کالب، ۴۳ ساله؛ کریس لارسِن، ۵۸ ساله؛ و آرتور بریتو

مدیر عامل: برد گارلینگهاوس، ۴۸ ساله، رئیس قبلی AOL

سوفای، ۴.۴ میلیارد دلار

مدیر عامل سوفای، آنتونی نوتو

مدیر عامل سوفای، آنتونی نوتو

شرکت سوفای که در سال ۲۰۱۱ بنیان‌گذاری شده است، کار خود را با باز‌تأمین مالی وام دانشجویی آنلاین آغاز کرد و بعدها دیگر خدمات از جمله وام‌های مسکن، مشاوره‌ سرمایه گذاری رباتی و بیمه‌ زندگی را برای نسل هزاره‌ی ثروتمند اضافه نمود.

مدیر عامل: آنتونی نوتو، ۵۰ ساله، مدیر ارشد عملیات سابق توییتر

کردیت کارما، ۴ میلیارد دلار

‌بنیان‌گذاران کردیت کارما (از سمت چپ) کِنِث لین، نیکول موستارد و رایان گراسیانو

‌بنیان‌گذاران کردیت کارما (از سمت چپ) کِنِث لین، نیکول موستارد و رایان گراسیانو

به بیش از ۸۵ میلیون عضو خود مجموعه‌ای رو به رشد از خدمات رایگان از جمله امتیازات اعتباری، نرم‌افزار پیش‌پرداخت مالیات و کمک به رفع خطاها و هشدارهای اعتباری حساب‌های تازه‌ای که با نام یکی از کاربران افتتاح می‌شوند را ارائه می‌کند. کردیت کارما زمانی که کاربران جذب پیشنهادهای شخصی‌سازی‌شده‌ او برای کارت‌های اعتباری و وام‌ها می‌شوند، هزینه‌های ارجاعی را دریافت می‌کند.

‌بنیان‌گذاران: کنث لین ۴۳ ساله، مدیر عامل، نیکول موستارد، ۴۵ ساله، مدیر ارشد درآمد و رایان گراسیانو، ۳۷ ساله، مدیر ارشد تکنولوژی

سِرکِل، ۳ میلیارد دلار

مدیر عامل سِرکِل، جِرِمی اَلیر.

مدیر عامل سِرکِل، جِرِمی اَلیر.

سِرکِل، غول مالی کریپتو، سال گذشته با خرید پولونیِکس به کسب و کار صرافی رمز ارز وارد شد و حالا خدماتی برای معامله، سرمایه‌گذاری و پرداخت رمز ارز ارائه می‌کند. اکتبر گذشته، با کوین‌بیس برای راه‌اندازی استیبل کوین USDC شریک شد؛ یک دارایی رمز ارز که از بلاکچین اتریوم استفاده می‌کند و با دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود.

بنیان‌گذار و مدیر عامل: جِرِمی اَلِیر، ۴۷ ساله، قبلاً پلتفرم ویدیویی آنلاین برایت‌کاو را به صورت سهامی عام پایه‌گذاری کرده بود.

پِلِید، ۲.۶۵ میلیارد دلار

اپلیکیشن‌های پرداخت مانند وِنمو و سایت‌های امور مالی شخصی مانند بِتِرمِنت را به حساب‌های بانکی متصل می‌کند تا انتقال و پیگیری منابع مالی را انجام داده و احراز هویت را تسریع کند. پلید امسال با ۱۰,۰۰۰ بانک یکپارچه می‌شود. در ژانویه، این شرکت کوُوو را تصاحب کرد؛ یک استارتاپ که داده‌های سرمایه‌گذاری را تا نزدیک ۲۰۰ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

بنیان‌گذاران: مدیر عامل زَک پِرِت، ۳۱ ساله، از مشاوران سابق شرکت بِین که پِلِید را تنها دو سال پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه دوک آغاز کرد؛ رئیس و مدیر ارشد تکنولوژی ویلیام هاکی، ۲۹ ساله

آوانت، ۲ میلیارد دلار

این شرکت که در سال ۲۰۱۲ بنیان‌گذاری شده است، وام‌های آنلاین فوری از ۲,۰۰۰ دلار تا ۳۵,۰۰۰ دلار را برای قشر متوسط جامعه فراهم می‌کند.

بنیان‌گذار و مدیر عامل: اَل گلدستاین[۱]، ۳۸ ساله، یک کارآفرین تکنولوژی و املاک و مستغلات شیکاگو

گوستو، ۲ میلیارد دلار

این تکنولوژی مبتنی بر فضای ابری، کسب و کارهایی با یک تا ۱۰۰ کارمند را در پردازش حقوق و دستمزد، سرویس‌دهی مزایا و منابع انسانی کمک می‌کند. قیمت ماهانه‌ی گوستو برای خدمات پایه (حقوق و دستمزد کامل اما عدم دسترسی به متخصصان منابع انسانی) ۳۹ دلار به علاوه‌ی ۶ دلار به ازای هر کارمند است؛ این هزینه برای خدمات کامل ۱۴۹ دلار به علاوه‌ی ۱۲ دلار به ازای هر کارمند است.

‌بنیان‌گذاران: مدیر عامل جاش ریوز، ۳۵ ساله؛ مدیر ارشد تکنولوژی ادوارد کیم، ۳۵ ساله؛ مدیر ارشد تدارکات تومر لاندن، ۳۴ ساله

زِنِفیتس، ۲ میلیارد دلار

یک نرم‌افزار مبتنی بر فضای ابری که به اتوماسیون حقوق و دستمزد، مزایا و منابع انسانی در کسب و کارها کمک می‌کند.

مدیر عامل: جِی فولچر، یک کهنه‌کار نرم‌افزار کسب و کار

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.