بر طبق داده‌‌های Messari، ارزش بازار توکن ریپل میلیاردها دلار بیش از حد واقعی نشان داده شده است

بر اساس آمار Messari، این احتمال وجود دارد که ارزش بازار توکن‌‌های XRP متعلق به شرکت ریپل نزدیک به دو برابر بزرگنمایی شده باشد. بر طبق گزارش Messari، ارزش بازاری 13 میلیارد دلاری اعلام‌‌شده ممکن است شامل دارایی‌‌های غیرنقدی نیز باشد که در اختیار این شرکت و زیرمجموعه‌‌های آن قرار دارند.

0 78

بر طبق یکی از گزارش‌‌های اخیر شرکت تحلیلی Messari، این احتمال وجود دارد که ارزش بازار توکن توکن XRP متعلق به ریپل تا 6 میلیارد دلار بیش از حد واقعی گزارش شده باشد.

پیش از انتشار گزارش شرکت ریپل برای سه‌‌ماهه چهارم 2018، Messari سعی کرده است “وضعیت و قانونی بودن” بازار XRP را با استفاده از داده‌‌های به دست آمده از صرافی‌‌های رمزارزی و خدمات اطلاعاتی دیگر مورد بررسی قرار دهد.

این گزارش بیان می‌‌کند که میزان نقدینگی توکن XRP ممکن است 48 درصد بیش از حد واقعی نشان داده شده باشد و به جای 13 میلیارد دلار گزارش‌‌شده توسط CoinMarketCap، این عدد احتمالا برابر با 6.9 میلیارد دلار است. Messari اذعان داشت:

علاوه بر 59 میلیارد XRP نگه داشته شده در ترازنامه مالی شرکت ریپل... در حال حاضر فشار فروش زیادی در بازار XRP وجود دارد که به مدت زمان و ساختار محدودیت‌‌های فروش ریپل بستگی دارد و همین مسئله باعث تاثیر گذاشتن بر روی شریکان و بنیانگذاران مشترک ریپل شده است. به نظر می‌‌رسد که تمامی این افراد نرخ‌‌ها را بر اساس حجم معاملاتی XRP تعیین کرده‌‌اند

Messari خاطرنشان می‌‌کند که مقدار گزارش شده توسط CoinMarketCap ممکن است شامل ذخایر غیرنقدی نیز شود، مانند 5.9 میلیارد XRP که توسط بنیانگذار مشترک ریپل، کریس لارسن به سازمان ناسودآور RippleWorks اعطا شد. شایان ذکر است که RippleWorks دارای 2.5 میلیارد XRP دیگر نیز می‌‌باشد که تحت محدودیت فروش قرار دارند.

Messari همچنین بر این باور است که 4.1 میلیارد توکن XRP که توسط پلتفرم خدمات مالی شرکت ریپل (Ripple II) فروخته شدند شاید در زمره محدودیت‌‌های بازفروش قرار گیرند.

این گزارش عنوان می‌‌کند که فرآهم آوردن پیش‌‌بینی‌‌های درست بدون تایید شرکت ریپل غیرممکن خواهد بود، چیزی که تا زمان نوشتن این گزارش به دست نیامده است. Messari همچنین اذعان می‌‌دارد که شرکت ریپل چیزی در مورد شیوه یا داده‌‌های خود در هنگام محاسبه حجم معاملاتی XRP نگفته است.

در گزارش سه‌‌ماهه چهارم ریپل که روز 24 ژانویه منتشر شد، این شرکت اعلام کرد که فروش توکن‌‌های XRP از 163 میلیون دلار در سه‌‌ماهه سوم 2018 به 129 میلیون دلار در سه‌‌ماهه چهارم کاهش یافته است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.